Prawda

Czwartek, 23 marca 2023 - 09:01

« Poprzedni Następny »


Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm


Bassam Tawil 2022-11-01

<br /><span>Milczenie Amerykanów i Europejczyków wobec działań i retoryki przywódców palestyńskich jest równoznaczne z zielonym światłem dla Jaskini Lwów i innych terrorystów na kontynuowanie ataków terrorystycznych. Jeśli administracja Bidena i Europejczycy wierzą, że Abbas lub jakikolwiek inny przywódca palestyński powstrzyma terrorystę przed mordowaniem Żydów, angażują się w oszałamiające samooszukiwanie się. Na zdjęciu: Palestyńscy terroryści z organizacji Jaskinia Lwów na ulicach w Nablusie. Żródło: Palestine Chronicle</span>

Milczenie Amerykanów i Europejczyków wobec działań i retoryki przywódców palestyńskich jest równoznaczne z zielonym światłem dla Jaskini Lwów i innych terrorystów na kontynuowanie ataków terrorystycznych. Jeśli administracja Bidena i Europejczycy wierzą, że Abbas lub jakikolwiek inny przywódca palestyński powstrzyma terrorystę przed mordowaniem Żydów, angażują się w oszałamiające samooszukiwanie się. Na zdjęciu: Palestyńscy terroryści z organizacji Jaskinia Lwów na ulicach w Nablusie. Żródło: Palestine Chronicle


Jaskinia Lwów to nowa grupa terrorystyczna z siedzibą w mieście Nablus na Zachodnim Brzegu [tj. Judei i Samarii. MK], kontrolowanym przez Autonomię Palestyńską (AP). Grupa składa się z kilkudziesięciu bandytów powiązanych z wieloma frakcjami palestyńskimi, w tym z Hamasem, Palestyńskim Islamskim Dżihadem i rządzącą partią Fatah, na czele której stoi prezydent AP Mahmoud Abbas.


Autonomia Palestyńska, która ma setki funkcjonariuszy bezpieczeństwa w Nablusie, nie podjęła żadnych środków, aby powstrzymać terrorystów z Jaskini Lwów, którzy przyznali się do serii ataków na izraelskich żołnierzy i cywilów w rejonie Nablusu w ciągu ostatnich kilku tygodni.


Zamiast wziąć na siebie odpowiedzialność za powstrzymanie ataków terrorystycznych na obszarach znajdujących się pod ich kontrolą, Palestyńczycy nadal łamią umowy, które podpisali z Izraelem.


Artykuł XV
 izraelsko-palestyńskiej umowy przejściowej z 1995 r. w sprawie Zachodniego Brzegu i Strefy Gazy stanowi:

„Obie strony podejmą wszelkie niezbędne środki w celu zapobieżenia aktom terroryzmu, przestępczości i wrogości skierowanych przeciwko sobie nawzajem, przeciwko jednostkom znajdującym się pod władzą drugiej strony i przeciwko ich własności, a także podejmą środki prawne przeciwko przestępcom”.

Artykuł XIV stanowi:

„Z wyjątkiem policji palestyńskiej i izraelskich sił zbrojnych żadne inne siły zbrojne nie będą tworzone ani nie będą działać na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy. Z wyjątkiem broni, amunicji i sprzętu policji palestyńskiej oraz izraelskich sił zbrojnych żadna organizacja, grupa lub osoba na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy nie może produkować, sprzedawać, nabywać, posiadać, importować ani w inny sposób wprowadzać na Zachodni Brzeg ani do Strefy Gazy żadnej broni palnej, amunicji, broni, materiałów wybuchowych, prochu strzelniczego ani żadnego związanego z tym sprzętu ”.

Rzeczywistość w terenie pokazuje jednak, że Autonomia Palestyńska nie dotrzymała porozumień z Izraelem.


W Strefie Gazy Autonomia Palestyńska nie podjęła rzeczywistych kroków, by powstrzymać Hamas przed budowaniem potężnej infrastruktury terrorystycznej. Hamas później użył swojego arsenału broni nie tylko do ataków na Izrael, ale także do obalenia reżimu Autonomii Palestyńskiej i przejęcia pełnej kontroli nad Strefą Gazy.


Ten sam scenariusz powtarza się teraz na Zachodnim Brzegu, a konkretnie na obszarach kontrolowanych przez siły bezpieczeństwa Mahmuda Abbasa.


Od początku roku, pod nosem Abbasa, który wydaje się niechętny lub niezdolny do zmuszenia swoich sił bezpieczeństwa do ścigania terrorystów, pojawiło się na tych obszarach wiele grup terrorystycznych, w tym Jaskinia Lwów. To oczywiście jest wyraźnym naruszeniem zobowiązań Palestyńczyków wynikających z warunków porozumień podpisanych z Izraelem.


Zamiast próbować powstrzymać terrorystów, Abbas i AP potępiają Izrael za aresztowanie lub zabicie ich. Zamiast nakłaniać grupy zbrojne do zaprzestania codziennych prób mordowania Izraelczyków, przywódcy palestyńscy nadal gloryfikują bandytów jako „bohaterów” i „męczenników”.


Kiedy izraelskie siły bezpieczeństwa w końcu znalazły i zabiły niektórych członków grupy Jaskini Lwów w Nablusie, rzecznik Abbasa, Nabil Abu Rudaineh, oskarżył Izrael o popełnienie „zbrodni wojennej” przeciwko Palestyńczykom. To jest pokrętna logika przywództwa palestyńskiego: zamiast potępiać terrorystów za atakowanie Izraelczyków, co oficjalnie i wielokrotnie zobowiązywali się robić, atakują Izrael za obronę przed obecną falą terroryzmu.


Mahmoud Habbasz, doradca Abbasa do spraw religijnych, opisał zabijanie terrorystów w Nablusie jako „ohydną masakrę”. Habbasz poszedł o krok dalej, aktywnie popierając ataki terrorystyczne na Izrael, stwierdzając, że terroryści mają prawo do „opierania się” Izraelowi. Warto zauważyć, że terroryści również opisują swoje ataki na Izraelczyków jako formę „oporu”.


Kiedy wysoki rangą palestyński urzędnik, taki jak Habbasz, mówi, że terroryści są uprawnieni do przeprowadzania ataków „oporu”, w rzeczywistości mówi im, aby nadal atakowali Izraelczyków. Takie oświadczenia są nie tylko pogwałceniem porozumień podpisanych przez Palestyńczyków z Izraelem, ale także nakazem przeprowadzenia kolejnych ataków terrorystycznych na Izraelczyków.


Dzień przed tym, jak izraelskie siły bezpieczeństwa dokonały nalotu na bazę należącą do grupy Jaskinia Lwów w Nablusie i zabiły jednego z jej dowódców, ministerka zdrowia AP, Mai al-Kaila otwarcie pochwaliła terrorystów. Podczas wizyty w Nablusie al-Kaila powiedziała: „Pozdrawiamy i szanujemy Jaskinię Lwów i rodziny męczenników”.


Termin „męczennicy” odnosi się do terrorystów zabitych przez izraelskie siły bezpieczeństwa po przeprowadzeniu przez nich ataków terrorystycznych na Izraelczyków. Uwagi ministerki niestety pokazują jasno, że przywódcy palestyńscy popierają i gloryfikują każdego Palestyńczyka, który nosi broń i wybiera zabijanie Izraelczyków.


Przywódcy palestyńscy, w ramach polityki znanej jako „pieniądze za morderstwa”, już zapewniają comiesięczne wypłaty terrorystom palestyńskim uwięzionym przez Izrael i rodzinom terrorystów, którzy zginęli podczas przeprowadzania ataków. Z tych płatności prawdopodobnie skorzystają również rodziny terrorystów z Nablusu.


Frakcja Abbasa Fatah również nadal chwali terrorystów. Monir al-Jaghoub, wysoki rangą urzędnik Fatahu na Zachodnim Brzegu, pochwalił Udaja Tamimiego, terrorystę, który na początku października zastrzelił izraelską żołnierkę w Jerozolimie.


Inny wysoki rangą funkcjonariusz Fatahu, Abbas Zaki, również pochwalił grupę Jaskinia Lwów:

„Każdy z nas jest [członkiem] Jaskini Lwów. Każdy z nas jest [członkiem] Brygad Męczenników Al-Aksa [zbrojnego skrzydła Fatah]”.

Przywódcy palestyńscy ewidentnie nie mają problemu ze swoimi lojalistami w Fatahu przeprowadzającymi ataki terrorystyczne przeciwko Izraelowi. Brygady Męczenników Al-Aksa, które uznały niektórych terrorystów z Jaskini Lwów jako swoich własnych „bojowników”, należą do frakcji kierowanej przez Mahmouda Abbasa.


Poparcie i gloryfikowanie terroryzmu przez kierownictwo palestyńskie nie jest niespodzianką. Zaskakujące  i bardzo niepokojące – jest to, że te zachodnie rządy, które zapewniają pomoc finansową i polityczną Autonomii Palestyńskiej, zwłaszcza Amerykanie i Europejczycy, nie potępiają Abbasa i przywódców palestyńskich za publiczne poparcie terroryzmu i trwające naruszanie umów, które dobrowolnie podpisali z Izraelem.


„Nie będziemy uciekać się do broni, nie będziemy uciekać się do przemocy” – oświadczył Abbas w swoim ostatnim przemówieniu przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ – „nie będziemy uciekać się do terroryzmu, będziemy walczyć z terroryzmem”. Jego słowa skierowane były do społeczności międzynarodowej, a nie do własnego narodu. Od czasu jego przemówienia Palestyńczycy mieszkający na obszarach kontrolowanych przez siły bezpieczeństwa Abbasa przeprowadzili dziesiątki ataków terrorystycznych na Izraelczyków.


Milczenie Amerykanów i Europejczyków wobec działań i retoryki przywódców palestyńskich jest równoznaczne z zielonym światłem dla Jaskini Lwów i innych terrorystów na kontynuowanie ataków terrorystycznych.


Jeśli administracja Bidena i Europejczycy wierzą, że Abbas lub jakikolwiek inny przywódca palestyński powstrzyma terrorystę przed mordowaniem Żydów, zajmują się oszałamiającym samooszukiwaniem się.


How Americans, Europeans Embolden Palestinian Terrorism

Gatestone Institute, 27 października 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Bassam Tawil

Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na bliskim Wschodzie.  


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1212 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk