Prawda

Niedziela, 1 października 2023 - 10:21

« Poprzedni Następny »


Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE


Itamar Marcus 2022-06-21

Przedstawiciel UNII EUROPEJSKIEJ, Sven Kühn von Burgsdorff, spaceruje podczas grudniowej wyprawy UE po Szejk Dżarrah.(zdjęcie: YONATAN SINDEL/FLASH90) 

Przedstawiciel UNII EUROPEJSKIEJ, Sven Kühn von Burgsdorff, spaceruje podczas grudniowej wyprawy UE po Szejk Dżarrah.

(zdjęcie: YONATAN SINDEL/FLASH90) Obwinianie ofiary nie jest niczym nowym.


Gwałciciel zwala swoje zło na zalotne zachowanie kobiety; agresywny mąż obwinia za swoją przemoc niewłaściwe zachowanie żony; a przewodniczący Autonomii Palestyńskiej (AP) Mahmoud Abbas oskarżył europejskich Żydów, że spowodowali swoimi zachowaniami stulecia europejskich „masakr Żydów… w tym Holokaustu”.


Teraz Unia Europejska obwinia izraelskich Żydów za palestyńskie mordowanie Izraelczyków. Przedstawiciel UE przy AP, niemiecki dyplomata Sven Kühn von Burgsdorff, obwinia Izrael za palestyński terror .


UE jest w świetnym towarzystwie.


Ci, którzy obwiniają ofiary, zawsze szybko uzasadniają swoje oskarżenia: gwałciciel obwinia długość spódnicy kobiety, podczas gdy brutalny mąż może oskarżyć żonę o kontakty z niewłaściwymi ludźmi. Mahmoud Abbas miał proste wyjaśnienie europejskich „masakr [Żydów]… od XI wieku do Holokaustu”: „Nienawiść do Żydów nie jest spowodowana ich religią, ale raczej ich rolą społeczną we wszystkich państwach Europy… związana z lichwą, bankami i tak dalej” [Oficjalna telewizja AP, 30 kwietnia 2018 r.].


Tak więc, kiedy przedstawiciel UE nakreślił nie jeden, ale wiele powodów, dla których Izraelczycy są winni mordowanie ich przez Palestyńczyków, podążał za dobrze znanym wzorem przestępców i terrorystów. Jak donosi „Jerusalem Post” z 2 czerwca 2022 roku, Sven Kühn von Burgsdorff powiedział uczestnikom niedawnej konferencji w Jerozolimie zorganizowanej przez Sojusz na rzecz Pokoju na Bliskim Wschodzie:

„nie bądźcie zaskoczeni (że Palestyńczycy zabijają Izraelczyków – należy się tego spodziewać). W ciągu ostatnich kilku tygodni miały miejsce straszne ataki terrorystyczne... 20 niewinnych Izraelczyków straciło życie. Ale nie zdziwcie się, ponieważ w wielu z tych młodych Palestyńczyków płonie nienawiść”.

Następnie dyplomata wyjaśnił, że przyczyną jest zachowanie Izraela: pierwszym i podstawowym grzechem Izraela, który powoduje palącą nienawiść Palestyńczyków, jest to, że istnieje. Von Burgsdorff mówi: „Musimy wysunąć na pierwszy plan i zwrócić uwagę całego świata na trudną sytuację, w jakiej znajduje się ludność Palestyny przez ostatnie 74 lata”. Liczba 74, którą dyplomata wybrał, aby opisać trudną sytuację Palestyny, to lata istnienia Izraela. Palestinian Media Watch udokumentował, że przywódcy Hamasu, PA i Fatahu nakazują Palestyńczykom nienawidzić Izraela i dokonywać aktów terroru, ponieważ Izrael istnieje. Ale von Burgsdorff nie jest usatysfakcjonowany tym, że on sam rozumie tę główną przyczynę palestyńskiego terroru, jego celem jest, aby cały świat sympatyzował z tym źródłem palestyńskiej nienawiści.


Dyplomata UE nie poprzestaje na tym, wyjaśnia, że palestyńska nienawiść płonie również dlatego, że Izrael walczy z terrorem. Von Burgsdorff mówi: „Kiedy jesteś palestyńskim dzieckiem mieszkającym obok muru separacyjnego, jak myślisz, z czym to dziecko będzie dorastać?” Von Burgsdorff powinien wiedzieć, że Izrael nie chce muru separacyjnego.


OD 1967 do 2000 roku, zanim pojawił się systematyczny terror kierowany przez AP, nie było muru. Ale kiedy AP rozpoczęła swoją kampanię terroru z setkami zamachowców-samobójców, którzy zamordowali ponad 1100 Izraelczyków, Izrael nie miał innego wyboru, jak tylko zbudować barierę bezpieczeństwa. Von Burgsdorff wydaje się sugerować, że Izrael powinien pozwolić palestyńskim terrorystom i zamachowcom-samobójcom na wchodzenie prosto do izraelskich miast i mordowanie cywilów, bo chociaż mur separacyjny skutecznie powstrzymuje terrorystów – z pewnością smuci palestyńskie dzieci.


Dyplomata sprzeciwia się także innemu izraelskiemu mechanizmowi walki z terroryzmem. Izrael burzy domy skazanych terrorystów-morderców, ponieważ wykazano, że odstrasza to przyszłych terrorystów. Jednak von Burgsdorff martwi się o palestyńskie dzieci, które widziały domy swoich krewnych „zburzone, ponieważ krewny był podejrzanym lub prawdziwym terrorystą”. To rażące kłamstwo. Izrael nie burzy domów podejrzanych o terroryzm, a jedynie terrorystycznych morderców, których działania są udokumentowane, o czym powinien wiedzieć dyplomata UE.


A oto kolejna fikcja Svena Kühna von Burgsdorffa: „Od 2008 roku tysiące Palestyńczyków zostało zabitych… podczas gdy tylko garstka tych [izraelskich] sprawców została pociągnięta do odpowiedzialności”. Von Burgsdorff musi wiedzieć, że praktycznie każdy Palestyńczyk, który został zabity od 2008 roku, był albo terrorystą, albo został zabity, gdy Izrael walczył z terrorem. Tylko kilku niewinnych Palestyńczyków zostało celowo zabitych przez ekstremistycznych Izraelczyków, a winni byli poszukiwani i stawiani przed sądem. Sugestia dyplomaty, że Izraelczycy celowo zabili tysiące cywilnych Palestyńczyków i muszą dlatego zostać pociągnięci do odpowiedzialności, jest kolejnym odrażającym kłamstwem.


Oszczercza tyrada von Burgsdorffa nie tylko obraża każdego Izraelczyka, a zwłaszcza rodziny ofiar palestyńskiego terroru, ale jest także silnym motywatorem terroru.. Podczas gdy terror palestyński jest promowany bezpośrednio przez przywódców AP, którzy podżegają do nienawiści i morderstw wraz z nagradzaniem i honorowaniem terrorystów przez AP, terror jest również promowany, gdy Palestyńczycy czują, że mają międzynarodowe poparcie dla swojego terroryzmu. Kiedy von Burgsdorff, wysoki rangą dyplomata, mówi w efekcie, że makabryczne morderstwa Izraelczyków, którzy zostali posiekani na śmierć siekierami na oczach ich dzieci, „nie były zaskakujące”, dyplomata może wzmacniać terror. Co gorsza, jako słowa dyplomaty reprezentującego UE, mogą one mieć jeszcze większy wpływ niż słowa duchownego AP, który ostatnio modlił się w oficjalnej telewizji PA: „Allahu, spraw nam przyjemność eksterminacją złych Żydów”.


Palestyńczycy wzywający do zabijania Izraelczyków są codziennym zjawiskiem w Autonomii Palestyńskiej, ale dyplomata, który obwinia Izrael za mordowanie Izraelczyków przez Palestyńczyków, jest silnym impulsem do terroru w regionie. Jeśli chociażby jednego Palestyńczyka popchnie do zabijania Izraelczyków świadomość, że UE rozumie jego położenie i motywację, ten dyplomata będzie moralnie odpowiedzialny za konsekwencje usprawiedliwiania terroru.


Oświadczenie von Burgsdorffa w imieniu UE, że zachowanie Izraela powoduje palestyński terror, nie różni się w istocie od słów Abbasa, że zachowanie europejskiego żydostwa przyniosło wieki masakr Żydów. Obaj mówią, że zabijanie Żydów i Izraelczyków, czy to tysięcy w Izraelu, czy milionów w Europie, jest aktem samoobrony.


Jeśli UE chce mieć jakąkolwiek pozycję w Izraelu, musi natychmiast odwołać von Burgsdorffa, potępić jego nieodpowiedzialne przemówienie i zastąpić go kimś, kto nie popiera terroru usprawiedliwiającego antysemityzm. Jeśli UE odmówi sprowadzenia go z powrotem, Izrael musi zażądać, aby Niemcy odwołały swojego dyplomatę; jeśli żaden z nich nie podejmie odpowiednich kroków, rząd izraelski powinien zrobić to, co zrobiłby każdy rząd szanujący życie swoich obywateli: odesłać go w następnym samolocie do Brukseli lub Berlina.


Izrael nie może pozwolić na pozostanie na jego ziemi jakiegokolwiek dyplomaty, który powtarza mowę nienawiści AP, obwiniając żydowskie ofiary za czyny tych, którzy je zamordowali. 


Von Burgsdorff musi odejść.

Israel must expel the EU’s antisemitic diplomat

Jerusalem Post, 17 czerwca 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Itamar Marcus jest badaczem i publicystą Palestin ian Media Watch. 


Od Redakcji „Listów z naszego sadu”
:Dla wielu ludzi w Polsce nazwisko Burgsdorff może brzmieć znajomo. Polska też miała do czynienia z człowiekiem o nazwisku von Burgsdorff. Niejaki Kurt Ludwig Ehrenreich von Burgsdorff, nazista i hitlerowiec, był ostatnim gubernatorem Krakowa podczas II wojny światowej. Nie jest to jakieś popularne nazwisko, można powiedzieć, że wręcz przeciwnie.


Nie wiemy, czy Sven Kuhn von Burgsdorff jest jego potomkiem ale jest duże prawdopodobieństwo, że jest co najmniej z tej samej rodziny i podtrzymuje rodzinną tradycję. Oczywiście, żaden człowiek nie odpowiada za czyny kogokolwiek ze swojej rodziny, a tylko za swoje własne. Kiedy jednak jego działalność wyraźnie zmierza do tego samego celu, co działalność innego Burgsdorffa – nazisty i hitlerowca -  to daje już sporo do myślenia.


Mało prawdopodobne aby zbieżność nazwisk była przypadkowa, ale zbieżność przekonań z pewnością przypadkowa nie jest.


Niespełna dwa lata temu pisaliśmy o tym europejskim dyplomacie: w artykule Trzynastu wspaniałych pod wodzą misjonarza.  

 

 

 

 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1321 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01
Więc uważasz, że Izrael powinien zburzyć swoje mury?   Collier   2023-07-31
Palestyńskie obozy letnie: szkolenie do mordowania Żydów   Tawil   2023-07-30
Irański plan wypędzenia Żydów z „Palestyny”   Tawil   2023-07-19
ONZ i Arabowie wybielają okrucieństwa Baszara Assada, obwiniają za nie – zgadnij kogo?   Tawil   2023-07-15
Oszczerstwo BBC i hańba stronniczych mediów   Collier   2023-07-14
Tylko Palestyńczycy mogą powoływać się na religię w celach nacjonalistycznych     2023-07-12
Jak walczyć z rosnącym zagrożeniem antysemityzmem – Część I: Reakcją Zachodu jest radzenie sobie z antysemityzmem zamiast walki z antysemitami   Carmon   2023-07-10
Gwałtowny wzrost terroru palestyńskiego jest przedsmakiem „rozwiązania” w postaci dwóch państw   Tobin   2023-07-07
Święto, pogrzeb i nieudane przywództwo   Roth   2023-07-06
Horror życia jako chrześcijanin w muzułmańskim Pakistanie: tylko jeden miesiąc   Ibrahim   2023-07-05
Podwójne standardy: tylko Palestyńczycy mają prawo odczuwać gniew     2023-07-01
‘Protokoły mędrców Syjonu’ w świecie arabskim i muzułmańskim – w przeszłości i obecnie   Carmon   2023-06-28
Dlaczego oni nienawidzą Izraela   Flatow   2023-06-26
Co kryje się za eskalacją palestyńskiej ofensywy terrorystycznej   Glick   2023-06-23
Wojna dżihadu przeciwko chrześcijanom w Afryce   Fernandez   2023-06-23
ONZ potwierdza ideologię AP, że stworzenie Izraela było „zbrodnią”   Marcus   2023-06-20
“Guardian” sięga nowego dna pisząc o izraelskiej nikczemności   Levick   2023-06-18
Dżihad Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-06-17
Wreszcie artykuł po arabsku opisujący antypalestyński rasizm w Libanie     2023-06-16
Skandaliczny raport ONZ atakuje zwolenników Izraela na całym świecie   Bayefsky   2023-06-15
Dlaczego tak wielu antyizraelskich zwolenników BDS popiera wojnę Putina przeciwko Ukrainie?   Kapoano   2023-06-14
Amnesty-UK: „Pierzmy ludziom mózgi, żeby nienawidzili Izraela, ucząc ich przy tym gotowania”     2023-06-13
Kobiety, które podsycają płomienie nienawiści   Chesler   2023-06-12
Cztery mity o arabsko-izraelskim konflikcie obalone przez jeden incydent terrorystyczny   Flatow   2023-06-11
Izraelożercy uwielbiają, kiedy giną palestyńskie dzieci     2023-06-09
Farhud i “sprawa” PalestyńskaNazizm nadal inspiruje Palestyńczyków   Julius   2023-06-07
Dezorientacja śmiercionośnego dziennikarstwa: o zachodnich mediach i konflikcie arabsko-izraelskim   Landes   2023-06-05
Dżihadystyczny konflikt w wojnie rosyjsko-ukraińskiej   Stalinsky   2023-05-31
Niewygodne palestyńskie ofiary   Fitzgerald   2023-05-31
Prawdziwe znaczenie “Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”   Tawil   2023-05-25
Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta   Ibrahim   2023-05-25
Jak Palestyńczycy próbują zniszczyć Liban   Tawil   2023-05-23
Żydzi mieli wszelkie powody, by obawiać się ludobójstwa w 1948 roku     2023-05-22
"Economist" promuje "elokwentnego krytyka" istnienia Izraela   Levick   2023-05-21
Inny dżihad Palestyńczyków przeciwko Izraelowi   Tawil   2023-05-20
Iran prowadzi wojnę z narodem palestyńskim   Eid   2023-05-19
Izrael pod ostrzałem i bojaźliwa odpowiedź Zachodu   Kemp   2023-05-18
Strefa Gazy – zawsze pamiętaj jak doszliśmy do tego   Collier   2023-05-17
Rakiety z Gazy i rakiety z UE   Bryen   2023-05-14
Terroryści tureckiego Hezbollahu: nowi sojusznicy Erdoğana   Bekdil   2023-05-11
Przywódcy organizacji praw człowieka są zgodni: Podżeganie do przemocy jest okropne i nielegalne. Podżeganie do mordowania Żydów jest jednak heroiczne     2023-05-11
1660 Izraelczyków zginęło od czasu obietnicy Palestyńczyków o zakończeniu terroru   Bard   2023-05-10
Berlin staje się sceną protestów wzywających do eksterminacji ludności Izraela      2023-05-09
Zasięg i metodologia najnowszego antyizraelskiego raportu Amnesty International pokazują, że jego stronniczość była zamierzona od samego początku     2023-05-08
Zrozumienie ideologii Autonomii Palestyńskiej: nielegalne stworzenie Izraela i jego nieuchronny upadek - w 40 oświadczeniach AP   Marcus   2023-05-07
Autonomia Palestyńska i Fatah ostro potępiają przewodniczącą Komisji Europejskiej za wideo z gratulacjami dla Izraela w 75. rocznicę jego powstania       2023-05-06
Rzeczywiste łamanie praw człowieka   Tawil   2023-05-02
Gdyby Americans for Peace Now postawili na swoim, Izrael byłby karany za aresztowanie morderców   Flatow   2023-04-30
Nazistowska idea „Judy” jest identyczna z antysyjonistycznym pojęciem „Izrael”     2023-04-29
To, że krzyczą „Śmierć Żydom!”, nie oznacza, że są antysemitami   Pandavar   2023-04-26
Mit „okupacji” jest motorem antysemickiego terroru   Tobin   2023-04-24
„Organizacje praw człowieka” pozwalają światu ponownie nienawidzić Żydów     2023-04-23
Co naprawdę dzieje się w świętych miejscach Jerozolimy?   Tawil   2023-04-22
BBC promuje nowy antysemityzm     2023-04-20
Jak dochodzi do Holokaustu   Chesler   2023-04-19
O czym rozmawiano w Bejrucie?     2023-04-17
Nienawiść w cieniu terrorystycznego ataku   Collier   2023-04-16
“Śmierć Izraelowi” – irański plan ataku na Izrael   Kedar   2023-04-15
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem   Tawil   2023-04-14
Świat muzułmański musi zjednoczyć się przeciwko Izraelowi     2023-04-12
Was gesagt werden muss (Co musi zostać powiedziane)   Koraszewski   2023-04-11

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk