Prawda

Wtorek, 29 listopada 2022 - 01:37

« Poprzedni Następny »


Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE


Itamar Marcus 2022-06-21

Przedstawiciel UNII EUROPEJSKIEJ, Sven Kühn von Burgsdorff, spaceruje podczas grudniowej wyprawy UE po Szejk Dżarrah.(zdjęcie: YONATAN SINDEL/FLASH90) 

Przedstawiciel UNII EUROPEJSKIEJ, Sven Kühn von Burgsdorff, spaceruje podczas grudniowej wyprawy UE po Szejk Dżarrah.

(zdjęcie: YONATAN SINDEL/FLASH90) Obwinianie ofiary nie jest niczym nowym.


Gwałciciel zwala swoje zło na zalotne zachowanie kobiety; agresywny mąż obwinia za swoją przemoc niewłaściwe zachowanie żony; a przewodniczący Autonomii Palestyńskiej (AP) Mahmoud Abbas oskarżył europejskich Żydów, że spowodowali swoimi zachowaniami stulecia europejskich „masakr Żydów… w tym Holokaustu”.


Teraz Unia Europejska obwinia izraelskich Żydów za palestyńskie mordowanie Izraelczyków. Przedstawiciel UE przy AP, niemiecki dyplomata Sven Kühn von Burgsdorff, obwinia Izrael za palestyński terror .


UE jest w świetnym towarzystwie.


Ci, którzy obwiniają ofiary, zawsze szybko uzasadniają swoje oskarżenia: gwałciciel obwinia długość spódnicy kobiety, podczas gdy brutalny mąż może oskarżyć żonę o kontakty z niewłaściwymi ludźmi. Mahmoud Abbas miał proste wyjaśnienie europejskich „masakr [Żydów]… od XI wieku do Holokaustu”: „Nienawiść do Żydów nie jest spowodowana ich religią, ale raczej ich rolą społeczną we wszystkich państwach Europy… związana z lichwą, bankami i tak dalej” [Oficjalna telewizja AP, 30 kwietnia 2018 r.].


Tak więc, kiedy przedstawiciel UE nakreślił nie jeden, ale wiele powodów, dla których Izraelczycy są winni mordowanie ich przez Palestyńczyków, podążał za dobrze znanym wzorem przestępców i terrorystów. Jak donosi „Jerusalem Post” z 2 czerwca 2022 roku, Sven Kühn von Burgsdorff powiedział uczestnikom niedawnej konferencji w Jerozolimie zorganizowanej przez Sojusz na rzecz Pokoju na Bliskim Wschodzie:

„nie bądźcie zaskoczeni (że Palestyńczycy zabijają Izraelczyków – należy się tego spodziewać). W ciągu ostatnich kilku tygodni miały miejsce straszne ataki terrorystyczne... 20 niewinnych Izraelczyków straciło życie. Ale nie zdziwcie się, ponieważ w wielu z tych młodych Palestyńczyków płonie nienawiść”.

Następnie dyplomata wyjaśnił, że przyczyną jest zachowanie Izraela: pierwszym i podstawowym grzechem Izraela, który powoduje palącą nienawiść Palestyńczyków, jest to, że istnieje. Von Burgsdorff mówi: „Musimy wysunąć na pierwszy plan i zwrócić uwagę całego świata na trudną sytuację, w jakiej znajduje się ludność Palestyny przez ostatnie 74 lata”. Liczba 74, którą dyplomata wybrał, aby opisać trudną sytuację Palestyny, to lata istnienia Izraela. Palestinian Media Watch udokumentował, że przywódcy Hamasu, PA i Fatahu nakazują Palestyńczykom nienawidzić Izraela i dokonywać aktów terroru, ponieważ Izrael istnieje. Ale von Burgsdorff nie jest usatysfakcjonowany tym, że on sam rozumie tę główną przyczynę palestyńskiego terroru, jego celem jest, aby cały świat sympatyzował z tym źródłem palestyńskiej nienawiści.


Dyplomata UE nie poprzestaje na tym, wyjaśnia, że palestyńska nienawiść płonie również dlatego, że Izrael walczy z terrorem. Von Burgsdorff mówi: „Kiedy jesteś palestyńskim dzieckiem mieszkającym obok muru separacyjnego, jak myślisz, z czym to dziecko będzie dorastać?” Von Burgsdorff powinien wiedzieć, że Izrael nie chce muru separacyjnego.


OD 1967 do 2000 roku, zanim pojawił się systematyczny terror kierowany przez AP, nie było muru. Ale kiedy AP rozpoczęła swoją kampanię terroru z setkami zamachowców-samobójców, którzy zamordowali ponad 1100 Izraelczyków, Izrael nie miał innego wyboru, jak tylko zbudować barierę bezpieczeństwa. Von Burgsdorff wydaje się sugerować, że Izrael powinien pozwolić palestyńskim terrorystom i zamachowcom-samobójcom na wchodzenie prosto do izraelskich miast i mordowanie cywilów, bo chociaż mur separacyjny skutecznie powstrzymuje terrorystów – z pewnością smuci palestyńskie dzieci.


Dyplomata sprzeciwia się także innemu izraelskiemu mechanizmowi walki z terroryzmem. Izrael burzy domy skazanych terrorystów-morderców, ponieważ wykazano, że odstrasza to przyszłych terrorystów. Jednak von Burgsdorff martwi się o palestyńskie dzieci, które widziały domy swoich krewnych „zburzone, ponieważ krewny był podejrzanym lub prawdziwym terrorystą”. To rażące kłamstwo. Izrael nie burzy domów podejrzanych o terroryzm, a jedynie terrorystycznych morderców, których działania są udokumentowane, o czym powinien wiedzieć dyplomata UE.


A oto kolejna fikcja Svena Kühna von Burgsdorffa: „Od 2008 roku tysiące Palestyńczyków zostało zabitych… podczas gdy tylko garstka tych [izraelskich] sprawców została pociągnięta do odpowiedzialności”. Von Burgsdorff musi wiedzieć, że praktycznie każdy Palestyńczyk, który został zabity od 2008 roku, był albo terrorystą, albo został zabity, gdy Izrael walczył z terrorem. Tylko kilku niewinnych Palestyńczyków zostało celowo zabitych przez ekstremistycznych Izraelczyków, a winni byli poszukiwani i stawiani przed sądem. Sugestia dyplomaty, że Izraelczycy celowo zabili tysiące cywilnych Palestyńczyków i muszą dlatego zostać pociągnięci do odpowiedzialności, jest kolejnym odrażającym kłamstwem.


Oszczercza tyrada von Burgsdorffa nie tylko obraża każdego Izraelczyka, a zwłaszcza rodziny ofiar palestyńskiego terroru, ale jest także silnym motywatorem terroru.. Podczas gdy terror palestyński jest promowany bezpośrednio przez przywódców AP, którzy podżegają do nienawiści i morderstw wraz z nagradzaniem i honorowaniem terrorystów przez AP, terror jest również promowany, gdy Palestyńczycy czują, że mają międzynarodowe poparcie dla swojego terroryzmu. Kiedy von Burgsdorff, wysoki rangą dyplomata, mówi w efekcie, że makabryczne morderstwa Izraelczyków, którzy zostali posiekani na śmierć siekierami na oczach ich dzieci, „nie były zaskakujące”, dyplomata może wzmacniać terror. Co gorsza, jako słowa dyplomaty reprezentującego UE, mogą one mieć jeszcze większy wpływ niż słowa duchownego AP, który ostatnio modlił się w oficjalnej telewizji PA: „Allahu, spraw nam przyjemność eksterminacją złych Żydów”.


Palestyńczycy wzywający do zabijania Izraelczyków są codziennym zjawiskiem w Autonomii Palestyńskiej, ale dyplomata, który obwinia Izrael za mordowanie Izraelczyków przez Palestyńczyków, jest silnym impulsem do terroru w regionie. Jeśli chociażby jednego Palestyńczyka popchnie do zabijania Izraelczyków świadomość, że UE rozumie jego położenie i motywację, ten dyplomata będzie moralnie odpowiedzialny za konsekwencje usprawiedliwiania terroru.


Oświadczenie von Burgsdorffa w imieniu UE, że zachowanie Izraela powoduje palestyński terror, nie różni się w istocie od słów Abbasa, że zachowanie europejskiego żydostwa przyniosło wieki masakr Żydów. Obaj mówią, że zabijanie Żydów i Izraelczyków, czy to tysięcy w Izraelu, czy milionów w Europie, jest aktem samoobrony.


Jeśli UE chce mieć jakąkolwiek pozycję w Izraelu, musi natychmiast odwołać von Burgsdorffa, potępić jego nieodpowiedzialne przemówienie i zastąpić go kimś, kto nie popiera terroru usprawiedliwiającego antysemityzm. Jeśli UE odmówi sprowadzenia go z powrotem, Izrael musi zażądać, aby Niemcy odwołały swojego dyplomatę; jeśli żaden z nich nie podejmie odpowiednich kroków, rząd izraelski powinien zrobić to, co zrobiłby każdy rząd szanujący życie swoich obywateli: odesłać go w następnym samolocie do Brukseli lub Berlina.


Izrael nie może pozwolić na pozostanie na jego ziemi jakiegokolwiek dyplomaty, który powtarza mowę nienawiści AP, obwiniając żydowskie ofiary za czyny tych, którzy je zamordowali. 


Von Burgsdorff musi odejść.

Israel must expel the EU’s antisemitic diplomat

Jerusalem Post, 17 czerwca 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Itamar Marcus jest badaczem i publicystą Palestin ian Media Watch. 


Od Redakcji „Listów z naszego sadu”
:Dla wielu ludzi w Polsce nazwisko Burgsdorff może brzmieć znajomo. Polska też miała do czynienia z człowiekiem o nazwisku von Burgsdorff. Niejaki Kurt Ludwig Ehrenreich von Burgsdorff, nazista i hitlerowiec, był ostatnim gubernatorem Krakowa podczas II wojny światowej. Nie jest to jakieś popularne nazwisko, można powiedzieć, że wręcz przeciwnie.


Nie wiemy, czy Sven Kuhn von Burgsdorff jest jego potomkiem ale jest duże prawdopodobieństwo, że jest co najmniej z tej samej rodziny i podtrzymuje rodzinną tradycję. Oczywiście, żaden człowiek nie odpowiada za czyny kogokolwiek ze swojej rodziny, a tylko za swoje własne. Kiedy jednak jego działalność wyraźnie zmierza do tego samego celu, co działalność innego Burgsdorffa – nazisty i hitlerowca -  to daje już sporo do myślenia.


Mało prawdopodobne aby zbieżność nazwisk była przypadkowa, ale zbieżność przekonań z pewnością przypadkowa nie jest.


Niespełna dwa lata temu pisaliśmy o tym europejskim dyplomacie: w artykule Trzynastu wspaniałych pod wodzą misjonarza.  

 

 

 

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1143 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06
“Partner pokoju” Izraela morduje Izraelczyków   Toameh   2022-10-04
Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk