Prawda

Niedziela, 23 stycznia 2022 - 11:11

« Poprzedni Następny »


Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem


Khaled Abu Toameh 2021-10-29

Autonomia Palestyńska (AP), która jest w większości finansowana z pieniędzy amerykańskich i europejskich podatników, więzi Palestyńczyków za choćby próbę sprzedaży nieruchomości Żydom. Palestyńskie społeczeństwo ogólnie popiera wyrok śmierci lub pozasądowe zabijanie podejrzanych „handlarzy ziemią” i „kolaborantów”. Na zdjęciu: Uliczna egzekucja Palestyńczyka podejrzewanego przez Hamas o kolaborację.)
Autonomia Palestyńska (AP), która jest w większości finansowana z pieniędzy amerykańskich i europejskich podatników, więzi Palestyńczyków za choćby próbę sprzedaży nieruchomości Żydom. Palestyńskie społeczeństwo ogólnie popiera wyrok śmierci lub pozasądowe zabijanie podejrzanych „handlarzy ziemią” i „kolaborantów”. Na zdjęciu: Uliczna egzekucja Palestyńczyka podejrzewanego przez Hamas o kolaborację.)

Autonomia Palestyńska (AP) i Hamas raz jeszcze pokazali, że pokój z Izraelem jest nie tylko skrajnie nierozważny i najprawdopodobniej od początku skazany na niepowodzenie, ale także bardzo niebezpieczny. Obie palestyńskie strony, zarówno AP, jak Hamas, nie chcą, by Palestyńczycy wdawali się w jakiekolwiek transakcje nieruchomościami z izraelskimi Żydami; nie chcą także, by Palestyńczycy pomagali Izraelowi w wojnie z terroryzmem.

Przez sprzeciwianie się sprzedaży nieruchomości izraelskim Żydom i “kolaboracji” z Izraelem AP i Hamas wysyłają komunikat do palestyńskiego społeczeństwa, że mimo pustych słów o “rozwiązaniu w postaci dwóch państw” i możliwym ponownym podjęciu „procesu pokojowego” Izrael pozostaje śmiertelnym wrogiem Palestyńczyków.


Ten komunikat nie wróży dobrze dążeniom administracji Bidena do rozwiązania izraelsko-palestyńskiego konfliktu przez ustanowienie niepodległego państwa palestyńskiego obok Izraela.  


Dwa palestyńskie wyroki sądowe wydane 17 października dostarczają konkretnego dowodu, że AP na Zachodnim Brzegu i Hamas w Strefie Gazy nadal uważają Izrael i Żydów za swoich odwiecznych wrogów.


W pierwszym wypadku sąd AP w Betlejem skazał dwóch Palestyńczyków na 15 lat więzienia i ciężkie roboty za próbę sprzedania ziemi izraelskim Żydom.  


Wyrok opublikowała oficjalna agencja informacyjna AP, Wafa; sądowi przewodniczył sędzia Dżamal Szadidi. Agencja nie podała nazwisk oskarżonych. Powiedziała, że zostali skazani za próbę „odcięcia części palestyńskiej ziemi w celu anektowania jej przez obcy kraj” (kod używany w AP na transakcje nieruchomościami między Palestyńczykami i izraelskimi Żydami).  


Według Wafa, wyrok opierał się na “dowodach” przedstawionych przez prokuratora Ejada Abdo i po przeprowadzeniu “niezbędnego śledztwa” przez siły bezpieczeństwa AP.


To nie jest pierwszy raz, kiedy AP pod rządami prezydenta Mahmouda Abbasa ukarał Palestyńczyków za sprzedaż lub próbę sprzedaży ziemi lub domu izraelskim Żydom.


W czerwcu sąd AP w Ramallah skazał człowieka na siedem lat więzienia z ciężkimi robotami za próbę sprzedaży ziemi izraelskiemu „wrogowi”.


W maju inny sąd AP w mieście Nablus skazał dwóch innych ludzi na pięć lat więzienia i ciężkie roboty, po uznaniu ich za winnych próby sprzedaży ziemi izraelskim Żydom.


W zeszłym roku sąd AP w Nablusie skazał trzech Palestyńczyków za to samo przestępstwo. Każdy z nich otrzymał karę pięciu lat więzienia i ciężkie roboty.


W 2018 roku sąd AP w Ramallah skazał Essama Aqela, Amerykanina palestyńskiego pochodzenia, na dożywocie za sprzedanie Żydom domu na Starym Mieście Jerozolimy. Aqel został później zwolniony pod naciskiem administracji USA.


Autonomia Palestyńska (AP), która jest w większości finansowana z pieniędzy amerykańskich i europejskich podatników, więzi Palestyńczyków za choćby próbę sprzedaży nieruchomości Żydom. Hamas wydaje wyroki śmierci na Palestyńczyków, którym zarzuca “kolaborację” z Izraelem.  


Tego samego dnia, kiedy w AP skazano dwóch Palestyńczyków na karę 15 lat więzienia za domniemaną próbę sprzedaży ziemi izraelskim Żydom, grupa praw człowieka ujawniła, że sąd w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy nakazał egzekucję dwóch mężczyzn przez powieszenie za „kolaborację” z Izraelem. Oskarżeni, których nazwisk nie podano, pochodzą z miast Chan Junis i Rafah w południowej Strefie Gazy.


Mężczyźni – w wieku 43 i 30 lat – zostali uznani za winnych „kolaboracji z obcymi stronami”, co oznacza Izrael. Palestyńczycy używają słowa “kolaboracja” do określenia (i czasami mordowania) każdego Palestyńczyka, który podobno uprzedza Izraelczyków o terrorystach lub atakach terrorystycznych.


Przez ostatnich kilkadziesiąt lat wielu Palestyńczyków podejrzanych o “kolaborację” z Izraelem lub sprzedaż nieruchomości izraelskim Żydom zostało straconych z wyroku sądowego lub zabitych pozasądowo przez innych Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy.


Palestyńskie społeczeństwo ogólnie popiera wyrok śmierci lub pozasądowe zabijanie podejrzanych „handlarzy ziemią” i „kolaborantów”.  Także palestyńskie organizacje praw człowieka wydają się skrajnie ostrożne, kiedy wspominają takie sprawy.


Po wyrokach śmierci wydanych przez sąd Hamasu, Palestyński Ośrodek Praw Człowieka (PCHR) wydał oświadczenie, że choć "potwierdza potępienie zbrodni komunikowania się z okupantem, odrzuca użycie kary śmierci”. PCHR wskazał, że sądy Hamasu od początku roku wydały 14 wyroków śmierci. Nie wszystkie wyroki były związane z “kolaboracją” z Izraelem.


Sądząc po reakcji PCHR, ta organizacja nie sprzeciwia się karaniu Palestyńczyków za pomoc Izraelowi. Po prostu nie popiera kary śmierci.


Administracja Bidena postanowiła wznowić pomoc finansową dla Palestyńczyków w nadziei, że powrócą do stołu negocjacyjnego z Izraelem. Jak jednak Mahmoud Abbas może powrócić do stołu negocjacyjnego z Izraelem, skoro posyła Palestyńczyków do więzienia za próbę sprzedania ziemi lub domu Żydom?


W groteskowym zgoła scenariuszu, w którym Abbas lub jakikolwiek inny palestyński przywódca kiedykolwiek podpisałby traktat pokojowy z Izraelem, zostałby oskarżony przez wielu Palestyńczyków o zdradę, za co karą jest śmierć za „sprzedanie kraju” Żydom. Abbas zostałby także oskarżony o zdradę za rezygnację z palestyńskiego marzenia o “wyzwoleniu całej Palestyny od rzeki Jordan do Morza Śródziemnego”. Ponadto, biada mu, jeśli przybędzie do Strefy Gazy, gdzie bez wątpienia czekałby na niego proces o „kolaborację” z Izraelem.  


Jak wspomniano, dla Hamasu i Palestyńczyków, pokój z Izraelem lub jakikolwiek rodzaj “kolaboracji” z “syjonistycznym wrogiem” jest aktem zdrady karanym śmiercią.


Abbas już jest oskarżany o zdradę z powodu koordynacji w sprawach bezpieczeństwa między siłami bezpieczeństwa Autonomii Palestyńskiej a władzami Izraela na Zachodnim Brzegu.


Jak długo AP i Hamas karzą Palestyńczyków, którzy współpracują z Izraelem lub są gotowi sprzedać nieruchomość izraelskim Żydom – często przez skazanie na ciężkie roboty lub śmierć – nadzieja na ożywienie „procesu pokojowego” będzie żałosnym marnowaniem czasu i wysiłku.


Wyroki wydane na “handlarzy ziemią” na Zachodnim Brzegu i na podejrzanych o “kolaborację” w Strefie Gazy pokazują, że Palestyńczycy są jak zawsze dalecy od zaakceptowania Izraela, nie mówiąc już o zawieraniu z nim pokoju.


Te wyroki są jeszcze jednym dowodem na to, jak palestyńscy przywódcy nadal podżegają swoją ludność przeciwko Izraelowi – do punktu, w którym żaden Palestyńczyk, który chce pozostać przy życiu, nigdy nie powie, że chce zawrzeć pokój z Izraelem lub uznać całą ziemię Izraela za cokolwiek innego niż wyłączną własność palestyńską.

 

Why Palestinians Cannot Make Peace with Israel

Gatestone Institute, 20 października 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska



Khaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj






Brunatna fala

Znalezionych 1006 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznego



Obietnica



Pytanie bez odpowiedzi



Bohaterzy chińskiego narodu



Naukowcy Unii Europejskiej



Teoria Rasy



Przekupieni



Heretycki impuls



Nie klanial



Cervantes



Wojaki Chrystusa



 Palestyńskie weto



Wzmacnianie układu odpornościowego



Wykluczenie Tajwanu z WHO



Drzazgę źle się czyta



Sześć lat



Pochodzenie



Papież Franciszek



Schadenfreude



Pseudonaukowa histeria...


Panstwo etc



Biły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,



Radykalne poglądy polityczne


Einstein



Socjologia



Allah stworzyl



Uprzednie doświadczenie



Żydowski exodus



PRL Chrystusem narodów



Odrastające głowy hydry nazizmu



Homeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk