Prawda

Piątek, 7 maja 2021 - 09:32

« Poprzedni Następny »


Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki


Hugh Fitzgerald 2021-03-25


Autonomia Palestyńska krzyczy o okrucieństwie Izraela, który rzekomo ignoruje swoją odpowiedzialność za szczepienia palestyńskiej populacji. Kiedy Izrael rzeczowo wskazał na to, że odpowiedzialność za opiekę zdrowotną nad Palestyńczykami spoczywa na ich przywódcach, nie miało to oczywiście wpływu na zachodnie media głównego nurtu, które nadal publikowały artykuły powtarzające palestyńskie skargi. Wystarczyłoby, gdyby wszyscy ci reporterzy i redaktorzy – a potrzeba na to jednej minuty szukania w Internecie – spojrzeli na Umowy z Oslo (1995), Aneks III, Artykuł 17, który jednoznacznie przekazuje odpowiedzialność za palestyńską opiekę zdrowotną, włącznie ze szczepieniami, Autonomii Palestyńskiej:

ARTYKUŁ 17

Zdrowie

1. Kompetencje i odpowiedzialność w dziedzinie zdrowia na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy będą przekazane stronie palestyńskiej, włącznie z systemem ubezpieczeń zdrowotnych.  

2. Palestyńska strona będzie kontynuowała stosowanie standardów szczepienia Palestyńczyków i będzie ulepszała je zgodnie z zaakceptowanymi międzynarodowo standardami, biorąc pod uwagę rekomendacje WHO. Palestyńska strona będzie kontynuowała szczepienia populacji szczepionkami wyliczonymi w Schemacie 3.

Autonomia Palestyńska nie zrobiła niczego, by przygotować się do pandemii. Nie zamówiła żadnych szczepionek, niewątpliwie zakładając, że może polegać na tym, że Izrael – być może pod naciskiem – zajmie się tym. Nie gospodarowała też swoimi zasobami tak, by mieć pieniądze na szczepionki. Zamiast tego w 2020 roku kontynuowała haniebny i kosztowny program “płacy za morderstwo”, zgodnie z którym rząd AP daje terrorystom, jeśli są uwięzieni w Izraelu, lub ich rodzinom, jeśli zostali zabici podczas dokonywania zamachu, hojne comiesięczne pensje.


W 2020 roku AP wydała ponad 150 milionów dolarów na program „płaca za morderstwo”. Ta suma wystarczyłaby na zakup wystarczającej ilości szczepionek, by zaszczepić każdego palestyńskiego mężczyznę, kobietę i dziecko. AP dokonała wyboru: wolała nagradzać akty terroru z przeszłości i dawać bodźce do popełniania aktów terroru w przyszłości niż zapłacić za zaszczepienie własnej populacji.


Teraz dowiadujemy się, że AP postanowiła dać dwóm terrorystom, kuzynom, Amdżadowi i Hakimowi Awadom, którzy zamordowali nożami pięcioro członków rodziny Fogel – ojca Ehuda, matkę Ruth i troje małych dzieci, Joawa (11 lat), Eldada (4 lata) i Hadas (3 miesiące) — pięćdziesięcioprocentową podwyżkę płacy. Będą teraz otrzymywali po 1806 dolarów miesięcznie. Przeciętna płaca palestyńskiego pracownika o podobnym do tych dwóch terrorystów wykształceniu wynosi 430 dolarów miesięcznie. Będą więc otrzymywać ponad czterokrotnie więcej za zamordowanie rodziny Fogel niż otrzymywaliby za pracę. Jest to niemała nagroda dla morderców i niemała zachęta dla Palestyńczyków mających niskie dochody, by pójść w ich ślady. A jeśli zamordujesz wystarczającą liczbę Izraelczyków, AP – lub Hamas w Gazie – może nazwać plac albo ulicę twoim imieniem.


Co zrobi administracja Bidena w sprawie tej podwyżki płacy dla dwóch terrorystów, którzy zmasakrowali pięcioro członków rodziny w nocy, kiedy spali? Cokolwiek? Nic?


Administracja Bidena mówiła wiele razy, że planuje wznowienie pomocy finansowej Ameryki dla AP. Jedną z głównych przyczyn, dla których administracja Trumpa zakończyła pomoc dla AP, była odmowa zakończenia programu “płaca za morderstwo”, który jest wyraźnie sprzeczny z Taylor Force Act z 2018 roku. Taylor Force Act jest ustawą Kongresu nakazującą zatrzymanie amerykańskiej pomocy ekonomicznej dla Autonomii Palestyńskiej (AP) do czasu, kiedy AP przestanie wypłacać pieniądze (poprzez Fundusz Męczenników Autonomii Palestyńskiej) osobom, które popełniły czyny terrorystyczne, i rodzinom zabitych terrorystów. Jak AP i administracja Bidena mają nadzieję obejść postanowienia tej ustawy?   Mówiono, że AP zmieni nazwę wypłat, przedstawiając je jako wsparcie dla ubogich zamiast nagrody dla terrorystów. Sami terroryści, jeśli nadal są żywi i w więzieniu, są ubodzy, ponieważ jako więźniowie nie mają pracy zarobkowej. A w tych wypadkach, w których terrorysta zginął podczas zamachu, został zabity przez Izraelczyków, albo zginął w wyniku zamachu samobójczego, jego rodzina pozostała bez jednego ze swoich żywicieli. Wypłaty AP można przedstawić jako sposób wyrównania dochodów. Tą słowną sztuczką nie nabiorą jednak nikogo. Nadal, poza inną nazwą, jest to ten sam, stary program “płacy za morderstwo”. Rodziny Palestyńczyków, którzy są uwięzieni jako zwykli kryminaliści, nie będą otrzymywały wypłat, o których teraz mówi się nam, że są spowodowane wyłącznie pragnieniem pomocy ubogim rodzinom, których członkowie są w więzieniu. Miesięczne wypłaty będą nadal ograniczone do tych, którzy siedzą w więzieniu za terroryzm, lub do rodzin martwych terrorystów.


Ta pięćdziesięcioprocentowa podwyżka sumy wypłacanej kuzynom Awad, którzy są winni wyjątkowo potwornego czynu – zamordowania pięciu członków rodziny Fogel w ich łóżkach, w tym dwojga małych dzieci i niemowlęcia – krzyczy o komentarz, o potępienie ze strony administracji Bidena. Tony Blinken, jeśli nie sam Biden, powinien wskazać na tę groteskową “podwyżkę” jako przypomnienie, dlaczego Amerykanie nie powinni wznawiać pomocy dla AP do czasu likwidacji programu „płaca za morderstwo”.  Oto, co powinni powiedzieć: “Chcielibyśmy pomóc Palestyńczykom, ale w żaden sposób nie możemy tego zrobić, jak długo trwa program ‘płaca za morderstwo’. Ten program nagradza popełnione w przeszłości czyny terrorystyczne i daje zachętę przyszłemu terroryzmowi. I jest jeszcze bardziej haniebne i przerażające, że AP, zamiast ogłoszenia zakończenia programu ‘płaca za morderstwo’, jak musi zrobić, żeby można było wznowić amerykańską pomoc, zdecydowała podnieść o pięćdziesiąt procent sumy, jakie wypłaca co miesiąc mordercom winnym wyjątkowo koszmarnej zbrodni. Tego nie można tolerować. Do czasu, kiedy program ‘płaca za morderstwo’ będzie całkowicie zatrzymany nie będzie wznowienia amerykańskiej pomocy. Ponadto, poprosimy Kongres o dodanie kolejnego warunku do Taylor Force Act. Mianowicie: ‘Także pod nieobecność jakichkolwiek finansowych nagród, każde niefinansowe uznanie lub zaszczyty, jakie Autonomia Palestyńska decyduje się przyznać terrorystom, włącznie z nazywaniem ich imieniem placów i ulic, będzie wystarczającym powodem niewznowiania amerykańskiej pomocy’.”


Ten rodzaj ostrzeżenia powinien zwrócić uwagę Mahmouda Abbasa i jego pazernych pachołków w Ramallah. Co jednak mogą zrobić? Nie chcą, by widziano, że ustępują przed amerykańskimi żądaniami, by kurek z amerykańską pomocą został odkręcony. Mają przecież swoje zasady. Ale kanciarze i łapownicy w AP niezmiernie tęsknią do wznowienia hojnej, amerykańskiej pomocy, by mogli dostać swoją kasę. Jak powiadał pan Dooley: ‘kiedy ktoś mówi, że nie chodzi o pieniądze, ale o zasady – to chodzi o pieniądze”.  


Palestinian Authority Gives the Jihad Murderers of the Fogel Family a 50% Raise

Jihad Watch, 17 marca 2021

Tłumaczeni: Małgorzata Koraszewska

 

Hugh Fitzgerald

Publicysta Jihad Watch.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 853 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03
Czy naprawdę rozpoczęła się era amerykańskiej klęski?     2021-05-01
Human Rights Watch nienawidzi Izraela   Abdul-Hussain   2021-05-01
Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów   Rosenthal   2021-04-26
Idea tak głupia, że tylko publicysta „Guardiana” może w nią wierzyć   Levick   2021-04-25
Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk