Prawda

Niedziela, 9 maja 2021 - 02:59

« Poprzedni Następny »


AP na bieżąco przekłamuje historię


Itamar Marcus i Nan Jacques Zilberdik 2020-07-24


AP zaprzecza oczywistemu zamachowi terrorystycznemu i nazywa zabicie terrorysty “egzekucją z zimną krwią”  


Fakty:
1. Zamach terrorystyczny został zarejestrowany przez kamery bezpieczeństwa 
2. Terrorysta zapisał swoją motywację w telefonie przed atakiem: “Nie jestem szpiegiem, nigdy nie zdradziłem ojczyzny” 
3. Terrorystę zastrzelili izraelscy policjanci w trakcie zamachu, który także został nagrany na wideo


Oszczerstwo AP:


Przywódca AP, Saeb Erekat (krewny terrorysty): “Egzekucja z zimną krwią młodego Ahmeda”


Demonizowanie Izraela przy każdej okazji jest częścią polityki AP. Nawet kiedy zamach terrorystyczny jest wyraźnie udokumentowany na wideo, najwyżsi przywódcy AP kłamią twierdząc, że terrorysta zabity przez Izrael był niewinną ofiarą.
 

Niedawno Ahmed Erekat, krewny przywódcy AP, Saeba Erekata, dokonał zamachu terrorystycznego, który został zarejestrowany przez izraelską kamerę bezpieczeństwa. Przy policyjnym punkcie kontrolnym zwolnił, a następnie przyspieszył, skręcając i taranując policjantkę. W momencie, kiedy terrorysta wyskoczył z samochodu, zastrzelili go inni izraelscy żołnierze. Wszystko to zarejestrowała kamera bezpieczeństwa.


Przed zamachem Ahmed Erekat nagrał w swoim telefonie komunikat, wskazujący na motyw zamachu. W nagraniu oznajmił o swojej niewinności, zaprzeczając, jakoby był szpiegiem Izraela i stwierdzając, że „nigdy nie zdradziłem ojczyzny” – najwyraźniej coś, o co był oskarżony. Następnie mówił coś o kwestiach rodzinnych, które mogły, choć nie musiały, być związane z oskarżeniem o szpiegostwo.

Telefoniczny komunikat terrorysty Ahmeda Erekata: “Oczywiście, wasz brat (tj. ja nie jestem) nie jest szpiegiem ani niczym takim. Nigdy w życiu nie zdradziłem ojczyzny… moi bracia i siostry nie brały w tym udziału”

[Konto Twittera izraelskiej dziennikarki, Szimrit Meir, 24 czerwca 2020]Źródła AP wyjaśniają, że Palestyńczycy, którzy są oskarżeni o współpracę z Izraelczykami, często próbują  oczyścić się przez dokonywanie zamachów terrorystycznych:

“W kilku wypadkach [palestyńskie dzieci] przeprowadzały operacje nożownicze z powodu sposobu, w jaki patrzyło na nie społeczeństwo. Zrozumiały, że ‘najlepszym sposobem oczyszczenia tego wizerunku [pomagania Izraelowi] jest uczestnictwo w operacjach oporu [tj. terroru]’”.

[Oficjalna palestyńska telewizja, Osobiste spotkania, 11 października 2017]

Ignorując zarejestrowane przez kamerę dowody zamachu, jak również wypowiedź terrorysty, która dostarcza motywu zamachu, przywódca AP, Saeb Erekat, publicznie oskarżył izraelskich żołnierzy o zamordowanie z zimna krwią jego krewnego:


Saeb Erekat, członek Komitetu Centralnego Fatahu i główny negocjator OWP:

“Netanjahu ponosi osobistą odpowiedzialność za egzekucję w zimną krwią młodego Ahmeda i nadszedł czas, by wezwano przed Międzynarodowy Trybunał Karny”.  

[Oficjalna gazeta AP „Al-Hayat Al-Jadida”, 24 czerwca 2020]

OWP sama tweetowała wideo z zamachu, ale wybrała kłamstwo i stwierdziła, że na terroryście dokonano “pozasądownej egzekucji z bliska”:Tweetowany tekst po angielsku: “(Wszystkie błędy w oryginale- red.) Ahmad Erekat, wyraźnie nieuzbrojony/nieszkodliwy, uległ pozasądowej egzekucji z bliska przez izraelskie siły okupacyjne. Terroryzm jest takimi barbarzyńskim/z zimną krwią zbrodniami, że ilustruje Izraela politykę strzelaj, by zabić, wobec Palestyńczyków.
@IntlCrimCourt #PalestiniansLivesMatter”

[Oficjalne konto Twittera Wydziału Negocjacji OWP, 25 czerwca 2020]

Fatah Abbasa także powtórzył to kłamstwo za pomocą rysunku, pokazującego terrorystę jako kwiat zastrzelony przez izraelskiego żołnierza:


Tekst na rysunku: “Zamordowanie młodego Ahmeda Erekata”[Oficjalna strona Facebooka Fatahu, 25 czerwca 2020]

Tekst na rysunku: “Zamordowanie młodego Ahmeda Erekata”

[Oficjalna strona Facebooka Fatahu, 25 czerwca 2020]Demonizowanie Izraela przy każdej okazji jest fundamentalnym aspektem polityki AP. Zamiana terrorysty w ofiarę i zamiana samoobrony Izraela przeciwko terrorowi w „egzekucję z zimną krwią” jest kolejnym przykładem takiej demonizacji.


Poniżej jest dłuższy fragment oskarżeń Saeba Erekata wobec Izraela:


Tytuł: “Śmierć jako Męczennika młodego człowieka z Abu Dis w dzień ślubu jego siostry

– Erekat: Netanjahu ponosi osobistą odpowiedzialność za egzekucję z zimną krwią młodego Ahmeda i nadszedł czas, by wezwano go przed Międzynarodowy Trybunał Karny”


“Śmierć jako męczennika młodego Ahmeda Erekata, 28 lat, z miasta Abu Dis w okupowanej Jerozolimie, została ogłoszona wczoraj [23 czerwca 2020 r.] po tym, jak został zastrzelony przez izraelskie siły okupacyjne obok ‘kontenera’ punktu kontrolnego na północny wschód od Betlejem.


Burmistrz Abu Dis, Ahmed Abu Hilal, powiedział, że okupacyjni żołnierze strzelali do tego młodego człowieka i zostawili go krwawiącego, aż umarł jako Męczennik, i dodał, że jego ciało zostało przejęte. Powiedział, że młody człowiek był w drodze, by zabrać swoją siostrę z salonu dla panien młodych w Betlejem na jej ślub…


Okupacyjni żołnierze rozmieszczeni na punkcie kontrolnym zatrzymali samochód kierowany przez tego młodego człowieka i otwarli do niego ogień (sic., zdjęcia z kamery bezpieczeństwa pokazują , jak Erekat wjechał w izraelską policjantkę, co spowodowało, że inny policjant otworzył ogień w jej obronie) i przeszkodzili zespołom Czerwonego Półksiężyca w dostarczeniu mu pierwszej pomocy… 


Sekretarz Komisji Wykonawczej OWP, Saeb Erekat, obarczył odpowiedzialnością za śmierć młodego Ahmeda jako Męczennika, izraelskiego premiera [Benjamina] Netanjahu.


Erekat – który odrzucił izraelską wersję wydarzeń, która twierdzi, że Ahmed próbował przejechać żołnierkę – powiedział: ‘Netanjahu jest osobiście odpowiedzialny za egzekucję z zimną krwią młodego człowieka, jak to się zdarzyło z zamordowaniem młodego Ijada Al-Hallaka w Jerozolimie (patrz nota poniżej –red.).’ …


Dodał dla Agence France-Presse (AFP), że ten młody człowiek został poddany egzekucji z zimną krwią przez izraelską armię okupacyjną …


Erekat podkreślił, że nadszedł czas, by wezwać Netanjahu przed Międzynarodowy Trybunał Karny (ICC), i wezwał ONZ, by dostarczyła międzynarodowej obrony naszego ludu”.

[Official PA daily Al-Hayat Al-Jadida, June 24, 2020]

Nota: Wideo terrorysty zostało znalezione w jego telefonie po jego śmierci i opublikowane na Twitterze przez izraelską dziennikarkę, Szimrit Meir, 24 czerwca 2020.


Ahmed Erekat
– Palestyński terrorysta, który zranił izraelską policjantkę ze straży granicznej w zamachu taranowania samochodem na posterunek bezpieczeństwa w Abu Dis we wschodniej Jerozolimie 23 czerwca 2020 r. Izraelski personel bezpieczeństwa w działaniu obronnym strzelił i zabił go. Ahmed Erekat był krewnym sekretarza Komitetu Wykonawczego OWP, Saeba Erekata. OWP twierdzi, że zamach był “wypadkiem” i że Izrael zabił Erekata “z zimną krwią”. Zamach został zarejestrowany przez kamery bezpieczeństwa, które pokazują, że Erekat nagle przyspieszył i skręcił, by staranować policjantkę.


Ijad Al-Hallak
był umysłowo niepełnosprawnym arabskim mieszkańcem Jerozolimy, który uciekł, kiedy izraelscy strażnicy graniczni wezwali go, by się zatrzymał, bo podejrzewali, że ma broń palną, co spowodowało, że otwarli ogień i zabili go przy Bramie Lwów na Starym Mieście w Jerozolimie 31 maja 2020 r.  


PA rewrites history as it happens

Palestinian Media Watch, 16 lipca 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 854 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08
Dlaczego Abbas nie chce wyborów   Tawil   2021-05-07
Nasi wrogowie podłożyli kognitywną bombę   Rosenthal   2021-05-06
Były dyrektor CIA zaleca Żydom więcej empatii   Frantzman   2021-05-03
Czy naprawdę rozpoczęła się era amerykańskiej klęski?     2021-05-01
Human Rights Watch nienawidzi Izraela   Abdul-Hussain   2021-05-01
Czy Ameryka nadal stoi za Izraelem? Zapytajcie jego wrogów   Rosenthal   2021-04-26
Idea tak głupia, że tylko publicysta „Guardiana” może w nią wierzyć   Levick   2021-04-25
Administracja Bidena oszukuje Żydów     2021-04-21
Palestyńskie wybory: czego administracja Bidena nie chce wiedzieć   Toameh   2021-04-20
Kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyka „Guardiana”   Levick   2021-04-19
Uprowadzenie terminologii Holocaustu do utrwalania fałszu i demonizowania Izraela   Hirsch   2021-04-17
Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk