Prawda

Poniedziałek, 4 grudnia 2023 - 20:22

« Poprzedni Następny »


Prokuratorzy spalonej ziemi.
Prokuratorzy Netanjahu, dowódcy policji i media zamierzają walczyć do samego końca.


Caroline Glick 2023-06-29

Premier Benjamin Netanjahu opuszcza salę sądową Sądu Okręgowego w Jerozolimie, gdzie wysłuchał zeznań biznesmena Arnona Milchana w drugim dniu zeznań Milchana w procesie korupcyjnym w sprawie Netanjahu 1000, 26 czerwca 2023 r. Fot. Alex Kolomoisky/Flash 90
Premier Benjamin Netanjahu opuszcza salę sądową Sądu Okręgowego w Jerozolimie, gdzie wysłuchał zeznań biznesmena Arnona Milchana w drugim dniu zeznań Milchana w procesie korupcyjnym w sprawie Netanjahu 1000, 26 czerwca 2023 r. Fot. Alex Kolomoisky/Flash 90

Korespondenci sądowi Channel 13 w czwartkową noc, z ściągniętymi twarzami, przekazali wiadomość: sędziowie w procesie premiera Benjamina Netanjahu o przekupstwo i nadużycie zaufania powiedzieli prokuratorom i obrońcy w zeszłym tygodniu, że prokuratorzy nie udowodnili zarzutów przekupstwa i jest mało prawdopodobne, aby im się to udało, ponieważ wszyscy główni świadkowie już złożyli zeznania.


Implikacje są wstrząsające. Przez ostatnie siedem lat dwie siły – prokuratura państwowa i media – pchały Izrael na skraj wojny domowej, starając się przedstawić Netanjahu jako przestępcę i demonizować jego zwolenników.


Ich cel nigdy nie był specjalnie ukryty. Dążą do usunięcia Netanjahu z życia publicznego i pozbawienia praw wyborczych jego wyborców poprzez dyskwalifikację i demonizację ich wybranego przywódcy.


Począwszy od 2016 r., poprzez karygodne przecieki do reporterów wszystkich większych gazet, stacji radiowych i kanałów telewizyjnych, prokuratorzy, śledczy policji, dziennikarze i redaktorzy wymyślili i kształtowali narrację o przestępczości otaczającej Netanjahu i codziennie sprzedawali ją opinii publicznej.


Powiedzieli, że Netanjahu podważył izraelską gospodarkę, bezpieczeństwo narodowe i moralność, aby zaspokoić swoje dekadenckie gusta, wzbogacić swoich kumpli i pogłębić obsesyjno-kompulsywne poszukiwanie pozytywnych relacji w mediach - od tych samych mediów, które go tak nienawidzą.


Przy swoim bezwarunkowym zaangażowaniu w obalenie Netanjahu media usprawiedliwiały wszelkie środki zastosowane przeciwko niemu przez prokuraturę. Reporterzy i redaktorzy, którzy z dumą głosili, że są orędownikami praw obywatelskich i rządów prawa, odwracali wzrok lub usprawiedliwiali powtarzające się przestępstwa popełniane przez prokuratorów i policyjnych śledczych, aby tylko „dopaść” Netanjahu.


Rozważmy tylko kilka z tych przestępstw, które, choć w pełni ujawnione dopiero przez świadków podczas procesu, były powszechnie znane w czasie rzeczywistym. Zamiast informować o nich krytycznie, a choćby beznamiętnie, media usprawiedliwiały je lub ignorowały i atakowały nielicznych autorów i reporterów, którzy byli gotowi je ujawnić, jako skorumpowanych nieprofesjonalistów.


Aby zmusić najbliższych współpracowników Netanjahu do oskarżenia go, prokuratura i policja szantażowały ich, torturowały i poniżały. Dwóch szefów sztabu Netanjahu, David Szaran i Ari Harow, były dyrektor generalny Ministerstwa Komunikacji Shlomo Filber i były rzecznik Netanjahu Nir Hefetz zostali poddani torturom fizycznym i psychicznym oraz szantażowi przez policyjnych śledczych ściśle kierowanych przez prokuratorów. Byli zamknięci, odmówiono im jedzenia i opieki medycznej. Policja zniszczyła małżeństwa Hefetza i Harowa. Policja przyciągnęła starą matkę Szarana do celi i postawiła ją przed nim, aby go złamać.


Tych ludzi, którzy nie popełnili żadnych przestępstw, poddano długotrwałemu uwięzieniu i pozbawiano snu. Hefetz był więziony w zapchlonej celi i odmówiono mu minimalnej opieki medycznej. Wszyscy świadkowie byli poddawani długotrwałemu publicznemu poniżaniu. Policja wszczęła obrzydliwe śledztwo przeciwko Harowowi i zorganizowała dramatyczne aresztowanie, zabierając go do aresztu, gdy wylądował na lotnisku, jakby był szefem mafii handlującej narkotykami. Otworzyli kolejne otwarte, obelżywe śledztwo przeciwko synowi Filbera. Zamrozili konta bankowe Harowa i Szarana. Ich żony nie były w stanie kupić jedzenia w supermarkecie.


Wielu innych świadków oskarżenia zostało poddanych podobnemu traktowaniu w kampanii prokuratury mającej na celu wykorzystanie dochodzenia karnego do zastraszania i terroryzowania Netanjahu oraz zmuszenia go do ustąpienia.


Aby zdemonizować i przedstawić jako przestępcę urzędującego premiera i jego współpracowników, prokuratorzy i policyjni śledczy zaangażowali się w szeroko zakrojone kryminalne wykorzystanie narzędzi wojny cybernetycznej opracowanych do walki z wrogami Izraela. Najbliżsi współpracownicy Netanjahu oraz (najprawdopodobniej) jego dzieci i żona zostali poddani nielegalnemu monitorowaniu ich komunikacji elektronicznej. Jeden z zarzutów naruszenia zaufania przeciwko Netanjahu rzekomo miał swoje źródło w nielegalnym użyciu przez policję takiego narzędzia szpiegowskiego przeciwko Ariemu Harowowi.


Większość szczegółów tych prokuratorskich wykroczeń i oczywistej jawnej przestępczości ze strony śledczych i prokuratorów była znana – czasami już w trakcie ich stosowania. Zdecydowana większość reporterów i redaktorów wszystkich mediów popierała te działania. Cel – obalenie popularnego, odnoszącego sukcesy, demokratycznie wybranego premiera Izraela, którego zbiorowo nienawidzili, ponieważ zagrażał ich uprzywilejowanym pozycjom i sprzeciwiał się ich radykalnym programom ideologicznym – usprawiedliwiał ich zdaniem wszelkie przestępcze środki.


Oskarżenie Netanjahu o przekupstwo było samo w sobie nadzwyczajnym środkiem. Aby oskarżyć Netanjahu o przekupstwo, ówczesny prokurator Szai Nitzan i ówczesny prokurator generalny Avi Mandelblit na nowo zdefiniowali pojęcie przekupstwa. Zgodnie z ustawą łapówka jest korzyścią materialną, którą urzędnik państwowy otrzymuje od osoby prywatnej, która oczekuje preferencyjnego traktowania ze strony rządu w zamian za tę korzyść materialną.


W 2017 r. Nitzan rozszerzył definicję przekupstwa, by obejmowała udzielanie funkcjonariuszowi publicznemu wsparcia w mediach. Sprawa prokuratury dotyczy relacji Netanjahu z jego starym przyjacielem Shaulem Alovichem, ówczesnym właścicielem firmy telekomunikacyjnej Bezeq i pomniejszego serwisu informacyjnego o nazwie Walla.


Prokuratura oskarżyła Netanjahu o nakazanie Filberowi, ówczesnemu dyrektorowi generalnemu Ministerstwa Łączności, zapewnienia Bezeqowi preferencyjnego traktowania regulacyjnego. To traktowanie, jak twierdziła prokuratura, było dla Alovicha warte setki milionów szekli. W zamian za te przysługi serwis informacyjny Walla miał zapewnić pozytywne artykuły o Netanjahu.


Jak kilku czołowych prawników, w tym prof. Alan Dershowitz i Avi Bell wraz z legendarnym amerykańskim obrońcą Natem Lewinem wyjaśnili Mandelblitowi podczas przesłuchania przed oskarżeniem Netanjahu w 2020 r., że taka rozszerzona definicja przekupstwa Nitzana nie ma precedensu w demokratycznym świecie.


Taka definicji prowadzi do wniosku, że zarówno dziennikarstwo, jak i polityka to przestępcze syndykaty. Miejscem zbrodni są wszelkie relacje między funkcjonariuszami publicznymi a reporterami, właścicielami mediów i redaktorami. Każdy reporter lub serwis informacyjny, który publikuje pozytywne relacje o polityku, może zostać oskarżony o przekupstwo. Każdy polityk, który otrzymuje wspierające relacje z serwisu informacyjnego, jest narażony na oskarżenia o przyjmowanie łapówek. Wszelkie wysiłki mające na celu zapewnienie pozytywnej relacji są podobnie zagrożone postawieniem zarzutu karnego o przekupstwo. Nowa definicja przekupstwa Nitzana skutecznie zapewnia prokuratorom możliwość postawienia w stan oskarżenia dowolnego polityka i każdego reportera, redaktora i właściciela mediów w dowolnym momencie.


Z jakiegoś powodu sędziowie na rozprawie Netanjahu bez zadawania pytań przyjęli zasadność zmienionej przez Nitzana definicji przekupstwa. Ich przesłaniem z zeszłego tygodnia było, że prokuratorom nie udało się przedstawić sprawy nawet w ramach nowej definicji przekupstwa.


Prokuratorzy zrobili wszystko, co mogli, aby zmusić Alovicha do zostania świadkiem oskarżenia przeciwko Netanjahu. Zrujnowali go finansowo. Aresztowali jego, jego żonę Iris i ich syna Ora podczas upokarzającego nalotu o świcie na ich dom. Nielegalnie wywierali presję na Ora Alovicha, aby wywarł presję na swojego ojca, by ten zwolnił swojego adwokata i zatrudnił adwokata znanego z zawierania umów z prokuraturą. Odmówili pomocy medycznej Alovichowi i aresztowali jego osiemdziesięcioletnią matkę. Ale jak Alovich wyjaśnił swojemu synowi w nielegalnie nagranej rozmowie: „Nie mam nic, co mógłbym im dać”.


Więc oskarżyli Alovicha o przekupstwo.


Jak wyjaśnili sędziowie, mimo wysiłków prokuratury prokuratorzy na rozprawie nie zdołali udowodnić swoich racji. Okazuje się, że fakty to uparte rzeczy. A jak wykazali obrońcy, Netanjahu nie zabiegał o pozytywne relacjonowanie przez serwis Walla. Nie otrzymał również pozytywnego relacjonowania w Walla. Nie starał się zapewnić Bezeqowi przysług regulacyjnych. W rzeczywistości, jego polityka regulacyjna kosztowała Bezeq setki milionów szekli strat, a nie zysków. Alovich nigdy nie oferował, nie otrzymywał ani nie oczekiwał, że otrzyma jakiekolwiek korzyści od Netanjahu.


W miesiącach poprzedzających postawienie w stan oskarżenia Netanjahu, Mandelblit wielokrotnie powtarzał, że nie oskarżyłby Netanjahu tylko o nadużycie zaufania. Nadużycie zaufania jest mglistym przestępstwem procesowym. Bez zarzutu przekupstwa nie ma sprawy przeciwko Netanjahu.


A teraz nie ma sprawy o przekupstwo.


Koalicja reporterów i prokuratorów, którzy prowadzili kampanię mającą na celu odsunięcie Netanjahu od władzy, dostała zbiorowej furii po wysłuchaniu oświadczenia sędziów. Zarzucili sędziom nieprofesjonalne zachowanie. Co więcej, upierają się, zapowiadając apelację, jeśli Netanjahu zostanie uniewinniony.

 

Prokurator generalna Gali Baharav Miara i jej współpracownicy powiedzieli swoim rzecznikom medialnym, że nie wycofa się z zarzutu przekupstwa. Ich nowym argumentem, powtarzanym przez dziennikarzy we wszystkich mediach od czwartku wieczorem, jest to, że choć prawdą jest, że prokuratorzy nie udowodnili swoich racji, Baharav Miara i jej współpracownicy są nadal przekonani, że im się to uda, gdy tylko obrona zaczynie przedstawiać swoją sprawę.


Rażąca głupota twierdzenia, że linia obrony jest asem w rękawie oskarżenia, nigdy nie dotarła do żadnego z reporterów i prezenterów, którzy powtarzali to jak papugi, jak gdyby było to poważne twierdzenie.


Inny argument prokuratury, szeroko powielany w mediach, brzmi, że „nadużycie zaufania” jest poważnym przestępstwem, a sędziowie nie oddalili tych zarzutów. Więc nic się nie skończyło.


Fakt, że oskarżenie o nadużycie zaufania w dwóch przypadkach opiera się na oskarżeniu o łapówkarstwo, nigdy do nich nie dotarł. Według nielewicowego komentatora Channel 12, Amita Segala (trzymanego tam jako listek figowy), sędziowie poinformowali już prokuratorów, że trzeci zarzut, naruszenia zaufania, także upadł.


Baharav Miara i jej towarzysze nalegają na kontynuowanie oskarżenia o przekupstwo przeciwko Netanjahu i udają, że mogą obalić premiera pod zarzutem „nadużycia zaufania”, ponieważ nie mają wyboru. Ich nieokiełznane dążenie, by „dopaść” Netanjahu za wszelką cenę sprawiło, że proces stał się grą o sumie zerowej.


Po to, by „dopaść człowieka”, koalicja prokuratorów, śledczych policji i dziennikarzy rozdzierała izraelskie społeczeństwo przez ostatnie siedem lat. Demonizowali nie tylko Netanjahu, ale i jego wyborców. Układając momenty czasowe i ramy swoich działań przeciwko Netanjahu tuż przed wyborami, Mandelblit i jego wielu współpracownicy zdecydowanie wpłynęli na wynik powtarzających się wyborów. Ich oskarżenie wniesione przeciwko Netanjahu zmusiło wszystkie partie centrolewicowe, które w przeciwnym razie mogłyby dołączyć do rządu Netanjahu, do bojkotu Netanjahu i jego partii Likud, odmawiając Netanjahu możliwości tworzenia rządzących koalicji.


Ostatnie cztery lata politycznych zawirowań są w całości dziełem koalicji upolitycznionych reporterów, prokuratorów i policyjnych śledczych. Zmusili Izrael do pięciu kolejnych cykli wyborczych i klaskali z radości, gdy poziom publicznej urazy i niepokojów społecznych rósł od wyborów do wyborów.

 

W ostatniej próbie sparaliżowania obecnego rządu Netanjahu policja, prokuratura i media ponownie podejmują działania. Całkowicie popierają i do pewnego stopnia stoją na czele bezprawnej kampanii lewicy na rzecz niepokojów społecznych, która rozpoczęła się w styczniu.


Aby podać tylko kilka przykładów ich wkładu w obecny chaos społeczny grożący pogrążeniem Izraela w wojnie domowej, policja Tel Awiwu wycofała się i zezwoliła kilkudziesięciu anarchistom na godzinne blokowanie głównych autostrad w imieniu „demokracji” co tydzień od stycznia. Nie podejmuje się żadnych działań przeciwko uczestnikom zamieszek, którzy dopuszczają się pobić i napadów na członków koalicji i ministrów. Baharav Miara zabroniła Netanjahu udziału w centralnym programie reformy prawa jego rządu w krytycznych miesiącach od stycznia do marca bez podstawy prawnej dla jej działań. 


Trudno powiedzieć, kiedy ta saga się skończy. Ale w odpowiedziach na ostrzeżenie sędziów, Baharav-Miara, prokuratorzy, dowódcy policji i media jasno dali do zrozumienia, że nie ustąpią. Zamierzają walczyć do samego końca. I zamierzają zabrać ze sobą państwo Izrael, gdy lecą w przepaść.


Link do oryginału: https://www.jns.org/jns/benjamin-netanyahu/23/6/26/298028/

JNS Org., 26 czerwca 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


*Caroline Glick
 

Znana dziennikarka izraelska. Urodzona w Stanach Zjednoczonych, gdzie ukończyła studia z nauk społecznych. Emigrowała do Izraela w 1991 roku, wstępując natychmiast do IDF, w 1996 roku zakończyła karierę w wojsku w stopniu kapitana. Występuje często w izraelskiej telewizji, jest również zapraszana przez różne stacje telewizyjne w USA. Jej artykuły publikowane są często w amerykańskim „Newsweeku”.    


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj
Komentarze
1. Brawo Marek Eyal 2023-06-29


Syjonizm

Znalezionych 329 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Co uchodzi za normalne?   Collins   2023-11-29
Blinken ma klapki na oczach   Bard   2023-11-22
Będziemy się bronić - List z Tel Awiwu   Taub   2023-11-18
List otwarty do Gerszona Baskina i izraelskiego obozu pokojowego   Landes   2023-11-10
Drogi świecie, nie obchodzi mnie to   Lewis   2023-11-08
Dlaczego w Izraelu czuję się jak w domu   Mozias Slavin   2023-11-06
Prawdziwie „proporcjonalną” reakcją na Hamas jest jego eliminacja   Altabef   2023-10-20
Dlaczego Izrael musi prowadzić wojnę ma pełną skalę     2023-10-17
Wojna do samego końca   Greenfield   2023-10-10
Ameryka zdradziła Izrael   Leibovitz   2023-10-09
Porozumienia z Oslo – jak zawiódł izraelski wywiad   i Yigal Carmon   2023-09-30
Zwykła kobieta na wojnie   Oren   2023-09-20
Modlitwa za rok 5784   Glick   2023-09-16
Syryjska Żydówka odpowiada na zarzuty o dyskryminacji przez Aszkenazyjczyków     2023-08-31
Czy nadawanie priorytetu wolności od terroryzmu jest rasizmem?   Tobin   2023-08-28
O dalekim Izraelu raz jeszcze   Koraszewski   2023-08-24
Walka lub ucieczka.Gdzie jest patriotyzm ludzi, którzy opuszczają Izrael z powodu zawirowań politycznych?   Collins   2023-08-20
"Telegraph" legitimizuje nazistowską analogię   Levick   2023-08-18
Idź i wróć człowiekiem. Książka Andrzeja Koraszewskiego   Tabisz   2023-08-12
Nasza odwieczna walka o Syjon   Chesler   2023-08-07
Prawo i anarchia   Collins   2023-07-29
Napisany 100 lat temu esej Davida Lloyd George’a o antysemityzmie i syjonizmie   Lloyd   2023-07-28
W jakiej sprawie płonie Izrael?   Koraszewski   2023-07-26
Pokój z widokiem na morderców   Koraszewski   2023-07-23
Widmo krąży po Europie   Koraszewski   2023-07-21
Niektórzy ludzie lewicy i Arabowie są oburzeni promowaniem wzajemnego szacunku i równości między izraelskimi Żydami i Arabami     2023-07-18
Zrozumieć prawdziwe pochodzenie karykatury z “New York Timesa”. Jak antysemicka propaganda sowiecka przenika współczesny lewicowy antysyjonizm   Tabarovsky   2023-07-16
Dlaczego władze palestyńskie nienawidzą archeologów   Flatow   2023-07-09
Izrael musi przestać używać nazwy „Zachodni Brzeg” dla „Judei i Samarii”   Fitzgerald   2023-06-30
Prokuratorzy spalonej ziemi.Prokuratorzy Netanjahu, dowódcy policji i media zamierzają walczyć do samego końca.   Glick   2023-06-29
Jedyne miejsce na Bliskim Wschodzie, gdzie mniejszości rozkwitają   Abdul-Hussain   2023-06-27
List do Kena Rotha: Demonizowanie Izraela przez wykorzystywanie Holokaustu   Steinberg   2023-06-10
We wszystkim, co ma związek z wodą, Izrael jest światowym liderem   Fitzgerald   2023-06-04
Nie nazywaj promowania antysyjonizmu wśród młodzieży żydowskiej „dialogiem”   Tobin   2023-06-01
Kiedy Arabowie zaproponowali wymianę ludności: swoich Żydów za palestyńskich uchodźców Arabów     2023-05-29
Jestem głęboko zaniepokojony tym, że Departament Stanu jest głęboko zaniepokojony   Flatow   2023-05-28
Najdziwaczniejszy kraj pod słońcem   Koraszewski   2023-05-27
Problem Departamentu Stanu z Izraelem   Bard   2023-05-26
„Economist” rzuca fałszywe oskarżenie „faszyzmu” na syjonistycznego przywódcę   Levick   2023-05-24
List izraelskiego ambasadora jest błędny   Pandavar   2023-05-16
Rakiety i ataki hipokryzji   Collins   2023-05-13
Między motylami i rakietami   Collins   2023-05-12
Izraelskie marzenie   Collins   2023-05-04
Izrael jest antyrasistowski, antykolonialny, antyfaszystowski (i był od samego początku)Powstanie Izraela nie było cudem, ale epizodem ogromnej odwagi moralnej i militarnej   Herf   2023-05-03
Czego nie rozumieją autorzy artykułów, którzy twierdzą o “realnym istnieniu jednego państwa”   Frantzman   2023-05-01
Więcej niż cud: Izrael ma 75 lat    Jacoby   2023-04-27
Ilu ludzi można by było uratować, gdyby Izrael odrodził się w 1938 zamiast w 1948 roku? (plakaty)     2023-04-25
Dlaczego Izrael jest oceniany inaczej.Międzynarodowe wyzwania Jerozolimy   Horowitz   2023-04-21
Izraelski laureat Nagrody Nobla wyraża poparcie reformy sądownictwa   Fitzgerald   2023-04-18
Opowieść o dwóch osiedlach   Greenfield   2023-04-03
Jak rozsądna jest reforma sądownictwa w Izraelu?   Tsalic   2023-03-27
Izraelskie protesty – nie mogę dłużej milczeć   Chesler   2023-03-23
Izrael jest podzielony, ale palestyńscy terroryści biorą na cel wszystkich Żydów   Flatow   2023-03-21
92,5% Palestyńczyków zabitych w tym roku było członkami grup terrorystycznych lub brali czynny udział w atakach     2023-03-14
Jak piąty marca stał się pamiętnym dniem dla Żydów w Iraku   w Izraelu   2023-03-12
Błędne przekonania o Żydach Mizrahijczykach i izraelskiej polityceOdpowiedź na artykuł Sama Shubego   Julius   2023-03-11
Odrażający atak na arabską wioskę     2023-03-02
Żydzi mają rdzenne prawa do Wzgórza Świątynnego   Trotter   2023-02-09
Dlaczego Netanjahu ma rację, chcąc zreformować wszechpotężny Sąd Najwyższy   Kontorovich   2023-02-06
Demokracja w Izraelu jest zagrożona – ale nie z tego powodu, o którym myślisz     2023-01-25
Tymi, którzy atakują status quo w Jerozolimie, są krytycy Izraela   Bard   2023-01-21
Nowa książka obala mit, że „spisek syjonistyczny” zmusił Żydów do opuszczenia Iraku     2023-01-09
Klauzula sumienia w Izraelu i w Polsce   Koraszewski   2022-12-30
Demokracja w Izraelu   Dershowitz   2022-12-29
Izrael to nie Kanada, więc nie będziemy zachowywać się tak jak oni   Altabef   2022-12-23
Długi historyczny rodowód antysemickich („antysyjonistycznych”) Żydów   Amos   2022-11-13
Netanjahu nadaje treść słowom „Nigdy więcej”, po raz kolejny   Pandavar   2022-11-11
Poranek po dniu wyborów   Collins   2022-11-05
Izrael wczoraj i dziś   Koraszewski   2022-11-04
Narracja o „przemocy osadników” i wybory do Knesetu   Blum   2022-10-29
Niebezpieczeństwa państwa Palestyna: wielowymiarowe zagrożenia dla Izraela   Sherman   2022-10-28
Sprawa Jerozolimy jest bardziej złożona niż myślisz   Julius   2022-10-18
Palestyńczycy i ich język   Rosenthal   2022-09-29
Przed krytykowaniem Izraela USA powinny posprzątać u siebie w domu   Bard   2022-09-26
Antysyjonizm i jego korzenie   Frantzman   2022-09-24
Żydowska historia miasta Betar i fałszerstwo osiedla Battir   Rose   2022-09-23
Aby Izrael był bezpieczny, musi pogrzebać złudzenia Oslo   Glick   2022-09-22
Syjonizm wygrał. Dlaczego więc nadal jest atakowany 125 lat po Bazylei?   Tobin   2022-09-01
Mędzenie nad Hebronem   Tsalic   2022-08-20
Dylemat więźniów   Collins   2022-07-10
Czym jest “Status Quo” na Wzgórzu Świątynnym?   Hirsch   2022-06-24
Dlaczego Izrael jest tak nieudolny w wydalaniu Arabów?   Flatow   2022-06-20
Szawuot, wojna sześciodniowa i żałosny status quo na Wzgórzu Świątynnym   Blum   2022-06-17
Lekcja z prawdopodobnego upadku rządu? Przestańcie martwić się o międzynarodową opinię   Tobin   2022-06-14
Kto jest winien zamieszek w Jerozolimie?   Yemini   2022-06-13
Wojna sześciodniowa z 1967 roku: dlaczego nadal ma znaczenie   Harris   2022-06-06
Nieuczciwość Petera Beinarta wobec Ben Guriona i sprawa „transferu ludności”     2022-05-25
List do “Drogiej Europy”   Rosenthal   2022-05-24
Izrael, Holocaust i błąd logiczny post hoc   Jacoby   2022-05-14
Hamas musi zostać zniszczony   Rosenthal   2022-05-09
Dżihad niejedno ma imię   Ruthie   2022-04-11
Antysyjoniści dla Palestyny dyskutują o izraelskich Mizrachijczykach     2022-03-30
Pytania, które zadają Izraelczycy, kiedy jest kolejny zamach terrorystyczny     2022-03-25
Izrael i lekcje z Wiednia i Ukrainy   Fitzgerald   2022-03-21
Wielki przywilej bycia Żydem   Altabef   2022-02-26
Co naprawdę znaczy syjonizm?   Rosenthal   2022-02-21
Na pogardę nie odpowiadamy prośbą o litość   Rosenthal   2022-02-10
Amnesty zniekształca moją arabską tożsamość i niszczy Izrael   Haddad   2022-02-05
Arabski rasizm i “żydowskie państwo”   Toameh   2022-01-21
Powtarzanie słów “nigdy więcej” w obliczu narastającego antysemityzmu   Lyons   2022-01-16

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk