Prawda

Piątek, 1 marca 2024 - 05:31

« Poprzedni Następny »


List do Kena Rotha: Demonizowanie Izraela przez wykorzystywanie Holokaustu


Gerald M. Steinberg 2023-06-10

Były dyrektor wykonawczy organizacji Human Rights Watch, Kenneth Roth. (Źródło zdjęcia: Wikipedia)
Były dyrektor wykonawczy organizacji Human Rights Watch, Kenneth Roth. (Źródło zdjęcia: Wikipedia)

Twoja ostatnia diatryba o Izraelu, opublikowana w „Deutsche Welle” („Opinion: Reassessing the approach to Israel”), jest dalszym ciągiem podstępnego ataku na prawomocność żydowskiego samostanowienia. Kontynuując swoją praktykę przez ponad dwadzieścia lat, wykorzystujesz doświadczenia swojego ojca jako Żyda w nazistowskich Niemczech (do 1938 r.) jako tarczę przed badawczym spojrzeniem i krytyką. Fałszywie odwołując się do języka moralności, powszechnych praw człowieka i prawa międzynarodowego, nadal wypaczasz te podstawowe zasady.

Jako Żyd i Izraelczyk, którego rodzice, dziadkowie, ciotki, wujowie i kuzyni również „doświadczyli” nieludzkości nazistów (w przeciwieństwie do twojego ojca, wielu nie przeżyło), uważam, że twoje wykorzystywanie Holokaustu jest gorsze niż tylko godne ubolewania. Szczególnie odrażające jest korzystanie z „Deutsche Welle”, państwowej niemieckiej platformy medialnej finansowanej z federalnego budżetu podatkowego.


Pod twoim kierownictwem organizacja Human Rights Watch (HRW) stała na czele kampanii mających na celu osłabienie, izolację i ostateczny demontaż Izraela jako państwa żydowskiego. Obiektem twojej wściekłości nie jest polityka na terytoriach znajdujących się pod izraelską jurysdykcją od wojny 1967 r. („okupacja”); ani nie okazujesz żadnej troski o Palestyńczyków, których przywódcami są skorumpowani dyktatorzy i przywódcy grup terrorystycznych. Zamiast tego, pod szyldem praw człowieka, twoim celem jest wymazanie mojego kraju – gdzie około 8 milionów Żydów stworzyło dom i zaplanowało nasze własne losy, podobnie jak obywatele 190 innych niepodległych krajów.


Jak pokazano na niesławnej antysemickiej konferencji ONZ w Durbanie w 2001 r., ty i HRW jesteście liderami w atakowaniu ruchu narodowo-wyzwoleńczego narodu żydowskiego, w tym przez obecną kampanię „izraelskiego apartheidu”, która jest przedłużeniem odrażającej zorganizowanej przez Sowietów rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ z 1975 r. demonizującej syjonizm jako rasizm. Po upadku imperium sowieckiego ty i HRW przyjęliście ten sam język i mechanizmy. Wśród wielu rażących przykładów z ostatnich dwóch dekad, w 2017 r. poparłeś artykuł zatytułowany Birds of a feather: White supremacy and Zionism, w którym stwierdzono, że „biała supremacja i syjonizm są bliźniacze”. Kiedy założyciel HRW, Robert Bernstein, potępił cię w New York Times”i w innych miejscach za jaskrawe wypaczanie organizacji i praw człowieka przez prowadzenie kampanii mającej na celu przekształcenie Izraela w państwo-pariasa, pisał właśnie o tych działaniach.


Twój artykuł w „Deutsche Welle” powtarza rażące przekłamania i wykorzystuje cierpienia mieszkańców RPA w czasach prawdziwego apartheidu. W przeciwieństwie do tej sofistyki, kampania napiętnowania Izraela jako państwa „apartheidu” nie ma żadnych podstaw w świetle prawa międzynarodowego. Jasnym celem jest wyeliminowanie Izraela jako państwa żydowskiego, co przywróci narodowi żydowskiemu status bezpaństwowości i bezbronności.


W przeciwieństwie do twojego refrenu „apartheidu”, wspomnianego sześć razy w tym eseju, jakoś nie wspominasz ani razu o 75 latach ataków palestyńskich i ataków innych grup  terrorystycznych. Wygodnie przemilczasz dziesiątki tysięcy rakiet wymierzonych w izraelskie dzieci i rodziny – każda z nich jest zbrodnią wojenną. Udajesz, że dostrzegasz potrzebę silnej armii izraelskiej, ale powódź potępień w ciągu 30 lat, w których przewodziłeś HRW, dowodzi, że te słowa są listkiem figowym, aby ukryć twoją obsesję. W HRW zatrudniłeś szereg nienawistników do pisania fałszywych „raportów” i komunikatów prasowych promujących bojkoty (BDS), szkalujących Izrael i atakujących izraelskie banki, kluby sportowe, Airbnb i Ben & Jerry's. Poprzez powtarzające się i fałszywe oskarżenia o zbrodnie wojenne twój zespół domaga się także embarga na broń i postawienia izraelskich przedstawicieli przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym.


W duchu sowieckiej agitki piszecie: „Netanjahu i jemu podobni zbudowali państwo, które jest silne” – kolejny tani strzał, by oczerniać 75 lat izraelskiej niepodległości. Netanjahu urodził się 18 miesięcy po założeniu Izraela w maju 1948 r. Jego poprzednicy zbudowali bezpieczne schronienie dla milionów Żydów, w tym wielu, którzy przeżyli z Holokaustu, oraz ich potomków, tworząc siłę niezbędną do wytrzymania ciągłych ataków. I wiesz również, ale odmawiasz przyznania, że w Izraelu żyją dwa miliony nieżydowskich obywateli – chrześcijan, muzułmanów, Druzów i innych, w tym sędziów, lekarzy, żołnierzy, policjantów, przywódców politycznych i pełniących niezliczone inne role. Nie Ken, nie ma apartheidu w Izraelu – to złośliwe „fake news” (który jest współczesnym antysemityzmem).


Następnie udajesz, że przemawiasz w imieniu Żydów za pośrednictwem „Deutsche Welle”, ogłaszając ze swojego fałszywego piedestału obrońcy praw człowieka, że Izrael „nie jest dobry dla Żydów na świecie”, jak gdybyś miał jakiekolwiek powiązania z tą społecznością. W rzeczywistości twoje działania jako szefa HRW w ciągu ostatnich 30 lat były wyraźnie „niedobre dla Żydów na świecie”, by określić najłagodniej rzeczywistość bólu, jaki zadałeś. Podczas twojej długiej kadencji jako samozwańczy arcykapłan praw człowieka, HRW systematycznie ignorowała antysemityzm, jak w Światowym Raporcie z 2022 r. (obejmującym 2021 r.) bez wzmianki o atakach na cele żydowskie w USA. (W przypadku, gdybyś to przegapił, Anti-Defamation League zgłosiła 2717 incydentów antysemickich w 2021 r.– najwyższa liczba, odkąd organizacja zaczęła śledzić antysemityzm w 1979 r. W Światowym Raporcie z 2021 r. (2024 incydenty) również nie wspomniałeś o antysemityzmie. Lord Praw Człowieka Ken Roth nic nie słyszał, nic nie widział i nic nie powiedział. I nic dziwnego, że w twoim eseju w „Deutsche Welle” nie ma wzmianki o antysemityzmie.


Zamiast tego, ukrywając się za „doświadczeniami twojego ojca w Niemczech w latach trzydziestych”, twoje zachowanie aktywnie przyczyniło się i wzmocniło nienawiść do Żydów. W 2006 roku, po tym, jak Izrael odpowiedział na atak Hezbollahu, w wyniku którego zginęło wielu cywilów i porwano ciała dwóch żołnierzy, odniosłeś się do kontrataku jako „Oko za oko – a dokładniej w tym przypadku dwadzieścia oczu za oko – może to była moralność jakiejś bardziej prymitywnej chwili…” Poza pokazaniem swojej ignorancji na temat 2000 lat żydowskich tekstów, powtórzyłeś kilka kluczowych wątków teologicznego antysemityzmu i delegitymizacji judaizmu. To samo dotyczy twojego tweeta z lipca 2021 r., obwiniającego ofiary (Żydów i Izrael) za nienawiść: „Gwałtowny wzrost antysemickich incydentów w Wielkiej Brytanii podczas niedawnego konfliktu w Strefie Gazy zadaje kłam tym, którzy udają, że zachowanie izraelskiego rządu nie wpływa na antysemityzm”. W końcu usunąłeś post, twierdząc, że zostałeś „źle zrozumiany”.


W przeciwieństwie do pozorów troski o dobro Żydów na świecie, agitujesz również głośno przeciwko akceptacji roboczej definicji antysemityzmu przyjętej przez Międzynarodowy Sojusz na rzecz Pamięci o Holokauście (IHRA), która zdaniem wielu pomoże chronić żydowskie społeczności. Twój kanał na Twitterze zawiera wiele przykładów, w tym potępienie niemieckiego parlamentu (Bundestagu) za poparcie rezolucji, która powołuje się na tę definicję, uznając ruch BDS za wyraz antysemityzmu. A po ataku na koszerny supermarket we Francji z 9 stycznia 2015 r., podczas którego zamordowano czterech Żydów, a kilku przetrzymywano jako zakładników, francuski minister sprawiedliwości zaaprobował „systematyczne, dostosowane i zindywidualizowane” podejście do zwalczania antysemickiej mowy nienawiści i innych rodzajów mowy nienawiści oraz mowy gloryfikującej terroryzm. HRW odpowiedziało dwiema publikacjami, którym towarzyszyło czerwcowe oświadczenie skierowane do Rady Praw Człowieka ONZ, stwierdzające bez żadnych dowodów, że takie środki „prawdopodobnie będą miały mrożący wpływ na wolność słowa we Francji, osłabią jej wiarygodność jako kraju, który opowiada się za wolnością wypowiedzi i stanowi niebezpieczny przykład dla rządów, które szybko wykorzystują przepisy antyterrorystyczne, aby uciszyć swoich krytyków”.


Nie twierdzę, że rozumiem twoje osobiste powody trwającej od co najmniej 30 lat odrazy do Izraela. Miliony Żydów, w tym pokolenia po Holokauście, których rodzice i dziadkowie wyciągnęli wnioski z „doświadczenia jako Żyd w nazistowskich Niemczech”, zmagają się z odpowiedzialnością za samostanowienie i nieustanną groźbą unicestwienia. W przeciwieństwie do tego, wybrałeś obsesyjną nienawiść, demonizację i antysemityzm. Eseje manipulujące językiem praw człowieka nie zmienią tej spuścizny.

 

Link do oryginału: https://jewishjournal.com/commentary/opinion/359299/letter-to-ken-roth-demonizing-israel-by-exploiting-the-holocaust/

 Jewish Journal, 31 maja 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska
Gerald Steinberg 

Urodzony w Wielkiej Brytanii, studiował fizykę i równolegle  historię Bliskiego Wschodu, ma doktoraty z fizyki i z teorii zarządzania, jest profesorem nauk politycznych na Bar Ilan University. Założyciel NGO Monitor, instytutu śledzącego działalność międzynarodowych NGO na Bliskim Wschodzie.  

 

 


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Syjonizm

Znalezionych 350 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jak działa kampania „przemocy osadników”.Jednym z wielu niepokojących aspektów kampanii mającej na celu kryminalizację izraelskiej ludności cywilnej jest to, że najwyraźniej jest to pierwszy cel. Następny? IDF.   Glick   2024-02-29
Porwani przez Hamas i ślepota moralna   Collins   2024-02-28
Przykro mi, ale nie ma rozwiązania w postaci dwóch państwUdawanie, że można zawrzeć porozumienie z przywódcami palestyńskimi, otwiera jedynie drzwi do kolejnego 7 października. Izraelczycy nie dadzą się oszukać.   Taub   2024-02-24
Spór o reformę sądownictwa ośmielił wrogów Izraela   Toameh   2024-02-19
Kiedy terroryści rządzą   Bryen   2024-02-18
Izraelczycy nie zgodzą się na nic innego niż pełne zwycięstwo w GazieWykorzystywanie losu porwanych, aby skłonić Izrael do poddania się Hamasowi, jest chorą, manipulacyjną strategią, która jest skazana na polityczną porażkę   Taub   2024-02-12
Dekret prezydencki Bidena powinien nakładać sankcje na Palestyńczyków   Bard   2024-02-09
Arabscy obywatele Izraela wiedzą, że wygrali   Tawil   2024-02-08
Nowy wojskowy mesjasz izraelskiej lewicyWspólny amerykańsko-izraelski plan obalenia Netanjahu z generałem Gadim Eisenkotem w roli głównej zyskuje na popularności w miarę postępu wojny w Gazie   Taub   2024-02-02
Pusty Dzień Pamięci o HolokauścieCi, którzy popierają zawieszenie broni, aby umożliwić ludobójczemu ruchowi antysemickiemu, takiemu jak Hamas, dokonywanie kolejnych rzezi Żydów, nie powinni udawać, że opłakują Sześć Milionów.   Tobin   2024-01-28
Nadwrażliwy Sąd Najwyższy Izraela popełnia dwa błędyNajwyższa władza prawna w kraju pogłębia swoje niepokojące tendencje antydemokratyczne, pokazując, że jest głucha na nastroje narodowe   Taub   2024-01-25
Bezpieczeństwo i solidarność   Collins   2024-01-20
Zwycięstwo jest ważniejsze niż wsparcie USAPremier Izraela Benjamin Netanjahu i jego ministrowie muszą pamiętać, że Izrael nie jest amerykańskim państwem wasalnym.   Glick   2024-01-19
Język propagandy sowieckiej. Postępowy antysyjonizm i trujące dziedzictwo nienawiści zimnowojennej.   Tabarovsky   2024-01-17
Niepokojące rozmowy i gorzkie prawdy   Collins   2024-01-11
Zrozumienie Bliskiego Wschodu wymaga znajomości różnicy między Szalom i Salam   Amos   2024-01-08
Izrael ma prawa   Bryen   2024-01-05
Czy Biden chce, żeby Izrael przegrał wojnę?   Williams   2023-12-27
Ta wojna przyspiesza integrację charedim z izraelskim głównym nurtem     2023-12-22
Ponura przyszłość Izraela: wojna na wyczerpanie na wszystkich frontach   Morris   2023-12-19
Nie stosujcie wobec Żydów dziwacznej, teoretycznie chrześcijańskiej etyki     2023-12-17
Co uchodzi za normalne?   Collins   2023-11-29
Blinken ma klapki na oczach   Bard   2023-11-22
Będziemy się bronić - List z Tel Awiwu   Taub   2023-11-18
List otwarty do Gerszona Baskina i izraelskiego obozu pokojowego   Landes   2023-11-10
Drogi świecie, nie obchodzi mnie to   Lewis   2023-11-08
Dlaczego w Izraelu czuję się jak w domu   Mozias Slavin   2023-11-06
Prawdziwie „proporcjonalną” reakcją na Hamas jest jego eliminacja   Altabef   2023-10-20
Dlaczego Izrael musi prowadzić wojnę ma pełną skalę     2023-10-17
Wojna do samego końca   Greenfield   2023-10-10
Ameryka zdradziła Izrael   Leibovitz   2023-10-09
Porozumienia z Oslo – jak zawiódł izraelski wywiad   i Yigal Carmon   2023-09-30
Zwykła kobieta na wojnie   Oren   2023-09-20
Modlitwa za rok 5784   Glick   2023-09-16
Syryjska Żydówka odpowiada na zarzuty o dyskryminacji przez Aszkenazyjczyków     2023-08-31
Czy nadawanie priorytetu wolności od terroryzmu jest rasizmem?   Tobin   2023-08-28
O dalekim Izraelu raz jeszcze   Koraszewski   2023-08-24
Walka lub ucieczka.Gdzie jest patriotyzm ludzi, którzy opuszczają Izrael z powodu zawirowań politycznych?   Collins   2023-08-20
"Telegraph" legitimizuje nazistowską analogię   Levick   2023-08-18
Idź i wróć człowiekiem. Książka Andrzeja Koraszewskiego   Tabisz   2023-08-12
Nasza odwieczna walka o Syjon   Chesler   2023-08-07
Prawo i anarchia   Collins   2023-07-29
Napisany 100 lat temu esej Davida Lloyd George’a o antysemityzmie i syjonizmie   Lloyd   2023-07-28
W jakiej sprawie płonie Izrael?   Koraszewski   2023-07-26
Pokój z widokiem na morderców   Koraszewski   2023-07-23
Widmo krąży po Europie   Koraszewski   2023-07-21
Niektórzy ludzie lewicy i Arabowie są oburzeni promowaniem wzajemnego szacunku i równości między izraelskimi Żydami i Arabami     2023-07-18
Zrozumieć prawdziwe pochodzenie karykatury z “New York Timesa”. Jak antysemicka propaganda sowiecka przenika współczesny lewicowy antysyjonizm   Tabarovsky   2023-07-16
Dlaczego władze palestyńskie nienawidzą archeologów   Flatow   2023-07-09
Izrael musi przestać używać nazwy „Zachodni Brzeg” dla „Judei i Samarii”   Fitzgerald   2023-06-30
Prokuratorzy spalonej ziemi.Prokuratorzy Netanjahu, dowódcy policji i media zamierzają walczyć do samego końca.   Glick   2023-06-29
Jedyne miejsce na Bliskim Wschodzie, gdzie mniejszości rozkwitają   Abdul-Hussain   2023-06-27
List do Kena Rotha: Demonizowanie Izraela przez wykorzystywanie Holokaustu   Steinberg   2023-06-10
We wszystkim, co ma związek z wodą, Izrael jest światowym liderem   Fitzgerald   2023-06-04
Nie nazywaj promowania antysyjonizmu wśród młodzieży żydowskiej „dialogiem”   Tobin   2023-06-01
Kiedy Arabowie zaproponowali wymianę ludności: swoich Żydów za palestyńskich uchodźców Arabów     2023-05-29
Jestem głęboko zaniepokojony tym, że Departament Stanu jest głęboko zaniepokojony   Flatow   2023-05-28
Najdziwaczniejszy kraj pod słońcem   Koraszewski   2023-05-27
Problem Departamentu Stanu z Izraelem   Bard   2023-05-26
„Economist” rzuca fałszywe oskarżenie „faszyzmu” na syjonistycznego przywódcę   Levick   2023-05-24
List izraelskiego ambasadora jest błędny   Pandavar   2023-05-16
Rakiety i ataki hipokryzji   Collins   2023-05-13
Między motylami i rakietami   Collins   2023-05-12
Izraelskie marzenie   Collins   2023-05-04
Izrael jest antyrasistowski, antykolonialny, antyfaszystowski (i był od samego początku)Powstanie Izraela nie było cudem, ale epizodem ogromnej odwagi moralnej i militarnej   Herf   2023-05-03
Czego nie rozumieją autorzy artykułów, którzy twierdzą o “realnym istnieniu jednego państwa”   Frantzman   2023-05-01
Więcej niż cud: Izrael ma 75 lat    Jacoby   2023-04-27
Ilu ludzi można by było uratować, gdyby Izrael odrodził się w 1938 zamiast w 1948 roku? (plakaty)     2023-04-25
Dlaczego Izrael jest oceniany inaczej.Międzynarodowe wyzwania Jerozolimy   Horowitz   2023-04-21
Izraelski laureat Nagrody Nobla wyraża poparcie reformy sądownictwa   Fitzgerald   2023-04-18
Opowieść o dwóch osiedlach   Greenfield   2023-04-03
Jak rozsądna jest reforma sądownictwa w Izraelu?   Tsalic   2023-03-27
Izraelskie protesty – nie mogę dłużej milczeć   Chesler   2023-03-23
Izrael jest podzielony, ale palestyńscy terroryści biorą na cel wszystkich Żydów   Flatow   2023-03-21
92,5% Palestyńczyków zabitych w tym roku było członkami grup terrorystycznych lub brali czynny udział w atakach     2023-03-14
Jak piąty marca stał się pamiętnym dniem dla Żydów w Iraku   w Izraelu   2023-03-12
Błędne przekonania o Żydach Mizrahijczykach i izraelskiej polityceOdpowiedź na artykuł Sama Shubego   Julius   2023-03-11
Odrażający atak na arabską wioskę     2023-03-02
Żydzi mają rdzenne prawa do Wzgórza Świątynnego   Trotter   2023-02-09
Dlaczego Netanjahu ma rację, chcąc zreformować wszechpotężny Sąd Najwyższy   Kontorovich   2023-02-06
Demokracja w Izraelu jest zagrożona – ale nie z tego powodu, o którym myślisz     2023-01-25
Tymi, którzy atakują status quo w Jerozolimie, są krytycy Izraela   Bard   2023-01-21
Nowa książka obala mit, że „spisek syjonistyczny” zmusił Żydów do opuszczenia Iraku     2023-01-09
Klauzula sumienia w Izraelu i w Polsce   Koraszewski   2022-12-30
Demokracja w Izraelu   Dershowitz   2022-12-29
Izrael to nie Kanada, więc nie będziemy zachowywać się tak jak oni   Altabef   2022-12-23
Długi historyczny rodowód antysemickich („antysyjonistycznych”) Żydów   Amos   2022-11-13
Netanjahu nadaje treść słowom „Nigdy więcej”, po raz kolejny   Pandavar   2022-11-11
Poranek po dniu wyborów   Collins   2022-11-05
Izrael wczoraj i dziś   Koraszewski   2022-11-04
Narracja o „przemocy osadników” i wybory do Knesetu   Blum   2022-10-29
Niebezpieczeństwa państwa Palestyna: wielowymiarowe zagrożenia dla Izraela   Sherman   2022-10-28
Sprawa Jerozolimy jest bardziej złożona niż myślisz   Julius   2022-10-18
Palestyńczycy i ich język   Rosenthal   2022-09-29
Przed krytykowaniem Izraela USA powinny posprzątać u siebie w domu   Bard   2022-09-26
Antysyjonizm i jego korzenie   Frantzman   2022-09-24
Żydowska historia miasta Betar i fałszerstwo osiedla Battir   Rose   2022-09-23
Aby Izrael był bezpieczny, musi pogrzebać złudzenia Oslo   Glick   2022-09-22
Syjonizm wygrał. Dlaczego więc nadal jest atakowany 125 lat po Bazylei?   Tobin   2022-09-01
Mędzenie nad Hebronem   Tsalic   2022-08-20

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk