Prawda

Środa, 22 marca 2023 - 13:56

« Poprzedni Następny »


Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi


Seth J. Frantzman 2022-09-21

„Prezydent Islamskiej Republiki Iranu, Ebrahim Raisi, który niedawno ponownie zagroził Izraelowi zagładą.(zdjęcie:Wikipedia)

„Prezydent Islamskiej Republiki Iranu, Ebrahim Raisi, który niedawno ponownie zagroził Izraelowi zagładą.

(zdjęcie:Wikipedia)Przed reżimem, który morduje kobiety i mniejszości, zachodnie media rozkładają czerwony dywan, by szerzyli negację Holocaustu.

Amerykańskie media dały w tym tygodniu przywódcy irańskiego reżimu, Ebrahimowi Raisiemu, platformę, z której zaprzeczał Holocaustowi. I nie jest tak, że zaprzeczenie było jakąś niespodzianką w wywiadzie: CBS 60 Minutes umieściło to na Twitterze jako punkt kulminacyjny wywiadu.

To ilustruje tendencję do wykorzystywania negacji Holocaustu przez reżim irański, by zwiększyć liczbę kliknięć na swojej stronie; zamiast kwestionować zaprzeczenie, jest ono przedstawiane jako uzasadniony punkt widzenia. 


W tweecie o zaprzeczeniu stwierdza się, że „pytany, czy wierzy, że Holocaust miał miejsce, prezydent Iranu Raisi powiedział Lesleyowi Stahlowi, że „istnieją pewne oznaki, że tak się stało. Jeśli tak, powinni pozwolić na dochodzenie i zbadanie tego”.


Wydaje się, że irański reżim
 dyktował również, jak ludzie będą ubrani w obecności przywódcy reżimu – a agent reżimu na ponad dwie godziny odebrał telefon członkowi zespołu medialnego. Nie jest jasne, w jaki sposób reżim otrzymuje przywilej dyktowania ubioru, odbierania telefonów i negowania Holocaustu bez cienia sprzeciwu.


Parada bojowników Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Krok znajomy, podeszwy butów nowe.   
Parada bojowników Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Krok znajomy, podeszwy butów nowe.   

Jest coś dziwnego, że w roku 2022 wciąż debatujemy, czy Holocaust miał miejsce czy nie, tylko dlatego, że irański reżim ma przywilej rozpowszechniania tego przekazu za pośrednictwem zachodnich mediów.


Czy właściwą reakcją na kogoś, kto promuje dezinformację i rasizm, jest jego legitymizacja? Na przykład: gdyby władca jakiegoś kraju wystąpił w amerykańskiej telewizji i spokojnie powiedział, że ludzie kolorowi są gorsi lub że niewolnictwo nigdy nie miało miejsca, czy najlepszą reakcją byłoby umieszczenie obrazów niewolnictwa? A może lepszą odpowiedzią byłoby zastanowienie się, dlaczego te poglądy są w ogóle przedstawiane w tym medium?


Powszechnie wiadomo, że irański reżim od dziesięcioleci głosi rasistowskie, antysemickie negowanie Holocaustu jako część swojego przesłania; po co celowo poruszać ten obraźliwy temat? Po co dawać reżimowi nie tylko platformę do zaprzeczenia Szoah, ale potem zrobić z tego centralny tweet na temat wywiadu? I dlaczego odpowiadać na ten rasizm, legitymizując go, zamiast odrzucać irański reżim jako rasistowski, skrajnie prawicowy i mordujący własnych ludzi?


Morderstwo Mahsy Amini


Jest to ten sam reżim, który kilka dni temu wysłał swoją policję „moralności”, aby nękała i zamordowała Mahsę Amini w Iranie. Jako członkini mniejszości kurdyjskiej odwiedzała Teheran z rodziną, kiedy została porwana przez policję i zamordowana za to, że nie nosiła prawidłowo  swojego „hidżabu”.


Reżim, który morduje kobiety
 i mniejszości, jest tym samym, przed którym zachodnie media rozkładają czerwony dywan, by mógł szerzyć negację Holocaustu i mówić reporterom, jak mają się ubierać.


Irański reżim od dziesięcioleci umożliwiał forsowanie negacji Holokaustu, co rzadko było kwestionowane. Mahmoud Ahmadineżad stał się na Zachodzie swego rodzaju celebrytą z powodu takiej negacji. Zaproszono go nawet na Columbia University.


Światowi przywódcy zaprzeczający Holokaustowi


Zaproszenia światowych przywódców zaprzeczających Holokaustowi wydają się być powtarzającym się wzorem na zachodnich uniwersytetach. Na przykład, kiedy Malezja miała na czele zagorzałego antysemitę, Mahathira Mohammeda, on także dostał zaproszenie do Columbia i do Oxfordu.


Wygląda na to, że przywódcy krajów takich jak Malezja, którzy nie są zdeklarowanymi antysemitami, nie otrzymują takich samych zaproszeń. Jak to wyjaśnić? Kiedy przywódca Iranu lub Malezji jest otwarcie antysemitą, wtedy dostaje zaproszenia, ale jeśli nie jest rasistą, to nie jest zapraszany.


Wydaje się, że jest to rodzaj przywileju przyznanego zagranicznym przywódcom, którzy są rasistami i mają skrajnie prawicowe poglądy antysemickie. Kiedy przywódcy głoszą tolerancję i współistnienie oraz goszczą Żydów, jest mniej prawdopodobne, że otrzymają zaproszenie lub długi wywiad.  


Można by dojść do wniosku, że Zachód ma dziś sposób na forsowanie negacji Holocaustu, który jest bardzo złożony i zniuansowany. Zachodnie media i uniwersytety nie goszczą lokalnych skrajnie prawicowych antysemitów. Ale jeśli zagraniczni przywódcy wyrażają antysemickie idee, to otrzymują publiczność i legitymizację. Czy to jest sposób na umożliwienie Zachodowi negowania Holocaustu przez pełnomocnika?


Negowanie Holokaustu jest zjawiskiem zachodnim


Ten sam kontynent, na którym doszło do Szoah, dał początek głosom, które mu zaprzeczyły. Następnie głosy te przekazywały tę informację ekstremistom za granicą, zwłaszcza w niektórych antyizraelskich krajach muzułmańskich.


Stało się to teraz tematem wśród reżimów takich jak Pakistan, Malezja, Iran, a nawet Turcja – i wśród Palestyńczyków. Poglądy antyizraelskie mieszają się z poglądami antysemickimi i negacją Holocaustu.


Ta toksyczna mieszanka inspirowanego z Zachodu antysemityzmu z antyizraelskimi poglądami wielu reżimów stworzyła ogromną pulę nowych antysemitów. Podczas gdy świat zachodni zredukował otwarty antysemityzm po 1945 roku, ta nowa pula dała początek nowej jego wersji.


Co dziwne, niektóre zachodnie media i instytucje akademickie potraktowały to jako uprawniony pogląd zagranicznego przywódcy. Wyrażając obawy przed wzmocnieniem lokalnej skrajnej prawicy równocześnie chętnie zapraszają głowy skrajnie prawicowych reżimów z zagranicy.


Biorąc pod uwagę fakt, że te same media i instytucje akademickie nie udzieliłyby platformy innym typom rasizmu, wydaje się, że jego celem są tylko Żydzi i Szoah.


Irański reżim doskonale wie, że był Holocaust i przyjął zaprzeczanie mu jako część swojej antyizraelskiej polityki.


To samo dotyczyło przywódcy Malezji – przyjął antysemityzm jako część platformy mającej na celu wywieranie wpływu i radykalizację innych krajów muzułmańskich.


W islamskim świecie istnieje obecnie sporo sprzeciwu wobec antysemityzmu. Porozumienia Abrahamowe i inne zmiany doprowadziły do poszanowania żydowskiej historii i religii.


Reżim irański generalnie nie negował Holocaustu w kraju; przyjął to głównie dla zagranicznej publiczności. Wspierał również konkursy na karykatury „negacji Holokaustu”, aby zwrócić na siebie uwagę i jako sposób na zemszczenie się Zachodzie za karykatury, o których mówiono, że oczerniały islamskiego proroka.


Była to jednak dziwna decyzja, ponieważ karała mniejszość żydowską, która padła ofiarą europejskiego antysemityzmu, za to, co uważano za europejskie poglądy antyislamskie.   


To przesłanie reżimu w Teheranie jest całkowicie skierowane do Zachodu – i prawdopodobnie chodzi o to, by wpłynąć na nowe pokolenie antysemitów w nadziei na przekształcenie ich w antyizraelskich lobbystów w jego imieniu.


Nie jest jasne, dlaczego zachodnie media dają temu reżimowi platformę do propagowania tej dezinformacji. Można przeprowadzić wywiad z przedstawicielami reżimu i mieć odwagę sprzeciwu wobec oczywistego kłamstwa, albo po prostu wyciąć negację Holocaustu z wywiadu. 


The wrong response to Iran’s Holocaust denying leaders

Jerusalem Post, 19 września 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Seth J. Frantzman - wieloletni publicysta "Jerusalem Post".


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1212 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk