Prawda

Piątek, 9 grudnia 2022 - 03:32

« Poprzedni Następny »


Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi


Seth J. Frantzman 2022-09-21

„Prezydent Islamskiej Republiki Iranu, Ebrahim Raisi, który niedawno ponownie zagroził Izraelowi zagładą.(zdjęcie:Wikipedia)

„Prezydent Islamskiej Republiki Iranu, Ebrahim Raisi, który niedawno ponownie zagroził Izraelowi zagładą.

(zdjęcie:Wikipedia)Przed reżimem, który morduje kobiety i mniejszości, zachodnie media rozkładają czerwony dywan, by szerzyli negację Holocaustu.

Amerykańskie media dały w tym tygodniu przywódcy irańskiego reżimu, Ebrahimowi Raisiemu, platformę, z której zaprzeczał Holocaustowi. I nie jest tak, że zaprzeczenie było jakąś niespodzianką w wywiadzie: CBS 60 Minutes umieściło to na Twitterze jako punkt kulminacyjny wywiadu.

To ilustruje tendencję do wykorzystywania negacji Holocaustu przez reżim irański, by zwiększyć liczbę kliknięć na swojej stronie; zamiast kwestionować zaprzeczenie, jest ono przedstawiane jako uzasadniony punkt widzenia. 


W tweecie o zaprzeczeniu stwierdza się, że „pytany, czy wierzy, że Holocaust miał miejsce, prezydent Iranu Raisi powiedział Lesleyowi Stahlowi, że „istnieją pewne oznaki, że tak się stało. Jeśli tak, powinni pozwolić na dochodzenie i zbadanie tego”.


Wydaje się, że irański reżim
 dyktował również, jak ludzie będą ubrani w obecności przywódcy reżimu – a agent reżimu na ponad dwie godziny odebrał telefon członkowi zespołu medialnego. Nie jest jasne, w jaki sposób reżim otrzymuje przywilej dyktowania ubioru, odbierania telefonów i negowania Holocaustu bez cienia sprzeciwu.


Parada bojowników Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Krok znajomy, podeszwy butów nowe.   
Parada bojowników Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Krok znajomy, podeszwy butów nowe.   

Jest coś dziwnego, że w roku 2022 wciąż debatujemy, czy Holocaust miał miejsce czy nie, tylko dlatego, że irański reżim ma przywilej rozpowszechniania tego przekazu za pośrednictwem zachodnich mediów.


Czy właściwą reakcją na kogoś, kto promuje dezinformację i rasizm, jest jego legitymizacja? Na przykład: gdyby władca jakiegoś kraju wystąpił w amerykańskiej telewizji i spokojnie powiedział, że ludzie kolorowi są gorsi lub że niewolnictwo nigdy nie miało miejsca, czy najlepszą reakcją byłoby umieszczenie obrazów niewolnictwa? A może lepszą odpowiedzią byłoby zastanowienie się, dlaczego te poglądy są w ogóle przedstawiane w tym medium?


Powszechnie wiadomo, że irański reżim od dziesięcioleci głosi rasistowskie, antysemickie negowanie Holocaustu jako część swojego przesłania; po co celowo poruszać ten obraźliwy temat? Po co dawać reżimowi nie tylko platformę do zaprzeczenia Szoah, ale potem zrobić z tego centralny tweet na temat wywiadu? I dlaczego odpowiadać na ten rasizm, legitymizując go, zamiast odrzucać irański reżim jako rasistowski, skrajnie prawicowy i mordujący własnych ludzi?


Morderstwo Mahsy Amini


Jest to ten sam reżim, który kilka dni temu wysłał swoją policję „moralności”, aby nękała i zamordowała Mahsę Amini w Iranie. Jako członkini mniejszości kurdyjskiej odwiedzała Teheran z rodziną, kiedy została porwana przez policję i zamordowana za to, że nie nosiła prawidłowo  swojego „hidżabu”.


Reżim, który morduje kobiety
 i mniejszości, jest tym samym, przed którym zachodnie media rozkładają czerwony dywan, by mógł szerzyć negację Holocaustu i mówić reporterom, jak mają się ubierać.


Irański reżim od dziesięcioleci umożliwiał forsowanie negacji Holokaustu, co rzadko było kwestionowane. Mahmoud Ahmadineżad stał się na Zachodzie swego rodzaju celebrytą z powodu takiej negacji. Zaproszono go nawet na Columbia University.


Światowi przywódcy zaprzeczający Holokaustowi


Zaproszenia światowych przywódców zaprzeczających Holokaustowi wydają się być powtarzającym się wzorem na zachodnich uniwersytetach. Na przykład, kiedy Malezja miała na czele zagorzałego antysemitę, Mahathira Mohammeda, on także dostał zaproszenie do Columbia i do Oxfordu.


Wygląda na to, że przywódcy krajów takich jak Malezja, którzy nie są zdeklarowanymi antysemitami, nie otrzymują takich samych zaproszeń. Jak to wyjaśnić? Kiedy przywódca Iranu lub Malezji jest otwarcie antysemitą, wtedy dostaje zaproszenia, ale jeśli nie jest rasistą, to nie jest zapraszany.


Wydaje się, że jest to rodzaj przywileju przyznanego zagranicznym przywódcom, którzy są rasistami i mają skrajnie prawicowe poglądy antysemickie. Kiedy przywódcy głoszą tolerancję i współistnienie oraz goszczą Żydów, jest mniej prawdopodobne, że otrzymają zaproszenie lub długi wywiad.  


Można by dojść do wniosku, że Zachód ma dziś sposób na forsowanie negacji Holocaustu, który jest bardzo złożony i zniuansowany. Zachodnie media i uniwersytety nie goszczą lokalnych skrajnie prawicowych antysemitów. Ale jeśli zagraniczni przywódcy wyrażają antysemickie idee, to otrzymują publiczność i legitymizację. Czy to jest sposób na umożliwienie Zachodowi negowania Holocaustu przez pełnomocnika?


Negowanie Holokaustu jest zjawiskiem zachodnim


Ten sam kontynent, na którym doszło do Szoah, dał początek głosom, które mu zaprzeczyły. Następnie głosy te przekazywały tę informację ekstremistom za granicą, zwłaszcza w niektórych antyizraelskich krajach muzułmańskich.


Stało się to teraz tematem wśród reżimów takich jak Pakistan, Malezja, Iran, a nawet Turcja – i wśród Palestyńczyków. Poglądy antyizraelskie mieszają się z poglądami antysemickimi i negacją Holocaustu.


Ta toksyczna mieszanka inspirowanego z Zachodu antysemityzmu z antyizraelskimi poglądami wielu reżimów stworzyła ogromną pulę nowych antysemitów. Podczas gdy świat zachodni zredukował otwarty antysemityzm po 1945 roku, ta nowa pula dała początek nowej jego wersji.


Co dziwne, niektóre zachodnie media i instytucje akademickie potraktowały to jako uprawniony pogląd zagranicznego przywódcy. Wyrażając obawy przed wzmocnieniem lokalnej skrajnej prawicy równocześnie chętnie zapraszają głowy skrajnie prawicowych reżimów z zagranicy.


Biorąc pod uwagę fakt, że te same media i instytucje akademickie nie udzieliłyby platformy innym typom rasizmu, wydaje się, że jego celem są tylko Żydzi i Szoah.


Irański reżim doskonale wie, że był Holocaust i przyjął zaprzeczanie mu jako część swojej antyizraelskiej polityki.


To samo dotyczyło przywódcy Malezji – przyjął antysemityzm jako część platformy mającej na celu wywieranie wpływu i radykalizację innych krajów muzułmańskich.


W islamskim świecie istnieje obecnie sporo sprzeciwu wobec antysemityzmu. Porozumienia Abrahamowe i inne zmiany doprowadziły do poszanowania żydowskiej historii i religii.


Reżim irański generalnie nie negował Holocaustu w kraju; przyjął to głównie dla zagranicznej publiczności. Wspierał również konkursy na karykatury „negacji Holokaustu”, aby zwrócić na siebie uwagę i jako sposób na zemszczenie się Zachodzie za karykatury, o których mówiono, że oczerniały islamskiego proroka.


Była to jednak dziwna decyzja, ponieważ karała mniejszość żydowską, która padła ofiarą europejskiego antysemityzmu, za to, co uważano za europejskie poglądy antyislamskie.   


To przesłanie reżimu w Teheranie jest całkowicie skierowane do Zachodu – i prawdopodobnie chodzi o to, by wpłynąć na nowe pokolenie antysemitów w nadziei na przekształcenie ich w antyizraelskich lobbystów w jego imieniu.


Nie jest jasne, dlaczego zachodnie media dają temu reżimowi platformę do propagowania tej dezinformacji. Można przeprowadzić wywiad z przedstawicielami reżimu i mieć odwagę sprzeciwu wobec oczywistego kłamstwa, albo po prostu wyciąć negację Holocaustu z wywiadu. 


The wrong response to Iran’s Holocaust denying leaders

Jerusalem Post, 19 września 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Seth J. Frantzman - wieloletni publicysta "Jerusalem Post".


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1152 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06
“Partner pokoju” Izraela morduje Izraelczyków   Toameh   2022-10-04
Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk