Prawda

Środa, 6 grudnia 2023 - 02:04

« Poprzedni Następny »


Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?


Elder of Ziyon 2022-10-13

<span>Zdjęcie Hosama Salema z </span>jego strony Facebooka
Zdjęcie Hosama Salema z jego strony Facebooka

Wczoraj fotoreporter z Gazy, Hosam Salem, napisał na Twitterze, że jego umowa z New York Times została rozwiązana. Oto jego wpis:

Po latach relacjonowania ze Strefy Gazy jako niezależny fotoreporter dla „New York Times”, zostałem poinformowany przez nagły telefon z Ameryki, że nie będą już ze mną współpracować w przyszłości. 


Rozpocząłem współpracę z gazetą w 2018 roku, relacjonując istotne wydarzenia w Gazie, takie jak cotygodniowe protesty przy granicy z Izraelem, śledztwo w sprawie izraelskiego zabójstwa pielęgniarki polowej Razan al-Najjar, a ostatnio izraelską ofensywę w maju 2021 roku na Strefę Gazy. 


Jak później zrozumiałem, decyzja została podjęta na podstawie raportu przygotowanego przez holenderskiego redaktora - który dwa lata temu uzyskał obywatelstwo izraelskie – piszącego dla portalu o nazwie Honest Reporting. 


Artykuł, na którym New York Times oparł swoją decyzję o zwolnieniu mnie, podaje przykłady wpisów, które napisałem na moich kontach w mediach społecznościowych, a mianowicie na Facebooku, gdzie wyraziłem poparcie dla palestyńskiego oporu przeciwko izraelskiej okupacji… 


... Wspomniane wyżej posty mówiły również o odporności mojego ludu i tych, którzy zostali zabici przez armię izraelską – w tym mój kuzyn – których Honest Reporting określił jako „palestyńskich terrorystów”. 


Redaktor napisał później artykuł, w którym stwierdził, że udało mu się zwolnić trzech palestyńskich dziennikarzy pracujących dla „New York Times” w Strefie Gazy na podstawie tego, że jesteśmy „antysemitami”. 


Honest Reporting nie tylko doprowadził do rozwiązania mojego kontraktu z „New York Times”, ale także aktywnie zniechęcił inne międzynarodowe agencje prasowe do współpracy ze mną i moimi dwoma kolegami. 


To, co ma miejsce, to systematyczne starania, by wypaczyć wizerunek palestyńskich dziennikarzy jako niezdolnych do prawości, zaufania i uczciwości, po prostu dlatego, że zajmujemy się naruszeniami praw człowieka, jakich naród palestyński doświadcza na co dzień z rąk izraelskiej armii. 

Salem nie podaje linku do artykułu Honest Reporting, z którego wynika, że wychwalał masakrę czterech rabinów i druzyjskiego policjanta w 2014 roku, że wielokrotnie chwalił zamachowców-samobójców, którzy zabili 10 osób w 2004 roku, i nadal wyraźnie popiera ataki terrorystyczne, nawet po rozpoczęciu pracy z „New YorkTimes”:

18 listopada 2014 roku Hosam Salem ponownie użył Facebooka, by wyrazić swoją radość z masakry czterech rabinów i izraelsko-druzyjskiego policjanta w synagodze w Jerozolimie, w dzielnicy Har Nof.


Przytaczając Koran, zachęcał swych zwolenników do „uderzania w szyje” niewiernych, dodając: „[Oto] podsumowanie operacji [sic] w Jerozolimie dzisiaj”.


[Jest to werset 47:4 Koranu, który w tłumaczeniu Bielawskiego brzmi:„Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą<br />to uderzcie ich mieczem po szyi;<br />a kiedy ich całkiem rozbijecie,<br />to mocno zaciśnijcie na nich pęta.<br />A potem albo ich ułaskawicie, albo żądajcie okupu,<br />aż wojna złoży swoje ciężary. […]A co do tych, którzy zostaną zabici<br />na drodze Boga,<br />to On nie uczyni ich uczynków daremnymi”. Przyp. tłum.Podsumowanie operacji #Jerozolima dzisiaj!]

[Jest to werset 47:4 Koranu, który w tłumaczeniu Bielawskiego brzmi:

„Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą
to uderzcie ich mieczem po szyi;
a kiedy ich całkiem rozbijecie,
to mocno zaciśnijcie na nich pęta.
A potem albo ich ułaskawicie, albo żądajcie okupu,
aż wojna złoży swoje ciężary. […]

A co do tych, którzy zostaną zabici
na drodze Boga,
to On nie uczyni ich uczynków daremnymi”. Przyp. tłum.

Podsumowanie operacji #Jerozolima dzisiaj!]Jest tego więcej. W 2015 Salem oklaskiwał dwa akty terroru (patrz tutaj i tutaj); strzelaninę w Gusz Ecjon, w której zginął amerykański nastolatek, Izraelczyk i Palestyńczyk; i atak nożowniczy w Jerozolimie, w którym zginęło troje ludzi.


Jakieś trzy lata później, po zatrudnieniu przez „New York Times”, Salem  wezwał do większej przemocy po ataku, w którym zginęło dwóch rekrutów IDF na Zachodnim Brzegu. „Strzelaj, zabijaj, wycofaj się: trzy szybkie kroki operacyjne… aby wprowadzić pokój w serca smutnych ludzi, takich jak my” – czytamy w podżegającym wpisie.


Wreszcie wielokrotnie wychwalał Mohammeda Salema i Nabila Masouda. Obaj byli odpowiedzialni za zamach samobójczy w 2004 roku, w którym zginęło dziesięciu pracowników w porcie Aszdod, drugim najbardziej ruchliwym porcie Izraela (patrz tutajtutaj).


[Minęło 17 lat od kiedy słyszeliśmy  lament męczenników / Mahmouda Salema i Nabila Masouda – wykonawców operacji Mina Aszdod 2004 – w obozie Dżabalia. Niechaj Allah zmiłuje się nad nimi i zmiłuje się nad tymi, którzy planowali, przygotowywali i uczestniczyli](Możliwe, że zamachowiec-samobójca Mahmoud Salem był jego krewnym).

[Minęło 17 lat od kiedy słyszeliśmy  lament męczenników / Mahmouda Salema i Nabila Masouda – wykonawców operacji Mina Aszdod 2004 – w obozie Dżabalia. Niechaj Allah zmiłuje się nad nimi i zmiłuje się nad tymi, którzy planowali, przygotowywali i uczestniczyli]

(Możliwe, że zamachowiec-samobójca Mahmoud Salem był jego krewnym).Przyjrzyjmy się teraz słowom Salema, który znów się broni. „Wyraziłem poparcie dla palestyńskiego ruchu oporu przeciwko izraelskiej okupacji…” Jest to przyznanie, że uważa chwalenie mordowania niewinnych ludzi za „wspieranie palestyńskiego oporu”. 


I podsumowuje, mówiąc, że „To, co ma miejsce, to systematyczne starania, aby zniekształcić wizerunek palestyńskich dziennikarzy jako niezdolnych do prawości zaufania i uczciwości …”


Salem ustawia swoje wyraźne poparcie dla terroru jako pogląd głównego nurtu wśród wszystkich palestyńskich dziennikarzy. Mówi, że ujawnianie jego pochwały ataków terrorystycznych jest atakiem na wszystkich palestyńskich dziennikarzy. 


Innymi słowy, mówi, że jego opinie są opiniami głównego nurtu, a nie odosobnionym wyjątkiem. 


Gdyby syjonista powiedział, że nie można ufać żadnemu palestyńskiemu dziennikarzowi w kwestii obiektywności, ponieważ wszyscy popierają terror, ten syjonista zostałby słusznie nazwany bigotem. Każdy dziennikarz musi być oceniany na podstawie własnych zasług i własnych słów. Tak szerokie uogólnienia są naganne.


Ale co to znaczy, gdy palestyński dziennikarz twierdzi stanowczo, że wszyscy palestyńscy dziennikarze tacy jak on popierają terror? Kiedy twierdzi, że jego ohydne poparcie dla mordowania rabinów i innych jest po prostu „relacjonowaniem o naruszeniach praw człowieka”, co rzekomo robią wszyscy reporterzy? Nie przeprasza za swoje poglądy – twierdzi, że on, jak wszyscy palestyńscy dziennikarze, tylko relacjonuje wiadomości. Chwalenie mordów na Żydach jest nie do odróżnienia od dziennikarstwa.


Wrzuca wszystkich palestyńskich dziennikarzy do tego samego worka, co on sam. (Tak samo robi Al Jazeera.) Czy to czyni go rasistą? 


Według wielu sondaży robionych przez dziesięciolecia, rzeczywistość jest taka, że poparcie dla terroru jest głównym nurtem palestyńskiej opinii. Czasami większość popiera terror, innym razem spada poniżej 50%, ale zawsze jest to zaakceptowana, popularna opinia. Zakładanie, że wszyscy Palestyńczycy popierają terror, jest rzeczywiście rasistowskie, ale zrozumienie, że istnieje duża szansa, że przypadkowy Palestyńczyk zatrudniony jako współpracownik przez główne zachodnie media może rzeczywiście być zwolennikiem terroru, jest rozsądne. Jak dowiedział się „New York Times”, sprawdzanie postów kandydata w mediach społecznościowych przed jego zatrudnieniem jest niezbędne.  


Jeśli chodzi o wielu ludzi, którzy twierdzą, że Salem jest ofiarą antypalestyńskiego rasizmu, to wydaje się, że raczej oni są rasistami – ponieważ twierdzą, że wszyscy Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów. 


When a Palestinian journalist @HosanSalemG says that all Palestinian journalists support terror, is he an anti-Palestinian racist?

Elder of Ziyon, 6 października 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

* Elder of Ziyon - blog amerykańskiego badacza nad antysemityzmem w mediach.  


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1382 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11
Al-Azhar wyraża uznanie dla terroryzmu Hamasu     2023-10-10
Palestyńskie deklaracje w dniu napaści na Izrael     2023-10-09
Kolejna wojna przeciw Żydom   Koraszewski   2023-10-08
Autonomia Palestyńska przyznaje, że nie ma „izraelskiej okupacji”   Flatow   2023-10-07
Gdzie są palestyńskie ustępstwa na rzecz pokoju?   Tawil   2023-10-05
Dlaczego Hamas wysyła Palestyńczyków na śmierć na granicy z Izraelem?   Toameh   2023-10-03
Palestyńczycy: Izraelskie ustępstwa są oznaką słabości   Tawil   2023-10-02
Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk