Prawda

Wtorek, 31 stycznia 2023 - 07:41

« Poprzedni Następny »


Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?


Elder of Ziyon 2022-10-13

<span>Zdjęcie Hosama Salema z </span>jego strony Facebooka
Zdjęcie Hosama Salema z jego strony Facebooka

Wczoraj fotoreporter z Gazy, Hosam Salem, napisał na Twitterze, że jego umowa z New York Times została rozwiązana. Oto jego wpis:

Po latach relacjonowania ze Strefy Gazy jako niezależny fotoreporter dla „New York Times”, zostałem poinformowany przez nagły telefon z Ameryki, że nie będą już ze mną współpracować w przyszłości. 


Rozpocząłem współpracę z gazetą w 2018 roku, relacjonując istotne wydarzenia w Gazie, takie jak cotygodniowe protesty przy granicy z Izraelem, śledztwo w sprawie izraelskiego zabójstwa pielęgniarki polowej Razan al-Najjar, a ostatnio izraelską ofensywę w maju 2021 roku na Strefę Gazy. 


Jak później zrozumiałem, decyzja została podjęta na podstawie raportu przygotowanego przez holenderskiego redaktora - który dwa lata temu uzyskał obywatelstwo izraelskie – piszącego dla portalu o nazwie Honest Reporting. 


Artykuł, na którym New York Times oparł swoją decyzję o zwolnieniu mnie, podaje przykłady wpisów, które napisałem na moich kontach w mediach społecznościowych, a mianowicie na Facebooku, gdzie wyraziłem poparcie dla palestyńskiego oporu przeciwko izraelskiej okupacji… 


... Wspomniane wyżej posty mówiły również o odporności mojego ludu i tych, którzy zostali zabici przez armię izraelską – w tym mój kuzyn – których Honest Reporting określił jako „palestyńskich terrorystów”. 


Redaktor napisał później artykuł, w którym stwierdził, że udało mu się zwolnić trzech palestyńskich dziennikarzy pracujących dla „New York Times” w Strefie Gazy na podstawie tego, że jesteśmy „antysemitami”. 


Honest Reporting nie tylko doprowadził do rozwiązania mojego kontraktu z „New York Times”, ale także aktywnie zniechęcił inne międzynarodowe agencje prasowe do współpracy ze mną i moimi dwoma kolegami. 


To, co ma miejsce, to systematyczne starania, by wypaczyć wizerunek palestyńskich dziennikarzy jako niezdolnych do prawości, zaufania i uczciwości, po prostu dlatego, że zajmujemy się naruszeniami praw człowieka, jakich naród palestyński doświadcza na co dzień z rąk izraelskiej armii. 

Salem nie podaje linku do artykułu Honest Reporting, z którego wynika, że wychwalał masakrę czterech rabinów i druzyjskiego policjanta w 2014 roku, że wielokrotnie chwalił zamachowców-samobójców, którzy zabili 10 osób w 2004 roku, i nadal wyraźnie popiera ataki terrorystyczne, nawet po rozpoczęciu pracy z „New YorkTimes”:

18 listopada 2014 roku Hosam Salem ponownie użył Facebooka, by wyrazić swoją radość z masakry czterech rabinów i izraelsko-druzyjskiego policjanta w synagodze w Jerozolimie, w dzielnicy Har Nof.


Przytaczając Koran, zachęcał swych zwolenników do „uderzania w szyje” niewiernych, dodając: „[Oto] podsumowanie operacji [sic] w Jerozolimie dzisiaj”.


[Jest to werset 47:4 Koranu, który w tłumaczeniu Bielawskiego brzmi:„Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą<br />to uderzcie ich mieczem po szyi;<br />a kiedy ich całkiem rozbijecie,<br />to mocno zaciśnijcie na nich pęta.<br />A potem albo ich ułaskawicie, albo żądajcie okupu,<br />aż wojna złoży swoje ciężary. […]A co do tych, którzy zostaną zabici<br />na drodze Boga,<br />to On nie uczyni ich uczynków daremnymi”. Przyp. tłum.Podsumowanie operacji #Jerozolima dzisiaj!]

[Jest to werset 47:4 Koranu, który w tłumaczeniu Bielawskiego brzmi:

„Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą
to uderzcie ich mieczem po szyi;
a kiedy ich całkiem rozbijecie,
to mocno zaciśnijcie na nich pęta.
A potem albo ich ułaskawicie, albo żądajcie okupu,
aż wojna złoży swoje ciężary. […]

A co do tych, którzy zostaną zabici
na drodze Boga,
to On nie uczyni ich uczynków daremnymi”. Przyp. tłum.

Podsumowanie operacji #Jerozolima dzisiaj!]Jest tego więcej. W 2015 Salem oklaskiwał dwa akty terroru (patrz tutaj i tutaj); strzelaninę w Gusz Ecjon, w której zginął amerykański nastolatek, Izraelczyk i Palestyńczyk; i atak nożowniczy w Jerozolimie, w którym zginęło troje ludzi.


Jakieś trzy lata później, po zatrudnieniu przez „New York Times”, Salem  wezwał do większej przemocy po ataku, w którym zginęło dwóch rekrutów IDF na Zachodnim Brzegu. „Strzelaj, zabijaj, wycofaj się: trzy szybkie kroki operacyjne… aby wprowadzić pokój w serca smutnych ludzi, takich jak my” – czytamy w podżegającym wpisie.


Wreszcie wielokrotnie wychwalał Mohammeda Salema i Nabila Masouda. Obaj byli odpowiedzialni za zamach samobójczy w 2004 roku, w którym zginęło dziesięciu pracowników w porcie Aszdod, drugim najbardziej ruchliwym porcie Izraela (patrz tutajtutaj).


[Minęło 17 lat od kiedy słyszeliśmy  lament męczenników / Mahmouda Salema i Nabila Masouda – wykonawców operacji Mina Aszdod 2004 – w obozie Dżabalia. Niechaj Allah zmiłuje się nad nimi i zmiłuje się nad tymi, którzy planowali, przygotowywali i uczestniczyli](Możliwe, że zamachowiec-samobójca Mahmoud Salem był jego krewnym).

[Minęło 17 lat od kiedy słyszeliśmy  lament męczenników / Mahmouda Salema i Nabila Masouda – wykonawców operacji Mina Aszdod 2004 – w obozie Dżabalia. Niechaj Allah zmiłuje się nad nimi i zmiłuje się nad tymi, którzy planowali, przygotowywali i uczestniczyli]

(Możliwe, że zamachowiec-samobójca Mahmoud Salem był jego krewnym).Przyjrzyjmy się teraz słowom Salema, który znów się broni. „Wyraziłem poparcie dla palestyńskiego ruchu oporu przeciwko izraelskiej okupacji…” Jest to przyznanie, że uważa chwalenie mordowania niewinnych ludzi za „wspieranie palestyńskiego oporu”. 


I podsumowuje, mówiąc, że „To, co ma miejsce, to systematyczne starania, aby zniekształcić wizerunek palestyńskich dziennikarzy jako niezdolnych do prawości zaufania i uczciwości …”


Salem ustawia swoje wyraźne poparcie dla terroru jako pogląd głównego nurtu wśród wszystkich palestyńskich dziennikarzy. Mówi, że ujawnianie jego pochwały ataków terrorystycznych jest atakiem na wszystkich palestyńskich dziennikarzy. 


Innymi słowy, mówi, że jego opinie są opiniami głównego nurtu, a nie odosobnionym wyjątkiem. 


Gdyby syjonista powiedział, że nie można ufać żadnemu palestyńskiemu dziennikarzowi w kwestii obiektywności, ponieważ wszyscy popierają terror, ten syjonista zostałby słusznie nazwany bigotem. Każdy dziennikarz musi być oceniany na podstawie własnych zasług i własnych słów. Tak szerokie uogólnienia są naganne.


Ale co to znaczy, gdy palestyński dziennikarz twierdzi stanowczo, że wszyscy palestyńscy dziennikarze tacy jak on popierają terror? Kiedy twierdzi, że jego ohydne poparcie dla mordowania rabinów i innych jest po prostu „relacjonowaniem o naruszeniach praw człowieka”, co rzekomo robią wszyscy reporterzy? Nie przeprasza za swoje poglądy – twierdzi, że on, jak wszyscy palestyńscy dziennikarze, tylko relacjonuje wiadomości. Chwalenie mordów na Żydach jest nie do odróżnienia od dziennikarstwa.


Wrzuca wszystkich palestyńskich dziennikarzy do tego samego worka, co on sam. (Tak samo robi Al Jazeera.) Czy to czyni go rasistą? 


Według wielu sondaży robionych przez dziesięciolecia, rzeczywistość jest taka, że poparcie dla terroru jest głównym nurtem palestyńskiej opinii. Czasami większość popiera terror, innym razem spada poniżej 50%, ale zawsze jest to zaakceptowana, popularna opinia. Zakładanie, że wszyscy Palestyńczycy popierają terror, jest rzeczywiście rasistowskie, ale zrozumienie, że istnieje duża szansa, że przypadkowy Palestyńczyk zatrudniony jako współpracownik przez główne zachodnie media może rzeczywiście być zwolennikiem terroru, jest rozsądne. Jak dowiedział się „New York Times”, sprawdzanie postów kandydata w mediach społecznościowych przed jego zatrudnieniem jest niezbędne.  


Jeśli chodzi o wielu ludzi, którzy twierdzą, że Salem jest ofiarą antypalestyńskiego rasizmu, to wydaje się, że raczej oni są rasistami – ponieważ twierdzą, że wszyscy Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów. 


When a Palestinian journalist @HosanSalemG says that all Palestinian journalists support terror, is he an anti-Palestinian racist?

Elder of Ziyon, 6 października 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

* Elder of Ziyon - blog amerykańskiego badacza nad antysemityzmem w mediach.  


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1186 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06
“Partner pokoju” Izraela morduje Izraelczyków   Toameh   2022-10-04
Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk