Prawda

Niedziela, 7 sierpnia 2022 - 20:41

« Poprzedni Następny »


CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”


David Collier 2022-05-31


Dwa dni temu CNN opublikowała raport, według którego Izrael umyślnie zastrzelił Shireen Abu Akleh, dziennikarkę Al Dżazira. Same fakty są bardzo proste i nie znajdziesz ich wiele w raporcie CNN. Biorąc pod uwagę wszystko, co wiemy o wydarzeniach – a czego nie wiemy – nie możemy być pewni, kto oddał strzał.

 

Nie chodzi o zaprzeczanie. Poszukiwacze prawdy, tacy jak ja, najbardziej zrównoważeni ludzie i, jak sądzę, również izraelski rząd są w stanie zaakceptować fakt, że w krzyżowym ogniu między terrorystami a IDF przypadkowo została zabita dziennikarka Al Dżaziry. Błędy i tragedie się zdarzają. Nie chodzi o zaprzeczanie – chodzi tylko o poznanie prawdy.


Po prostu nie wiemy. I dopóki nie pojawi się film, który pokazuje samo strzelanie – lub kula jest dopasowana do broni – tak pozostanie. Wątpliwość, którą to pozostawia, jest idealną areną dla antysemickich teoretyków spiskowych, aby wskoczyć i wypełnić wszystkie puste miejsca. To jest dokładnie to, co właśnie zrobiła CNN.

 

Tło strzelaniny i reportażu CNN

 

Całe tło wymiany ognia, podczas którego zginęła Shireen Abu Akleh, zostało pominięte. Izraelska krew płynęła ulicami Beer Szewy, Hadery, Bnei Brak, Eladu i Ariel. Zamordowano 19 obywateli. Doprowadziło to do strzelaniny w Jenin, kiedy Izrael ścigał terrorystów. To jest podstawowa przyczyna tego, co się wtedy wydarzyło. W jakiś sposób to wszystko zostało zapomniane.

 

Nagle, po przypadkowej śmierci dziennikarki, nawet przy 19 obywatelach brutalnie zamordowanych przez terrorystów, Izrael znów jest diabłem.

 

Z antyizraelskiej machiny propagandowej można się wiele nauczyć.

 

11 września i tak dalej

 

Raport CNN jest doskonałym przykładem tego, co nazywam „syndromem spisku z 11 września”.

 

Z 11 września dowiedzieliśmy się, że kiedy dwa samoloty uderzyły w te dwie wieże tego konkretnego dnia, powstał unikalny łańcuch wydarzeń, który spowodował zawalenie się obu wież. To była katastrofa w świecie rzeczywistym, której nie można powtórzyć w eksperymencie. I chociaż mamy wyraźny materiał filmowy z lotu 175 United Airlines uderzającego w wieżę południową, to i tak dla niektórych to nie starcza.

 

Antyrządowi wyznawcy „Deep State” wyruszyli w poszukiwaniu danych, które mogliby wykorzystać do udowodnienia tego, w co już wierzyli – że wieże zostały zburzone przez materiały wybuchowe i że stoją za tym Żydzi. Zbudowali wokół tego całą „naukę”.

 

Tylko trzy z wielu przykładów:

 

  • Temperatura, w której topi się stal, nie zostałaby osiągnięta.
  • Uszkodzenia konstrukcyjne Pentagonu były zbyt niewielkie, aby mógł je wyrządzić komercyjny samolot pasażerski.
  • Chmury gruzu wyrzucone w powietrze nie mogły powstać w wyniku samego zawalenia.

 

Raporty zawierające setki stron szczegółowej matematyki i nauk ścisłych dokładnie wyjaśniają, dlaczego wieże nie zostały zniszczone przez samoloty. Stamtąd już tylko krok do Tańczących Izraelczyków i Mossadu. Ci, którzy nienawidzą rządu i wierzą w jakichś dziwacznych (i często kierowanych przez Żydów) iluminatów tworzących nowy porządek świata, wzięli dostępne dane i po prostu zbudowali teorię wokół wydarzeń, aby udowodnić, że mają rację.

 

CNN zrobiła tutaj dokładnie to samo. Ślady na drzewach, dźwięki na wideo i pseudonaukowe obliczenia. Wszystko wsparte przez opowieści palestyńskich „świadków”, którzy są tam, aby potwierdzić, że ich wróg zrobił wszystko, o co jest oskarżany.

 

CNN zdołała nawet zrzucić winę na dokładnie tę samą grupę ludzi, co negujący 11 września.

 

Tak jak nie możemy wiedzieć, jak paliwo do silników odrzutowych rozlało się wewnątrz Bliźniaczych Wież, tak samo nie możemy wiedzieć, gdzie trafiły kule terrorystów. Bez faktycznego dopasowania pocisku do karabinu, z którego padł strzał – wszyscy muszą zgadywać. To z kolei sprawia, że zastanawiasz się, dlaczego Palestyńczycy nie pozwalają na takie zbadanie. Czy to możliwe, że to oni nie chcą, aby poznano prawdę?


Oszczerstwo CNN – mały obraz


Wszystko to oznacza, że nie zamierzam dekonstruować nikczemnego oskarżenia CNN, że Izrael celowo zaatakował dziennikarkę. Tak samo jak nie marnowałbym czasu na opowiadanie o temperaturze, w której topi się stal. Wiem, że samoloty uderzyły w te wieże, tak jak wiem, że CNN nie może wiedzieć, kto oddał strzał. Ich raport był nieodpowiedzialną, naprędce wymyśloną teorią spiskową, która pod przykrywką dyskusji o nauce – jest tylko pustym przypuszczeniem opartym na z góry przyjętych ideach – napędzanym nienawiścią zaangażowanych w to dziennikarzy.

 

Większość z tego, co wykorzystała CNN, to tylko powtórzenie nonsensu witryny Bellingcat opublikowanego tydzień wcześniej. I podobnie jak Bellingcat używali fragmentów, które im się podobały, i ignorowali rzeczy, które tego nie robiły.

 

W rzeczywistości wszystko sprowadza się do prostego pytania. Czy dziennikarze, którzy prowadzili śledztwo CNN są uczciwi i bezstronni, czy też, jak w przypadku teoretyków spiskowych z 11 września, są w to zaangażowani ludzie, którzy postanowili potwierdzić swoje głęboko stronnicze przekonania? I nie potrzeba wiele czasu, by odkryć, że prawda kryjąca się za tym oskarżeniem CNN jest taka, że zostało one zestawione głównie przez tych, którzy żywią głęboką nienawiść do Izraela.

 

CNN – „uczciwi brokerzy”

 

Zapomnij o pracownikach CNN w Wielkiej Brytanii lub Stanach Zjednoczonych, którzy nie mogą nic zrobić, tylko zajmować się tym, co przedstawia im ich łańcuch dostawców informacji. Mogą być stronniczy lub nie, ale nie mogę tego udowodnić. Liczą się tylko ci, którzy są bliżej miejsca akcji.

 

Na przykład kluczowym „świadkiem” CNN jest ustawodawca Fatah z Dżanin Sec Dżamal Huweil, który powiedział, że „wierzy, że strzały pochodziły z jednego z izraelskich pojazdów”. W tym miejscu chwali niedawny atak terrorystyczny, w którym zamordowano czterech niewinnych Izraelczyków:


Bylibyście skłonni mu ufać? W rzeczywistości wszyscy ci „świadkowie”, którzy dostarczyli dowodów, byli Palestyńczykami. Przypominam też, że z jakiegoś powodu wszyscy musieli znajdować się w pobliżu miejsca wymiany ognia między terrorystami a IDF. Może niektórzy z nich byli świadkami z bronią w ręku.

 

Są też tacy, którzy złożyli tę historię w całość.

 

Zeena Saifi jest producentem CNN z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Według jej biografii na Facebooku pochodzi z Jordanii. Jej kanał na Twitterze jest pełen negatywnych wiadomości o Izraelu.

 

Nigdy nie przepuszcza okazji, by przekazać wiadomości o „szturmie na Al Aksę” lub „zastrzeleniu” kogoś przez Izrael. I nie ma tam ani jednej pozytywnej wiadomości o Izraelu. NIGDY. Podczas gdy jej konto na Twitterze jest pełne wiadomości o zastrzeleniu dziennikarki Al-Dżaziry, nigdy nie czuła potrzeby tweetowania czegokolwiek o 19 zabitych Izraelczykach, którzy zostali zamordowani na ulicach Izraela. W rzeczywistości w regionie, w którym działa  Hezbollah, Hamas, Islamski Dżihad, Al-Kaida i ISIS – słowo „terrorysta” nigdzie nie pojawia się w jej doniesieniach:Celene Alkhadi także jest w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i również umieszcza Jordanię w swojej biografii. Wyniki przeszukiwania jej osi czasu dają dokładnie takie same wyniki, jak w przypadku Saifi. Nie można znaleźć ani jednego pozytywnego tweeta na temat Izraela, ale istnieje nieskończony wybór negatywnych. Słowo „terrorysta” nigdy nie jest używane, a w miesiącu, w którym 19 Izraelczyków zostało zamordowanych w Izraelu – jedynym tweetem, który opublikowała Alkhadi, była historia o niemowlęciu w Gazie.

 

Kareem Chadder jest Palestyńczykiem z Wschodniej Jerozolimy. Nie zaskakuje, że jego kanał na Twitterze jest jeszcze bardziej jednostronny. Są to wyłącznie bezlitosne ataki na Izrael. Brak wzmianki o atakach terrorystycznych, w których zginęło 19 Izraelczyków. Nie sposób odróżnić jego tekstów od tekstów palestyńskiego aktywisty. Pisał dla takich serwisów jak Russia Today, Middle East Monitor i Mondoweiss.

  

Są to najważniejsi dziennikarze mówiący po arabsku, których CNN używał do przesłuchiwania tych palestyńskich świadków i przesyłania informacji z powrotem do londyńskiego biura dla Gianlucy Mezzofiore i Katie Polglase do zatwierdzenia. Czy jest niespodzianką, że CNN twierdzi, iż znaleźli swoich „tańczących Izraelczyków”?

 

To nie są dziennikarze – jeśli chodzi o Izrael są oni aktywistami przebranymi za dziennikarzy. Ci ludzie, podobnie jak osoby zaprzeczające 11 września – wiedzieli, co chcą powiedzieć, a następnie przystąpili do konstruowania fałszywego raportu naukowego, aby to powiedzieć.


Wielki obraz


Wiele osób spojrzy na CNN i wzruszy ramionami. „Co z tego, że zaangażują się w tandetne reportaże lub teorię spiskową”? Ale to tylko mały obraz, który ignoruje coś ciemnego i niepokojącego, co dzieje się na całym horyzoncie. Nie są sami. „New York Times” polega na tym samym typie sieci dostawców i staje się producentem skrajnie lewicowej, pro-palestyńskiej propagandy w sprawie Izraela. Amnesty International – wiodąca światowa organizacja obrony praw człowieka – robi to samo – i wydaje więcej pieniędzy i czasu na szerzenie kłamstw o Izraelu niż na cokolwiek innego. I większość z nich czerpie wskazówki z Al-Dżazira – finansowanej przez państwo katarskiej telewizji – w sposób, jakiego nigdy by nie zrobili, jeszcze nie tak dawno temu.

 

I minęły czasy, w których mogliśmy spojrzeć na oś czasu palestyńskiego dziennikarza, zobaczyć jego udział w witrynach ekstremistycznych i pokazać to jako dowód. Nie muszą już publikować na stronach ekstremistów. Ich przyjaciele kontrolują narrację w BBC, NYT, SKY, Reuters – właściwie wszędzie tam, gdzie jest redakcja wiadomości. Wszyscy produkują antyizraelskie teksty, których palestyńscy dziennikarze mogą użyć. A dziś wszyscy oni po prostu dzielą się swoimi artykułami.

 

Oznacza to, że spiskowe śmieci, takie jak właśnie wyprodukowała CNN, wyglądają na uzasadnione i rozchodzą się jak ogień po prerii. Kiedy w rzeczywistości równie dobrze mogło to być zrobione w biurze propagandy Autonomii Palestyńskiej.

 

Niebo naprawdę ciemnieje dla Żydów na Zachodzie. Nawet jeśli jeszcze tego nie widzą.

 

CNN find their ‘Dancing Israelis’

26 maja 2022

TłumaczenieMałgorzata Koraszewska

David Collier 
Brytyjski badacz i bloger śledzący antysemityzm w brytyjskich organizacjach i mediach.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Komunikat którego nie było Marek Eyal 2022-05-31


Brunatna fala

Znalezionych 1085 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk