Prawda

Poniedziałek, 26 lutego 2024 - 12:40

« Poprzedni Następny »


Dlaczego Izrael musi prowadzić wojnę ma pełną skalę


Elder of Ziyon 2023-10-17

Obóz koncentracyjny Gaza? (Zrzut z ekranu z reklamowego wideo gazańskiego centrum handlowego.)

Obóz koncentracyjny Gaza? (Zrzut z ekranu z reklamowego wideo gazańskiego centrum handlowego.)Normalni ludzie Zachodu starają się znaleźć rozwiązania korzystne dla obu stron i oczekuje się, że wrogowie będą odpowiadać na dobrą wolę własną dobrą wolą.

 

Palestyńczycy postrzegają wszystko jako grę o sumie zerowej, a wszelkie gesty dobrej woli traktują jako dowody słabości i okazję do podwojenia żądań.

 

Największym błędem popełnianym przez ludzi Zachodu jest myślenie, że wszyscy myślą i zachowują się tak jak my. W rezultacie przez dziesięciolecia Zachód spektakularnie błędnie oceniał ten konflikt.  


To było powodem nieustannych nacisków na Izrael, by zawsze czynił więcej ustępstw, jako silniejsza strona konfliktu. Ale to nie może zadziałać, jeśli twój partner nie podziela tego samego podstawowego sposobu myślenia. Palestyńczycy i większość świata arabskiego i muzułmańskiego nie myślą w ten sposób. 

 

Według danych UN-OCHA w tym roku rzekome „oblężenie” Gazy skutecznie się zakończyło. Zachodnie media o tym nie pisały, ale Izrael od lat rozluźniał ograniczenia nałożone na Gazę do tego stopnia, że ilość towarów i osób przekraczających granice z Izraelem jest na wyższym poziomie niż było przed przejęciem tego obszaru przez Hamas. Izrael udzielił pozwoleń na pracę wielu tysiącom pracowników z Gazy – kilka lat temu nie wpuszczano nikogo. Dopuścili więcej produktów „podwójnego zastosowania”. Sierpień był rekordowym miesiącem pod względem importu towarów z Gazy. Liczba osób wjeżdżających i wyjeżdżających również była wyższa niż przed 2007 rokiem. Od ponad dziesięciu lat nie ma żadnych ograniczeń dotyczących paliwa, żadnych ograniczeń dotyczących leków, żadnych ograniczeń dotyczących żywności (z wyjątkiem okresów wojen). W Gazie znajdują się salony luksusowych samochodów, luksusowe hotele i kurorty, błyszczące sklepy jubilerskie.

Według Zachodu powinno to skutkować życzliwą reakcją Hamasu – lub przynajmniej pragnieniem dalszej poprawy jakości życia mieszkańców. 

 

Hamas zna różnicę w sposobie myślenia między nimi a Izraelczykami – i to właśnie wykorzystał. Nie brali udziału w miniwojnie Islamskiego Dżihadu na początku tego roku. Ich wyrzutnie rakiet milczały. Udawali, że działają jak ludzie na Zachodzie i chcą po cichu zamienić skuteczny koniec zamknięcia Gazy na pokój z Izraelem. Kompromis z korzyścią dla wszystkich. 

Ale przez cały ten czas, gdy życie w Gazie poprawiało się, planowali ten megaatak na Żydów. 

Niektórzy z pracowników, których Izrael wpuścił, przekazali Hamasowi informacje wywiadowcze, aby zmaksymalizować liczbę Żydów do zamordowania. Część mieszkańców zaatakowanych miast i kibuców rozpoznała w terrorystach ludzi, którzy tam codziennie pracowali. Mordowali swoich pracodawców oraz Żydów, którzy uważali ich za przyjaciół i współpracowników. 

 

Przed sobotą 7 października panowało przekonanie, że Hamas pragnie spokoju i nie chce denerwować ludzi, którymi rządzi. Poprzednie operacje wojskowe w Gazie były prowadzone metodą kija i marchewki, wychodząc z założenia, że przypomnienie Hamasowi, że mają coś do stracenia, uspokoi sytuację, i Izrael podejmował dalsze działania mające na celu poprawę życia Gazańczyków. 

 

To był fatalny błąd w kalkulacjach. Hamas nigdy nie zmierzał do długoterminowego spokoju. Chciał (wraz ze swoimi irańskimi władcami) wykorzystać to, co uważa za słabą i głupią zachodnią mentalność. Arabskie media, zwłaszcza sprzymierzone z Iranem (media Islamskiego Dżihadu, Hezbollahu, Syrii i Jemenu), pełne były artykułów o tym, że Izrael jest słaby jak pajęczyna. Ta celowa rzeź zwykłych Izraelczyków jest uważana przez Hamas i większość Palestyńczyków (tak, większość) za paradygmat odzyskania honoru i godności oraz jedynie pierwszą salwę w wojnie, która ostatecznie zniszczy Izrael. 

W mediach palestyńskich – czy to Fatahu, czy Hamasu, czy niezależnych – nie ma nawet wzmianki o tym, że spojrzenie w oczy przestraszonemu żydowskiemu dziecku, a następnie zamordowanie go jest czymś, czego należy się wstydzić. W tej chwili hamasowscy zabójcy dzieci są bardziej popularni niż kiedykolwiek. Mahmoud Abbas i premier AP Mohamed Sztajjeh tym razem nawet nie udawali, że potępiają swoich politycznych rywali – morderstwa i gwałty na niewinnych nazwali „obroną ziemi”.

 

Dlatego ta wojna musi różnić się od poprzednich. Ograniczona wojna, która pozostawia u władzy morderców i gwałcicieli, a kontrolowane przez Iran państwo zaledwie kilka metrów od społeczności żydowskich, jest już nie do przyjęcia, a nawet do pomyślenia. Nie można pozwolić, by zło pozostało. Izrael musi przyjąć zasadę polegającą na wykorzenianiu wroga i traktować terrorystów tak, jak Hamas chce traktować każdego izraelskiego mężczyznę, kobietę i dziecko.

 

 

Dlatego właśnie Izrael musi unicestwić Hamas i inne grupy terrorystyczne. Bez względu na koszt.

 

Hamas jest osadzony w prywatnych domach, budynkach, tunelach, bunkrach, a wszystko to na obszarach gęsto zaludnionych. Izrael musi wyeliminować ich wszystkich, a nie niektórych. Należy zlikwidować lub uwięzić wszystkich przywódców terroru, a nie niektórych. Nie można tolerować tego, że te potwory działają swobodnie obok.

 

Bycie miłym zostało odpłacone najgorszym dniem w historii Żydów od czasów Auschwitz. Jedynym celem Izraela jest ochrona Żydów. Musi całkowicie i bezlitośnie wykorzenić organizacje terrorystyczne – bez względu na koszty.

 

Zrobienie czegokolwiek mniejszego byłoby niemoralne.


Link do oryginału: https://elderofziyon.blogspot.com/2023/10/why-israel-must-wage-all-out-war.html

Elder of Ziyon, 12 października 2023

Tłumaczenie: Andrzej Koraszewski


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Syjonizm

Znalezionych 348 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Przykro mi, ale nie ma rozwiązania w postaci dwóch państwUdawanie, że można zawrzeć porozumienie z przywódcami palestyńskimi, otwiera jedynie drzwi do kolejnego 7 października. Izraelczycy nie dadzą się oszukać.   Taub   2024-02-24
Spór o reformę sądownictwa ośmielił wrogów Izraela   Toameh   2024-02-19
Kiedy terroryści rządzą   Bryen   2024-02-18
Izraelczycy nie zgodzą się na nic innego niż pełne zwycięstwo w GazieWykorzystywanie losu porwanych, aby skłonić Izrael do poddania się Hamasowi, jest chorą, manipulacyjną strategią, która jest skazana na polityczną porażkę   Taub   2024-02-12
Dekret prezydencki Bidena powinien nakładać sankcje na Palestyńczyków   Bard   2024-02-09
Arabscy obywatele Izraela wiedzą, że wygrali   Tawil   2024-02-08
Nowy wojskowy mesjasz izraelskiej lewicyWspólny amerykańsko-izraelski plan obalenia Netanjahu z generałem Gadim Eisenkotem w roli głównej zyskuje na popularności w miarę postępu wojny w Gazie   Taub   2024-02-02
Pusty Dzień Pamięci o HolokauścieCi, którzy popierają zawieszenie broni, aby umożliwić ludobójczemu ruchowi antysemickiemu, takiemu jak Hamas, dokonywanie kolejnych rzezi Żydów, nie powinni udawać, że opłakują Sześć Milionów.   Tobin   2024-01-28
Nadwrażliwy Sąd Najwyższy Izraela popełnia dwa błędyNajwyższa władza prawna w kraju pogłębia swoje niepokojące tendencje antydemokratyczne, pokazując, że jest głucha na nastroje narodowe   Taub   2024-01-25
Bezpieczeństwo i solidarność   Collins   2024-01-20
Zwycięstwo jest ważniejsze niż wsparcie USAPremier Izraela Benjamin Netanjahu i jego ministrowie muszą pamiętać, że Izrael nie jest amerykańskim państwem wasalnym.   Glick   2024-01-19
Język propagandy sowieckiej. Postępowy antysyjonizm i trujące dziedzictwo nienawiści zimnowojennej.   Tabarovsky   2024-01-17
Niepokojące rozmowy i gorzkie prawdy   Collins   2024-01-11
Zrozumienie Bliskiego Wschodu wymaga znajomości różnicy między Szalom i Salam   Amos   2024-01-08
Izrael ma prawa   Bryen   2024-01-05
Czy Biden chce, żeby Izrael przegrał wojnę?   Williams   2023-12-27
Ta wojna przyspiesza integrację charedim z izraelskim głównym nurtem     2023-12-22
Ponura przyszłość Izraela: wojna na wyczerpanie na wszystkich frontach   Morris   2023-12-19
Nie stosujcie wobec Żydów dziwacznej, teoretycznie chrześcijańskiej etyki     2023-12-17
Co uchodzi za normalne?   Collins   2023-11-29
Blinken ma klapki na oczach   Bard   2023-11-22
Będziemy się bronić - List z Tel Awiwu   Taub   2023-11-18
List otwarty do Gerszona Baskina i izraelskiego obozu pokojowego   Landes   2023-11-10
Drogi świecie, nie obchodzi mnie to   Lewis   2023-11-08
Dlaczego w Izraelu czuję się jak w domu   Mozias Slavin   2023-11-06
Prawdziwie „proporcjonalną” reakcją na Hamas jest jego eliminacja   Altabef   2023-10-20
Dlaczego Izrael musi prowadzić wojnę ma pełną skalę     2023-10-17
Wojna do samego końca   Greenfield   2023-10-10
Ameryka zdradziła Izrael   Leibovitz   2023-10-09
Porozumienia z Oslo – jak zawiódł izraelski wywiad   i Yigal Carmon   2023-09-30
Zwykła kobieta na wojnie   Oren   2023-09-20
Modlitwa za rok 5784   Glick   2023-09-16
Syryjska Żydówka odpowiada na zarzuty o dyskryminacji przez Aszkenazyjczyków     2023-08-31
Czy nadawanie priorytetu wolności od terroryzmu jest rasizmem?   Tobin   2023-08-28
O dalekim Izraelu raz jeszcze   Koraszewski   2023-08-24
Walka lub ucieczka.Gdzie jest patriotyzm ludzi, którzy opuszczają Izrael z powodu zawirowań politycznych?   Collins   2023-08-20
"Telegraph" legitimizuje nazistowską analogię   Levick   2023-08-18
Idź i wróć człowiekiem. Książka Andrzeja Koraszewskiego   Tabisz   2023-08-12
Nasza odwieczna walka o Syjon   Chesler   2023-08-07
Prawo i anarchia   Collins   2023-07-29
Napisany 100 lat temu esej Davida Lloyd George’a o antysemityzmie i syjonizmie   Lloyd   2023-07-28
W jakiej sprawie płonie Izrael?   Koraszewski   2023-07-26
Pokój z widokiem na morderców   Koraszewski   2023-07-23
Widmo krąży po Europie   Koraszewski   2023-07-21
Niektórzy ludzie lewicy i Arabowie są oburzeni promowaniem wzajemnego szacunku i równości między izraelskimi Żydami i Arabami     2023-07-18
Zrozumieć prawdziwe pochodzenie karykatury z “New York Timesa”. Jak antysemicka propaganda sowiecka przenika współczesny lewicowy antysyjonizm   Tabarovsky   2023-07-16
Dlaczego władze palestyńskie nienawidzą archeologów   Flatow   2023-07-09
Izrael musi przestać używać nazwy „Zachodni Brzeg” dla „Judei i Samarii”   Fitzgerald   2023-06-30
Prokuratorzy spalonej ziemi.Prokuratorzy Netanjahu, dowódcy policji i media zamierzają walczyć do samego końca.   Glick   2023-06-29
Jedyne miejsce na Bliskim Wschodzie, gdzie mniejszości rozkwitają   Abdul-Hussain   2023-06-27
List do Kena Rotha: Demonizowanie Izraela przez wykorzystywanie Holokaustu   Steinberg   2023-06-10
We wszystkim, co ma związek z wodą, Izrael jest światowym liderem   Fitzgerald   2023-06-04
Nie nazywaj promowania antysyjonizmu wśród młodzieży żydowskiej „dialogiem”   Tobin   2023-06-01
Kiedy Arabowie zaproponowali wymianę ludności: swoich Żydów za palestyńskich uchodźców Arabów     2023-05-29
Jestem głęboko zaniepokojony tym, że Departament Stanu jest głęboko zaniepokojony   Flatow   2023-05-28
Najdziwaczniejszy kraj pod słońcem   Koraszewski   2023-05-27
Problem Departamentu Stanu z Izraelem   Bard   2023-05-26
„Economist” rzuca fałszywe oskarżenie „faszyzmu” na syjonistycznego przywódcę   Levick   2023-05-24
List izraelskiego ambasadora jest błędny   Pandavar   2023-05-16
Rakiety i ataki hipokryzji   Collins   2023-05-13
Między motylami i rakietami   Collins   2023-05-12
Izraelskie marzenie   Collins   2023-05-04
Izrael jest antyrasistowski, antykolonialny, antyfaszystowski (i był od samego początku)Powstanie Izraela nie było cudem, ale epizodem ogromnej odwagi moralnej i militarnej   Herf   2023-05-03
Czego nie rozumieją autorzy artykułów, którzy twierdzą o “realnym istnieniu jednego państwa”   Frantzman   2023-05-01
Więcej niż cud: Izrael ma 75 lat    Jacoby   2023-04-27
Ilu ludzi można by było uratować, gdyby Izrael odrodził się w 1938 zamiast w 1948 roku? (plakaty)     2023-04-25
Dlaczego Izrael jest oceniany inaczej.Międzynarodowe wyzwania Jerozolimy   Horowitz   2023-04-21
Izraelski laureat Nagrody Nobla wyraża poparcie reformy sądownictwa   Fitzgerald   2023-04-18
Opowieść o dwóch osiedlach   Greenfield   2023-04-03
Jak rozsądna jest reforma sądownictwa w Izraelu?   Tsalic   2023-03-27
Izraelskie protesty – nie mogę dłużej milczeć   Chesler   2023-03-23
Izrael jest podzielony, ale palestyńscy terroryści biorą na cel wszystkich Żydów   Flatow   2023-03-21
92,5% Palestyńczyków zabitych w tym roku było członkami grup terrorystycznych lub brali czynny udział w atakach     2023-03-14
Jak piąty marca stał się pamiętnym dniem dla Żydów w Iraku   w Izraelu   2023-03-12
Błędne przekonania o Żydach Mizrahijczykach i izraelskiej polityceOdpowiedź na artykuł Sama Shubego   Julius   2023-03-11
Odrażający atak na arabską wioskę     2023-03-02
Żydzi mają rdzenne prawa do Wzgórza Świątynnego   Trotter   2023-02-09
Dlaczego Netanjahu ma rację, chcąc zreformować wszechpotężny Sąd Najwyższy   Kontorovich   2023-02-06
Demokracja w Izraelu jest zagrożona – ale nie z tego powodu, o którym myślisz     2023-01-25
Tymi, którzy atakują status quo w Jerozolimie, są krytycy Izraela   Bard   2023-01-21
Nowa książka obala mit, że „spisek syjonistyczny” zmusił Żydów do opuszczenia Iraku     2023-01-09
Klauzula sumienia w Izraelu i w Polsce   Koraszewski   2022-12-30
Demokracja w Izraelu   Dershowitz   2022-12-29
Izrael to nie Kanada, więc nie będziemy zachowywać się tak jak oni   Altabef   2022-12-23
Długi historyczny rodowód antysemickich („antysyjonistycznych”) Żydów   Amos   2022-11-13
Netanjahu nadaje treść słowom „Nigdy więcej”, po raz kolejny   Pandavar   2022-11-11
Poranek po dniu wyborów   Collins   2022-11-05
Izrael wczoraj i dziś   Koraszewski   2022-11-04
Narracja o „przemocy osadników” i wybory do Knesetu   Blum   2022-10-29
Niebezpieczeństwa państwa Palestyna: wielowymiarowe zagrożenia dla Izraela   Sherman   2022-10-28
Sprawa Jerozolimy jest bardziej złożona niż myślisz   Julius   2022-10-18
Palestyńczycy i ich język   Rosenthal   2022-09-29
Przed krytykowaniem Izraela USA powinny posprzątać u siebie w domu   Bard   2022-09-26
Antysyjonizm i jego korzenie   Frantzman   2022-09-24
Żydowska historia miasta Betar i fałszerstwo osiedla Battir   Rose   2022-09-23
Aby Izrael był bezpieczny, musi pogrzebać złudzenia Oslo   Glick   2022-09-22
Syjonizm wygrał. Dlaczego więc nadal jest atakowany 125 lat po Bazylei?   Tobin   2022-09-01
Mędzenie nad Hebronem   Tsalic   2022-08-20
Dylemat więźniów   Collins   2022-07-10
Czym jest “Status Quo” na Wzgórzu Świątynnym?   Hirsch   2022-06-24

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk