Prawda

Niedziela, 14 sierpnia 2022 - 16:53

« Poprzedni Następny »


Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu


Elder of Ziyon 2021-06-29

Wassem Awawdeh, student Kingsborough Community College in Brooklyn, “krytyk Izraela”, aresztowany za ciężkie pobicie 20 maja 2021 mężczyzny, który miał na głowie jarmułkę.
Wassem Awawdeh, student Kingsborough Community College in Brooklyn, “krytyk Izraela”, aresztowany za ciężkie pobicie 20 maja 2021 mężczyzny, który miał na głowie jarmułkę.

Human Rights Watch wreszcie zajął się wzrostem antysemickich ataków w USA, który uwidocznił się w zeszłym miesiącu ze strony antyizraelskich aktywistów – ale ich artykuł na ten temat usprawiedliwia i wzmacnia ten właśnie antysemityzm, któremu podobno są przeciwni.   


Artykuł o antysemityzmie w USA napisał Eric Goldstein, pełniący obowiązki dyrektora wykonawczego Oddziału d/s Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Jest on jednym z kluczowych członków HRW, którzy zdecydowali o oskarżeniu Izraela o zbrodnię apartheidu – bardzo głośnego raportu, opublikowanego na kilka zaledwie tygodni przed falą ataków na Żydów.


Dlaczego autorem raportu o antysemityzmie jest ktoś, kogo kariera wymaga demonizacji Izraela? Dlaczego nie napisał go któryś z ludzi specjalizujących się w sprawie grup nienawiści w USA?  

 

Prawdopodobnie dlatego, że celem wcale nie było zredukowanie antysemityzmu. Celem było usprawiedliwienie najbardziej powszechnej dzisiaj formy antysemityzmu.

 

Problem zaczyna się od tytułu:


Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu


W tytule wspomniana jest seria ataków na Żydów a rekomendacja podtytułu stwierdza jasno, że nie należy zajmować się tym antysemityzmem, który szerzony jest pod płaszczykiem „izraelskiego krytycyzmu” [sic]!

 

Artykuł podważa ich własną rzekomą opozycję wobec antysemityzmu.

 

I to widać w całym artykule, w którym znajdujemy więcej argumentów w obronie prawa do demonizowania Izraela niż o problemach antysemityzmu w USA:

18 maja grupa wymachująca palestyńską flagą napadła na gości siedzących przed restauracją w Los Angeles po zapytaniu ich, czy są Żydami. Dwa dni później w Nowym Jorku napastnicy pobili młodego człowieka w jarmułce, kilka ulic od miejsca, gdzie tego dnia starli się proizraelscy i propalestyńscy demonstranci.

 

Podobnie jak to zdarzało się wcześniej, walki w maju 2021 roku w Izraelu i Palestynie zbiegły się w czasie z gwałtownym wzrostem antysemickich incydentów w USA. Rzecznik Anti-Defamation League powiedział Human Rights Watch, że tym, co wydaje się nowe tym razem, jest fakt że te incydenty obejmują wzrost liczby fizycznych ataków na Żydów.  

 

Zaledwie kilka miesięcy po odejściu prezydenta, który zrobił niewiele, by potępić grupy takie, jak maszerujących w 2017 roku w Charlottesville w Wirginii, którzy skandowali „Żydzi nas nie zastąpią”, te ataki przypominają nam, że skrajna prawica nie ma monopolu na antysemityzm.

Skoro te obecne ataki były dokonywane w imię antyizraelskiej sprawy (za którą HRW opowiada się), to po co mówić o marszu prawicowców w Charlottesville sprzed czterech lat (i powtarzać kłamstwo, że Trump ich nie potępił? (Chyba, że zdanie: “Jak powiedziałem już w sobotę, potępiam w najmocniejszych słowach ten bezczelny pokaz nienawiści, bigoterii i przemocy. Nie ma na to miejsca w Ameryce” nie jest dla HRW żadnym potępieniem.)

Aczkolwiek HRW niechętnie przyznaje, że skrajna prawica nie ma monopolu na antysemityzm – niemniej starannie unika zajęcia się innymi grupami, które są antysemickie. Nigdy nie nazywa antysemitami żadnej innej grupy poza skrajną prawicą. 

 

Dlaczego? Bo nie chce krytykować swoich sojuszników.  

Nie ma niczego antysemickiego w potępianiu izraelskiego łamania praw człowieka ani w popieraniu bojkotu Izraela. Jest jednak antysemickie odruchowe traktowanie Żydów jako współwinnych krzywdom, jakie rząd izraelski wyrządza Palestyńczykom – tak samo jak jest przestępstwem nienawiści atakowanie Azjatów-Amerykanów za to, co autorytarni władcy Chin mogli zrobić w sprawie Covid. Twierdzenie, że większość amerykańskich Żydów popiera Izrael – twierdzenie, które niedawny sondaż poddaje w wątpliwość – nie jest wymówką.  

To ostatnie zdanie jest wprost niewiarygodne. 

 

Olbrzymia większość amerykańskich Żydów popiera prawo Izraela do istnienia jako państwo żydowskie, a ci, którzy się temu sprzeciwiają, są nieznaczną mniejszością. To jest powodem, dla którego sprzeciwianie się samemu Izraelowi – nie takim czy innym posunięciom jego rządu, ale istnieniu państwa – jest antysemickie. To, czy Żydzi popierają izraelski rząd, nie jest w ogóle istotne i przywoływanie sondażu zajmującego się tym, zamiast sondażu o poparciu Żydów dla samego Izraela, miało na celu podstępne usprawiedliwienie antysemickich ataków jako czegoś skierowanego w jakiś sposób przeciwko rządowi Izraela.    

 

Antyizraelskie demonstracje, które wywołały przemoc, sprzeciwiały się samemu istnieniu państwa żydowskiego. HRW próbuje sugerować, że nie ma szerokiego konsensusu żydowskiego w sprawie popierania Izraela jako państwa żydowskiego - ponieważ HRW stoi na tym samym politycznym stanowisku, co antysemiccy napastnicy i uważa, że samo istnienie Izraela jest nielegalne.  

Administracja Bidena potępiła te antysemickie ataki jako “nikczemne”, ale jeszcze nie mianowała Specjalnego Wysłannika ds. Antysemityzmu (SEAS) W departamencie Stanu. Obsadzenie tego stanowiska dostarczyłoby ważnej platformy pokazywania i zwalczania antysemityzmu w USA i na całym świecie.   

 

Biden powinien zapewnić, że wysłannik, którego mianuje, jest także oddany odpieraniu starań byłej administracji Trumpa o napiętnowanie olbrzymich części krytyki Izraela jako antysemityzmu, co jest złą przysługą dla sprawy zwalczania rzeczywistego antysemityzmu.     

HRW, w artykule rzekomo traktującym o zwalczaniu antysemityzmu, poświęca więcej miejsca na atakowanie Izraela niż na rzeczywiste potępienie antysemitów, którzy chcą rozpocząć nowy Holocaust i etnicznie oczyścić z Żydów Bliski Wschód. 

Dwie koalicje analityków i uczonych próbowało w tym roku rozsądnie zdefiniować, kiedy krytyka Izraela przekracza linię. To obejmuje przedstawianie Izraela jako “części złowrogiego światowego spisku żydowskiej kontroli nad mediami, ekonomią, rządem lub innymi instytucjami finansowymi, kulturalnymi lub społecznymi” albo stosowanie do niego innych, wyraźnych, klasycznych antysemickich stereotypów, obrazów lub symboli. Obie koalicje zgadzają się, że “oparta na dowodach krytyka Izraela” nie jest antysemicka. SEAS Bidena przez publiczną obronę takiego rozróżnienia pokazałby wyraźnie, kiedy krytyka Izraela rzeczywiście zdradza nienawiść do Żydów, a kiedy nie.  

HRW mówi tutaj, że sprzeciwia się roboczej definicji antysemityzmu IHRA, która dokładnie opisuje, kiedy ataki na Izrael są antysemickie i kiedy krytyka Izraela nie jest antysemicka.   

 

IHRA mówi, że "krytyka Izraela podobna do krytyki skierowanej na jakiekolwiek inne państwo, nie może być uważana za antysemicką”. Krytyka Human Rights Watch wobec Izraela wymaga od Izraela standardów, jakich nie wymaga się od żadnego innego kraju. Ich definicja "apartheidu" oznacza, że wiele innych krajów, włącznie z USA, są winne tej samej zbrodni. Jednak tylko Izraelowi przypisuje tę zbrodnię. 

 

Tak się składa, że nazywanie Izraela rasistowskim przedsięwzięciem – co zrobił HRW swoim raportem o "apartheidzie" – jest antysemickie zgodnie z definicją IHRA. Raport HRW o "apartheidzie" sprzeciwia się samemu istnieniu żydowskiego państwa jako rasistowskiemu, choć HRW nigdy nie sprzeciwiał się istnieniu żadnego innego państwa które definiuje siebie w etnicznych lub religijnych kategoriach. 

 

Nic dziwnego, że HRW sprzeciwia się definicji IHRA.

 

Administracja Obamy poparła definicję IHRA. Około 30 krajów i wiele międzynarodowych organizacji popierają definicję IHRA. 

 

Human Rights Watch może sprzeciwiać się atakowaniu przypadkowych Żydów z powodu założenia, że mogą być syjonistami, ale w pełni popiera nienawiść, która powoduje takie ataki, zaprzeczając równocześnie niezaprzeczalnemu faktowi, że większość Żydów istotnie popiera syjonizm.   

 

HRW dostarcza ideologicznego usprawiedliwienia atakowania Żydów. Ta organizacja jest w niemałym stopniu odpowiedzialna za te niedawne ataki. Jeśli syjonizm jest rasizmem, jak twierdzi  HRW, to atakowanie rasistów jest słuszne.   

 

Dzisiejszy antysemityzm chowa się za obsesyjną nienawiścią do Izraela, by się usprawiedliwić. Również obsesyjne skupienie HRW na Izraelu dowodzi, że żywią tę samą nienawiść, co napastnicy w Los Angeles i Nowym Jorku. 

 

Artykuł, który rzekomo przeciwstawia się antysemityzmowi, jest w rzeczywistości ideologicznym usprawiedliwieniem antysemityzmu. 

 

HRW mówi swoim antysemickim sojusznikom, że nie ma niczego złego w ich nienawiści, że jest uzasadniona jako “oparta na dowodach krytyka Izraela” z HRW dostarczającym sfabrykowanych „dowodów”.    

 

Pewnie, nie powinni atakować kilku przypadkowych Żydów na ulicach Nowego Jorku. Zamiast tego powinni dołączyć do HRW w żądaniu zastąpienia żydowskiego państwa jeszcze jednym państwem arabskim, które będzie uciskać i atakować wszystkich Żydów na Bliskim Wschodzie.


Human Rights Watch article on antisemitism ENCOURAGES left wing antisemitism

Elder of Ziyon, 23 czerwca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Elder of Ziyon

Amerykański bloger, którego blog, obserwujemy od wielu lat i nie zetknęliśmy się z przekazywanymi przez niego wiadomościami, które byłyby błędne lub nieścisłe.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1089 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk