Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE

Przedstawiciel UNII EUROPEJSKIEJ, Sven Kühn von Burgsdorff, spaceruje podczas grudniowej wyprawy UE po Szejk Dżarrah.

(zdjęcie: YONATAN SINDEL/FLASH90) 

Obwinianie ofiary nie jest niczym nowym.


Gwałciciel zwala swoje zło na zalotne zachowanie kobiety; agresywny mąż obwinia za swoją przemoc niewłaściwe zachowanie żony; a przewodniczący Autonomii Palestyńskiej (AP) Mahmoud Abbas oskarżył europejskich Żydów, że spowodowali swoimi zachowaniami stulecia europejskich „masakr Żydów… w tym Holokaustu”.


Teraz Unia Europejska obwinia izraelskich Żydów za palestyńskie mordowanie Izraelczyków. Przedstawiciel UE przy AP, niemiecki dyplomata Sven Kühn von Burgsdorff, obwinia Izrael za palestyński terror .


UE jest w świetnym towarzystwie.

Ci, którzy obwiniają ofiary, zawsze szybko uzasadniają swoje oskarżenia: gwałciciel obwinia długość spódnicy kobiety, podczas gdy brutalny mąż może oskarżyć żonę o kontakty z niewłaściwymi ludźmi. Mahmoud Abbas miał proste wyjaśnienie europejskich „masakr [Żydów]… od XI wieku do Holokaustu”: „Nienawiść do Żydów nie jest spowodowana ich religią, ale raczej ich rolą społeczną we wszystkich państwach Europy… związana z lichwą, bankami i tak dalej” [Oficjalna telewizja AP, 30 kwietnia 2018 r.].


Tak więc, kiedy przedstawiciel UE nakreślił nie jeden, ale wiele powodów, dla których Izraelczycy są winni mordowanie ich przez Palestyńczyków, podążał za dobrze znanym wzorem przestępców i terrorystów. Jak donosi „Jerusalem Post” z 2 czerwca 2022 roku, Sven Kühn von Burgsdorff powiedział uczestnikom niedawnej konferencji w Jerozolimie zorganizowanej przez Sojusz na rzecz Pokoju na Bliskim Wschodzie:

„nie bądźcie zaskoczeni (że Palestyńczycy zabijają Izraelczyków – należy się tego spodziewać). W ciągu ostatnich kilku tygodni miały miejsce straszne ataki terrorystyczne... 20 niewinnych Izraelczyków straciło życie. Ale nie zdziwcie się, ponieważ w wielu z tych młodych Palestyńczyków płonie nienawiść”.

Następnie dyplomata wyjaśnił, że przyczyną jest zachowanie Izraela: pierwszym i podstawowym grzechem Izraela, który powoduje palącą nienawiść Palestyńczyków, jest to, że istnieje. Von Burgsdorff mówi: „Musimy wysunąć na pierwszy plan i zwrócić uwagę całego świata na trudną sytuację, w jakiej znajduje się ludność Palestyny przez ostatnie 74 lata”. Liczba 74, którą dyplomata wybrał, aby opisać trudną sytuację Palestyny, to lata istnienia Izraela. Palestinian Media Watch udokumentował, że przywódcy Hamasu, PA i Fatahu nakazują Palestyńczykom nienawidzić Izraela i dokonywać aktów terroru, ponieważ Izrael istnieje. Ale von Burgsdorff nie jest usatysfakcjonowany tym, że on sam rozumie tę główną przyczynę palestyńskiego terroru, jego celem jest, aby cały świat sympatyzował z tym źródłem palestyńskiej nienawiści.


Dyplomata UE nie poprzestaje na tym, wyjaśnia, że palestyńska nienawiść płonie również dlatego, że Izrael walczy z terrorem. Von Burgsdorff mówi: „Kiedy jesteś palestyńskim dzieckiem mieszkającym obok muru separacyjnego, jak myślisz, z czym to dziecko będzie dorastać?” Von Burgsdorff powinien wiedzieć, że Izrael nie chce muru separacyjnego.


OD 1967 do 2000 roku, zanim pojawił się systematyczny terror kierowany przez AP, nie było muru. Ale kiedy AP rozpoczęła swoją kampanię terroru z setkami zamachowców-samobójców, którzy zamordowali ponad 1100 Izraelczyków, Izrael nie miał innego wyboru, jak tylko zbudować barierę bezpieczeństwa. Von Burgsdorff wydaje się sugerować, że Izrael powinien pozwolić palestyńskim terrorystom i zamachowcom-samobójcom na wchodzenie prosto do izraelskich miast i mordowanie cywilów, bo chociaż mur separacyjny skutecznie powstrzymuje terrorystów – z pewnością smuci palestyńskie dzieci.


Dyplomata sprzeciwia się także innemu izraelskiemu mechanizmowi walki z terroryzmem. Izrael burzy domy skazanych terrorystów-morderców, ponieważ wykazano, że odstrasza to przyszłych terrorystów. Jednak von Burgsdorff martwi się o palestyńskie dzieci, które widziały domy swoich krewnych „zburzone, ponieważ krewny był podejrzanym lub prawdziwym terrorystą”. To rażące kłamstwo. Izrael nie burzy domów podejrzanych o terroryzm, a jedynie terrorystycznych morderców, których działania są udokumentowane, o czym powinien wiedzieć dyplomata UE.


A oto kolejna fikcja Svena Kühna von Burgsdorffa: „Od 2008 roku tysiące Palestyńczyków zostało zabitych… podczas gdy tylko garstka tych [izraelskich] sprawców została pociągnięta do odpowiedzialności”. Von Burgsdorff musi wiedzieć, że praktycznie każdy Palestyńczyk, który został zabity od 2008 roku, był albo terrorystą, albo został zabity, gdy Izrael walczył z terrorem. Tylko kilku niewinnych Palestyńczyków zostało celowo zabitych przez ekstremistycznych Izraelczyków, a winni byli poszukiwani i stawiani przed sądem. Sugestia dyplomaty, że Izraelczycy celowo zabili tysiące cywilnych Palestyńczyków i muszą dlatego zostać pociągnięci do odpowiedzialności, jest kolejnym odrażającym kłamstwem.


Oszczercza tyrada von Burgsdorffa nie tylko obraża każdego Izraelczyka, a zwłaszcza rodziny ofiar palestyńskiego terroru, ale jest także silnym motywatorem terroru.. Podczas gdy terror palestyński jest promowany bezpośrednio przez przywódców AP, którzy podżegają do nienawiści i morderstw wraz z nagradzaniem i honorowaniem terrorystów przez AP, terror jest również promowany, gdy Palestyńczycy czują, że mają międzynarodowe poparcie dla swojego terroryzmu. Kiedy von Burgsdorff, wysoki rangą dyplomata, mówi w efekcie, że makabryczne morderstwa Izraelczyków, którzy zostali posiekani na śmierć siekierami na oczach ich dzieci, „nie były zaskakujące”, dyplomata może wzmacniać terror. Co gorsza, jako słowa dyplomaty reprezentującego UE, mogą one mieć jeszcze większy wpływ niż słowa duchownego AP, który ostatnio modlił się w oficjalnej telewizji PA: „Allahu, spraw nam przyjemność eksterminacją złych Żydów”.


Palestyńczycy wzywający do zabijania Izraelczyków są codziennym zjawiskiem w Autonomii Palestyńskiej, ale dyplomata, który obwinia Izrael za mordowanie Izraelczyków przez Palestyńczyków, jest silnym impulsem do terroru w regionie. Jeśli chociażby jednego Palestyńczyka popchnie do zabijania Izraelczyków świadomość, że UE rozumie jego położenie i motywację, ten dyplomata będzie moralnie odpowiedzialny za konsekwencje usprawiedliwiania terroru.


Oświadczenie von Burgsdorffa w imieniu UE, że zachowanie Izraela powoduje palestyński terror, nie różni się w istocie od słów Abbasa, że zachowanie europejskiego żydostwa przyniosło wieki masakr Żydów. Obaj mówią, że zabijanie Żydów i Izraelczyków, czy to tysięcy w Izraelu, czy milionów w Europie, jest aktem samoobrony.


Jeśli UE chce mieć jakąkolwiek pozycję w Izraelu, musi natychmiast odwołać von Burgsdorffa, potępić jego nieodpowiedzialne przemówienie i zastąpić go kimś, kto nie popiera terroru usprawiedliwiającego antysemityzm. Jeśli UE odmówi sprowadzenia go z powrotem, Izrael musi zażądać, aby Niemcy odwołały swojego dyplomatę; jeśli żaden z nich nie podejmie odpowiednich kroków, rząd izraelski powinien zrobić to, co zrobiłby każdy rząd szanujący życie swoich obywateli: odesłać go w następnym samolocie do Brukseli lub Berlina.


Izrael nie może pozwolić na pozostanie na jego ziemi jakiegokolwiek dyplomaty, który powtarza mowę nienawiści AP, obwiniając żydowskie ofiary za czyny tych, którzy je zamordowali. 


Von Burgsdorff musi odejść.

Israel must expel the EU’s antisemitic diplomat

Jerusalem Post, 17 czerwca 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Itamar Marcus jest badaczem i publicystą Palestin ian Media Watch. 


Od Redakcji „Listów z naszego sadu”
:

Dla wielu ludzi w Polsce nazwisko Burgsdorff może brzmieć znajomo. Polska też miała do czynienia z człowiekiem o nazwisku von Burgsdorff. Niejaki Kurt Ludwig Ehrenreich von Burgsdorff, nazista i hitlerowiec, był ostatnim gubernatorem Krakowa podczas II wojny światowej. Nie jest to jakieś popularne nazwisko, można powiedzieć, że wręcz przeciwnie.


Nie wiemy, czy Sven Kuhn von Burgsdorff jest jego potomkiem ale jest duże prawdopodobieństwo, że jest co najmniej z tej samej rodziny i podtrzymuje rodzinną tradycję. Oczywiście, żaden człowiek nie odpowiada za czyny kogokolwiek ze swojej rodziny, a tylko za swoje własne. Kiedy jednak jego działalność wyraźnie zmierza do tego samego celu, co działalność innego Burgsdorffa – nazisty i hitlerowca -  to daje już sporo do myślenia.


Mało prawdopodobne aby zbieżność nazwisk była przypadkowa, ale zbieżność przekonań z pewnością przypadkowa nie jest.


Niespełna dwa lata temu pisaliśmy o tym europejskim dyplomacie: w artykule Trzynastu wspaniałych pod wodzą misjonarza.  

 

 

 

 

(0)
Listy z naszego sadu
Chief editor: Hili
Webmaster:: Andrzej Koraszewski
Collaborators: Jacek Chudziński, Hili, Malgorzata Koraszewska, Andrzej Koraszewski, Marcin Kruk, Henryk Rubinstein
Go to web version