Total 2 comments
Postawa narodu niezależna od ustroju
Z: Marek Eyal
2019-03-29 12:27
W wypadku Polski i Rosji sprawa jest tak jasna że nie warta dalszego komentarza. Ustroje różne, naród ten sam. Co nawiasem podważa popularną tezę jakoby umowa społeczna kształtuje wiary i fobie narodu. Antysemityzm jest papierkiem lakmusowym wskazującym na skostnienie także w innych dziedzinach intelektualnych i moralnych.
Ale warto poświęcić kilka słów Niemcom. Tym którzy podobno biją się w piersi.
Niemcy wracają do starych kapci antysemickich, stosując frazeologię antyizraelską. Do takiego wniosku można dojść ignorując napuszone deklaracje i patrząc na czyny i na fakty. A fakty mówią że Niemcy stoją murem z czołowymi oponentami Izraela, w ONZ i poza nim. Systematyczne głosowania antyizraelskie w Radzie Bezpieczeństwa i na Walnym Zgromadzeniu i brak reakcji niemieckiej na jawne kłamstwa bloku islamskiego. Słabe głosy krytyki nie mają siły przebicia w stosunku do centralnego nurtu niemieckiej opinii publicznej.
@Marek Eyal
Z: Hal
2019-03-31 14:59
"Ale warto poświęcić kilka słów Niemcom." Przejadło im się kilkudziesięcioletnie posypywanie łba popiołem i noszenie emblematu odpowiedzialnych za Shoah. Oklepany schemat: od przerażenia i niedowierzania ogromowi własnych zbrodni poprzez żal aż po nienawiść do własnych ofiar. Polska, będąca niedorozwiniętą umysłowo siostrą państw europejskich, nie jest jeszcze nawet na początkowym etapie tej drogi.
<B>Odpowiedź</B>
Troche obraźliwe z tym niedorozwojem, a zawdzięczamy go głównie kardynałowi Hozjuszowi i innym hierarchom Kościoła katolickiego. winnych jest więcej, Staszic powiadał, że żadni Tatarzy, Szwedzi, Moskale czy Niuemcy nie wyrządzili tyle szkód Polsce co polska szlachta (ale szlachtę uczyli bezrozumu jezuici).
Add comment
Listy z naszego sadu
Chief editor: Hili
Webmaster:: Andrzej Koraszewski
Collaborators: Jacek Chudziński, Hili, Malgorzata Koraszewska, Andrzej Koraszewski, Marcin Kruk, Henryk Rubinstein
Go to web version