Prawda

Piątek, 12 sierpnia 2022 - 04:48

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

PMW demaskuje żałosne “potępienie” terroru przez Abbasa


Itamar Marcus 2022-03-31

Palestyńskie dzieci częstowane są słodyczami, żeby uczcić morderstwa.  
Palestyńskie dzieci częstowane są słodyczami, żeby uczcić morderstwa.  

Po wielokrotnym nawoływaniu do terroryzmu przez Autonomię Palestyńską (AP) Arabowie zamordowali 11 ludzi w trzech zamachach terrorystycznych w ciągu jednego tygodnia:

Kolejność wydarzeń:

Luty: AP, włącznie z Abbasem, wielokrotnie wzywa do terroryzmu,
Marzec 1- 21: AP gloryfikuje terrorystów, którzy zginęli podczas przeprowadzania zamachów terrorystycznych,   
Marzec 22: Terrorysta morduje 4 ludzi w Beer Szewie, AP otwarcie wychwala go jako “Męczennika”,
Marzec 27: Terrorysta morduje 2 ludzi w Haderze, AP milczy,
Marzec 29: Terrorysta morduje 5 ludzi w Bnei Brak, Abbas zostaje zmuszony do wygłoszenia jakiegoś potępienia.


Po 2 miesiącach intensywnego propagowania terroru i poparcia dla terroru przez AP w trzech zamachach terrorystycznych dokonanych przez Arabów w ciągu jednego tygodnia ginie 11 ludzi w Izraelu. Przewodniczący AP, Abbas, był liderem nawoływań Palestyńczyków do mordowania Izraelczyków. Na przykład, na spotkaniu Komitetu Centralnego OWP w lutym: „Prezydent [Abbas wzywał] we wszystkich swoich wystąpieniach do rozpoczęcia powszechnego oporu”. [Oficjalna telewizja AP, 8 lutego 2022].  PMW udokumentował, że “powszechny opór” jest wezwaniem AP do cywilów, by dokonywali zamachów terrorystycznych.


Po promowaniu terroryzmu przez dwa miesiące AP gloryfikowała pierwszy zamach terrorystyczny, w którym zamordowano 4 Izraelczyków. Po krytyce ze strony Izraela po drugim zamachu, w którym zamordowano dwoje ludzi, AP zachowała milczenie. I dopiero kiedy izraelski minister obrony oraz Stany Zjednoczone naciskały na Abbasa, wydał on jakieś potępienie.


Reakcje AP na arabski terror w którego wyniku zamordowano 11 ludzi w ciągu jednego tygodnia

Miejsce

Terrorysta

Wynik

Reakcja AP

Beer Szewa
(Południowy Izrael)

Izraelski Arab

4 zamordowanych

Poparcie – AP nazwała mordercę Szahidem – islamskim męczennikiem – co jest najwyższa pochwałą w AP 

Hadera
(Północny Izrael)

2 izraelskich Arabów

2 zamordowanych

Milczenie – AP narzuciła całkowitą blokadę na oficjalne gazety i TV, które nawet nie informowały o zamachu

Bnei Brak
(Centralny Izrael)

Palestyńczyk

5 zamordowanych

Abbas zmuszony przez Izrael do „potępienia”

 

Abbas wie, jak potępiać, kiedy chce potępić terror


Po tym, jak wspierani przez Iran terroryści zaatakowali instalacje naftowe w Arabii Saudyjskiej w zeszłym tygodniu, powodując wielkie zniszczenia, Abbas wydał bardzo mocne i szczere potępienie. Po wczorajszym zamachu terrorystycznym izraelski minister obrony, Benny Gantz, który niedawno oferował Abbasowi duże ustępstwa dla Palestyńczyków na czas nadchodzącego ramadanu, naciskał na Abbasa, by wygłosił potępienie. Izraelski ekspert spraw arabskich, Joni Ben Menachem, informował: “Tylko po olbrzymich naciskach ministra obrony, Benny’ego Gantza, przewodniczący AP, Abbas, wydał potępienie zamachu w Bnei Brak”. [Twitter, 30 marca 2022]


Abbas wydał wtedy wyraźnie nieszczere potępienie.


Porównajmy język Abbasa w wypowiedzi do Saudyjczyków z jego pozorowanym potępieniem, kiedy terrorystami są Palestyńczycy:

 

Szczere potępienie przez Abbasa zamachu terrorystycznego na Arabię Saudyjską

Nieszczere potępienie przez Abbasa zamachu terrorystycznego w Izraelu 

“Prezydent [AP] Mahmoud Abbas powiedział w telegramie, który wysłał do saudyjskiego króla Salmana bin Abdulaziz Al-Sauda: ‘Ostro potępiamy nikczemny akt terroru i wszystkie rodzaje agresji i zbrodni, które szkodzą bezpieczeństwu i stabilności Arabii Saudyjskiej i są sprzeczne z międzynarodowymi i humanitarnymi prawami i moralnością’ (chodzi o atak rakietowy wspieranych przez Iran sił Hutich w Jemenie na instalację naftową w Dżudda w Arabii Saudyjskiej, 25 marca 2022 –red.)
Prezydent podkreślił swoje stanowisko i solidarność z siostrzaną Arabią Saudyjską we wszystkim, co może zapobiec tym atakom terrorystycznym, i życzył, by Allah Wszechmogący chronił ich i kierował ich dla dobra, bezpieczeństwa i dobrobytu Arabii Saudyjskiej i jej braterskiego narodu. 
Prezydent wysłał także telegram do [saudyjskiego] następcy tronu, wicepremiera, ministra obrony i przewodniczącego Rady ds. Ekonomii i Rozwoju, księcia Mohammeda bin Salman bin Abdulaziz Al-Sauda, i ostro potępił tchórzliwy atak rakietowy, i wszystkie rodzaje zbrodniczych czynów, które starają się podważyć bezpieczeństwo i stabilność Arabii Saudyjskiej. Prezydent powiedział: ‘Wyrażamy naszą pełną solidarność z Arabią Saudyjską i jej przywództwem przeciwko wszelkiego rodzaju aktom agresji, zbrodni i terroru, i tych, którzy za nimi stoją, i my życzymy, by Allah Wszechmogący chronił Arabię Saudyjską i jej naród pełną dobrocią, bezpieczeństwem i dobrostanem’”.

[Oficjalna gazeta AP „Al-Hayat Al-Jadida”, 26 marca 2022]

 

 

“Prezydent Mahmoud Abbas wyraził dzisiaj wieczorem potępienie zabijania izraelskich cywilów i podkreślił, że zabijanie palestyńskich i izraelskich cywilów tylko doprowadzi do dalszego pogorszenia sytuacji, szczególnie dlatego, że zbliżamy się do świętego miesiąca ramadanu i świąt chrześcijańskich i żydowskich.  
Prezydent Abbas ostrzegł przed próbami izraelskich osadników i innych stron do wykorzystania tego potępionego incydentu, by dokonywać ataki i odwet wobec naszej palestyńskiej ludności.
Wskazał, że cykle przemocy potwierdzają, że trwały, wszechstronny i sprawiedliwy pokój jest najkrótszą drogą do zapewnienia bezpieczeństwa i stabilności dla narodów palestyńskiego i izraelskiego i dla narodów całego regionu”. 

[WAFA, oficjalna agencja informacyjna AP, wydanie angielskie, 29 marca 2022;
WAFA, oficjalna agencja informacyjna AP, 29 marca 2022, Oficjalna gazeta AP, „Al-Hayyat Al-Jadida”, 30 marca

 

Rozkład jazdy arabskiego terroru 


Etap 1: AP wzywa do terroru 


Już 3 marca PMW ostrzegał, że AP raz za razem wzywała w lutym do zamachów terrorystycznych. PMW opublikował raport zatytułowany “AP wzywa do terroru – ‘powszechnego oporu’”, takiego „jak w pierwszej intifadzie”. Poza wezwaniem Abbasa do mordowania, (cytowanym powyżej), na pogrzebie trzech terrorystów Fatahu, Abbas wzywał do zamordowania 6 Izraelczyków:


“Nie będziemy dłużej cierpliwie czekać. Musimy wymierzyć im dwukrotność tego, co otrzymaliśmy, ponieważ oni są tymi, którzy atakują”. 

[Sawa, niezależna palestyńska agencja informacyjna, 10 lutego 2022]


Etap 2: Trzy tygodnie zamachów terrorystycznych w marcu – wszystkie popierane przez AP


Palestyńczycy odpowiedzieli na wezwania AP i w pierwszych trzech tygodniach marca Palestyńczycy przeprowadzili liczne zamachy terrorystyczne, w większości próby zamachów nożami, w których jednak nie zamordowali żadnego Izraelczyka. AP Abbasa dała terrorowi najwyższe poparcie przez ogłaszanie, że każdy zabity terrorysta jest islamskim męczennikiem – szahidem, który otrzymuje najwyższe nagrody od Allaha.   


Etap 3: Trzy mordercze zamachy terrorystyczne


22 marca – 4 Izraelczyków zamordowanych

22 marca terrorysta, izraelski Arab, zamordował nożem 4 Izraelczyków w Beer Szewie, a AP kontynuowała poparcie dla terroru. Zarówno oficjalna telewizja AP, jak oficjalna gazeta AP uhonorowały mordercę tytułem Islamskiego Męczennika. Telewizja AP pokazała także zdjęcie terrorysty na swojej stronie internetowej i nazwała go Islamskim męczennikiem. Po naciskach ze strony Izraela AP usunęła ten post. [Kan11, izraelskie wiadomości telewizyjne, 22 marca 2022] 


27 marca - 2 Izraelczyków zamordowanych w Haderze

Kiedy 2 izraelskich Arabów zamordowało 2 Izraelczyków w Haderze, Abbas miał dylemat, jak przedstawić zamach terrorystyczny. Z jednej strony, AP była siłą napędową, która od miesięcy tworzyła atmosferę żądającą terroru. W dodatku wszyscy terroryści, którzy giną podczas dokonywania zamachów, włącznie z zamachowcami-samobójcami i masowymi mordercami dzieci, zawsze są określani przez AP jako męczennicy. Jednak Izrael ostro zareagował na nazwanie poprzedniego terrorysty męczennikiem. Zatem oficjalna telewizja AP i oficjalna gazeta “Al-Hayat Al-Jadida” oraz oficjalna agencja informacyjna WAFA całkowicie zignorowały ten zamach, jak gdyby nigdy się nie zdarzył. Po wychwalaniu więc pierwszego morderczego zamachu i krytyce Izraela wybrali całkowitą blokadę informacji o drugim morderczym zamachu terrorystycznym.


29 marca - 5 ludzi zamordowanych – 3 Izraelczyków i 2 ukraińskich robotników zagranicznych - w Bnei Brak

Po wczorajszym zamordowaniu pięciorga ludzi izraelski minister obrony, Benny Gantz i Stany Zjednoczone wywarli nacisk na Abbasa i Abbas wydał powyższe, żałosne potępienie. [Ynet News, 30 marca 2022]


Co istotne, poza potępieniem Abbasa było całkowite milczenie o tym zamachu i o śmierci terrorysty w oficjalnej prasie AP, bez żadnej wzmianki w oficjalnej gazecie lub oficjalnych wiadomościach telewizyjnych. W programie palestyńskiej telewizji, “Palestyna dzisiaj”, była nawet długa dyskusja o codziennych wiadomościach i nie było słowa o wczorajszym zamachu terrorystycznym – jak gdyby nigdy się nie zdarzył. Być może, AP odmawia podania informacji o zamachu, ponieważ nie może użyć słowa “terrorysta” o mordercy i nie może nazwać go “męczennikiem” z powodu izraelskiego nacisku i możliwych konsekwencji międzynarodowych, więc wybiera dalszą blokadę informacji.


W takiej sytuacji i przy zachęcie dawanej przez AP fali terroru, nie jest jasne, dlaczego polityczny establishment izraelski i Stany Zjednoczone w ogóle zwracały się do Abbasa, by to potępił i dlaczego mianoby przypisywać jakiekolwiek znaczenie temu potępieniu.


PMW unmasks Abbas’ lame “condemnation”

Palestinian Media Watch, 30 marca 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Od Redakcji „Listów”:

Tego milczenia nie dochowują jednak wszystkie palestyńskie organizacje, włącznie z Fatahem, na którego czele stoi ten sam Abbas. O fali pochwał Fatahu dla „męczennika”, który zamordował pięcioro ludzi, można przeczytać tutaj: https://palwatch.org/page/30902

Nie milczy też społeczeństwo palestyńskie (tak w Strefie Gazy, jak w Judei i Samarii): tańczą na ulicach, rozdają słodycze i ogólnie nie posiadają się z radości. Niestety, ta radość udzieliła się także sporej części izraelskich Arabów i wideo z ulic izraelskich miast zamieszkałych w większości lub w części przez Arabów widać takie same sceny. Palestyńscy Arabowie i izraelscy Arabowie sami zamieszczają te wideo, dzieląc się ze światem radością, że udało się znowu zabić kilku Żydów.


Patrz również Seth Frantzman:  Pro-Palestinian social media celebrates murder of Ukranians in terror attack.  

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. PMW demaskuje żałosne “potępienie” terroru przez Abbasa adam 2022-03-31


Notatki

Znalezionych 2188 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Co zobaczył Seward w Jerozolimie   Jacoby   2022-08-09
Pandemia małpiego rozumu   Koraszewski   2022-08-08
Dlaczego zachodni dziennikarze omijają temat nepotyzmu i korupcji w Autonomii Palestyńskiej?   Fitzgerald   2022-08-07
Ekoekstremizm rzucił Sri Lankę na kolana   Ridley   2022-08-04
Zielone marzenia, inflacyjne realia   i Hügo Krüger   2022-08-03
Haniebna polityka Unii Europejskiej wobec mułłów w Iranie   Rafizadeh   2022-08-02
Judaizm zasługuje na taki sam szacunek jak islam   Tobin   2022-07-31
Administracja Bidena finansuje antyizraelskie programy szkolne i propagandę nienawiści   Tawil   2022-07-29
Dyskryminacja z miłości i dobrego serca   Koraszewski   2022-07-29
Odkryte taśmy z wyznaniami Eichmanna   Jacoby   2022-07-27
Wycieczka Bidena do szpitala we wschodniej Jerozolimie   Fitzgerald   2022-07-24
Palestyńczycy robią pranie mózgu światu: mały przykład, który demaskuje cały przemysł palestyńskich kłamstw     2022-07-23
Obecność mitu pod strzechą i blachodachówką   Koraszewski   2022-07-23
Administracja Bidena: najbardziej przyjazna dla irańskich mułłów?   Rafizadeh   2022-07-22
Wyzwolenie Arabów z rąk globalnej lewicy   Mansour   2022-07-21
Biznes zawodowych „obrońców praw człowieka”   Koraszewski   2022-07-20
NATO w Madrycie: To nie będzie ostatni szantaż Erdoğana   Bekdil   2022-07-20
Palestyńskie tortury: raport dla ONZ     2022-07-19
UNRWA nadal uczy nienawiści, ale administracji Bidena to nie przeszkadza   Fitzgerald   2022-07-17
Od dziesięcioleci istnieje „Plan Marshalla” dla Palestyńczyków. Nie zadziałał     2022-07-16
Covid, wojna i inne troski   Koraszewski   2022-07-15
Strach i odraza w Iranie   Fitzgerald   2022-07-14
Biblia dla pana proboszcza   Kruk   2022-07-13
Jak naruszyliśmy standardy pewnej „społeczności”   Koraszewski   2022-07-12
Kto ukradł palestyńską ziemię? Jordania   Bard   2022-07-09
Śmierć dziennikarki, kim są winni?   Flatow   2022-07-07
Konformizm w domu wariatów jest strategią przetrwania   Koraszewski   2022-07-06
Wielka Brytania i jej polityka wobec Jerozolimy   Fitzgerald   2022-07-05
Wojny pełne błędnych kalkulacji   i Alberto M. Fernandez   2022-06-30
Najwspanialszy wynalazek ludzkości   Koraszewski   2022-06-30
Kraje arabskie ponownie odtrąciły UNRWA na konferencji o pomocy finansowej     2022-06-30
Sudan: Ludobójstwo, o którym nikt nie mówi   Rehov   2022-06-30
Monolog prowincjonalnego Hamleta   Kruk   2022-06-29
Niech już UNRWA wreszcie umrze   Blum   2022-06-29
Gdzie były media, kiedy niezależne dochodzenie uznało Amnesty International za organizację „instytucjonalnie rasistowską”?   von Koningsveld   2022-06-28
To nie jest artykuł o Shireen Abu Akleh   Collier   2022-06-27
W poszukiwaniu lekarstwa na obłęd   Koraszewski   2022-06-27
Amnesty International UK jest „instytucjonalnie rasistowska”, „kolonialistyczna” – a jej antysemityzm jest z tym ściśle powiązany     2022-06-25
Kiedy aktor jest aktorem   Jacoby   2022-06-24
Burzenie domów i zagarnianie ziemi, o których nikt nie mówi   Toameh   2022-06-23
Dziwaczna francuska sprawiedliwość   Carmon   2022-06-22
Turcja uderza na Irak, Syrię, Cypr i Grecję   Bulut   2022-06-21
Podcast "Guardiana": 34 minuty palestyńskiej propagandy udającej dziennikarstwo   Levick   2022-06-19
„Choroba” przywrócona przez Putina   Taheri   2022-06-18
Podsycanie urojeń Palestyńczyków   Bard   2022-06-18
Mało nas, mało nas do pieczenia chleba   Koraszewski   2022-06-17
Jak UE może chcieć bliższych więzi z Izraelem, finansując równocześnie terrorystyczne organizacje pozarządowe?   Deutsch   2022-06-16
Kilka słów do prezydenta Macrona: Sois Beau Et Tais-Toi   Fitzgerald   2022-06-15
Nuklearne zwycięstwo irańskich mułłów   Rafizadeh   2022-06-14
Co by było, gdyby Izrael traktował Amerykę tak, jak Ameryka traktuje Izrael?   Bard   2022-06-12
Iran: zbliża się lato gniewu   Taheri   2022-06-10
Alternatywny wszechświat palestyńskiej „suwerenności”   Altabef   2022-06-09
Nie zostawiajcie Amerykanów i sojuszników w ciemności   Rafizadeh   2022-06-08
ONZ twierdzi, że Izrael „w przeważającej mierze” ponosi winę za konflikt z Palestyńczykami     2022-06-08
Klinika Odessa - Ostatni felieton Ludwika Lewina   Lewin   2022-06-07
Wyszukiwarka Google promuje antysemityzm   Collier   2022-06-05
Pięćdziesiąt lat temu masakra w Izraelu ujawniła przerażający stan bezpieczeństwa na lotniskach   Gross   2022-06-04
Bibi, PiS, Kafka i pustelnik   Koraszewski   2022-06-03
Dlaczego dla ONZ jedna masakra w meczecie jest o wiele gorsza niż niezliczone masakry w kościołach?   Ibrahim   2022-06-03
Administracja Bidena błędnie rozumie posunięcia Erdoğana   Bekdil   2022-06-01
Oczywista prawda, której świat nie akceptuje: Palestyńczycy są odpowiedzialni za palestyńską przemoc     2022-06-01
Jak zaprzeczyć Holocaustowi, udając że się tego nie robi   Apfel   2022-05-30
Nienawidzący Izraela są naprawdę mistrzami propagandy     2022-05-29
Czy da się naprawić Human Rights Watch?   Steinberg   2022-05-28
Porozmawiajmy o „nakbie” i o tym, kto jest naprawdę odpowiedzialny za cierpienie Palestyńczyków   Tobin   2022-05-27
Czy politycy mogą być racjonalni?   Koraszewski   2022-05-25
Uchodźcy, ekonomia, zazdrość i nienawiść   Koraszewski   2022-05-23
BDS: Rosja versus Izrael   Kontorovich   2022-05-22
Oszałamiające kłamstwo najbardziej wpływowego muzułmanina na świecie   Ibrahim   2022-05-21
Narcyzm moralny i psychologia porażki   Landes   2022-05-20
Dlaczego Erdoğan szantażuje NATO?   Bekdil   2022-05-19
Radości, których dostarcza antysemityzm   Garrard   2022-05-19
Dlaczego Joe Biden ma taką obsesję na punkcie izraelskich osiedli?   Flatow   2022-05-17
Bardzo potrzebny rurociąg EastMed oczekuje na zaaprobowanie   Bergman   2022-05-17
Smutek wolności utopionej w krwi   Koraszewski   2022-05-16
Jak Biden rozpoczął wojnę z MBS, a potem przyszedł żebrać   Abdul-Hussain   2022-05-14
Urok intratnej neutralności   Koraszewski   2022-05-13
Szefowa związku brytyjskich studentów oskarżona o antysemityzm   Wójcik   2022-05-12
Dlaczego Rosja sądziła, że opowiadanie o “nazistach” będzie przekonujące   Franzman   2022-05-09
Rektor Princeton odrzuca wolność słowa i demonizuje jej obrońców   Klainerman   2022-05-07
Błogosławieństwo uczenia się na pamięć   Jacoby   2022-05-06
Wojna Rosji z Ukrainą: Bez szminki   Tsalic   2022-05-03
W redakcji „New York Timesa” słowo „okupowany” sprawia kłopot   Flatow   2022-05-03
Spiskowe teorie szacownego “Guardiana”   Collier   2022-05-01
Czarny Piotruś w rękawie Putina   Koraszewski   2022-04-30
Odstraszanie Chin: USA powinny uzbroić Tajwan po zęby – natychmiast   Chang   2022-04-29
Bliski Wschód: amerykańska wizja   Taheri   2022-04-28
Kursy walut w czasach putinowskiej zarazy   Koraszewski   2022-04-27
Przypomnienie o wszystkich tych palestyńskich uchodźcach   Bard   2022-04-27
Recenzja książki People Love Dead Jews     2022-04-26
Długi zbiór krótkich tematów   Rosenthal   2022-04-25
Turcja: Strzeżcie się islamistów niosących dary   Bekdil   2022-04-23
Dno nienawiści do Izraela   Levick   2022-04-22
Problem z świadkami Boga i z błaznami w kapłańskich szatach   Koraszewski   2022-04-21
Sprawy, których nie zauważają apologeci Putina   Taheri   2022-04-19
Europa kocha Palestyńczyków i udaje, że nie wie dlaczego   Koraszewski   2022-04-17
„Guardian” trzyma się narracji „biernej ofiary” w sprawie arabskiej przestępczości   Levick   2022-04-16
Gaz ziemny dla Hezbollahu, ale nie dla UE?   Bryen   2022-04-15
Nie, Sekretarzu Blinken, palestyński terror nie jest “bezsensowny”   Suissa   2022-04-15
Kiedy rządy stają po stronie antysemitów   Tobin   2022-04-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk