Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida


Elder of Ziyon 2022-12-27


Masowy morderca, terrorysta Nasser Abu Hmeid, zmarł dziś rano (20 grudnia) na raka płuc w izraelskim areszcie.

 

Abu Hmeid był członkiem Fatahu, partii rządzącej Mahmuda Abbasa. Cała jego rodzina to rodzina terrorystów; czterech jego braci również przebywa w więzieniu.

 

Został skazany za zabicie Izraelczyków: Elijahu Cohena, Binjamina i Talii Kahane, Gada Rejwana, Josefa Habiego, Eli Dahana i Salima Barakata. Zabił także pięciu palestyńskich „kolaborantów”.Jeśli ktokolwiek zasługiwał na karę śmierci, to był to Hmeid.

 

Ale zamiast tego Izrael przez dwadzieścia lat trzymał go w więzieniu – zezwalając na odwiedziny rodziny, traktując go zgodnie z prawem międzynarodowym. 

 

W zeszłym roku zaczął odczuwać bóle w klatce piersiowej, a izraelscy lekarze zdiagnozowali u niego raka płuc. Szybko się rozprzestrzeniał. Izrael wielokrotnie go hospitalizował. W październiku ubiegłego roku Hmeid odmówił operacji, ponieważ temu masowemu mordercy nie podobały się środki bezpieczeństwa w szpitalu. (Zgodził się na operację w listopadzie.)

 

Izrael wydał dziesiątki tysięcy, może setki tysięcy dolarów, aby utrzymać przy życiu tego potwora – mimo że wskaźnik przeżywalności raka płuc wynosi zaledwie 16%.

 

W międzyczasie, podczas gdy izraelscy funkcjonariusze więzienni poświęcali tyle czasu i pieniędzy, aby utrzymać tego terrorystę przy życiu, Autonomia Palestyńska powtarzała, że jego rak płuc to wina Izraela, i teraz obwiniają Izrael za jego śmierć – tak jak robią to z każdym więźniem, który umiera w areszcie, mimo że statystycznie palestyńscy więźniowie przebywający w izraelskich więzieniach mają znacznie niższą śmiertelność niż ludzie na wolności i znacznie niższą śmiertelność niż więźniowie w krajach europejskich. 

 

Al Manar nazywa jego śmierć „zabójstwem medycznym” – nie tylko zaniedbaniem, ale twierdzi, że Izrael umyślnie go zabił!

 

Podobnie twierdzi Mahmoud Abbas, nazywając go bohaterem:

Prezydent Państwa Palestyna Mahmoud Abbas ogłosił naszemu narodowi, bojownikom i wolnym ludziom świata śmierć bohaterskiego Męczennika, więźnia i dowódcy Nassera Abu Hmeida, który zmarł dzisiaj jako Męczennik w wyniku polityki celowego zaniedbania medycznego, „powolnego morderstwa”.

Oto posumowanie Abu Hmeida:

 

* Jest masowym mordercą, który był członkiem rządzącej partii Fatah, która pomogła założyć grupę terrorystyczną Brygady Męczenników Al-Aksa podczas procesu z Oslo.

 

* Pochodzi z rodziny morderców, którzy do tej pory otrzymali ponad 1,5 miliona dolarów płatności od rządu palestyńskiego za zabijanie  Żydów.

 

* Palestyńskie dzieci uczą się cenić i naśladować go.

 

* Abu Hmeid jest rzeczywiście bohaterem dla wszystkich Palestyńczyków, jak również dla zwolenników  BDS.

 

* Pomimo jego niegodziwości, Izrael zrobił wszystko, aby go leczyć i utrzymać przy życiu, wydając na ten cel pieniądze izraelskich podatników.

 

* Mimo to „umiarkowany” prezydent i premier Autonomii Palestyńskiej przedstawiają go jako heroiczny wzór do naśladowania dla innych Palestyńczyków.

 

* I kłamią w sprawie jego śmierci, oskarżając Izrael o „morderstwo”.

 

* W Autonomii Palestyńskiej nie można znaleźć ani jednego środka przekazu, który powiedziałby coś negatywnego o Abu Hmeidzie. I bardzo trudno byłoby znaleźć choćby jednego Palestyńczyka z Autonomii Palestyńskiej w mediach społecznościowych, który potępiłby jego mordowanie cywilów.

 

To jest rzeczywistość, o której zachodnie media nie informują. Palestyńczycy w przytłaczającej większości popierają najbardziej ohydnych morderców i terrorystów, a ich nienawiść do Izraela jest tak wielka, że zrobią wszystko, by kłamać również w tej sprawie.

 

To jest kilka pokoleń ludzi, którym wyprano mózgi, by nienawidzili, nauczali tej nienawiści w swoich szkołach i mediach oraz przez własnych przywódców. To nie jest sytuacja „dwóch stron sprawy”. Tylko jedna strona działa w ten sposób, bez żadnego sprzeciwu, zakazana jest nawet jakakolwiek debata.

 

To jest cała kultura, której najwyższym priorytetem jest utrwalanie nienawiści do Żydów.

 

Everything you need to know about the conflict you can learn from the death of mass murderer Nasser Abu Hmeid

Elder of Ziyon, 20 grudnia 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Elder of Zion - blog amerykańskiego badacza nad antysemityzmem w mediach i organizacjach.