PMW demaskuje żałosne “potępienie” terroru przez Abbasa


Itamar Marcus 2022-03-31

Palestyńskie dzieci częstowane są słodyczami, żeby uczcić morderstwa.  
Palestyńskie dzieci częstowane są słodyczami, żeby uczcić morderstwa.  

Po wielokrotnym nawoływaniu do terroryzmu przez Autonomię Palestyńską (AP) Arabowie zamordowali 11 ludzi w trzech zamachach terrorystycznych w ciągu jednego tygodnia:

Kolejność wydarzeń:

Luty: AP, włącznie z Abbasem, wielokrotnie wzywa do terroryzmu,
Marzec 1- 21: AP gloryfikuje terrorystów, którzy zginęli podczas przeprowadzania zamachów terrorystycznych,   
Marzec 22: Terrorysta morduje 4 ludzi w Beer Szewie, AP otwarcie wychwala go jako “Męczennika”,
Marzec 27: Terrorysta morduje 2 ludzi w Haderze, AP milczy,
Marzec 29: Terrorysta morduje 5 ludzi w Bnei Brak, Abbas zostaje zmuszony do wygłoszenia jakiegoś potępienia.


Po 2 miesiącach intensywnego propagowania terroru i poparcia dla terroru przez AP w trzech zamachach terrorystycznych dokonanych przez Arabów w ciągu jednego tygodnia ginie 11 ludzi w Izraelu. Przewodniczący AP, Abbas, był liderem nawoływań Palestyńczyków do mordowania Izraelczyków. Na przykład, na spotkaniu Komitetu Centralnego OWP w lutym: „Prezydent [Abbas wzywał] we wszystkich swoich wystąpieniach do rozpoczęcia powszechnego oporu”. [Oficjalna telewizja AP, 8 lutego 2022].  PMW udokumentował, że “powszechny opór” jest wezwaniem AP do cywilów, by dokonywali zamachów terrorystycznych.


Po promowaniu terroryzmu przez dwa miesiące AP gloryfikowała pierwszy zamach terrorystyczny, w którym zamordowano 4 Izraelczyków. Po krytyce ze strony Izraela po drugim zamachu, w którym zamordowano dwoje ludzi, AP zachowała milczenie. I dopiero kiedy izraelski minister obrony oraz Stany Zjednoczone naciskały na Abbasa, wydał on jakieś potępienie.


Reakcje AP na arabski terror w którego wyniku zamordowano 11 ludzi w ciągu jednego tygodnia

Miejsce

Terrorysta

Wynik

Reakcja AP

Beer Szewa
(Południowy Izrael)

Izraelski Arab

4 zamordowanych

Poparcie – AP nazwała mordercę Szahidem – islamskim męczennikiem – co jest najwyższa pochwałą w AP 

Hadera
(Północny Izrael)

2 izraelskich Arabów

2 zamordowanych

Milczenie – AP narzuciła całkowitą blokadę na oficjalne gazety i TV, które nawet nie informowały o zamachu

Bnei Brak
(Centralny Izrael)

Palestyńczyk

5 zamordowanych

Abbas zmuszony przez Izrael do „potępienia”

 

Abbas wie, jak potępiać, kiedy chce potępić terror


Po tym, jak wspierani przez Iran terroryści zaatakowali instalacje naftowe w Arabii Saudyjskiej w zeszłym tygodniu, powodując wielkie zniszczenia, Abbas wydał bardzo mocne i szczere potępienie. Po wczorajszym zamachu terrorystycznym izraelski minister obrony, Benny Gantz, który niedawno oferował Abbasowi duże ustępstwa dla Palestyńczyków na czas nadchodzącego ramadanu, naciskał na Abbasa, by wygłosił potępienie. Izraelski ekspert spraw arabskich, Joni Ben Menachem, informował: “Tylko po olbrzymich naciskach ministra obrony, Benny’ego Gantza, przewodniczący AP, Abbas, wydał potępienie zamachu w Bnei Brak”. [Twitter, 30 marca 2022]


Abbas wydał wtedy wyraźnie nieszczere potępienie.


Porównajmy język Abbasa w wypowiedzi do Saudyjczyków z jego pozorowanym potępieniem, kiedy terrorystami są Palestyńczycy:

 

Szczere potępienie przez Abbasa zamachu terrorystycznego na Arabię Saudyjską

Nieszczere potępienie przez Abbasa zamachu terrorystycznego w Izraelu 

“Prezydent [AP] Mahmoud Abbas powiedział w telegramie, który wysłał do saudyjskiego króla Salmana bin Abdulaziz Al-Sauda: ‘Ostro potępiamy nikczemny akt terroru i wszystkie rodzaje agresji i zbrodni, które szkodzą bezpieczeństwu i stabilności Arabii Saudyjskiej i są sprzeczne z międzynarodowymi i humanitarnymi prawami i moralnością’ (chodzi o atak rakietowy wspieranych przez Iran sił Hutich w Jemenie na instalację naftową w Dżudda w Arabii Saudyjskiej, 25 marca 2022 –red.)
Prezydent podkreślił swoje stanowisko i solidarność z siostrzaną Arabią Saudyjską we wszystkim, co może zapobiec tym atakom terrorystycznym, i życzył, by Allah Wszechmogący chronił ich i kierował ich dla dobra, bezpieczeństwa i dobrobytu Arabii Saudyjskiej i jej braterskiego narodu. 
Prezydent wysłał także telegram do [saudyjskiego] następcy tronu, wicepremiera, ministra obrony i przewodniczącego Rady ds. Ekonomii i Rozwoju, księcia Mohammeda bin Salman bin Abdulaziz Al-Sauda, i ostro potępił tchórzliwy atak rakietowy, i wszystkie rodzaje zbrodniczych czynów, które starają się podważyć bezpieczeństwo i stabilność Arabii Saudyjskiej. Prezydent powiedział: ‘Wyrażamy naszą pełną solidarność z Arabią Saudyjską i jej przywództwem przeciwko wszelkiego rodzaju aktom agresji, zbrodni i terroru, i tych, którzy za nimi stoją, i my życzymy, by Allah Wszechmogący chronił Arabię Saudyjską i jej naród pełną dobrocią, bezpieczeństwem i dobrostanem’”.

[Oficjalna gazeta AP „Al-Hayat Al-Jadida”, 26 marca 2022]

 

 

“Prezydent Mahmoud Abbas wyraził dzisiaj wieczorem potępienie zabijania izraelskich cywilów i podkreślił, że zabijanie palestyńskich i izraelskich cywilów tylko doprowadzi do dalszego pogorszenia sytuacji, szczególnie dlatego, że zbliżamy się do świętego miesiąca ramadanu i świąt chrześcijańskich i żydowskich.  
Prezydent Abbas ostrzegł przed próbami izraelskich osadników i innych stron do wykorzystania tego potępionego incydentu, by dokonywać ataki i odwet wobec naszej palestyńskiej ludności.
Wskazał, że cykle przemocy potwierdzają, że trwały, wszechstronny i sprawiedliwy pokój jest najkrótszą drogą do zapewnienia bezpieczeństwa i stabilności dla narodów palestyńskiego i izraelskiego i dla narodów całego regionu”. 

[WAFA, oficjalna agencja informacyjna AP, wydanie angielskie, 29 marca 2022;
WAFA, oficjalna agencja informacyjna AP, 29 marca 2022, Oficjalna gazeta AP, „Al-Hayyat Al-Jadida”, 30 marca

 

Rozkład jazdy arabskiego terroru 


Etap 1: AP wzywa do terroru 


Już 3 marca PMW ostrzegał, że AP raz za razem wzywała w lutym do zamachów terrorystycznych. PMW opublikował raport zatytułowany “AP wzywa do terroru – ‘powszechnego oporu’”, takiego „jak w pierwszej intifadzie”. Poza wezwaniem Abbasa do mordowania, (cytowanym powyżej), na pogrzebie trzech terrorystów Fatahu, Abbas wzywał do zamordowania 6 Izraelczyków:


“Nie będziemy dłużej cierpliwie czekać. Musimy wymierzyć im dwukrotność tego, co otrzymaliśmy, ponieważ oni są tymi, którzy atakują”. 

[Sawa, niezależna palestyńska agencja informacyjna, 10 lutego 2022]


Etap 2: Trzy tygodnie zamachów terrorystycznych w marcu – wszystkie popierane przez AP


Palestyńczycy odpowiedzieli na wezwania AP i w pierwszych trzech tygodniach marca Palestyńczycy przeprowadzili liczne zamachy terrorystyczne, w większości próby zamachów nożami, w których jednak nie zamordowali żadnego Izraelczyka. AP Abbasa dała terrorowi najwyższe poparcie przez ogłaszanie, że każdy zabity terrorysta jest islamskim męczennikiem – szahidem, który otrzymuje najwyższe nagrody od Allaha.   


Etap 3: Trzy mordercze zamachy terrorystyczne


22 marca – 4 Izraelczyków zamordowanych

22 marca terrorysta, izraelski Arab, zamordował nożem 4 Izraelczyków w Beer Szewie, a AP kontynuowała poparcie dla terroru. Zarówno oficjalna telewizja AP, jak oficjalna gazeta AP uhonorowały mordercę tytułem Islamskiego Męczennika. Telewizja AP pokazała także zdjęcie terrorysty na swojej stronie internetowej i nazwała go Islamskim męczennikiem. Po naciskach ze strony Izraela AP usunęła ten post. [Kan11, izraelskie wiadomości telewizyjne, 22 marca 2022] 


27 marca - 2 Izraelczyków zamordowanych w Haderze

Kiedy 2 izraelskich Arabów zamordowało 2 Izraelczyków w Haderze, Abbas miał dylemat, jak przedstawić zamach terrorystyczny. Z jednej strony, AP była siłą napędową, która od miesięcy tworzyła atmosferę żądającą terroru. W dodatku wszyscy terroryści, którzy giną podczas dokonywania zamachów, włącznie z zamachowcami-samobójcami i masowymi mordercami dzieci, zawsze są określani przez AP jako męczennicy. Jednak Izrael ostro zareagował na nazwanie poprzedniego terrorysty męczennikiem. Zatem oficjalna telewizja AP i oficjalna gazeta “Al-Hayat Al-Jadida” oraz oficjalna agencja informacyjna WAFA całkowicie zignorowały ten zamach, jak gdyby nigdy się nie zdarzył. Po wychwalaniu więc pierwszego morderczego zamachu i krytyce Izraela wybrali całkowitą blokadę informacji o drugim morderczym zamachu terrorystycznym.


29 marca - 5 ludzi zamordowanych – 3 Izraelczyków i 2 ukraińskich robotników zagranicznych - w Bnei Brak

Po wczorajszym zamordowaniu pięciorga ludzi izraelski minister obrony, Benny Gantz i Stany Zjednoczone wywarli nacisk na Abbasa i Abbas wydał powyższe, żałosne potępienie. [Ynet News, 30 marca 2022]


Co istotne, poza potępieniem Abbasa było całkowite milczenie o tym zamachu i o śmierci terrorysty w oficjalnej prasie AP, bez żadnej wzmianki w oficjalnej gazecie lub oficjalnych wiadomościach telewizyjnych. W programie palestyńskiej telewizji, “Palestyna dzisiaj”, była nawet długa dyskusja o codziennych wiadomościach i nie było słowa o wczorajszym zamachu terrorystycznym – jak gdyby nigdy się nie zdarzył. Być może, AP odmawia podania informacji o zamachu, ponieważ nie może użyć słowa “terrorysta” o mordercy i nie może nazwać go “męczennikiem” z powodu izraelskiego nacisku i możliwych konsekwencji międzynarodowych, więc wybiera dalszą blokadę informacji.


W takiej sytuacji i przy zachęcie dawanej przez AP fali terroru, nie jest jasne, dlaczego polityczny establishment izraelski i Stany Zjednoczone w ogóle zwracały się do Abbasa, by to potępił i dlaczego mianoby przypisywać jakiekolwiek znaczenie temu potępieniu.


PMW unmasks Abbas’ lame “condemnation”

Palestinian Media Watch, 30 marca 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Od Redakcji „Listów”:

Tego milczenia nie dochowują jednak wszystkie palestyńskie organizacje, włącznie z Fatahem, na którego czele stoi ten sam Abbas. O fali pochwał Fatahu dla „męczennika”, który zamordował pięcioro ludzi, można przeczytać tutaj: https://palwatch.org/page/30902

Nie milczy też społeczeństwo palestyńskie (tak w Strefie Gazy, jak w Judei i Samarii): tańczą na ulicach, rozdają słodycze i ogólnie nie posiadają się z radości. Niestety, ta radość udzieliła się także sporej części izraelskich Arabów i wideo z ulic izraelskich miast zamieszkałych w większości lub w części przez Arabów widać takie same sceny. Palestyńscy Arabowie i izraelscy Arabowie sami zamieszczają te wideo, dzieląc się ze światem radością, że udało się znowu zabić kilku Żydów.


Patrz również Seth Frantzman:  Pro-Palestinian social media celebrates murder of Ukranians in terror attack.