Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele


Daniel Greenfield 2021-11-11


Powszechnym banałem w Ameryce jest powiedzenie, że nauczycielom powinno się płacić tak jak graczom w koszykówkę. W Autonomii Palestyńskiej nauczycielom powinno się płacić tak jak terrorystom.   


W nowym dokumencie programowym IDSF – Habithonistim, organizacji emerytowanych oficerów armii izraelskiej, którzy działają przeciwko terroryzmowi, zajmuje się oni niektórymi konsekwencjami programu AP/OWP „Płaca za mordowanie”, który nagradza terrorystów za zabijanie Izraelczyków i Amerykanów.


Podczas gdy antyizraelscy aktywiści atakują żydowskie państwo za stan opieki zdrowotnej na terenach OWP, OWP wybiera wydawanie pieniędzy na terroryzm, nie zaś na opiekę zdrowotną.

Jak pisze Habithonistim w raporcie: “W 2018 roku budżet palestyńskiego Ministerstwa Zdrowia, które jest odpowiedzialne za opiekę zdrowotną nad 5 milionami mieszkańców, wynosił 530 milionów dolarów (111,6 dolara na głowę rocznie), podczas gdy budżet przeznaczony dla terrorystów, który obsługuje 12 200 obecnie uwięzionych i już zwolnionych z więzień terrorystów oraz 37 000 członków rodzin ‘męczenników’ i rannych terrorystów, którzy stanowią maleńką część populacji, wynosił 370 milionów dolarów (8 820 dolarów na głowę rocznie).


To znaczy, że Autonomia Palestyńska przeznacza 78,98 razy więcej pieniędzy na głowę na terroryzm niż na opiekę zdrowotną”.

Nie jest dużo lepiej, jeśli chodzi o nauczycieli.

“W porównaniu do światowej przeciętnej poziom dochodu palestyńskiego terrorysty odsiadującego 30-letni wyrok w więzieniu lub więcej plasuje się na 18. miejscu na świecie. On/ona zarabia czterokrotność przeciętnej palestyńskiej płacy i ośmiokrotność palestyńskiej płacy minimalnej.


Polityka Autonomii Palestyńskiej czyni, że pięć razy bardziej opłaca się zostanie skazanym na więzienie terrorystą niż nauczycielem”.

W raporcie znajduje się także informacja, że terroryści zarabiają wiele razy więcej niż lekarze lub inżynierowie. Dostajesz to, za co płacisz, a Autonomia Palestyńska/OWP wybrały finansowanie terroryzmu. W ten sposób otrzymuje światowej klasy terrorystów i bardzo marną służbę zdrowia i edukację.

W trzydziestym roku uwięzienia ich płace dochodzą do 3 750 dolarów miesięcznie, co jest równe płacy prezesa Sądu Najwyższego i jest ośmiokrotnością minimalnej płacy w Gazie i w Judei i Samarii (na „Zachodnim Brzegu”). Jest także czterokrotnością przeciętnej płacy otrzymywanej przez Palestyńczyków.

Priorytety.


Wszystko to jest finansowane przez podatników z USA, Europy i Japonii. A za administracji Bidena pieniądze znowu płyną do terrorystów. Wszystkie słowa o pomocy humanitarnej nie mogą ukryć prostego faktu, że Autonomia Palestyńska polega na zagranicznej pomocy, by dostarczać najbardziej podstawowych usług, ale skupiać się na terroryzmie i morderstwach.


’Palestinian’ Jihad Terrorists Make More Than Doctors or Teachers

Jihad Watch, 30 października 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaDaniel Greenfield

Amerykański pisarz i publicysta, mieszka w Nowym Jorku. Prowadzi stronę internetową Sultan Knish.