Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”


Robert Spencer 2021-07-24

“Imam w Malmö nadal szerzy nienawiść do Żydów” przetłumaczone z Malmöimamen fortsätter att sprida hat mot judar, <span>Expressen</span>, 17 lipca 2021 r..
“Imam w Malmö nadal szerzy nienawiść do Żydów” przetłumaczone z Malmöimamen fortsätter att sprida hat mot judarExpressen, 17 lipca 2021 r..

Nie ma niczego “ekstremistycznego” w tym, co powiedział ten imam; to jest islam głównego nurtu. Ludobójczy hadis, który cytuje, o kamieniach i drzewach przywołujących muzułmanów, by zabili Żydów, znajduje się w Sahih Muslim 6985 i innych miejscach. Twierdzenie, że muzułmanie nie powinni respektować szwedzkiej flagi, ponieważ jest na niej krzyż, opiera się na Koranie 4:157, który to werset mówi, że Jezus nie został ukrzyżowany, jak również na idei, że ponieważ krzyż jest chrześcijańskim symbolem, muzułmaninowi nie wolno go szanować, bowiem zrobienie tego będzie oznaczało poddanie się nie-muzułmańskiej władzy. Czy jakiś rzecznik “umiarkowanych muzułmanów” mógłby wyjaśnić, jak właściwie Basem Mahmoud “uprowadza” islam? Nie czekajcie z zapartym tchem. A jaka będzie przyszłość Szwecji i ogólnie Zachodu w wyniku braku sprzeciwu wobec wierzeń i czynów ludzi, które są sprzeczne z zachodnimi normami i zasadami społecznymi?

***

Ze swojego miejsca w meczecie al-Sahaba na Rosengårdzie [dzielnica w Malmö] Basem Mahmoud nadal szerzy nienawiść do Żydów.


Kiedy dziennikarka Jenny Strindlöv i fotograf Jens Christian wrócili do meczetu na Rosengårdzie, Basem Mahmoud raz jeszcze groził, że zamelduje nas na policję.  


Sześć miesięcy temu gazeta “Kvällposten” ujawniła, że imam z Rosengårdu, Basem Mahmoud, wielokrotnie nawoływał do nienawiści do Żydów i do budujących mosty imamów zarówno w swoim meczecie i na swoim kanale YouTube.


To odkrycie doprowadziło do zameldowania imama z Malmö na policję z powodu podżegania do nienawiści wobec grupy etnicznej.


Co zdarzyło się potem? Niewiele.


Kiedy przejrzeliśmy kilka najnowszych kazań Basema Mahmouda, okazało się, że nadal szerzy nienawiść do Żydów i innych „niewiernych”.

We wszystkich czasach te same oszukańcze łotry stoją na drodze wiernych. Wszyscy wiedzą, że Żydzi rządzą Zachodem. Żydzi są ich władcami. Żydzi są potomkami świń i małp.

Tak to brzmiało w jednym z kazań Basema Mahmouda zeszłej jesieni.


Od tego czasu przybyło obserwujących go na YouTube i zwiększyła się oglądalność jego wideo. Basem Mahmoud lub Abu Hamza, jak jest także nazywany, nadal wygłasza kazania w każdy piątek w meczecie al-Sahaba na Rosengårdzie w Malmö. Nadal otwarcie zamieszcza każde kazanie na YouTube, a ich treść nadal jest pełna nienawiści zarówno do Żydów, jak innych „niewiernych”.


Kiedy liceum nr 3 w Malmö miało ceremonię zakończenia nauki, Basem Mahmoud był zagniewany widokiem radosnych młodych ludzi, którzy tańczyli na ulicach z szwedzką flagą. Według Basema Mahmouda, ponieważ na szwedzkiej fladze jest krzyż, jest niewłaściwe wznoszenie jej.


“Za tych, którzy niosą krzyże, nie należy modlić się, ponieważ jest naszą wiarą, że ci ludzie są całkowitymi heretykami” – powiedział w kazaniu.

Jeśli ktoś nosi krzyż na swoim ubraniu i jest tego nieświadomy, nakazujemy mu zdjęcie go. Gdy tylko Prorok zobaczył krzyż na materiale lub na czyimś ubraniu, niszczył go.  

Imam głosi nienawiść do Żydów


Podczas kazanie w lipcu Basem Mahmoud skupił się na Palestynie, na wyzwolenie której, jego zdaniem, połączeni muzułmanie świata mają dość ludzi i broni. Nie uważa, że mówi się wystarczająco dużo o Palestynie w meczetach w Europie.    


Mahmoud cytował hadis, to jest zapisaną opowieść o życiu Proroka Mahometa, który brzmi:  

Dzień Sądu Ostatecznego nie nadejdzie, aż muzułmanie będą walczyć z Żydami i zabiją ich. Żydzi będą chować się za kamieniami i drzewami, ale kamienie i drzewa powiedzą: „O muzułmaninie, za mną jest Żyd. Przyjdź i zabij go”.  

Basem Mahmoud twierdzi, że Dzień Sądu Ostatecznego nie może zdarzyć się, aż będzie wielka bitwa i Palestyna zostanie wyzwolona.

Niesprawiedliwość, moi bracia, jest wtedy, kiedy jesteś niesprawiedliwy wobec siebie, swojej religii i wiary. Wierzycie w ten hadis, ale nie praktykujecie go, nie przedstawiacie go swoim dzieciom i nie szerzycie go w świecie muzułmańskim. Czy boicie się wspomnieć słowo “Żyd”?

W innym kazaniu powiedział, że wolno pozdrawiać tylko muzułmanów.

Nie pozdrawiajcie nie-muzułmanów. Jeśli niewierna osoba pozdrawia cię i mówi “Pokój z tobą” odpowiedz tak jak Prorok odpowiadał Żydom, niesprawiedliwym Żydom, którzy zabili proroków i którzy chcą panować nad wszechświatem. Przeklnij ich, są straceni.  

Nieco później w tym samym kazaniu kontynuował podżeganie przeciwko Żydom:

Bądźmy tymi, którzy zdobędą meczet Al-Aksa (jeden z najważniejszych meczetów islamu ulokowany na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie. przyp. red.) i zmiażdżymy i rozbijemy głowy Żydów.


Nauczcie tego swoje dzieci. Jeśli sam nie nadajesz się do tego i Bóg ci nie nakazuje, to naucz swojego syna i naucz swojego wnuka.

“Jesteście bandytami!”


Kiedy dziennikarze “Kvällposten” wrócili do meczetu al-Sahaba w piątek w lipcu, żeby dać Basemowi Mahmoudowi możliwość skomentowania swoich wypowiedzi, atmosfera szybko stała się nieprzyjemna. Poznał nas z naszej wizyty sześć miesięcy wcześniej i nie był zadowolony.  


“Wynoście się! Wynoście się! Nikomu nie wolno z nią rozmawiać. Natychmiast wezwę policję” – mówi Basem Mahmoud do dziennikarki „Kvällposten”.


Podbiegł do fotografa Jensa Christiana i wypychał go ze schodów prowadzących w dół do meczetu.  

Kłamiecie! Jesteście bandytami! Jesteście oszustami!

Rozgniewany imam chwycił za telefon i dzwonił na policję. Powiedział mężczyznom, którzy przyszli na piątkowe modły, by z nami nie rozmawiali.


Po odkryciach “Kvällposten” w grudniu 2020 roku Stowarzyszenie Młodzieży Żydowskiej zaskarżyło Basema Mahmouda i innych o podżeganie przeciwko grupom etnicznym. Wstępne śledztwo nadal trwa i policja oczekuje dyrektyw od prokuratorów.


Sweden: Imam denounces Swedish flag, calls on Muslims to ‘crush and beat the Jews’ heads’

Jihad Watch, 20 lipca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaRobert Spencer


Amerykański badacz, pochodzący z rodziny arabskich chrześcijan (jego dziadkowie uciekli z tureckiego ludobójstwa chrześcijan), jest podejrzewany przez amerykańskie kręgi postępowe o wyznanie chrześcijańskie i niechęć do islamu, a w szczególności do islamu politycznego. Prowadzi stronę internetową „Jihad Wath”, gdzie złośliwie informuje o zbrodniach islamistów, jak również o uzasadnieniu tych zbrodni, które znajdujemy w Koranie i w hadisach.

Napisał kilkanaście książek. Jego książki są na listach bestsellerów:

  
The Truth About Muhammad: Founder of the World's Most Intolerant Religion
Regnery Press, 2006,  (NYT bestseller list – 2006-10-29)  

The Politically Incorrect Guide to Islam (And the Crusades), Regnery Press, 2005. (NYT bestseller list – 2005-10-16[62])