Francja: Profesor pod ochroną policyjną po odmowie zrównania “islamofobii” z antysemityzmem


Robert Spencer 2021-04-01

Profesor Klaus Kinzler.
Profesor Klaus Kinzler.

Profesor Kinzler ma rację, kiedy mówi: “Antysemityzm spowodował śmierć milionów. Ludobójstwo bez końca. Jest też rasizm, niewolnictwo. To także doprowadziło do śmierci dziesiątków milionów. Gdzie są jednak miliony związane z islamofobią? Nie zaprzeczam, że ludzie wyznania muzułmańskiego są dyskryminowani. Odmawiam tylko ustawienia tego na tym samym poziomie. Uważam, że jest to absurdalne oszustwo”.

Jest to także obraza pamięci Żydów zamordowanych w Holocauście, a kilka lat temu była to teza głoszona przez lewicę. Wielu, wielu innych zrównywało “islamofobię” z antysemityzmem, włącznie z Noamem ChomskymBernie Sandersem; notoryczną nie-muzułmańską apologetyczką islamu, Karen ArmstrongJeffrey’em Goldbergiem, “dziennikarzem” z „Atlantic”; przepełnionym nienawiścią Rezą Aslanem; związanym z Bractwem Muzułmańskim kongresmanem, Keithem Ellisonem; Nicholasem Kristofem z „New York Times”; przywódcą kanadyjskich muzułmanów Syedem Sohawardym; i przywódcą filadelfijskiego oddziału związanej z Hamasem Council on American-Islamic Relations, Jacobem Benderem. Wielu innych to powtarzało. Znakomity Daniel Greenfield demoluje to w swoim wideo.


Koncepcję, że muzułmanie są nowymi Żydami, lansuje lewica, ale ma ona także przeciwników na lewicy. W 2014 roku, jako część trwającej kampanii uświadamiania natury i rzeczywistości zagrożenia dżihadem, Bill Maher powiedział:

Żydzi nikogo nie uciskali. Nie było pięciu tysięcy wojowniczych grup żydowskich. Oni nie dokonali badania traktowania kobiet na całym świecie i nie odkryli, że stoją za tym Żydzi. Nie było dziesięciu żydowskich krajów, które zabijały gejów tylko za to że są gejami.

Istotnie. Ponadto, nikt nie wzywa do ludobójstwa muzułmanów ani go nie uzasadnia. Żaden człowiek lub grupa sprzeciwiająca się islamowi nie ma choćby cienia podobieństwa do narodowych socjalistów. Ale fakty nigdy nie stanęły na drodze dobrego mema.


Nie tylko Maher na lewicy wskazywał na absurd porównywania sprzeciwu wobec dżihadu do tego, co doprowadziło do Holocaustu. Nieżyjący Christopher Hitchens także odrzucał tę tezę, kiedy kilka lat temu pisał o osławionej propozycji zbudowania meczetu na Ground Zero:

“Część z tego, co ludzie mówią o sporze o ten meczet, jest bardzo podobna do tego, co mówiły niemieckie media o Żydach w latach 1920. i 1930.” – powiedział “New York Times” imam Abdullah Antepli, muzułmański duchowny z Duke University. Tak, wszyscy pamiętamy żydowskich zamachowców-samobójców z tego okresu, podobnie jak pamiętamy żydowskie nawoływania do świętej wojny, żydowskie żądania zasłonięcia twarzy kobiet i kamienowania homoseksualistów, oraz żydowskie palenie gazet publikujących karykatury, które im się nie podobały.

“Niemiecki profesor pod ochroną policyjną za stanowisko wobec islamofobii”,  Stefan Dege i Heike Mund, DW, 16 marca 2021:

Niemiecki profesor z Uniwersytetu w Grenoble we Francji stał się celem kampanii nienawiści za to, że nie chce zrównywać antysemityzmu z islamofobią.


“Faszyści w naszych salach wykładowych! Wyrzucić profesora Kinzlera! Islamofobia zabija” – brzmi olbrzymi transparent wywieszony na Uniwersytecie w Grenoble. Aktywiści francuskiego związku studentów zamieścili również te hasła online.


Pięć miesięcy po brutalnym zamordowaniu nauczyciela historii, Samuela Paty’ego, nie można we Francji lekceważyć oskarżenia o islamofobię. Po dyskusji w Instytucie Politologii w Grenoble, która wywołała oburzenie, dwóch profesorów jest pod ochroną policyjną.


Oto, co się zdarzyło: trzy i pół miesiąca temu studenci i wykładowcy na tym uniwersytecie dyskutowali o tytule planowanego seminarium na temat równości. Czy “islamofobia” ma zostać włączona obok “antysemityzmu” i “rasizmu”?


Profesor Klaus Kinzler, który uczy niemieckiego języka i literatury na tym uniwersytecie, uważał, że islamofobia nie jest porównywalna z antysemityzmem. Kiedy radził, by nie włączać terminu “islamofobia” do tytułu seminarium, został wyłączony z emailowej dyskusji.  


Nawiasem mówiąc, ten urodzony w Stuttgarcie profesor jest ożeniony z muzułmanką…


Również politolog Claus Leggewie wskazał, że ci aktywiści nie walczą z władzą, z establishmentem, ze skrajną prawicą lub z prawdziwymi faszystami, ale z ludźmi, których poglądy uważają za „niewystarczająco proislamskie”.


Leggewie opisuje sprawę jako “anulowanie” konkretnych osób, uciszanie ich i “zakazywanie idei i dyskusji”. …


Rasizm i antysemityzm – jedno i drugie jest karalnym wykroczeniem w świeckiej Francji – nie mają, zdaniem Kinzlera, nic wspólnego z islamofobią.


“Antysemityzm spowodował śmierć milionów. Ludobójstwo bez końca. Jest też rasizm, niewolnictwo. To także doprowadziło do śmierci dziesiątków milionów – powiedział w wywiadzie dla „Die Welt” - Gdzie są jednak miliony związane z islamofobią? Nie zaprzeczam, że ludzie wyznania muzułmańskiego są dyskryminowani. Odmawiam tylko ustawienia tego na tym samym poziomie. Uważam, że jest to absurdalne oszustwo”. …


Na koniec powiedział, że jest mniej wzburzony działaniami studentów, którzy przypuścili kampanię nienawiści wobec niego niż postawą swoich kolegów, badaczy i profesorów, którzy zdystansowali się od niego bez próby dialogu.

France: Professor under police protection after refusing to liken islamophobia to anti-Semitism

Jihad Watch 21 marca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Robert Spencer


Amerykański badacz, pochodzący z rodziny arabskich chrześcijan (jego dziadkowie uciekli z tureckiego ludobójstwa chrześcijan), jest podejrzewany przez amerykańskie kręgi postępowe o wyznanie chrześcijańskie i niechęć do islamu, a w szczególności do islamu politycznego. Prowadzi stronę internetową „Jihad Wath”, gdzie złośliwie informuje o zbrodniach islamistów, jak również o uzasadnieniu tych zbrodni, które znajdujemy w Koranie i w hadisach.

Napisał kilkanaście książek. Jego książki są na listach bestsellerów:

  
The Truth About Muhammad: Founder of the World's Most Intolerant Religion
Regnery Press, 2006,  (NYT bestseller list – 2006-10-29)  

The Politically Incorrect Guide to Islam (And the Crusades), Regnery Press, 2005. (NYT bestseller list – 2005-10-16)