"Postępowi" atakują czarnego profesora jako ”rasistowskiego, seksistowskiego islamofoba”, ponieważ na czelność myśleć samodzielnie


Elder of Ziyon 2019-04-27


Profesor Jason Hill napisał prowokacyjny artykuł w ”The Federalist”, w którym przedstawia argumenty za aneksją Judei i Samarii przez Izrael. 

Nie może istnieć nic takiego jak uprawnione „palestyńskie terytorium” w regionie geograficznym legalnie zajętym w wojnie obronnej rozpoczętej przez zagranicznego agresora. Celem wojny zawsze jest pokonanie wroga. Przegrany w wojnie nie może stawiać żądań zwycięzcy, których sam zwycięzca nie byłby w stanie spełnić, gdyby wróg go nie zmusił do wojny zakończonej zdobyciem pożądanych przez wroga rzeczy. 


Izrael został zmuszony do wojny, którą wygrał. Następnie oczekiwano, że zrzeknie się i odrzuci konsekwencje tej wygranej wojny przez kapitulację wobec warunków postawionych przez pokonanego wroga, które obejmowały, między innymi, wymagających samopoświęceń działań, przyznania państwowości, autonomii, prawa powrotu i ostateczne wyeliminowanie Żydów z regionu.

 

... Nie wszystkie kultury są w rzeczywistości równe. Niektóre są dramatycznie gorsze i wsteczne, oparte na ich rozległej filozofii i fundamentalnych zasadach – lub ich braku – które kierują lub nie potrafią chronić niezbywalnych praw ich obywateli.


Przy wzorze, według którego głosują Palestyńczycy – na ogół za islamizmem i za organizacjami terrorystycznymi, które otwarcie nawołują i działają na rzecz zniszczenia i unicestwienia Izraela i Żydów – można i należy przedstawić silny argument za pozbawieniem Palestyńczyków prawa do głosowania  - i koniec. Regionalna wrogość wobec Izraela na Bliskim Wschodzie jest taka, że Izrael musi traktować te groźby poważnie. Musi działać na rzecz koalicji sił do zneutralizowania ich.


Reakcje
były brutalne – i pełne niezamierzonej ironii.


Koalicja grup studenckich aktywistów, włącznie z oddziałami Students for Justice in Palestine, United Muslims Moving Ahead, DePaul Socialists, Students Against Incarceration, College Democrats i Lambdas na uniwersytecie DePaul, zjednoczyła się w wezwaniu do administracji uniwersytetu, by potępiła profesora i żądała przeproszenia.

“My, studenci DePaul University, wzywamy administrację do potępienia profesora Hilla za jego haniebną wypowiedź przeciwko zmarginalizowanym społecznościom – napisała studencka koalicja. - Jego wypowiedzi tworzą niebezpieczną i nieprzyjemną atmosferę dla wszystkich, szczególnie dla palestyńskich i muzułmańskich studentów […] Chcemy nie tylko potępienia, ale tego, by profesor Hill przeszedł szkolenie o rasowej wrażliwości i publicznie przeprosił za swoje niemoralne zachowanie”.

Ta grupa studentów nazwała artykuł “rasistowskim, antypalestyńskim, ksenofobicznym, seksistowskim i islamofobicznym”.


A więc Students for Justice in Palestine, którzy orędują za jednym państwem, za zlikwidowaniem państwa żydowskiego i żydowskiego prawa do samostanowienia, są oburzeni na profesora, który argumentuje za dokładną odwrotnością ich przekonań: przeciwko Arabom zamiast przeciwko Żydom!


Twierdzą, że jego stanowisko zagraża nie tylko muzułmanom, ale ”wszystkim” – a są to ci sami ludzie, którzy zakrzykują każdego mówcę popierającego Izrael, którzy umieszczają fałszywe zawiadomienia o „eksmisji” na drzwiach żydowskich studentów i którzy zmuszają studentów do przechodzenia przez atrapy „punktów kontrolnych”.   


Wszystkim, co zrobił profesor Hill, było napisanie artykułu. Ci ludzie pikietują, grożą i wrzeszczą (a czasem przechodzą do rękoczynów) na żydowskich i syjonistycznych studentów – i oni czują się zagrożeni artykułem? 

 

Jeszcze bardziej ironiczne jest to, że profesor Hill jest czarny. Widocznie, według „przebudzonego” ["woke"] towarzystwa, czarnym ludziom nie wolno mieć poglądów innych niż te, które głównie białe grupy SJP i grupy socjalistyczne życzą sobie, by mieli.


Ludzie, którzy krzyczą ”rasizm”, są rasistami, którzy wierzą, że ludzie kolorowi, którzy się z nimi nie zgadzają, muszą zostać wyrzuceni z pracy lub potępieni za swoje opinie.


Bądźcie pewni – ci przeważająco biali jak lilie ”postępowcy” próbują zamknąć usta kolorowemu człowiekowi. Przez oskarżanie go o rasizm, seksizm i ksenofobię – a w artykule niczego takiego nie ma – chcą pozbawić profesora Hilla jego prawa do wolności słowa. Tylko pewne rodzaje słowa są do zaakceptowania przez tych tak zwanych „postępowców”.


Prawdziwi antyrasiści powinni akceptować kolorowego człowieka, który mówi to, co myśli, kiedy jest to sprzeczne z konwencjonalną mądrością. Rasiści chcą takiemu człowiekowi zamknąć usta.


Teraz wiemy, że na uniwersytecie DePaul oddziały Students for Justice in Palestine, United Muslims Moving Ahead, DePaul Socialists, Students Against Incarceration, College Democrats i Lambdas są przeciwnikami wolności słowa.


Popierają prześladowanie ludzi kolorowych, którzy się z nimi nie zgadzają.


Według ich definicji słów, których używają tak często, kiedy oskarżają innych, ci „postępowcy” są rasistami i faszystami.


(h/t Andrew Pessin)

 

"Progressives" attack a black professor as a "racist, sexist Islamophobe" because he has the audacity to think for himself

Elder of Ziyon, 22 kwietnia 2019

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Elder of Ziyon

Amerykański bloger, którego blog jest niesłychanie cennym źródłem dla tych, którzy obserwują kłamstwa o Izraelu.