Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa


Z materiałów MEMRI 2023-09-08


Dożywotni Prezydent Palestyny Mahmoud Abbas omówił antysemityzm w przemówieniu wygłoszonym na 11. sesji Rady Rewolucyjnej Fatahu w dniu 24 sierpnia 2023 r. Powiedział, że „prawda” jest taka, że europejscy Żydzi nie są Semitami, są potomkami Chazarów, a zatem ich prześladowania nie mają nic wspólnego z antysemityzmem. Abbas dodał, że Karol Marks potwierdził, że tak jest. Następnie powiedział, że Hitler i Europejczycy nie zabijali Żydów „ponieważ byli Żydami”, ale raczej walczyli z Żydami ze względu na „ich rolę społeczną, a nie religię”. Abbas wyjaśnił, że Hitler „walczył” z Żydami, ponieważ mieli do czynienia z lichwą i pieniędzmi, a nie z powodu antysemityzmu.


Aby zobaczyć klip z palestyńskim prezydentem Mahmoudem Abbasem, kliknij tutaj
.


Mahmuod Abbas: Prawda, jaką powinniśmy wyjaśnić światu, jest taka, że europejscy Żydzi nie są Semitami. Nie mają oni nic wspólnego z semityzmem.[...]

Historia zaczęła się w 900 roku n.e. w Królestwie Chazarskim nad Morzem Kaspijskim. Było to królestwo tatarskie, które przeszło na judaizm.

[...]

[W XI wieku] imperium to upadło, a cała jego ludność wyjechała na północ i zachód. Wyjechali do Rosji oraz Europy Zachodniej i Wschodniej. Tam się rozprzestrzenili i są przodkami Żydów aszkenazyjskich. Kiedy więc słyszymy, jak mówią o semityzmie i antysemityzmie – przynajmniej Żydzi aszkenazyjscy nie są Semitami.

[...]

Mówią, że Hitler zabijał Żydów za to, że byli Żydami i że Europa nienawidziła Żydów, ponieważ byli Żydami.

 

Nieprawda. Zostało wyraźnie wyjaśnione, że [Europejczycy] walczyli [z Żydami] ze względu na ich rolę społeczną, a nie religię. Pisało o tym kilku autorów. Nawet Karol Marks stwierdził, że to nieprawda. Powiedział, że wrogość nie jest skierowany na judaizm jako religię, ale na judaizm ze względu na jego rolę społeczną.

 

[Europejczycy] walczyli przeciwko tym ludziom ze względu na ich rolę w społeczeństwie, która wiązała się z lichwą, pieniędzmi itd. I tak dalej. Także Hitler…

 

Wszyscy wiedzą, że podczas I wojny światowej Hitler był sierżantem. Mówił, że walczył z Żydami, bo mieli do czynienia z lichwą i pieniędzmi. Jego zdaniem zajmowali się sabotażem i dlatego ich nienawidził. Po prostu chcemy, żeby było to jasne. Tu nie chodziło o semityzm i antysemityzm.

Jeśli chodzi o Żydów ze wschodu, są to Semici, ponieważ wszyscy pochodzili z Półwyspu Arabskiego i udali się do Al-Andalus, a potem wrócili. Znamy tę historię.

 [...]

„Stany Zjednoczone zmusiły Ligę Narodów do włączenia Deklaracji Balfoura do swojego porozumienia… Mówię to, abyśmy wiedzieli, kogo powinniśmy oskarżyć o bycie naszym wrogiem, kto nas skrzywdził i odebrał nam ojczyznę”


Deklaracja Balfoura ujrzała światło dzienne tylko dzięki całkowitemu porozumieniu między Balfourem a amerykańskim prezydentem Wilsonem. Byli w pełni zgodni co do tego sformułowania. Zatem Ameryka była partnerem Deklaracji Balfoura. Kto wymyślił to [żydowskie] państwo? To była Wielka Brytania i Ameryka – nie tylko sama Wielka Brytania.[...]

Stany Zjednoczone, które nie były nawet członkiem Ligi Narodów, zmusiły Ligę Narodów do włączenia Deklaracji Balfoura do swojego paktu. Mówię to, abyśmy wiedzieli, kogo powinniśmy oskarżyć o bycie naszym wrogiem, kto wyrządził nam krzywdę i zabrał naszą ojczyznę i oddał ją Izraelczykom lub Żydom.[...]

„Ben-Gurion wysłał swoich ludzi do Iraku, żeby zabijali, niszczyli i podkładali materiały wybuchowe w synagogach, by zmusić irackich Żydów do emigracji [do Izraela]; to samo wydarzyło się w Egipcie, Maroku i innych krajach”


W 1948 roku ludność Izraela liczyła 650 tysięcy ludzi. W latach 1948-1949 zajmowali 78% Palestyny. 650 tysięcy ludzi nie wystarczyło, więc Ben-Gurion poskarżył się Brytyjczykom, swojemu przyjacielowi Churchillowi. Powiedział: „Człowieku, mam problem. Sprowadźcie mi Żydów z Europy. Brakuje mi [ludzi]. Mam tę rozległą ziemię, ale nie mam ludności”.


[Churchill] powiedział: „Nie mogę wam dostarczyć europejskich Żydów. Po wojnie światowej wyemigrowali oni w różne miejsca, osiedlili się [w Europie] lub zostali zabici. Jedynymi, których mogę wam dostarczyć, są Żydzi z państw arabskich”. Ale Churchill powiedział, że nie ma nikogo innego. Ben-Gurion powiedział: „Nie daj Boże! Wyświadcz mi przysługę, nie chcę Żydów z krajów arabskich”.


[Ben-Gurion] powiedział: „Bracie, ci Żydzi z krajów arabskich są tacy sami jak Arabowie. Wyglądają jak Arabowie. Mają tę samą kulturę, to samo jedzenie. Nie chcę ich”. Ale [Churchill] powiedział: „Rób, co chcesz. Nie ma innego rozwiązania”.


Ben-Gurion nie tylko się zgodził, ale wysłał swoich ludzi do Iraku, żeby zabijali, niszczyli i podkładali materiały wybuchowe w synagogach, aby zmusić irackich Żydów do emigracji. Stało się to również w Egipcie w 1956 r. – afera Lavona – i potem w Maroku i innych krajach. Żydzi nie chcieli emigrować, ale zostali do tego zmuszeni naciskiem, przymusem i morderstwem.

P. S. Wystąpienie Mahmouda Abbasa wywołuje globalne potępienie, włącznie z Departamentem Stanu USA, Kongresem, UE, Francją, Niemcami i Izraelem; jest opisywany i cytowany przez wiodące media, w tym Wall Street Journal w swoim głównym artykule redakcyjnym, a także New York Times, BBC i inne; inne potępienia ze strony ponad 10 członków Kongresu, U.S., Holocaust Memorial Museum i Yad Vashem, wszystkich wiodących organizacji żydowskich – a nawet wiodących antyizraelskich organizacji.


MEMRI, Specjalny komunikat Nr 10782

6 września 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska