ONZ adoptowała palestyńskie kłamstwa, mity i morderczy terror wobec Izraela 

Przemówienie wygłoszone przez Specjalnego Koordynatora Sekretarza Generalnego ONZ ds. Procesu Pokojowego dla Bliskiego Wschodu (UNSCO), Nikołaja Mładenowa, jest typowym przykładem destrukcyjnego działania ONZ w konflikcie izraelsko-palestyńskim.  


Przemawiając w imieniu ONZ na zorganizowanym przez Fatah wiecu w Jerycho przed publicznością, na którą składali się zarówno Palestyńczycy, jak i międzynarodowi przedstawiciele, Mładenow powtórzył jawne kłamstwa Palestyńczyków o Jaserze Arafacie wyrzekającym się przemocy, afirmował mit palestyńskiej demokracji i wzywał do palestyńskiej jedności, która obejmowałaby również uznaną na świecie za terrorystyczną organizację Hamas i inne organizacje tego typu.  

Przyjęcie palestyńskich kłamstw


W przemówieniu Mładenow wychwalał nieżyjącego przywódcę palestyńskiego, Jasera Arafata (Abu Ammara) jak palestyńskiego przywódcę, który wyrzekł się przemocy:

“Abu Ammar … miał siłę, by wyrzec się przemocy”.

[Official PA TV Live, June 22, 2020]

Choć naiwna ONZ może próbować poprawiać historię – oszukana, być może, tym, że Arafat otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla – fakty pozostaną na zawsze. Arafat wyłącznie udawał, że przyjmuje pokój i wyrzeka się terroryzmu. W rzeczywistości nadal posługiwał się terrorem i przemocą, by osiągnąć swoje cele.


Wiele źródeł potwierdza, że Arafat planował, rozpoczął i dowodził palestyńską kampanią terroru, rozpoczętą we wrześniu 2000 roku. Kampania szalała przez ponad cztery lata i podczas niej palestyńscy terroryści, wykonując rozkazy Arafata, przeprowadzili tysiące ataków terrorystycznych i zamordowali ponad tysiąc Izraelczyków oraz zranili dalsze tysiące.
 

Żona Arafata, Suha, powiedziała to wyraźnie w wywiadzie dla telewizji Autonomii Palestyńskiej. Powiedziała, że Arafat nakazał jej wyjechać z terenu AP, “ponieważ już zdecydował o przeprowadzeniu Intifady”. [Oficjalna telewizja AP, 12 listopada 2011 r.]


W programie o Arafacie w oficjalnej telewizji Autonomii Palestyńskiej, Nabil Szaath, członek Komitetu Centralnego Fatahu, wyjaśnił, że Arafat “widział, że powtórzenie pierwszej  Intifady w nowej formie przyniesie niezbędny powszechny, międzynarodowy i arabski nacisk na Izrael”. [Oficjalna telewizja AP, 13 listopada 2011 r.]


Choć Hamas próbował przypisać sobie kierowanie tą kampanią terroru, Muhammad Dahlan, wówczas wysoki rangą funkcjonariusz AP i Fatahu, twierdzil, że to Arafat i jego służby bezpieczeństwa inicjowały i odgrywały pierwszorzędną rolę w terrorrze:   

"Arafatowi nie brakowalo wojowników. Podczas Intifady, kiedy Arafat czegoś chciał, prosił swoje służby bezpieczeństwa, z których 40% było zabójcami, Męczennikami albo więźniami. Chcę wyrazić… całą naszą miłość, honor i wdzięczność za rolę tych, którzy zginęli jako Męczennicy w drugiej Intifadzie spośród [członków] Fatahu i spośród palestyńskich cywilów i wojowników, którzy bronili naszych narodowych praw. ... [Kiedy rozpoczęła się przemoc] Hamas nadal krył się, sądząc, że Arafat sprowadził przemoc, by pokryć tajne porozumienie, jakie zawarł w Camp David. Nawiasem, mówiąc, to są wypowiedzi Al-Zahara... Druga Intifada - Hamas dołączył późno. My [OWP i służby bezpieczeństwa AP] jesteśmy tymi, którzy to rozpoczęli”.  

[Oficjalna telewizja AP, 28 września 2010 r.]

Mazen Izz Al-Din, który był wówczas wicedyrektorem Urzędu Politycznej i Narodowej Edukacji AP, wyjaśnił: 

"Intifada Al-Aksa – jeśli chcemy być zgodni z prawdą i szczerzy, a historia ujawni to któregoś dnia – że ta [Intifada] i wszystkie jej rozkazy należą do prezydenta i najwyższego dowódcy, Jasera Arafata".

[PA TV (Fatah), May 28, 2002]

Aszraf Al-Adżrami, były minister ds. więźniów AP, dodał:

"Także ta Intifada, której flagą Hamas próbował wymachiwać niesprawiedliwie, siłą, fałszywie i oszukańczo – ta flaga [Intifady] należy wyłącznie do Jasera Arafata ... Te siły [bezpieczeństwa Autonomii Palestyńskiej] zapłaciły wysoką cenę za drugą Intifadę"
 [Oficjalna telewizja AP, 29 czerwca 2009 r.]

Imad Faludżi, minister komunikacji AP za czasów Arafata podczas kampanii terroru, wyjaśnił, że Arafat planował kampanię terroru od powrotu z nieudanych rozmów w Camp David w 2000 roku:

"Ktokolwiek myśli, że Intifada zaczęła się z powodu wizyty znienawidzonego Szarona w meczecie Al-Aksa, myli się. To była ostatnia kropla, która przelała cierpliwość palestyńskiego ludu. Ta Intifada była już planowana od powrotu Prezydenta [Arafata z niedawnych rozmów w Camp David [w lipcu 2000 r.]."

 [Przemówienie Faludżiego, 5 grudnia 2000 r.]

Ochroniarz Arafata, Muhammad Dajeh, wyjaśniał, że Arafat nie chciał potępić terroru, ale zrobił to z powodu międzynarodowych nacisków. Według Dajeha, Arafat kłamał i mówił: “Potępiam zabijanie cywilów – ale to nie była prawda”:

Prezenter TV: On [Arafat] nie kłamałby w twojej obecności
Ochroniarz: Tak. Arafat, tak. Na przykład, kiedy tylko przeprowadzano operację (tj. atak terrorystyczny) w Tel Awiwie, Arafat wychodził i mówił [potępiał go] – oczywiście, po naciskach. Przede wszystkim [od egipskiego] prezydenta Mubaraka. On dzwonił do brata Arafata i mówił mu: “Bracie Arafat, wyjdź i potęp to, bo oni cię zniszczą”. [Arafat] odpowiadał mu: "Ale panie Prezydencie, ja mam Męczenników – oni [Izrael] zniszczyli nas, oni masakrują nas”. [Mubarak] mówił mu: "Bracie Arafat, idź i potęp [to]. Oni cię zniszczą”. Brat Arafat szedł i potępiał w specjalny sposób: Jestem przeciwny zabijaniu cywilów – i to nie było prawdą".

 [Kanał YouTube BBC Arabic, 1 kwietnia 2014 r.]

Sultan Abu Al-Einein, ówczesny sekretarz generalny Fatahu w Libanie, potwierdził  oszustwo Arafata:

"Jaser Arafat potępiał męczeńskie [samobójcze] operacje. Potępiał te operacje w bardzo surowych słowach, ale równocześnie Męczennik Jaser Arafat finansował te militarne operacje”.   

[Al-Quds TV, 6 kwietnia 2009 r.]

Tym, co jest jasne dzisiaj – i co powinien wiedzieć Mładenow – to, że Arafat nigdy nie wyrzekł się przemocy. Zamiast tego Arafat używał przemocy jako środka do osiągnięcia swojego celu zniszczenia Izraela.


Mit palestyńskiej “demokracji”W dalszym ciągu przemówienia Mładenow wezwał Palestyńczyków, by nie wyrzucali swoich osiągnięć z ostatnich 25 lat i dążyli do budowania przyszłości opartej na demokratycznych wartościach:

“Nie wyrzucajcie kluczy do czegoś, co budowaliście przez 25 lat. Chrońcie to, chrońcie to i musicie inwestować w przyszłość. W przyszłość, która jest zbudowana na podzielanych wartościach demokracji, odpowiedzialności i dobrobytu dla każdego”.

Czy ONZ/Mładenow przeoczyli fakt, że przewodniczący AP, Mahmoud Abbas, sprawuje obecnie przez piętnasty rok swoją czteroletnią kadencję? Czy ONZ/Mładenow przeoczyli fakt, że przez minione 25 lat Autonomia Palestyńska urządziła wybory tylko dwa razy, raz w 1996 roku i raz w 2006 roku? Czy ONZ/Mładenow przeoczyli fakt, że w 2007 roku Abbas zdymisjonował pochodzący z wyborów rząd AP i zastąpił go funkcjonariuszami, głównie ze swojej partii, Fatahu?  Czy ONZ/Mładenow przeoczyli fakt, że w 2018 roku Abbas rozwiązał Palestyńską Radę Ustawodawczą (która nie działała od ponad dziesięciu lat), obiecując przeprowadzić wybory w ciągu sześciu miesięcy od tej decyzji?  


Udawanie przez ONZ, że AP ucieleśnia choćby podobieństwo demokracji, jest po prostu fantazją. Dlaczego ONZ jest niezdolna do zobaczenia rzeczywistości i do przyznania, że AP jest tylko jeszcze jedną dyktaturą?


Palestyńska jedność z terrorystami


Gdyby ONZ/Mładenow byli autentycznie zainteresowani w osiągnięciu pokoju między Izraelem a Palestyńczykami, pierwszym żądaniem byłoby zdemontowanie morderczych organizacji terrorystycznych. Zamiast wymagania od AP tego minimalnego warunku, Mładenow wezwał do palestyńskiej jedności:  

“Rak wyżera ciało Palestyny od ponad dziesięciu lat – rak podziału. I wzywam wszystkich przywódców Palestyny i  całą ludność Palestyny, by odłożyli na stronę swoje różnice i zbudowali rzeczywistą jedność narodową”.

Tymi słowami wyraźnie nawiązuje do podziału między, z jednej strony, partią Abbasa, Fatahem, która rządzi AP i panuje nad obszarem pod kontrolą AP w Judei i Samarii, a z drugiej do Hamasu, który panuje w Strefie Gazy. Podział rozpoczął się od zdymisjonowania przez Abbasa rządu Hamasu, który wygrał wybory w AP w 2006 roku, a doszedł do szczytu, kiedy Hamas zagarnął panowanie nad Strefą Gazy w 2007 roku i, między innymi, zrzucał członków Fatahu z dachów wysokich budynków.   


Konstytucyjnym celem Hamasu jest zniszczenie Izraela i eksterminacja Żydów w imię islamu.


Najbardziej palącym pytaniem ze wszystkich, jakie powstaje na bazie przemówienia Mładenowa – a jest ich kilka – jest to, jak ONZ/Mładenow mogą wierzyć, że jedność Fatahu i terrorystycznej organizacji Hamas może promować pokój?


When the UN adopted Palestinian lies, myts, and homicidal terror against Israel

Palestinian Media Watch, 8 lipca 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska            

 

Maurice Hirsch

Publicysta Palestinian Media Watch.

(0)
Listy z naszego sadu
Chief editor: Hili
Webmaster:: Andrzej Koraszewski
Collaborators: Jacek Chudziński, Hili, Malgorzata Koraszewska, Andrzej Koraszewski, Marcin Kruk, Henryk Rubinstein
Go to web version