Prawda

Środa, 20 stycznia 2021 - 22:39

« Poprzedni Następny »


Czy leci z nami psychiatra?


Andrzej Koraszewski 2016-05-10

Redaktor Jacek Żakowski
Redaktor Jacek Żakowski

Jacek Żakowski, gwiazda polskiego dziennikarstwa i akademicki nauczyciel przyszłych dziennikarzów, wyraził nadzieję, że Komitet Obrony Demokracji przekształci się w polski Hamas. Chodziło mu o to, że ma to być „ruch społeczny, który buduje przedszkola, szpitale i który uzyskał tożsamość polityczną dopiero mając społecznie masowy charakter”.

Reakcja była gwałtowna zarówno ze strony kolegów dziennikarzy, jak i ze strony internautów. Próbowano uświadomić wybitemu dziennikarzowi, że Hamas jest organizacją terrorystyczną, że zajmuje się zabijaniem cywilów, że jest to organizacja z założenia antydemokratyczna, że terroryzuje własne społeczeństwo, zastanawiano się nawet, dlaczego nie Hezbollah, Al-Kaida czy ISIS.


O ile się orientuję, Jacek Żakowski jak dotąd nie wyjaśnił, jak on do tego doszedł, nie uzyskaliśmy odpowiedzi, co właściwie na temat Hamasu wie, co wie o tych przedszkolach, które uczą nienawiści i zabijania, o szpitalach, które służą jako magazyny broni dla terrorystów, o karcie Hamasu, która głosi jako cel główny ludobójstwo. Nie wiemy co gwiazda wie o organizacji matce, czyli o Bractwie Muzułmańskim, które również prowadzi szeroko zakrojoną działalność społeczną, zakłada przedszkola i szpitale, przygotowując swoich wiernych do podboju świata.


Albo Jacek Żakowski jest dziecięciem pijanym we mgle i posiada delikatnie mówiąc ograniczoną wiedzę o organizacji, którą chciałby stawiać z wzór, albo posiada rozległą wiedzę i wysoko ceni Hamas właśnie za to czym ta organizacja jest. Jeśli nawet jest wyborowym ignorantem, to i tak musi być jakiś powód, dla którego wybrał Hamas, a nie Caritas.


Żakowskiego można by podejrzewać, że obawia się powrotu faszyzmu, ma pretensje do PiS za wykorzystywania demokracji do likwidacji demokracji i oferuje opozycji wzór Hamasu. Ciekawe, ale intrygująco zgodne z silnymi nurtami zachodniej lewicy. 


W listopadzie ubiegłego roku Jacek Żakowski pisał:

„Dwie dekady ślepej i głuchej na procesy społeczne neoliberalnej polityki doprowadziły do podniesienia się antysystemowej fali w całej Europie. Uwiąd i demoralizacja politycznej lewicy, która po wolcie Schroedera i Blaira w 1999 roku wyrzekła się własnej narracji, przyłączyła do liberałów i stała się frakcją ich obozu, sprawił, że wyrazicielem sprzeciwu stała się radykalna prawica, a polityczny wyraz społecznych niepokojów nabrał w wielu krajach brunatnych kolorów. W młodszych i słabszych demokracjach Europy Wschodniej i na jej peryferiach ten proces jest bardziej radykalny dzięki życzliwości okazywanej radykałom przez niechętnych liberalnej władzy polityków i intelektualistów centrowych partii wyznaniowo-tradycjonalistycznych. Obok Węgier, Turcji, Słowacji takim krajem jest również Polska.”

Nie tylko z tej wypowiedzi wynika, że narodowy socjalizm Jarosława Kaczyńskiego tego dziennikarza przeraża, ale poważnych zagrożeń ze strony lewicy próbującej odzyskać umysły i serca niezadowolonych chyba nie zauważa.

 

Próbując zrozumieć fenomen tak odważnego stawiania Hamasu za wzór Komitetowi Obrony Demokracji prawdopodobnie musimy się przenieść za ocean, gdzie znana przedstawicielka amerykańskiej lewicy, Judith Butler, (profesor Judith Butler) swego czasu orzekła;

“Understanding Hamas/Hezbollah as social movements that are progressive, that are on the left, that are part of a global left, is extremely important.” [Jest niezwykle ważne by zrozumieć, że Hamas/Hezbollah są ruchami społecznymi, są postępowe, są lewicowe, są  częścią globalnej lewicy]. 

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami małego kryzysu w brytyjskiej Partii Pracy. Bliski przyjaciel nowego przewodniczącego tej partii, Jeremy Corbyna, a zarazem były burmistrz Londynu, Ken Livingston, został zawieszony w partii z powodu nagłośnionych uwag antysemickich. Wrzawy narobiły jego oskarżenia Hitlera o syjonizm, ale przy okazji gazety rozpisały się o jego wcześniejszych występach, w których zrównywał syjonizm z nazizmem i występował jako żarliwy obrońca swojej partyjnej koleżanki Naseem Shah. Ta ostatnia, posłanka do parlamentu, też niedawno zawieszona w prawach członka Partii Pracy, proponowała na swojej stronie Facebooka deportowanie izraelskich Żydów do Stanów Zjednoczonych i (oczywiście) również wysoko ceniła Hamas. Kłopot, bo w krótkim czasie brytyjska Partia Pracy musiała się rozstać z kilkudziesięcioma znanymi działaczami ze względu na ich skrajnie antysemickie wypowiedzi. Sam Jeremy Corbyn jest wielkim miłośnikiem Hamasu i Hezbollahu, wielokrotnie występował na wiecach solidarności z tymi organizacjami i był publicznie wychwalany w Gazie przez przywódcę Hamasu.

 

W Wielkiej Brytanii słychać nawet głosy, że sprawa antysemityzmu w partii może doprowadzić do schizmy i rozbicia Partii Pracy.


Ciekawym przyczynkiem jest tu sprawa ustąpienia Alexa Chalmersa, wiceprzewodniczącego Oxford University Labour Club, największej studenckiej grupy Partii Pracy na wyspach. Chalmers wyjaśniał  na swojej stronie Facebooka, że antysemickie wypowiedzi kierownictwa klubu, przypominające do złudzenia teksty znane ze stron Ku Klux Klanu, powtarzające się wyrazy solidarności z Hamasem i nękanie na campusie żydowskich studentów, pokazuje do jakiego stopnia członkowie klubu są stronniczy i nieszczerzy w kwestii tolerancji.

 

Narastający antysemityzm lewicy obserwujemy w Niemczech, we Francji, w Hiszpanii i trudno go nie wiązać z walką o serca i umysły mas z serdecznie nienawidzonymi ruchami prawicowymi. Pokazywanie, że organizacje takie jak Hamas mają wszystko wspólne z prawicą, a nic z lewicą, może natrafić na zrozumiały opór. Organizacja religijna, patriarchalna, mizoginistyczna, rasistowska, odrzucająca demokrację, tolerancję i prawa człowieka może być przecież przedstawiana jako organizacja antyimperialistyczna, antykolonialna, walcząca o prawa prześladowanych i będąca w gruncie rzeczy ruchem społecznym zakładającym przedszkola i szpitale.      

 

Nie tylko walka lewicy i prawicy o tę samą klientelę niezadowolonych miała miejsce w przeszłości, ale dochodziło również do sojuszy, kiedy okazywało się, że ta nienawiść jest nie tylko instrumentalna, ale i głęboko zinternalizowana.  

 

Chwilowo na polskim podwórku różnica jest można tak powiedzieć fundamentalna, Chwalący Hamas przedstawiciele postępowego świata szczerze nie cierpią i obawiają się tych z ONR oraz ich mecenasów z PiS-u i Episkopatu i proponują KOD drogę świetlistą ścieżką. Samo podejrzenie, że mogliby kierować się jakimś przyziemnym, chorobliwym antysemityzmem, jest mało eleganckie, bo przecież mało kto robi tyle dla upamiętnienia pomordowanych ile właśnie oni.

 

Jeśli coś ich łączy, to tylko przyzwolenie na kolejną zagładę, zachwyt dla Hamasu i Hezbollahu, które zupełnie otwarcie ten zamiar głoszą, głębokie przekonanie, że Iran nie stanowi żadnego zagrożenia i nikomu nie grozi, przekonanie, że winnym za brak pokoju jest Izrael i uporczywy oraz niezwykle staranny wysiłek, aby ludzie mający serce po lewej stronie, przypadkiem nie zmienili w tej sprawie zdania.

 

Jak się to robi? Przykład jeden z setek podobnych. Piątego maja można było w prasie izraelskiej przeczytać doniesienia, których tytuły były niemal jednobrzmiące – izraelska armia po ataku rakietowym z Gazy zaatakowała wyrzutnie rakietowe Hamasu. To samo doniesienie w „Gazecie Wyborczej” z 6 maja brzmiało: „Izrael niszczy, w tym z powietrza, infrastrukturę Hamasu w Strefie Gazy”. 

 

Dopiero w połowie drugiego akapitu czytelnik dowiaduje się, że była to odpowiedź na ataki rakietowe, zaś kilka akapitów dalej, że ataki rakietowe Hamasu związane były z wykryciem kolejnych tuneli terrorystów pod granicą z Izraelem. Nic dziwnego, że ci czytelnicy, którzy przeczytali tylko tytuł lub tytuł i wytłuszczony akapit pozostali z wrażeniem, że Izraelczycy znowu kogoś skrzywdzili. Zamierzony efekt? Trudno powiedzieć, kiedy się o tym mówi dziennikarzom tej gazety, mają niesłychanie zdziwione miny.

 

Pierwszego dnia pod artykułem był wylew nienawiści do Żydów i do Izraela, kiedy zajrzałem w dwa dni później, komentarze zostały usunięte, a możliwość komentowania zablokowana. Długoletnia praca z prawa i z lewa odniosła swoje rezultaty. Na lewicy ta praca jest pełna kultury i postępowego ciepła.

 

A jak pracuje druga strona? To zależy, dokumenty ONR niczego nie owijają w bawełnę. Odwołują się do tłoczonej w umysły od setek lat paranoi. Popularna wśród oświeconej młodzieży partia KORWiN robi to odwołując się do „racjonalnych” argumentów. Jej publicystyczny filar, Stanisław Michalkiewicz, rzeczowo informuje, że Komitet Obrony Demokracji to współczesna targowica, że ważnym członem tego komitetu są Żydzi, którzy duraczą łatwowiernych tubylców, że Jarosław J. Szczepański, do 2014 roku był przewodniczący polskiej loży żydowskiego Zakonu Synów Przymierza. jak również, że będzie zbrojna interwencja z Brukseli.     

 

To szukanie Żydów w Komitecie Obrony Demokracji to stałe hobby  pisowskich dziennikarzów i kółek różańcowych.  Minister Obrony Bardzo Narodowej  wyraził ostrożną opinię, że nie posiada kompetencji, aby powiedzieć, czy Protokoły Mędrców Syjonu są fałszywką, zaś profesor Wolniewicz informuje, że KOD „To ruch całkowicie organizowany i sterowany. To nie ma nic z działalnością oddolną. Tu są jakieś polityczne siły i być może finansowe, które się mobilizują do próby zastopowania zmian, jakie zaczynają być w Polsce.”


Szukając czegoś innego natrafiłem na doniesienie rzeszowskiej lekarki Haliny Wróbel (z 2012 roku) do ówczesnego Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta. Pani doktor skarży się, że Żydzi mają w kodzie PESEL ukryte kody, pozwalające im na wzajemne rozpoznawanie się. 

„W trosce o dobro wspólne informuję o możliwości popełnienia przestępstwa przez mniejszość żydowską. Znakowanie numerów PESEL z wykorzystaniem Numerologii (będącej częścią żydowskiej Kabały) – jest działaniem mafijnym, rasistowskim, sprzecznym z zasadami Konstytucji RP. Równość wszystkich obywateli wobec prawa jest dobrem zagwarantowanym prawem w Konstytucji  RP” – donosiła doktor Halina Wróbel.

Powodowany niezdrową ciekawością zajrzałem na jej FB, tu powitała mnie informacja:.

Mord na duszy Narodu Polskiego w wykonaniu żydów - trwa!!!!!!!!!!!.” ONR ONR to nadzieja Polaków. Ten "kwiat polskiej młodzieży" - są szykanowani przez policję. Osobnicy policyjni prześladują ONR.”

W jednym z kolejnych wpisów pod zdjęciem papieża Benedykta XVI z uniesionymi dłońmi czytamy: 

„znak masoński papieskiej dłoni ... Czy to jest jeszcze kościół katolicki?... JP II zainstalował w Watykanie lożę masońską 100% żydowską - Bnei Brith .... Masoni jako sataniści - mają przecież Szatana za swojego boga...... Co się dzieje z tym Watykanem?????”

Postanowiłem powrócić do normalności, do wdzięcznej propozycji redaktora Żakowskiego by Komitet Obrony Demokracji wzorował się na Hamasie. 


Dzieci w przedszkolu Hamasu grają sztukę o zabijaniu Żydów.

Dzieci w przedszkolu Hamasu grają sztukę o zabijaniu Żydów.
Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
2. Spiski Mariusz 2017-08-18
1. KOD Mariusz 2017-08-18


Znasz li ten kraj

Znalezionych 299 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Opowieść o Polaku, który się prawdzie nie kłaniał   Koraszewski   2021-01-06
Rok parasola i parasolki?   Koraszewski   2021-01-04
Wypas środowiskowych prawd   Koraszewski   2020-12-28
„Uwaga, tu obywatelki i obywatele, to jest legalne zgromadzenie!”. Powolne budowanie mostów ponad podziałami.   Górska   2020-12-19
Doktor Dolittle i zielony kanarek    Garczyński-Gąssowski   2020-12-12
Seks bez seksizmu, kapłaństwo bez pedofilii   Koraszewski   2020-12-08
Opowieść o nocnym stróżu, kucharce i wartościach   Koraszewski   2020-12-06
Cyrkowe fikołki, teatralne gesty i realne działania opozycji   Górska   2020-11-30
Lekcja zdalna i pytanie dodatkowe   Kruk   2020-11-26
Przez okno wszedł Ziobro, a spod łóżka wylazł biskup, czyli jak Jarosław Kaczyński rozpętał wojnę domową   Górska   2020-11-24
Mowa pozasejmowa do obywatela Kaczyńskiego   Koraszewski   2020-11-21
Przekleństwo naszych czasów i wszystkich wcześniejszych   Kruk   2020-11-16
Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie!   Koraszewski   2020-11-11
Panie Ministrze Czarnek, trzeba było ich nie… epatować wizerunkami młodocianych bohaterów   Górska   2020-11-03
Kobiety żądają zdjęcia dziadów   Koraszewski   2020-11-02
Wściekłość, działanie, skuteczność   Koraszewski   2020-10-30
Mazurek Dąbrowskiego w Świętochłowicach   Górska   2020-10-29
Chrześcijańskie wartości w pisowskim sosie   Koraszewski   2020-10-26
Z notatnika starego państwowca   Koraszewski   2020-10-17
Meandry odporności stadnej   Koraszewski   2020-10-12
Patrz Kościuszko na nas z nieba   Koraszewski   2020-09-29
„Moje życie jest klęską”   Koraszewski   2020-09-14
Inna twarz polskiego Sejmu   Koraszewski   2020-09-10
Niech żyje król!   Łukaszewski   2020-09-01
Wojaki Chrystusa i cudaki z PZPR   Koraszewski   2020-08-21
Maska jako symbol statusu społecznego   Koraszewski   2020-08-16
Raz na ludowo   Łukaszewski   2020-08-11
W okopach świętej  niechęci   Koraszewski   2020-08-05
Uwaga: PiS kocha ubogich   Koraszewski   2020-07-29
Rozważania wokół praworządności   Koraszewski   2020-07-27
Reizm nasz ledwie żywy   Koraszewski   2020-07-19
Wspinaczka na szczyt nieprawdopodobieństwaMarcin Kruk   Kruk   2020-07-16
Smutek obwodów kiepsko scalonych   Kruk   2020-07-11
W niedzielę druga tura, ale właściwie czego?   Koraszewski   2020-07-07
Przekonajcie mnie dlaczego mam głosować na Trzaskowskiego   Koraszewski   2020-07-01
Dyskurs narodowy i jego meandry   Kruk   2020-06-09
Widziane z ławy oskarżonych   Koraszewski   2020-06-01
Niespodziewana erekcja impotenta na placu elekcyjnym   Koraszewski   2020-05-09
Wolność jest zaledwie wstępem   Koraszewski   2020-05-06
Między świętem braku pracy a świętem gwałcenia konstytucji   Koraszewski   2020-05-02
Trzy razy NIE w bolszewickim plebiscycie na prezydenta   Koraszewski   2020-04-17
Samorząd, solidarność, samopomoc   Koraszewski   2020-04-15
Zdalna lekcja wychowawcza   Kruk   2020-04-06
Jak zbrodniczy okaże się ten rząd?   Koraszewski   2020-04-03
Kochać i być mądrym   Koraszewski   2020-04-01
Plac Powstańców i inne przystanki   Zbierski   2020-03-12
Bóg Kościołem upupiony   Koraszewski   2020-03-05
Wyścig do fotela i dylematy wyborcy   Koraszewski   2020-02-19
PiS budzi się z ręką w nocniku i przeciera oczy   Koraszewski   2020-02-15
Podanie o posadę prezydenta   Koraszewski   2020-02-12
Raport z małego miasta   Koraszewski   2020-01-23
Kości zostały rzucone   Koraszewski   2020-01-21
Diabeł hasa po Księżych Górkach   Kruk   2019-11-21
Nie cała władza w rękach postprawdziwków   Koraszewski   2019-11-18
Sen nocy listopadowej   Kruk   2019-11-12
Troski i zmartwienia z celibatem   Koraszewski   2019-10-30
Zjednoczona prawica i Halloween   Koraszewski   2019-10-26
Moralne zwierzę to oburzone zwierzę   Koraszewski   2019-10-21
Związki partnerskie w czwartej Rzeczpospolitej   Koraszewski   2019-10-16
Dzień po wyborach, Dzień Nauczyciela   Koraszewski   2019-10-14
Bób, Hummus, Włoszczyzna   Koraszewski   2019-10-02
Niedziela handlowa i Ogórek małoetyczna   Kruk   2019-10-01
Czy Polscy wybiją się i na co teraz?   Koraszewski   2019-09-28
Homo politicus vs. Homo sapiens   Koraszewski   2019-09-16
Uwagi o groźnej przewadze donosów nad doniesieniami   Koraszewski   2019-09-09
Dla kogo feralna okaże się trzynastka?   Koraszewski   2019-08-31
Kilka uwag o podwójnej lojalności   Koraszewski   2019-08-21
Przeszłość i przyszłość polskiego paralmentaryzmu   Koraszewski   2019-07-27
Ogólna teoria zatroskania   Koraszewski   2019-07-25
Struktura klasowa w świadomości aspołecznej   Koraszewski   2019-07-20
Trudno kochać i być mądrym, jeszcze trudniej nie znosić i pozostać mądrym   Koraszewski   2019-07-10
O szkodliwości palenia (na stosach) i migotaniu przedsionków (do władzy)   Koraszewski   2019-07-08
Marchewka stadnego myślenia i niechciany kij racjonalizmu   Koraszewski   2019-07-04
Wściekłość nieboszczyka i duma romantyków   Koraszewski   2019-06-24
Kronika szczęśliwego dzieciństwa   Ferus   2019-06-23
Spór o wiek zgody w czasach przyzwolenia   Koraszewski   2019-06-19
Nocne polucje wiceministra nieprawości   Kruk   2019-06-15
Jak słuchać, żeby być rozumianym?   Koraszewski   2019-06-12
Przepraszam, że przypominam raz jeszcze   Koraszewski   2019-06-06
Za Głupotę Naszą i Waszą   Koraszewski   2019-05-30
Uwagi o pełniących obowiązki  mądrych i dobrych   Koraszewski   2019-05-20
Primas Poloniae i jego niepokojący brak zgody   Koraszewski   2019-05-13
Serwus, madonna, czyli signum temporis   Koraszewski   2019-05-10
Chwała Bogu, mamy święto maryjne   Kruk   2019-05-03
Strajki szkolne czyli niesolidarna "Solidarność"   Garczyński-Gąssowski   2019-04-24
Jak będziemy obchodzić święto Konstytucji?   Koraszewski   2019-04-08
Oświata, poświata, stan umysłów   Koraszewski   2019-04-03
Niewiara szukająca zrozumienia   Koraszewski   2019-03-12
Jak sztuczna inteligencja wyssała antysemityzm z  mlekiem matki   Koraszewski   2019-03-03
Nie pluć na Ogórek, nie zanieczyszczać wagonu   Koraszewski   2019-02-11
Inspirująca „Pieśń ciszy”   Ferus   2019-02-03
Czy dzisiejsza Polska jest demokracją?   Koraszewski   2019-01-24
Błąd sprzed 30 lat, za który nadal płacimy   Koraszewski   2019-01-19
Czy można reaktywować Komisję Edukacji Narodowej   Koraszewski   2019-01-14
Człowiek, katolik, przecie nie ssak   Koraszewski   2019-01-09
Biblia Dobrej Zmiany(plagiat)Marcin Kruk    Kruk   2018-12-28
Rzecznik Praw Dziecka w państwowego Anioła Stróża zamieniony   Koraszewski   2018-12-17
Zawierzeni bez granic   Koraszewski   2018-12-03
Cała władza w ręce marginesu   Koraszewski   2018-11-28
Odnaleziony tekst Tischnera oraz portret (pewnego) Polaka AD 2018   Koraszewski   2018-11-19

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk