Prawda

Niedziela, 5 grudnia 2021 - 06:20

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Jest człowieczeństwo i jest muzułmańskie człowieczeństwo


Anjuli Pandavar 2021-06-03


"Koszmar, koszmar". To są ostatnie słowa Kurtza, handlarza kością słoniową przypominającego Mahometa, który stał się bogiem dla dzikusów w afrykańskiej puszczy w Jądrze ciemności i który pozostawił po sobie pamflet, którego ostatnia sura, jeśli tak to można nazwać, brzmi: „Wytępić bestie!”  

 

“Ostatnia godzina nie nadejdzie, jeśli nie będzie wielkiego rozlewu krwi”. Oni powiedzieli: “Czym jest hardż?” Na co [Mahomet] odpowiedział: “Rozlewem krwi. Rozlewem krwi”
— Sahih Muslim/Księga 41/6903


Islam jest przesiąknięty koszmarem, brutalnością, krwią i strachem. Co roku, podczas “święta” Aszura, szyiccy muzułmanie zbierają się tysiącami na wielkie rodzinne spotkanie, żeby zobaczyć i uczestniczyć w ceremonii, w której mężczyźni biczują swoje plecy na krwawą miazgę, mali chłopcy biegają boso po rozżarzonych węglach, a kochający rodzice nacinają nożami czoła przerażonych niemowląt. Najlepszym sposobem na zostanie dobrym muzułmaninem jest wczesna utrata człowieczeństwa, w przeciwnym przypadku czekają cię  męki hipokryzji bez wyobrażalnej alternatywy. Chyba, że masz szczęście i nadal znajdziesz w sobie dość siły charakteru, by w pewnym momencie uciec od ponurego religijnego dziedzictwa. Jedynym innym sposobem jest zaakceptowanie, że to twoje życie jest jedynie sprawdzianem i że musisz cierpliwie czekać na wspaniałe Życie Następne, które nieustannie obiecują ci „uczeni” w islamie i szejkowie:

Wiara muzułmanina jest sprawdzana wiarą w życie pozagrobowe. Nie można być autentycznym muzułmaninem dopóki nie uwierzy się w niewidzialne i nadal nie doświadczone następne życie. …Jest to prawdziwe życie i każda dusza powinna próbować bezpiecznie do niego dotrzeć.  …To ziemskie życie jest zbyt krótkie i bezwartościowe i nie jest niczym więcej jak przejściem do prawdziwego życia następnego. – Rafik Berjak in The Qur'an: An Encyclopedia, edited by Oliver Leaman).

Ponurość muzułmańskiego życia nie polega na ignorancji, okrucieństwie lub nędzy, ale na istnieniu kafirów, ludzi, którzy odrzucają Allaha i którzy nie tylko odmawiają podporządkowania się muzułmanom, ale górują nad nimi. Takie życie jest nie do zniesienia. O ileż gorzej jest, jeśli takimi kafirami są Żydzi. Izrael ma możliwość, by całkiem dosłownie w kilka godzin zrównać z ziemią wszystkie obszary pod palestyńską kontrolą. Za każdym razem, kiedy Palestyńczycy dokonują aktów terrorystycznych przeciwko Żydom, a przeważające siły Izraela nie niszczą ich, Palestyńczycy świętują zwycięstwo. Narkoman nie myśli o narkotyku, który go powoli zabija, cieszy się z chwilowej ulgi, jaką narkotyk przynosi. Każda walka z Izraelem, jaką zaczynają i udaje im się przeżyć, przybliża ich o krok do marzenia “od rzeki do morza Palestyna będzie wolna” od Żydów.


„Zabijcie ich, gdziekolwiek ich znajdziecie” – powiada ich księga święta. Zabić i zostać zabitym w sprawie Allaha, tj. w dżihadzie, jest najbardziej pobożnym czynem, jakiego może dokonać muzułmanin. Dżihad często zrównuje się z chrześcijańską „świętą wojną”. Niczym takim nie jest. Kiedy naiwni nie-muzułmanie dowiadują się, że dawanie jałmużny jest obowiązkowe dla każdego muzułmanina, są pełni ciepłych uczuć dla islamskiego współczucia. Nie wiedzą, że choć muzułmanie mogą spierać się o podział jałmużny, wszyscy zgadzają się, że co najmniej 12,5% z niej musi finansować dżihad.


Śmierć cywilów


Kiedy IDF bombarduje pusty budynek, zachodni dhimmi, media, politycy i kadra akademicka, są oburzeni. „IDF zbombardowała budynek mieszkalny!” – biadolą dhimmi dziennikarze całego świata. Oto, co dzieje się, kiedy IDF bombarduje budynek mieszkalny:


Oczywiście, terroryści działający wśród mieszkańców uciekają razem z mieszkańcami, ale nie należy zakładać, że mieszkańcy nieodmiennie są niewinnymi cywilami.

 

Mieszkaniec Gazy: Nie mogę wydostać wszystkich ludzi. Potrzebuję co najmniej dwóch godzin, żeby opuścili budynek.  
Telefonujący z IDF: Słuchaj. Zbombardujemy budynek!
Mieszkaniec Gazy: Chcecie bombardować? Bombardujcie, co chcecie.
Telefonujący z IDF: Nie bracie, musimy zrobić wszystko, co możemy, żebyście nie zginęli.
Mieszkaniec Gazy: Chcemy zginąć.
Telefonujący z IDF: Ale jesteście odpowiedzialni za życie dzieci.
Mieszkaniec Gazy: Jeśli dzieci muszą umrzeć, to niech umierają.
Telefonujący z IDF: Boże broń! Boże broń! Dlaczego chcesz, żeby zginęły?!
Mieszkaniec Gazy: W ten sposób pokażemy wasze okrucieństwo.

-- https://twitter.com/YosephHaddad/status/1394900465498869762

Muzułmańskie człowieczeństwo jest tylko dla muzułmanów, ale – jak zawsze twierdzą muzułmanie – nie wolno wyjmować spraw z kontekstu. Podczas gdy religia nakazuje, by byli surowi dla kafirów, Allah i jego posłaniec mają pierwszeństwo do miłości każdego muzułmanina, a to, co pozostaje, musi odpowiadać temu, co kocha Allah. “Zabijanie niewiernych jest dla nas drobną sprawą” (Tabari 9:69). Ale tym samym jest zabijanie własnych dzieci. Według szariatu, zabicie własnych dzieci nie jest przestępstwem. Zabicie własnych wnuków nie jest przestępstwem. Koran 9:111 nakazuje muzułmanom “zabijać i być zabijanym” w sprawie Allaha, tj., dżihadu.


Kontekst, czyli, islam, w najlepszym wypadku poddaje w wątpliwość niewinność muzułmańskich cywilów w Gazie. Oczywiście, Hamas ma przeciwników, ale właśnie przewidywano, że wygrałby przytłaczającą większością głosów odwołane wybory w maju 2021 roku. Jego flagi i hasła były wszędzie wśród izraelsko-arabskich uczestników rozruchów i demonstracji, szczególnie na Wzgórzu Świątynnym. Sytuacja jest znacznie bardziej skomplikowana niż to przedstawia upraszczające sformułowanie „niewinni cywile”. Nie ma żadnego uzasadnienia dla założenia, że tylko dlatego, że gazańscy cywile są w niebezpieczeństwie, musi to oznaczać, że Hamas zmusił ich do służenia jako ludzkie tarcze. Podobnie, nie ma żadnego uzasadnienia do zakładania, że tylko dlatego, że setki rakiet wystrzelonych z Gazy wylądowały w Gazie i zabiły cywilów, wszystkie one „spadły zbyt wcześnie”.


"Spadły zbyt wcześnie"


"Od rozpoczęcia konfliktu 10 maja Hamas wystrzelił około 4360 rakiet ze Strefy Gazy w kierunku Izraela, z których co najmniej 640 spadło w Gazie, jak podają Izraelskie Siły Obronne (IDF)" - informował “Algemeiner” 24 maja. Gęstość zaludnienia Gazy wynosi ponad 13 tysięcy mieszkańców na kilometr kwadratowy i jest trzecia najwyższa na świecie. Nawet pomijając rakiety, które uderzyły w 300 metrową strefę buforową, takie rakiety są znacznie bardziej śmiercionośne tylko z powodu gęstości zaludnienia. Niewątpliwie były tam “zabłąkane rakiety”, ale nie nazwałabym rakiet świadomie przeciążonych materiałami wybuchowymi i dlatego spadających zbyt wcześnie „zabłąkanymi”.


Pytaniem, którego nikt jednak nie zadaje, jest, gdzie jest muzułmańskie oburzenie z powodu tych wszystkich muzułmańskich śmierci z rąk muzułmanów? (chodzi tu o muzułmańską postawę wobec śmierci, a nie o tysiące bardzo gniewnych, propalestyńskich demonstrantów na zachodnich ulicach, dla których życie Palestyńczyków ważne jest tylko wtedy, kiedy giną z rąk Żydów). Dla wszystkich palestyńskich organizacji terrorystycznych, włącznie z Fatahem, śmierć cywilów przynosi pieniądze. Równocześnie terroryści wzywają muzułmanów do "odrodzenia chwały męczeńskich operacji". Chodzi o to, że Hamas niekoniecznie musi zmuszać lub podstępem zwabiać Gazańczyków, by ryzykowali życiem własnym i swoich dzieci wobec potęgi IDF; cywile muszą być tylko wystarczająco pobożnymi muzułmanami lub głębokimi ignorantami, a potrzeba martwych cywilów spełnia się sama. IDF utrzymywał śmierć cywilów w Gazie na minimalnym poziomie nie jako cyniczną sztuczkę, by zmniejszyć zyski Hamasu, ale dlatego. że dla nich ludzkie życie liczy się.


Każdy muzułmanin, który ginie w konfliktach w Gazie, jest “męczennikiem”, niezależnie od tego, czy zabiły go izraelskie bomby, czy rakiety Hamasu. Muzułmanie wierzą, że taka śmierć prowadzi ich bezpośrednio do raju. Islam jest przemysłem ludzkich ofiar. Nawet przyjmując zgniłe zachodnie standardy moralne, które zakładają, że wszystkie kultury są równe, oczekiwanie, że „Palestyńczycy” będą krytykować bombardowanie przez terrorystów izraelskich cywilów może być zbyt trudne. Jednak milczenie muzułmańskich izraelskich Arabów na temat muzułmanów zabijanych przez rakiety z Gazy zasługuje na znacznie więcej uwagi niż się temu poświęca. Dla IDF, na przykład, nie uznawanie islamu jako czynnika co najmniej równie ważnego jak wszystko inne w gotowości cywilów służenia za ludzkie tarcze w pobliżu broni terrorystów, oznacza przegranie pokoju.


Ufaj im, gdziekolwiek ich znajdziesz


Pośrodku wielkiej rzezi trwającej w syryjskiej wojnie domowej, ranni syryjscy żołnierze i cywile byli leczeni w szpitalach polowych IDF[1]. Palestyńskie niemowlęta, z ratowania życia których zrezygnowali sami Palestyńczycy, są ratowane w izraelskich szpitalach, często za pieniądze zebrane na te ratujące życie operacje wśród  Żydów i to mimo tego, że muzułmańskim priorytetem pozostaje „zabijajcie ich, gdziekolwiek ich znajdziecie”. 

 

"I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich znajdziecie, i wyganiajcie ich stamtąd, skąd oni wygnali was” (Koran 2:191)


Kafirzy są zaszokowani, że świat wydaje się ogarniać nagły przypływ antysemityzmu. Tyle już o tym powiedziano[2]. Gdyby ci, którzy są tak zaszokowani wybuchem ohydnego antysemityzmu na ulicach zachodnich miast, słuchali tego, co mówią krytycy islamu, a szczególnie ex-muzułmanie, wiedzieliby, że nie ma przypływu antysemityzmu, ale że trwały i  głęboki antysemityzm muzułmanów wychodzi obecnie na powierzchnię, pozostawiając w zagubieniu wszystkie urojenia o pokojowej koegzystencji.


Mimo stuleci solidnych jak skała dowodów sprzecznych z tym mitem, Palestyńczycy (muzułmańscy Arabowie, którzy roszczą sobie tytuł własności do Izraela) zawsze będą przekonani, że Żydzi “wygnali ich” i że muszą teraz „wygnać ich”. Ich religia mówi im, że kiedy raz zdobędą ziemię, nigdy więcej nie może im być odebrana;  zawsze była ich. Mówi także muzułmanom “Zabijcie ich, gdziekolwiek ich znajdziecie”. Mimo stuleci solidnych jak skała dowodów sprzecznych z tym mitem, wydaje się, że Żydzi zawsze będą przekonani, iż muzułmanie mogą z nimi współistnieć. Wielu z nich marzy o dniu, w którym “izraelski Arab” będzie częścią ich rządu. Ich urojenie mówi im, by równo traktowali wszystkie religie – w tym religię, której celem jest unicestwienie ich, uznają za taką samą jak religia, która nie ma takiego celu. To urojenie mówi im, że muzułmanie w ich granicach chcą dzielić z nimi kraj. Mówi im także, by ufać im, gdziekolwiek ich znajdują.


A druga strona głosi: "Obetniemy głowę każdemu kto mówi, że nasza religia nawołuje do przemocy”.


Życie nie jest cenne

 

Stosunkowo nie tak dawno temu mieliśmy szansę obejrzenia groteskowego spektaklu. Młoda palestyńska matka mówiła pełnemu złudzeń żydowskiemu dziennikarzowi, który zrobił wszystko, co w jego mocy, by zebrać pieniądze od Żydów na ratowanie życia jej maleńkiego synka, że wychowa go na zamachowca-samobójcę, który dokona zamachu w Jerozolimie. „Życie nie jest cenne” – mówiła triumfalnie i z szczerym, promiennym uśmiechem.

 

Nie powinno więc być żadnym zaskoczeniem, że palestyńscy terroryści magazynują swoją broń i amunicję wśród cywilów i stamtąd odpalają rakiety, ani też, że ci cywile uważają, że biorą udział w “oporze” przez goszczenie terrorystów wśród siebie. Wszyscy oni wiedzą, że mogą zginąć, ale też wszyscy oni wiedzą, że nie mogą przegrać. Jeśli IDF nie zbombarduje terrorystów z obawy o zranienie cywilów, terroryści są chronieni i ogłaszają zwycięstwo. Jeśli  IDF bombarduje terrorystów, to “kobiety i dzieci stały się ofiarami przemocy” i martwi terroryści oraz cywile, którzy zginęli przy nich, idą prosto do Nieba. Allahu-akbar!


A obłąkany świat potępi Izrael.


  1. Yoav Zitun, AFP, Israel sets up 'field hospital' to treat injured Syrians, 28 March 2013. https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4361748,00.html
  2. Jeśli książka Andrew G. Bostoma The Legacy of Islamic Antisemitism (Updated): From Sacred Texts to Solemn History nie jest lekturą obowiązkową na uniwersyteckich kursach w Izraelu, to powinna być. To samo dotyczy książki Roberta Spencera The Palestinian Delusion: The Catastrophic History of the Middle East Peace oraz książki Bat Ye'or Process and The Dhimmi: Jews and Christians Under Islam.  

 

There’s humanity, and then there’s muslim humanity

Murtadd to Human, 22 maja 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

 

 

 



Anjuli Pandavar


Urodzona w RPA w muzułmańskiej rodzinie, czarna Brytyjka, pisarka, która porzuciła islam i którą niedawno wyrzucono z jednego z forów dyskusyjnych amerykańskich ateistów pod zarzutem rasizmu, bigoterii i kilku innych grzechów głównych, z których kroplę goryczy przelało jej stwierdzenie, że czarny bandyta to nadal bandyta.


Anjuli Pandavar przedstawia się czasem jako obywatelkę świata. Faktycznie jeździ po świecie, wykłada literaturę angielską, czyta lokalną, pasjonuje się historią, a ta pasja towarzyszy jej od dziecka.  Jej strona www: https://www.murtaddtohuman.org/ 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj






Nowy ateizm i krytyka religii

Znalezionych 740 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Pierwszy krytyk bożego dzieła   Ferus   2021-11-28
Paradoksalne „Dzięki Bogu” (II)   Ferus   2021-11-21
Paradoksalne „Dzięki Bogu”.   Ferus   2021-11-14
Absurdalna awersja wierzących do ateizmu   Ferus   2021-11-07
Refleksje sprzed lat: „Fikcyjna walka dobra ze złem” i inne   Ferus   2021-10-31
Atak ateizmu na ludzki rozum? (III)   Ferus   2021-10-24
Pytanie bez odpowiedzi   Łukaszewski   2021-10-18
Atak ateizmu na ludzki rozum? II.   Ferus   2021-10-17
Nasila się dżihadystyczne ludobójstwo chrześcijan w Nigerii   Ibrahim   2021-10-16
Atak ateizmu na ludzki rozum?!   Ferus   2021-10-10
Idea, która wyprowadziła rozum na manowce   Ferus   2021-10-03
"Time Magazine” i zachodnie podejście do islamizmu   Mahmoud   2021-10-02
Powolne odrzucanie religijnego mitu   Koraszewski   2021-09-27
Duchowni czy wyrachowani biznesmeni w sutannach?   Ferus   2021-09-26
Kościół zdeprawowany i mamoną silny   Koraszewski   2021-09-22
Turecki ateista zamordowany 31 lat temu   Bulut   2021-09-18
Naturalne czy sztucznie wykreowane religie?   Ferus   2021-09-12
Bogowie popkultury.Czyli jakimi religijnymi stereotypami „karmi” nas telewizja.   Ferus   2021-09-05
Ojciec święty, święty Paweł i teologia zastąpienia    Koraszewski   2021-08-30
(Nie)Fachowe pośrednictwo religijne.Czyli nieudana próba połączenia sprzecznych ze sobą zachowań.   Ferus   2021-08-29
Chora koncepcja Boga/bogów   Ferus   2021-08-22
W oparach ateizmu z czasu przeszłego   Koraszewski   2021-08-19
Islam – religia pokoju   Koraszewski   2021-08-16
Rozum i Wiara (XVIII)   Ferus   2021-08-15
Kult jednostki i bunt umysłu zniewolonego   Pandavar   2021-08-10
Biblia, kobiety i Bóg? (III)   Ferus   2021-08-08
Bezduszna duchowość ateistów   Koraszewski   2021-08-03
Most nad przepaścią (III)   Ferus   2021-08-01
Most nad przepaścią (II)   Ferus   2021-07-25
Most nad przepaścią   Ferus   2021-07-18
Chrześcijańskie stanowisko wobec rozdziału Kościoła i państwa   Koraszewski   2021-07-17
Czy ateizm może być nauczany jako religia?   Koraszewski   2021-07-12
Bajka o „zagubionej owcy” i cwanych „pasterzach duchowych”   Ferus   2021-07-11
Biblia, kobiety i Bóg? (II)   Ferus   2021-07-04
Ekumeniczne spotkanie apostatów   Koraszewski   2021-06-29
Czy wolno krytykować muzułmanów?   Pandavar   2021-06-28
Targniecie się na życie wieczne?   Ferus   2021-06-27
Dwa różne Dekalogi   Ferus   2021-06-20
Pasterze i ich bezwolne owce, czyli paradoksy „duchowego pasterzowania”   Ferus   2021-06-13
Biblia, kobiety i Bóg? Czyli co takiego Bóg chce powiedzieć czytelnikom Pisma Świętego?   Ferus   2021-06-06
Jest człowieczeństwo i jest muzułmańskie człowieczeństwo   Pandavar   2021-06-03
Żałoba bez złudzeń   Igwe   2021-05-26
Bezbożne „Ranczo” (II)   Ferus   2021-05-23
Ateista i „zatroskany głos rozsądku”   Ferus   2021-05-16
Obraza uczuć religijnych. Czyli co obraża osoby wierzące, a co nie, choć może powinno?   Ferus   2021-05-09
„Szczepionkowa” hipoteza powstania religii   Ferus   2021-05-02
Książka Lucjana Ferusa   Koraszewski   2021-04-26
Kłamiemy, gdyż taką mamy naturę? Czyli „względna równowaga między prawdą a fikcją”.   Ferus   2021-04-25
Duchowa służba zdrowia. Czyli oblicze Boga zatroskanego Miłosierdziem.   Ferus   2021-04-18
Poświąteczna refleksja. Kiedy mity traktowane są jako rzeczywistość.   Ferus   2021-04-11
Nieautoryzowany wywiad z Bogiem   Ferus   2021-04-04
Miecz czy Rozum? Czyli jak uczy historia religii: na jedno wychodzi!   Ferus   2021-03-28
Diabelskie zwierciadło jest winne złu?   Ferus   2021-03-21
Dziewuchy dziewuchom tu i tam   Koraszewski   2021-03-16
Irracjonalne „objawienia boże” (II)   Ferus   2021-03-14
Irracjonalne „objawienia boże”   Ferus   2021-03-07
Groza umiarkowanego islamizmu   Chesler   2021-03-04
Hartowanie ciała i hart ducha   Ferus   2021-02-28
Bezbożne „Ranczo”.Czyli nie jest dobrze, iż wierni mało wiedzą o religii, czy raczej bardzo dobrze?   Ferus   2021-02-21
Uciekinierzy z bastionu fałszywych świętości (IV)   Ferus   2021-02-14
Uciekinierzy z bastionu fałszywych świętości (III)   Ferus   2021-02-07
Uciekinierzy z bastionu fałszywych świętości (II)   Ferus   2021-01-31
Uciekinierzy z bastionu fałszywych świętości   Ferus   2021-01-24
Bajkowe dziedzictwo religii. Czyli wspaniała, ale też przerażająca potęga wyobraźni.   Ferus   2021-01-17
Bóg, ojczyzna, nędza i zniewolenie   Koraszewski   2021-01-14
Opatrzność Boża, a szczepienia na COVID-19   Ferus   2021-01-03
W Gazie Hamas jest Grinchem, który ukradł Boże Narodzenie   Fitzgerald   2020-12-31
Episkopat Polski w sprawie szczepionek zaleca: róbta co chceta   Koraszewski   2020-12-30
Bożonarodzeniowa koniunkcja planet. Czyli coroczna „koniunkcja” religii z nauką.   Ferus   2020-12-27
Listy byłych niewolników do ich byłych Panów (III)   Ferus   2020-12-20
Islam nakazuje kochać Mahometa i Dżihad bardziej niż własne rodziny     2020-12-14
Listy byłych niewolników do ich byłych Panów (II)   Ferus   2020-12-13
Listy byłych niewolników do ich byłych Panów   Ferus   2020-11-29
Brudny czyściec i diabelnie skuteczny strach przed piekłem   Ferus   2020-11-22
Dylemat moralny czy prosty wybór?   Ferus   2020-11-15
Refleksje sprzed lat: „W obronie kobiet” II.   Ferus   2020-11-08
Refleksje sprzed lat: „W obronie kobiet”   Ferus   2020-11-01
Nasze zacofanie jest najgorszą obrazą Proroka   Montaser   2020-10-31
USA to jedyny kraj, który rozlicza mułłów   Rafizadeh   2020-10-27
Dyspensa zwalniająca wiernych z myślenia   Ferus   2020-10-25
Dziecinne pytanie: Po co ludzie stworzyli bogów?   Ferus   2020-10-18
Dziecinne pytanie: Po co Bóg stworzył ludzi?   Ferus   2020-10-11
Alternatywa dla idei zbawienia   Ferus   2020-10-04
Beczka dziegciu i łyżka miodu   Ferus   2020-09-27
Refleksje sprzed lat: „Głęboka wiara” i inne.   Ferus   2020-09-20
Zamordowanie amerykańskiego “bluźniercy” w Pakistanie   Ibrahim   2020-09-16
Czy istnieją „głęboko niewierzący”?   Ferus   2020-09-06
Ludzie są grzeszni, ale Kościół (na pokaz) jest święty   Kruk   2020-09-03
Kogo bije dzban?   Koraszewski   2020-08-31
Refleksje sprzed lat: „Łaska boska” i inne   Ferus   2020-08-30
Ignorowane ludobójstwo chrześcijan w Nigerii    Ibrahim   2020-08-25
Egocentryzm religijny   Ferus   2020-08-23
Quo vadis religio?   Ferus   2020-08-16
Palestyńczycy: Priorytety muzułmańskich “uczonych” podczas COVID-19   Toameh   2020-08-04
Ituriel – elektroniczny bóg. Czyli książka, której nie napisałem.   Ferus   2020-08-02
Porwanie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i Kneset   Pandavar   2020-07-08
Dlaczego nauki i religii nie można ze sobą pogodzić   Koraszewski   2020-07-05
Palestyńczycy: Nieislamskie prawo o ochronie rodziny   Toameh   2020-07-02
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i Kneset   Pandavar   2020-07-01
Pochwała parlamentarnego ateizmu   Koraszewski   2020-06-28

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznego



Obietnica



Pytanie bez odpowiedzi



Bohaterzy chińskiego narodu



Naukowcy Unii Europejskiej



Teoria Rasy



Przekupieni



Heretycki impuls



Nie klanial



Cervantes



Wojaki Chrystusa



 Palestyńskie weto



Wzmacnianie układu odpornościowego



Wykluczenie Tajwanu z WHO



Drzazgę źle się czyta



Sześć lat



Pochodzenie



Papież Franciszek



Schadenfreude



Pseudonaukowa histeria...


Panstwo etc



Biły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,



Radykalne poglądy polityczne


Einstein



Socjologia



Allah stworzyl



Uprzednie doświadczenie



Żydowski exodus



PRL Chrystusem narodów



Odrastające głowy hydry nazizmu



Homeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk