Prawda

Środa, 14 kwietnia 2021 - 15:46

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela


Paul Shindman 2020-02-12


Od 1979 roku Iran zyskał reputację niebezpiecznego państwa. Nieustannie oceniany jako kraj z najgorszymi pogwałceniami praw człowieka, Iran został określony przez Reporterów bez Granic jako „jeden z najbardziej represyjnych krajów świata”.


Iran ma koszmarne notowania łamania praw własnych obywateli z powodu ich wyznania, orientacji seksualnej lub wobec Irańczyków, którzy po prostu chcą wolności słowa i prasy. Raport z 2019 roku specjalnego sprawozdawcy ONZ o prawach człowieka w Iranie wygląda jak encyklopedia łamania praw człowieka, rozciągając się od prześladowań religijnych i ucisku wobec kobiet do wykonywania egzekucji na dzieciach. To wywołało rezolucję ONZ, która potępiła systematyczną politykę „dyskryminacji i innych naruszeń praw człowieka”.


Jednak centralną obsesją władców Iranu jest Izrael.Ajatollah Ruhollah Chomeini
Ajatollah Ruhollah Chomeini


“Musimy wszyscy powstać, zniszczyć Izrael…”


“Jest obowiązkiem każdego muzułmanina uzbrojenie się przeciwko Izraelowi”.


“Odrzucimy Izrael i nie będziemy z nim mieć żadnych związków, bo jest to uzurpatorskie państwo i jest naszym wrogiem”.

Pierwszy najwyższy przywódca Islamskiej Republiki Iranu, 
Ajatollah Ruhollah Chomeini

 


Nie da się nie zauważyć, że Izrael był na celowniku Iranu od chwili, kiedy islamska rewolucja w 1979 roku wyniosła do władzy ekstremistycznego fundamentalistę, ajatollaha Chomeiniego Wezwanie Chomeiniego do zniszczenia Izraela jest od tego czasu centralnym punktem polityki Iranu.


Dlaczego nie wolno ignorować wezwań do „zniszczenia Izraela  


Badania prowadzone przez te lata pokazują, że Irańczycy nie próbują niczego ukrywać. Irańscy przywódcy mówią, co mają na myśli, i mają na myśli to, co mówią, z naciskiem na to, co Jerozolimskie Centrum Spraw Publicznych nazywa „ludobójczymi tematami”, które implikują śmierć populacji Izraela - ponad 8 milionów ludzi.  


Mahmoud Ahmadineżad

Mahmoud AhmadineżadIzrael jest przeznaczony do zniszczenia i wkrótce zniknie.
Irański prezydent Mahmoud Ahmadineżad, 2006

Zniszczenie Izraela jest ideą Islamskiej Rewolucji w Iranie i jest jednym z filarów irańskiego reżimu islamskiego. Nie możemy twierdzić, że nie mamy zamiaru pójść na wojnę z Izraelem.
Ahmad Alamolhoda, starszy duchowny, członek Zgromadzenia Ekspertów Iranu, 2013

Wyprodukowaliśmy pociski, które kiedy to będzie konieczne, pozwolą nam na, zastąpienie całego Izraela wielkim holokaustem.
Mohammad Hassan Rahimian, doradca najwyższego przywódcy, Chameneiego, 2010

Porównanie używane przez „najwyższego przywódcę” Iranu, Chomeiniego, że Izrael jest jak “zwyrodnieniowy guz rakowy”, powtarzają kolejni przywódcy irańscy.

  

 Izrael jest „rakowatym guzem, który powinien zostać wycięty i zostanie wycięty”

Najwyższy przywódca Iranu, 
Ajatollah Ali Chamenei, 2012

 

Wieloletni najwyższy przywódca, ajatollah Ali Chamenei powtarzał tę wypowiedź latami, pokazując, że irańska obsesja na punkcie zniszczenia jest stała i wyraźna. Od 1979 roku każda irańska administracja wzywała do zniszczenia Izraela, a najwyżsi rangą przywódcy armii Iranu mówili całkowicie jasno, że zniszczenie będzie totalne.

Naród irański obstaje przy swoim celu, którym jest całkowite unicestwienie Izraela.  
Dowódca irańskich sił zbrojnych, generał dywizji, Hassan Firouzabadi, 2013

 

Ten złowrogi reżim musi zostać wymazany z mapy i nie jest to dłużej… marzeniem, (ale) jest to osiągalny cel. 
Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej, generał dywizji, Hossein Salami, 2019

Lingwiści obalili próby usprawiedliwienia tych słów przez składanie winy za retorykę o zniszczeniu Izraela na rzekome błędy w tłumaczeniu z perskiego na angielski. Irańskie wojsko samo użyło angielskiego, pisząc “Israel must be wiped off the map” [Izrael musi być wymazany z mapy] na transparencie na paradzie pocisków balistycznych długiego zasięgu, nie pozostawiając wątpliwości w sprawie domniemanych błędów w tłumaczeniu.Irański filmowy materiał telewizyjny pokazujący paradę wojskową z transparentem na irańskim pocisku, mówiącym po angielsku, że „Izrael musi zostać wymazany z mapy”. (Zdjęcie z MEMRI)


Długa lista pogwałceń praw człowieka


Od 1979 roku Iran zyskał reputację niebezpiecznego państwa. Nieustannie oceniany jako kraj z najgorszymi pogwałceniami praw człowieka, Iran został określony przez Reporterów bez Granic jako „jeden z najbardziej represyjnych krajów świata”.

 

Iran ma koszmarne notowania łamania praw własnych obywateli z powodu ich wyznania, orientacji seksualnej lub wobec Irańczyków, którzy po prostu chcą wolności słowa i prasy. Raport z 2019 roku specjalnego sprawozdawcy ONZ o prawach człowieka w Iranie wygląda jak encyklopedia łamania praw człowieka, rozciągając się od prześladowań religijnych i ucisku wobec kobiet do wykonywania egzekucji na dzieciach. To wywołało rezolucję ONZ, która potępiła systematyczną politykę „dyskryminacji i innych naruszeń praw człowieka”.


Były irański prezydent, Mahmoud Ahmadineżad, znany z zajadle antysemickich wypowiedzi i zaprzeczania Holocaustowi, pokazał nienawiść irańskiego reżimu do Irańczyków LGBTQ zaprzeczając ich istnieniu w jego kraju.

W Iranie nie mamy homoseksualistów jak w waszych krajach. Nie mamy ich w naszym kraju. W Iranie nie mamy tego zjawiska. Nie wiem, kto wam powiedział, że mamy.
Irański prezydent Mahmoud Ahmadineżad, 2007

Nawołująca do przemocy, zainspirowana nienawiścią retoryka o zniszczeniu Izraela jest oficjalną polityką Iranu. Nie ma tam wezwań do dialogu lub pokoju. Jednak agresywne stanowisko polityki zagranicznej Iranu, wyrażające się w haśle „śmierć Izraelowi”, różni się od wezwań „śmierć Ameryce” Irańscy przywódcy po prostu nie nawołują do zniszczenia Stanów Zjednoczonych równie często, jak wyrażają pragnienie „wymazania Izraela.”


#BREAKING: #IRGC is holding a missile exhibition in #Iran's Ahvaz city, displaying a Zolfaghar missile marked with the phrase \

#BREAKING: #IRGC is holding a missile exhibition in #Iran's Ahvaz city, displaying a Zolfaghar missile marked with the phrase "#Israel must be wiped off the map"W rzadkiej próbie udobruchania krytyków, irański najwyższy przywódca, ajatollah Ali Chamenei próbował kiedyś zbagatelizować irańskie wezwania do zniszczenia, mówiąc, że Iran nie zwraca się przeciwko Żydom, a tylko przeciwko izraelskiemu reżimowi. Nie wspomniał jednak o wielokrotnych wezwaniach irańskiego rządu i dowódców wojskowych do fizycznego zniszczenia głównych ośrodków populacji Izraela.

Jeśli Izrael popełni najmniejszy błąd przeciwko Iranowi… zniszczymy Tel Awiw…
Generał Morteza Ghorbani, dowódca Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej 2019


Jeśli zaatakują nas, zrównamy Tel Awiw i Hajfę z ziemią.
Generał brygady, Jadollah Dżavani, wysoki rangą dowódca w IRGC, luty, 2019

Populacja okręgu miejskiego Tel Awiwu wynosi 3,8 milionów ludzi, a populacja okręgu miejskiego Hajfy, 1 milion ludzi. Irańska polityka przemocy skierowanej na Izrael, nie owija niczego w bawełnę, jest wyraźna i otwarcie propagowana przez irański rząd i wojskowych dowódców.

Eksperci spraw irańskich piszą, że powtarzanie wezwania do ludobójstwa przez władze Iranu pokazuje “konsekwencję retoryki reżimu, jasność jego intencji i pewność jego przekonań”.

 

Hezbollah podziela marzenie Iranu o zniszczeniu Izraela


Niebezpieczeństwo nie ogranicza się do Iranu; znajdujemy je także u jego wojowniczych najemników, takich jak grupa terrorystyczna Hezbollah w Libanie, zbrojona i finansowana przez Teheran. Przywódca Hezbollahu, Hassan Nasrallah, groził w 2016 roku, że Hezbollah zaatakuje chemiczne zbiorniki w Hajfie i to będzie jego „bomba atomowa”, śmiejąc się, że może tym zabić dziesiątki tysięcy Izraelczyków.

 

Hezbollah, który wiele razy atakował Izrael z sąsiedniego Libanu, papuguje cele Iranu i nie ukrywa antysemickiej natury nienawiści.  


Szejk Hassan Nasrallah
Szejk Hassan NasrallahJeśli oni [Żydzi] wszyscy zgromadzą się w Izraelu, oszczędzi nam to kłopotu gonienia ich po całym świecie.

Hassan Nasrallah, 2002


Izrael jest naszym wrogiem. To jest agresywny, nielegalny i bezprawny twór, który nie ma żadnej przyszłości na naszej ziemi. Jego przeznaczenie znajduje wyraz w naszym motto: „Śmierć Izraelowi”. 


Hassan Nasrallah
, 2005

 


Tę samą inspirowaną przez Iran, ludobójczą retorykę znajdujemy w Jemenie, gdzie rebelianci Huti, także uzbrojeni i finansowani przez Iran, przyjęli hasło Chomeiniego „śmierć Izraelowi” i wzmocnili je przez dodanie religijnego podżegania. Mottem Hutich „Bóg jest wielki, śmierć USA, śmierć Izraelowi, przekleństwo na Żydów i zwycięstwo dla islamu”.

 

Na horyzoncie nie widać nadziei. Co roku irańscy polityczni, religijni i wojskowi przywódcy wydłużają ogromną listę bezpośrednich cytatów, wyrażających ich zamiar starcia z powierzchni ziemi kraju z ponad 8 milionami ludzi.


The Iran Regime’s Incitement to Destroy Israel

Honest Reporting, 23 grudnia 2019

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Paul Shindman


Izraelski dziennikarz, badacz i analityk, inżynier, działacz sportowy.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. A EU? Marek Eyal 2020-02-12


Brunatna fala

Znalezionych 842 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Niewidzialna wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Rosenthal   2021-04-06
Obcinanie głów dzieciom w Mozambiku   Bergman   2021-04-03
“Wojna jest podstępem, czyli pytanie, którą Kartę OWP czytasz?   Fitzgerald   2021-03-30
Autonomia Palestyńska daje mordercom rodziny Fogel 50 procent podwyżki   Fitzgerald   2021-03-25
W poszukiwaniu nowych sposobów finansowania terrorystycznego reżimu   Flatow   2021-03-22
Ludzie ludziom szykują ten los   Koraszewski   2021-03-21
Kiedy skrajna lewica walczy z antysemityzmem…     2021-03-19
Teheran nie daje mi spokoju   Chesler   2021-03-16
Kaszmir – sojusz militarny Azerbejdżanu, Turcji i Pakistanu   Ahmad   2021-03-09
“New York Times” wybiela Turcję   Frantzman   2021-03-09
Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk