Prawda

Niedziela, 5 grudnia 2021 - 05:44

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:
Z materiałów MEMRI

Antysemityzm po turecku,
(i wśród młodych Brytyjczyków)


2015-01-23

Jak pokazał raport MEMRI Turkish Media Project (patrz  Antysemityzm wspina się na nowe wyżyny w Turcji: groźby przeciwko Żydom tureckim, wyrazy podziwu dla Hitlera, wezwania, by posłać Żydów do obozów koncentracyjnych; Żydzi powinni płacić “specjalny podatek”) antysemityzm nadal rośnie w Turcji, a przewodzi temu rządząca partia AKP i przedstawiciele państwa. W piątkowym kazaniu imam powiedział, że według Allaha „najbardziej zaciekłymi i dzikimi wrogami islamu na ziemi są Żydzi”; parlamentarzysta AKP nazwał to kazanie „wspaniałą mową” i promował je na swojej stronie na Facebooku. Gubernator prowincji Edirne, kiedyś centrum żydowskiego życia w Turcji, zadekretował, jak to sam określił, „z wielką nienawiścią w sercu”, że Wielka Synagoga prowincji, która obecnie podlega renowacji, nie zostanie otwarta, tak jak planowano, jako dom modlitw Żydów, ale będzie „muzeum bez żadnych eksponatów”.

Poniżej podajemy przykłady niedawnych wyrazów antysemityzmu w Turcji oraz niektóre reakcje mediów:


Według raportu o mowie nienawiści w mediach tureckich: gazeta islamistyczna “Yeni Akit” jest tu leaderem – Żydzi stanowią cel numer 1


Według raportu opublikowanego 20 grudnia 2014 r. przez Fundację Hrant Dink, nazwaną imieniem turecko-ormiańskiego dziennikarza, zamordowanego w 2007 r., popierająca AKP islamistyczna gazeta „Yeni Akit” stoi na czele listy mediów, które publikują mowę nienawiści. Według tego badania Żydzi stanowią cel numer 1 mowy nienawiści, a po nich są Ormianie i chrześcijanie. Kolejnym najgorszym winowajcą jest inna gazeta islamistyczna “Mili Gazete”[1].


Wykresy: po lewej “Mowa nienawiści w mediach tureckich\

Wykresy: po lewej “Mowa nienawiści w mediach tureckich"; po prawej ”Grupy, na które się kieruje”, pokazująca Żydów na pierwszym miejscu, a za nimi Ormian i Chrześcijan. Źródło: Diken (Turcja), 30 grudnia 2014Imam w kazaniu piątkowym: "Allah mówi" że "najbardziej zaciekłymi i dzikimi wrogami islamu na Ziemi są Żydzi"; parlamentarzysta AKP nazywa to kazanie „wspaniałym” i zamieszcza je na swojej stronie Facebooka


29 listopada 2014 r. OdaTV informowała o kazaniu piątkowym z lipca 2014 r. w meczecie Ulu w Diyarbakir, w którym imam Mehmet Sait Yaz powiedział[2]:


"Najbardziej zaciekłymi i dzikimi wrogami islamu na Ziemi są Żydzi. Kto to mówi? To mówi Allah. Żydzi i chrześcijanie nigdy cię nie zaakceptują, aż poddasz się ich religii. Ci Żydzi zepsuli wszystkie porozumienia na ziemi i zamordowali 17 swoich proroków…


Gaza jest frontem bitwy całego świata islamskiego. Jeśli Gaza padnie, padną także zarówno Mekka, jak Medyna. Oni w Gazie zostają męczennikami za nas. Palestyńczycy są ofiarami za naszą religię islam. Spójrzcie na tych, którzy propagują prawa człowieka, na tę nikczemną Europę, tak zwany wzór osobowy dla nas, która uczy swojej tak zwanej cywilizacji, tej barbarzyńskiej cywilizacji… Meczety w Gazie są niszczone, świątynie, minarety są niszczone.


My muzułmanie wierzymy w książkę, w Koran, należymy do religii, która nakazuje nam jako muzułmanom nigdy nie zabijać niewinnych ludzi. Nie możemy nawet zabić Żyda, który jest niewinny. Albo chrześcijanina, który jest niewinny. Ale ich tak zwani przywódcy religijni mówią do mediów, że wszyscy Palestyńczycy muszą zostać zabici, że wszystkie palestyńskie matki powinny zostać zabite. Oni mówią, że matki nie powinny rodzić dzieci, bo zostaną one żołnierzami Mahometa, Posłańca Allaha.


A ja oświadczam tutaj: wszyscy Żydzi, którzy chwycili za broń, żeby mordować muzułmanów, muszą zostać zabici i Izrael musi zostać wymazany z mapy! I będzie wymazany z mapy z pomocą Allaha! Nie martwcie się, to jest dobra nowina, o miłosierny Allahu, pomóż Palestyńczykom! Swoim czystym imieniem, otwórz drogę do zmiażdżenia Izraela, o Allahu! Pomóż rękom muzułmańskim zniszczyć ich, o Panie! Daj nam dobrą nowinę o wyzwoleniu Al-Aksy, o Allahu! Powiedz nam, że nowi Saladynowie są w drodze i uczyń ich mocarnymi, o Allahu!”  

 Kazanie to wychwalał jako “wspaniałą mowę” parlamentarzysta AKP, Cuma Icten, który zamieścił je na swojej stronie Facebooka[3].


Gubernator prowincji Edirne dekretuje “z wielką nienawiścią w sercu”, że Wielka Synagoga Turcji, obecnie poddana renowacji, nie zostanie otwarta dla Żydów – zamiast tego będzie to muzeum bez żadnych eksponatów.


21 listopada 2014 r. Dursun Sahin, mianowany przez AKP gubernator prowincji tureckiej Edirne, która była kiedyś głównym centrum populacji żydowskiej, ogłosił, że Wielka Synagoga Edirne, zbudowana w 1907 r. największa synagoga w Europie, która obecnie jest restaurowana, nie zostanie, tak jak planowano, dostępna do użytku jako dom oddawania czci religijnej. Powiedział on: "Kiedy wiatry wojny wieją w Jerozolimie wewnątrz Al-Aksy i ci bandyci mordują muzułmanów, my w Turcji odnawiamy ich synagogi.


Mówię to z wielką nienawiścią w sercu. Ta synagoga, której odrestaurowanie jest niemal ukończone, będzie tylko muzeum, bez żadnych eksponatów w środku” [4].


Gubernator Edirne, Dursun Sahin. Źródło: Cumhuriyet, Hurriyet, 22 listopada 2014.

Gubernator Edirne, Dursun Sahin. Źródło: Cumhuriyet, Hurriyet, 22 listopada 2014.Publicysta gazety popierającej AKP: Przywódca Państwa Islamskiego (ISIS) Al-Baghdadi jest Żydem o imieniu Szimon; żydowska stolica i Mossad stoją za ISIS


W artykule z 15 września 2014 r. w popierającej AKP gazecie “Turkiye”, M. Necati Ozfatura twierdził, że przywódca i kalif Państwa Islamskiego (ISIS), Abu Bakr Al-Baghdadi, urodził się w żydowskiej rodzinie i jego prawdziwe imię brzmi Szimon. Napisał:  


"Mossad szkolił [Al-Baghdadiego] od czasu, gdy miał on 11 lat, wysłał go do Bagdadu na studia i dał mu tożsamość nieżyjącego Araba.


Obecnie USA i UE stoją naprzeciwko Izraela. Stolica żydowska stoi za ISIS. Globalny kapitał żydowski dostarcza broni i wszystkich środków ISIS. Szkolenie dostarczane jest w obozach w Izraelu. Taktyki i strategie stosowane przez ISIS są z Mossadu i są otrzymane od oficerów armii izraelskiej. Niestety, niektórzy ignoranci i nieświadomi muzułmanie idą za Al-Bagdadim, który jest żydowskiego pochodzenia.


Misją ISIS jest tworzenie chaosu na Bliskim Wschodzie, żeby osłabić pewne państwa arabskie na rzecz bezpieczeństwa Izraela i żeby narysować nową mapę Bliskiego Wschodu. Po II wojnie światowej Anglicy narysowali mapę Bliskiego Wschodu przy użyciu linijki. Teraz Izrael rysuje nową mapę, żeby stworzyć inne państwa przez osłabienie wpływu USA w regionie.


Z wyjątkiem niewielu, przywódcy i administratorzy krajów arabskich są ramieniem USA i Izraela. Poza Turcją pozostałe 56 krajów islamskich ślepo pożera własnych braci jak hieny. Gdyby rząd CHP [główna partia opozycyjna w Turcji, Ludowa Partia Republikańska] nie zniósł Osmańskiego Kalifatu, żadne tragedie nie zdarzyłyby się na Bliskim Wschodzie. Tymi, którzy nie dopuścili do utworzenia demokracji, praw człowieka, rządów prawa i systemu wielopartyjnego w 56 krajach islamskich są: chrześcijański Zachód, imperialistyczny kapitał globalny i syjonizm, który rządzi nimi wszystkimi.


Kiedy pieniądze Ameryki były drukowane przez bank żydowski, prezydent Kennedy przeniósł drukowanie dolarów do Amerykańskiego Banku Centralnego. I został zabity. Zabiło go lobby żydowskie i junta z Dallas. Gdy tylko Johnson został prezydentem po tym zabójstwie, przywrócił zadanie drukowania dolara do żydowskiego banku.


Dwóch prezydentów miało politykę ‘zerowego długu’: Lincoln, który został zabity w 1865 r. i Kennedy, który został zabity w 1963 r.


Najpierw siły imperialistyczne powodują, że inne kraje są wobec nich zadłużone przez użycie kapitału globalnego, ponieważ ci, którzy akceptują pożyczki, muszą także słuchać rozkazów. Kiedy ówczesny premier turecki, a obecnie prezydent Erdogan, zerwał stosunki z Międzynarodowym Funduszem Walutowym, wybuchł ‘protest Gezi’ Izrael, USA i Niemcy stały za próbą zamachu stanu przeprowadzoną 17-25 grudnia 2013 r. przez ‘równoległy konstrukt’ [chodzi o ruch Gulen]…”


Publicysta gazety popierającej AKP:
"Żydzi, którzy udają, że stali się muzułmanami lub chrześcijanami są najważniejszą tajną siłą Izraela”


W kolejnym artykule w “Turkiye”, z 1 listopada 201 r., pod tytułem “Żydowskie istnienie na świecie” Ozfatura napisał:


 "Ideologia żydowska oparta jest na rasie żydowskiej. Żydzi, którzy udają, że stali się muzułmanami lub chrześcijanami są najważniejszą tajną siłą Izraela. Ci tajni Żydzi podstępnie przechwytują kluczowe stanowiska w finansach, mediach i rządach krajów, w których żyją i kierują, i zarządzają tymi krajami tak, że służy to celom globalnych rządów syjonizmu.


Musimy pamiętać ważne wypowiedzi żydowskich profesorów Bernarda Lewisa i Gershoma Scholema, że ‘sabatarianie[5] nigdy naprawdę nie zostali muzułmanami i że żyją z podwójną tożsamością sabatariańsko/żydowską, podczas gdy udają, że są muzułmanami'.


Równocześnie w Ameryce nawróceni duchowni żydowscy potajemnie kierują niektórymi kościołami chrześcijańskimi i prowadzą niewiedzące, naiwne masy chrześcijańskie ku ich celowi, tj. globalnym rządom syjonizmu.


Teoria Żyda Samuela Huntingtona o zderzeniu cywilizacji, która obecnie wydaje się skierowana tylko przeciwko muzułmanom, jest w rzeczywistości jednym z największych spisków syjonizmu, którego celem jest cała ludzkość…”


Islamiści tureccy bronią ścięcia tysięcy drzew oliwnych: drzewo oliwne jest “drzewem Żydów”; Turcy muszą ściąć miliony drzew i przestać jeść oliwki


Decyzja o ścięciu ponad 6 tysięcy drzew oliwnych w dniach 7-8 listopada 2014 r. we wsi Yirca w Manisa w zachodniej Turcji, żeby zrobić miejsce na elektrownię – na co zezwoliła AKP mimo olbrzymich protestów i prób zablokowania buldożerów (zanim Najwyższy Sąd Administracyjny Turcji nakazał powstrzymanie tej operacji) była broniona i usprawiedliwiana przez islamistów i media popierające AKP. Ponadto na islamistycznych stronach internetowych krążyła ulotka, w której twierdzono, że drzewa oliwne sadzi „we wszystkich krajach” Izrael, ponieważ jest to „drzewo Żydów”, które w islamskiej tradycji „kamień i drzewo” (Wa'd al-hajar wa-'l-shajar) będzie chronić Żyda w Dzień Sądu Ostatecznego. (Według tej tradycji drzewo identyfikowane jest jako gharqad, nie zaś drzewo oliwne).Ulotkaprzedstawiała stereotypowego Żyda za drzewem oliwnym.


Pod zdjcięm jest tłumaczenie ulotki:

 "Dlaczego wszystkie drzewa oliwne powinny być ścięte?


Kiedy nadejdzie Dzień Sądu Ostatecznego, będzie wojna między muzułmanami a Żydami. Muzułmanie zwyciężą w tej wojnie. Żydzi będą uciekać i chować się za drzewami i kamieniami, a drzewa i kamienie powiedzą: ‘O muzułmaninie, za mną jest Żyd, przyjdź i zabij go natychmiast’.


Tylko drzewo oliwne nie wygłosi takiego oświadczenia, bo jest to żydowskie drzewo. Dzisiaj Izrael propaguje sadzenie drzew oliwnych w każdym kraju. Ponieważ wiedzą, że to drzewo będzie ich bronić.


Wczoraj Izrael próbował zapobiec ścięciu drzew oliwnych w Soma (niedaleko od Yirca w Manisa) przez zatrzymanie budowy elektrowni. Udało im się nawet zdobyć nakaz zatrzymania budowy od Najwyższego Sądu Administracyjnego. Ale nasz rząd przeprowadził powalenie drzew mimo orzeczenia sądu – i przez zrobienie tego pokrzyżował plany Izraela.


Planuje się, że w ciągu następnych trzech lat wszystkie drzewa oliwne w Turcji będą ścięte. To jest wielki cios dla Izraela.


Ale ścięcie tych wszystkich drzew nie wystarczy. Nasza ludność musi także wykonać swój obowiązek; muszą przestać konsumować oliwki i przestać być częścią ich spisku.


NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ, DZIECKO OSMANÓW


#niekupujemyoliwek”


Reakcje na wypowiedzi antysemickie


Główny Rabinat Turcji, Zarząd Fundacji i parlamentarzysta opozycyjnej CHP odpowiadają na oświadczenie gubernatora Edirne, że odnowiona synagoga nie będzie miejscem oddawać czci religijnej.  


W reakcji na wypowiedź gubernatora Edirne, Dursuna Sahina, że odnowiona Wielka Synagoga nie będzie używana jako miejsce oddawania czci religijnej, Główny Rabinat Turcji wydał oświadczenie, stwierdzające: "To skandal, że takie uwagi wypowiada gubernator, który reprezentuje nasz rząd. Według własnych słów gubernatora jego wypowiedź była uczyniona z wielką nienawiścią w jego sercu, zamieniając Żydów Turcji, którzy żyją tutaj dumnie od stuleci, w ‘Innego’ i określając nas jako ‘wroga’”[6].


Przewodniczący tureckiego Zarządu Fundacji, Adnan Ertem powiedział agencji informacyjnej Anatolii 22 listopada 2014 r., że wszystkie decyzje dotyczące użytku i funkcjonowania budynków należących do Zarządu, są podejmowane tylko przez Zarząd. Przysiągł, że Wielka Synagoga będzie służyła jako miejsce oddawania czci religijnej dla Żydów i że będzie otwarta dla publiczność – włącznie z odwiedzającymi z całego świata[7].


Wielka Synagoga w renowacji. Źródło: Cumhuriyet, Hurriyet, 22 listopada 2014.

Wielka Synagoga w renowacji. Źródło: Cumhuriyet, Hurriyet, 22 listopada 2014.Ponadto parlamentarzysta głównej partii opozycyjnej Turcji, CHP, Aykan Erdemir potępił uwagi gubernatora jako “mowę nienawiści” i napisał: "Jeśli Şahin nie ustąpi, by zachować godność stanowiska i honor Turcji, powinien być natychmiast usunięty” Dodał: “jest haniebne, by osobistość publiczna czyniła takie uwagi” i napisał” nienawiść i antysemityzm porwały państwo"[8].

 

Przypisy:

[1] Diken (Turkey), 30 grudnia 2014.

[2] Youtube.com/watch?v=_zX8EjRY8Qk, dostęp 30 grudnia 2014.

[3] Facebook.com/video.php?v=702662573162148&pnref=story, zamieszczone 29 lipca 2014, dostęp 30 grudnia 2014.

OdaTV (Turcja), 29 listopada 2014.

[4] Cumhuriyet, Hurriyet, 22 listopada 2014. Po wystąpieniu Naczelnego Rabinatu i pod presją liberalnych publicystów gubernator zadzwonił do Naczelnego Rabina Ishaka Halevy 24 listopada 2014 r., żeby przeprosić. Powiedział, że jego słowa zostały źle zrozumiane i że nie chodziło mu o żydowską społeczność Turcji. Hurriyet Daily News (Turcja), 25 listopada 2014.

[5] Sabatarianie są potomkami żydowskich wyznawców XVII-wiecznego samozwańczego mesjasza Sabbataja Zwi, którego Sułtan zmusił do przejścia na islam. Choć uważają się za muzułmanów i są za takich oficjalnie uznani, ich turecka nazwa, Dönme, co znaczy “konwertyta”, ma również znaczenie „zdrajca”.  

[6] Hurriyet, Cumhuriyet, 22 listopada 2014.

[7] AA (Anatolia News Agency), Hurriyet Daily News, 22 listopada 2014.

[8] Hurriyet Daily News (Turcja), 22 listopada 2014.

Źródło: MEMRI, Specjalny komunikat nr 5935, z 16 stycznia 2015

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Od Redakcji

 

W krajach muzułmańskich (tak arabskich, jak i innych) od wielu lat najczęściej sprzedawane książki to: „Koran”, „Protokoły mędrców Syjonu” i „Mein Kampf”.

 

Tymczasem w Wielkiej Brytanii przeprowadzono badania na reprezentatywnej próbie młodych Brytyjczyków, z którego wynika, że prawie 60 procent respondentów nie wie, że 6 milionów Żydów naziści zamordowali podczas drugiej wojny światowej, około 15 procent uważa, że przedsiębiorstwa prowadzone przez Żydów powinny być oznakowane (21procent, że przedsiębiorstwa prowadzone przez muzułmanów powinny być oznakowane), 15 procent uważa, że Żydzi powinni mieć wpisaną swoją religię do dokumentów, którymi się legitymują. 25 procent uważa, że jest prawdopodobne wprowadzenie w Europie ustaw antyżydowskich.      


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. polski antysemityzm mieczysławski 2015-01-23


Brunatna fala

Znalezionych 982 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk