Prawda

Poniedziałek, 29 listopada 2021 - 03:26

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Milczenie „Guardiana”


Adam Levick 2014-03-15


Wczoraj (12 marca 2014) o 16:27 czasu izraelskiego “Guardian” opublikował esej Margot Ellis, zastępczyni komisarza generalnego UNRWA, o tym, co – jak twierdzi – jest narastającym kryzysem humanitarnym na Zachodnim Brzegu i w Gazie. Jej artykuł “Aid money follows the cameras, which is why Palestine is suffering so badly” [Pieniądze pomocowe idą tam, gdzie są kamery i dlatego Palestyńczycy tak bardzo cierpią], z 12 marca jest typowy dla “Guardiana”, bo za cierpienia palestyńskie obwinia Izrael i w artykule mającym ponad 800 słów nie ma ani jednego słowa o odpowiedzialności Hamasu lub Autonomii Palestyńskiej.

Ellis nie tylko przedstawia Palestyńczyków jako bierne ofiary, ale twierdzi – w gazecie, która obsesyjnie dostarcza relacji z Izraela i terytoriów palestyńskich – że media nie poświęcają wystarczającej uwagi ich strasznemu losowi i, co może jeszcze bardziej absurdalne,  biorąc pod uwagę ich udział w ogólnej pomocy międzynarodowej, że Palestyńczycy nie dostają sprawiedliwej części funduszy. Na żądania Ellis składał się apel o zwiększenie uwagi poświęcanej cierpieniom Palestyńczyków, podniesienie środków pomocowych dla UNRWA i zakończenie (legalnej) blokady Gazy.

 

O 17:14 tego samego dnia, kiedy dzieci izraelskie wracały do domu ze szkoły, w całym południowym Izraelu rozległy się syreny Kodu Czerwieni, kiedy terroryści z Gazy wystrzelili około 40 rakiet i pocisków moździerzowych (znanych inaczej jako 40 indywidualnych zbrodni wojennych) [* Późniejsze dane na temat liczby wystrzelonych rakiet znajdują się pod artykułem. – A.K. ] na cywilów izraelskich, powodując, że w miastach takich jak Sderot i Netiwot tysiące spędziły noc w schronach.

 

Ten najnowszy atak dokłada się do ponad 8 tysięcy takich ataków od kiedy Izrael wycofał się z Gazy w 2005 r., i stanowi największą salwę od zakończenia operacji "Filar Obrony" w listopadzie 2012 r.

 

Co ciekawe, jeśli spojrzysz na strony “Guardiana” IzraelPalestyna i Gaza, to chociaż zobaczysz ich sprawozdanie na żywo z wczorajszej wizyty premiera Camerona w Izraelu, włącznie z Live Blog z jego przemówienia w Knessecie, nie znajdziesz ani jednej wzmianki o ataku palestyńskim. (Jak dotąd jedyną wzmianką odnoszącą się do tego ataku jest krótka depesza AP w dziale World News, którą niełatwo zlokalizować.)

 

Oczywiście, milczenie „Guardiana” w obliczu tak wyraźnego pogwałcenia prawa międzynarodowego – umyślne ostrzeliwanie cywilów – przez Palestyńczyków w Gazie należy widzieć w kontekście konsekwentnej odmowy tej grupy medialnej do uznania odpowiedzialności Palestyńczyków za własne, destrukcyjne zachowania.

 

 Jeśli czytasz “Guardiana”, można ci niemal wybaczyć, jeśli nie wiesz, że Hamas – grupa rządząca Gazą – odrzuca istnienie państwa żydowskiego w jakichkolwiek granicach, indoktrynuje swoją młodzież morderczą ideologią antysemicką i kieruje się swoją kartą założycielską, w które cytowane są Protokoły mędrców Syjonu jako „dowód”, że Żydzi próbują opanować świat.

 

Ponadto, kiedy “Guardian” aprobuje oceny społecznych i ekonomicznych problemów w Gazie “międzynarodowych ekspertów” takich jak Ellis, ale nie wspomina o szkodliwym wpływie ekstremistycznej, islamistycznej ideologii Hamasu, ich sprzeniewierzenia funduszy przekazanych na rozwój na budowanie tuneli dla terrorystycznej działalności i na produkcję broni oraz  tyranię, jaką narzucają na kobiety, gejów, mniejszości religijne i dysydentów politycznych, odbiera on czytelnikom możliwość zrozumienia szerszego kontekstu obecnego procesu pokojowego.

 

Oczywiście, lekcja wyciągnięta z wycofania się Izraela z Gazy i z trwającego terroru dochodzącego ze Strefy Gazy, może umknąć wielu ludziom na lewicy, ale jest intuicyjnie zrozumiała dla większości Izraelczyków. Sondaże w Izraelu, które pokazują przeważające poparcie dla rozmów, popierają (w zasadzie) utworzenie państwa palestyńskiego, ale pokazują także wielki sceptycyzm, że jakiekolwiek porozumienia z Mahmoudem Abbasem da w wyniku rzeczywisty pokój, odzwierciedlają bolesną lekcję wyciągniętą z wycofania się z Południowego Libanu, z terroru zrodzonego z porozumień w Oslo i z wycofania się z Gazy. 

 

Niezdolność wielu ludzi lewicy do zdecydowanego potępienia terroru islamistów z Gazy i przypisania choćby minimalnej odpowiedzialności przywódcom palestyńskim za obecne działania zbrojne, mówi sceptycznej, zmęczonej wojną publiczności izraelskiej, że jeśli wycofanie się z Zachodniego Brzegu da w wyniku (czego się obawiają) ekstremistyczne władze rządzące Palestyną, to te „postępowe” głosy nadal będą milczeć w obliczu niekończącego się terroru, a prawdopodobnie będą winić Izrael za kroki zapobiegające i odwetowe, wywołane takimi atakami.

 

Podczas gdy nawet ludzie, którzy twierdzą, że są przyjaźni wobec państwa żydowskiego, niezmordowanie pouczają Izraelczyków o potrzebie rozwiązania w postaci dwóch państw –  zawiera to często z lekka przykrytą groźbę nieokreślonych konsekwencji, jeśli Izrael nie dokona wystarczających ustępstw, która według tych prawiących kazania krytyków jest niezbędna dla pokoju – bardzo niewielu uważa za stosowne ostrzegać Palestyńczyków przed konsekwencjami ich podżegania, terroru i antysemityzmu, przenikających ich społeczeństwo. 

 

Jak długo nie pociąga się Palestyńczyków do odpowiedzialności za ich zachowanie, które jest sprzeczne z dążeniem do pokoju i koegzystencji, a zwolennicy rozwiązania w postaci dwóch państw odmawiają wzięcia pod uwagę poprzednich niepowodzeń formuły „ziemia za pokój” przy dyskutowaniu obecnej formuły dwóch państw, tak długo Izraelczycy nie będą mieli bodźców do czynienia bolesnych kompromisów, zawsze wymaganych od nich przez pyszałkowate i moralnie świętoszkowate „głosy postępowe” na Zachodzie.  

 

What the Guardian lefts silence about 40 Palestinian war crimes means to the peace process   

 

CiF Watch, 13 marca 2014

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Adam Levick

Autor i redaktor naczelny strony internetowej CiF Watch zajmującej się monitorowaniem antysemityzmu na łamach "Comment is Free" strony internetowej "Guardiana" i "Observera".

 Strona www autora* Times of Israel z 14 marca informuje, że w środę 13 marca z terenu Gazy wystrzelono ponad 60 rakiet w kierunku Izraela. Armia izraelska odpowiedziała ogniem artyleryjskim, niszcząc 29 stanowisk rakietowych. Islamski Dżihad twierdzi, że wystrzelił 130 rakiet. (Pewna część rakiet nie dolatuje do granic Izraela spadając na terenie Gazy.) Jak podają źródła palestyńskie z Gazy, w czwartek co najmniej trzech Palestyńczyków odniosło rany, najprawdopodobniej podczas odpalania rakiet. Również w czwartek Egipt wynegocjował zawieszenie broni.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 980 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk