Szaleństwa głębokiej wiary


Hugh Fitzgerald 2022-04-13


Najwyższe szczyty obłędu w islamskim stylu obejmują między innymi religijne wskazówki irańskiego, nieżyjącego już ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego, wraz z jego niezapomnianym oświadczeniem opublikowanym w dziele Tahrirolvasleh, tom 4, Darol Elm, Kum, Iran, 1990: “Mężczyzna może mieć stosunek seksualny ze zwierzętami takimi jak owce, krowy, wielbłądy i tak dalej. Jednak powinien zabić zwierzę po tym, jak miał orgazm. Nie powinien sprzedawać mięsa ludziom we własnej wsi; jednak sprzedanie mięsa w sąsiedniej wsi jest dopuszczalne”.  

Innym przykładem jest informacja z zeszłego miesiąca z Pakistanu, (który, podobnie jak Iran, jest pośmiewiskiem narodów), o kobiecie, którą zadźgano nożami, ponieważ innej kobiecie śniło się, że ofiara popełniła bluźnierstwo wobec Proroka Mahometa. Relacja z tej sprawy znajduje się tutaj


Trzeci przykład właśnie pojawił się w niezastąpionym MEMRI.org. Znajdujemy tam nagranie wywiadu udzielonego 22 marca przez szanowanego uczonego w islamie, Mraweha Nassara, o prawdziwej przyczynie wojny w Ukrainie i o złowrogich planach syjonistycznych Żydów, którzy przygotowują się do wielkiej przeprowadzki ponoć plajtującego państwa Izrael do nowego żydowskiego państwa w Ukrainie.


Ta obłąkana interpretacja wojny Putina znajduje się tutaj

Palestyński uczony islamski Mraweh Nassar, sekretarz generalny Jerozolimskiego Komitetu Międzynarodowego Związku Muzułmańskich Uczonych, powiedział w wywiadzie 22 marca 2022 udzielonym związanej z Bractwem Muzułmańskim, arabskojęzycznej stacji telewizyjnej Kanał 9 (w Turcji), że wojnę w Ukrainie wszczęli Żydzi w celu założenia tam żydowskiego państwa, które zastąpi Izrael. Wyjaśnił, że Ameryka i Zachód porzuciły Żydów, którzy zrozumieli, że syjonistyczny projekt jest porażką i zakończy się w ciągu dwóch lat. Rozwinął to twierdząc, że w ten sposób Izrael sprzymierzył się z Rosją i Chinami.

“Syjonistyczny projekt jest porażką i zakończy się w ciągu dwóch lat”? „Ameryka i Zachód porzuciły Żydów”? Ciekawa sprawa z tą porażką podczas gdy europejskie kraje głośno domagają się możliwości kupowania izraelskiej broni; gdy wagę Izraela jako ekonomicznej lokomotywy, szczególnie we wszystkich aspektach najnowocześniejszej techniki, odczuwa się w całym świecie zachodnim; kiedy izraelskie start-upy mają IPO [pierwsze oferty publiczne] na Wall Street i co tydzień kolejny zostaje ogłaszany “jednorożcem” – co znaczy, że firmę szacuje się na ponad miliard dolarów. Izrael stał się światowym liderem w obronie przeciwrakietowej  - zarówno Żelazna Kopuła, jak Żelazny Promień – i w technologii dronów. Izraelskie lotnictwo samoloty i wojska lądowe są rutynowo zapraszane na manewry NATO. Sekretarz generalny NATO, Jens Stoltenberg, pisze, że “Izrael jest ważnym partnerem NATO od ponad 20 lat, jak również aktywnym członkiem Śródziemnomorskiego Dialogu NATO; NATO i Izrael współpracują w różnych dziedzinach, włącznie z nauką i techniką, przygotowaniem i zarządzaniem kryzysami, odpornością, kontrterroryzmem, wojskową medycyną, zapobieganiem rozprzestrzeniania broni masowego zniszczenia i sprawami kobiet, pokoju i bezpieczeństwa”. Międzynarodowo zaakceptowana definicja antysemityzmu, sformułowana przez International Holocaust Remembrance Alliance (IHRA), została przyjęta przez 36 krajów i wiele międzynarodowych organizacji. Izrael został zaszeregowany jako dziewiąte najszczęśliwsze państwo na świecie, po przesunięciu się z 14 pozycji w 2020 roku, na 11. w 2021 roku i 9. Dzisiaj, Izrael jest światowym liderem w energii słonecznej, gospodarowaniu wodą (włącznie z powtórnym użyciem, nawadnianiem kropelkowym i produkowaniem wody z powietrza), długowiecznych baterii. Maleńki Izrael stał się liderem w wojnie cybernetycznej i cyberbezpieczeństwie, plasując się obok USA, Chin, Rosji i Wielkiej Brytanii, a uczony w islamie ogłasza porażkę Izraela.


Mraweh Nassar przenosi własną desperację na Izrael: to nie Izrael, ale Palestyńczycy zostali „porzuceni” przez tak wielu. Przez UE, która w tym roku wstrzymała pomoc dla AP i nie pozwoli na jej przekazanie aż do czasu, kiedy AP zmieni antysemickie podręczniki szkolne. Przez amerykański establishment polityki zagranicznej, który – kiedy rząd amerykański “zwraca się ku Azji” – porzuciwszy całkowicie Afganistan i zatrzymując tylko 2500 żołnierzy w Iraku – stracił wiele ze swojego dawniejszego zainteresowania Bliskim Wschodem i sprawą Palestyny. Przez administrację Bidena, która nie otworzyła ponownie biura OWP w Waszyngtonie ani “konsulatu dla Palestyńczyków” w Jerozolimie, jak to obiecywała zrobić. Przez cztery kraje arabskie – ZEA, Bahrajn, Maroko i Sudan — które dołączyły do Porozumień Abrahamowych w celu promowania własnych interesów narodowych przez normalizację stosunków z Izraelem zamiast pozwalać Palestyńczykom na zakładanie weta wobec ich stosunków z żydowskim państwem. Przez inne państwa arabskie, włącznie z Egiptem o największej liczbie arabskiej ludności i Arabię Saudyjską o największym bogactwie, które wyżej cenią sojusze bezpieczeństwa z Izraelem niż stosunki z Palestyńczykami. Przez saudyjskiego następcę tronu, Mohammeda bin Salmana, który mówił w imieniu wielu Arabów, kiedy w 2018 roku, zirytowany nieustannym jęczeniem Mahmouda Abbasa o większe poparcie, przerwał mu i powiedział „zaakceptujcie wreszcie jakąś umowę, jaką oferują wam Amerykanie”. Dyplomatycznie, ekonomicznie, militarnie Izrael staje się coraz silniejszy. Dyplomatycznie, ekonomicznie, militarnie Palestyńczycy kontynuują spadanie w dół.

Mraweh Nassar: “[Izraelczycy] nie rozumieją niczego poza siłą. Jeśli bezpieczeństwo ich państwa zależy od obrania strony Rosji, a przynajmniej od ich neutralności, zrobią to, nawet jeśli oznacza to poświęcenie [ukraińskich] Żydów. 

Izrael nie porzuca ani ukraińskich Żydów, ani nie-Żydów. Dostarczył ponad 220 ton cennej pomocy humanitarnej do Ukrainy, znacznie więcej niż jakikolwiek inny kraj poza USA. Zbudował olbrzymi szpital polowy wewnątrz Ukrainy, obsadzony izraelskim personelem medycznym. Izrael nie “poświęca” ukraińskich Żydów, ale szeroko otwiera drzwi dla potencjalnie dziesiątków tysięcy żydowskich uchodźców z Ukrainy i jak dotąd przyjął 25 tysięcy nie-żydowskich uciekinierów. Izrael nie stoi po stronie Rosji ani nie jest neutralny. Głosował za potępieniem Rosji w ONZ i jego przywódcy potępiali Putina i Rosję. Izrael powstrzymuje się jednak przed dostarczaniem Ukraińcom broni ze zrozumiałego powodu, że Rosja w odwecie nie pozwoli dłużej izraelskim samolotom latać nad Syrią, uderzając w irańskie bazy, gdzie zarówno produkuje się, jak i przechowuje precyzyjnie naprowadzane pociski przeznaczone dla Hezbollahu. Ten wzgląd, wyjątkowy dla Izraela, wyjaśnia odmowę dostarczenia broni Zeleńskiemu przez żydowskie państwo.

Także w fałszywym Holokauście… Jest książka napisana przez Żyda, który pyta: ‘Kto zabił Żydów?’ Proponowali, że wezmą Żydów po pięć dolarów za każdego. Spojrzeli jeden raz, zobaczyli, że większość z nich jest stara, i powiedzieli: ‘Nie chcemy ich’. Żyd napisał tę książkę i powiedział: ‘My zabiliśmy Żydów’ – o to mu chodzi – ‘ponieważ odmówiliśmy przyjęcia 100 tysięcy lub 200 tysięcy Żydów, którzy byli w Niemczech w zamian za garść dolarów’.


Oni chcieli tylko młodych ludzi. Nie chcieli starych”.  

“Fałszywy Holokaust”. Oczywiście, musiał być “fałszywy” z liczbą ofiar niezmiernie wyolbrzymioną, żeby zdobyć współczucie dla powstającego państwa żydowskiego. I to działało: ludzie powtarzali, że “zginęło sześć milionów” bez brania pod uwagę dowodów dostarczanych przez takich ludzi jak Mraweh Nassar. We własnym, osobliwie szaleńczym ujęciu negacji Holokaustu Mraweh twierdzi, że jest on “fałszywy”, ale potem – w następnym zdaniu – sugeruje, że był rzeczywisty i że Żydom poza Europą, w mandatowej Palestynie, przedstawiono ofertę: mogli „kupić” Żydów z Niemiec i zabrać ich w bezpieczne miejsce. Ale ci chciwi Żydzi nie “chcieli wielu z nich”, nie byli gotowi płacić nawet nędznych pięciu dolarów za głowę, a przecież mogli uratować tak wielu. Chcieli “ratować” tylko młodych Żydów, którzy mogli pomóc im zbudować – dosłownie – żydowskie państwo, a nie starych Żydów, których musieliby utrzymywać i którzy byliby tylko obciążeniem. Zamiast tego pozostawili tych Żydów tam, gdzie byli, gdzie potem zabili ich Niemcy w tym, co Nassar nazywa „fałszywym Holokaustem”. Oczywiście, to wszystko jest nonsensem. Ale w obłędnym świecie islamu widocznie ma sens.  


Tutaj jest więcej fantazji uczonego w islamie Nassara:

[Izraelczycy] zwrócili się na wschód. Teraz chcą Rosji i Chin, ponieważ Ameryka ich porzuciła. [Ameryka] powiedział im krótko: wasz [syjonistyczny] projekt jest porażką i musi się skończyć – jeśli nie w tym roku, to w następnym. Amerykanie rozumieją, że popierają upadający projekt, więc [Izraelczycy] szukają alternatywy, którą może być Rosja albo Chiny”.

Nassar powtarza swoją mantrę o “porażce” żydowskiego państwa: “Ameryka porzuciła ich [Żydów]”. Ameryka powiedziała Izraelowi: “Wasz [syjonistyczny] projekt jest porażką i musi się skończyć” w ciągu następnych dwóch lat. A więc Izraelczycy potrzebują alternatywnych źródeł poparcia – w Rosji lub w Chinach. Oczywiście, zarówno Rosja, jak Chiny od dziesięcioleci są niezłomnie antyizraelskie; co miałoby spowodować, że Izrael uznałby któryś z tych krajów za możliwego sojusznika? I dlaczego Rosja, która walczy, by zmusić Ukrainę do pozostania w rosyjskiej orbicie, miałaby pozwolić, by Ukraina stała się żydowskim państwem? A sami Ukraińcy, którzy zaciekle walczą, nie mają zamiaru uciekać z Ukrainy en masse, i nie zamierzają pozostawiać swojego kraju Rosjanom, jak fantazjuje Mraweh Nassar, ani zostawiać po sobie pustkę, by mogli go zaludnić Izraelczycy, zdecydowani na stworzenie nowego żydowskiego państwa teraz, kiedy ich pierwsze państwo w „Palestynie” zakończyło się „porażką”.  

“Więc oni [Izraelczycy] nie zepsują swoich stosunków z Rosją lub [Chinami] z powodu garści Żydów. Dla nich ci [ukraińscy] Żydzi mogą iść do diabła….

Izrael, który poruszył niebo i ziemię, żeby pomóc Ukraińcom (zarówno Żydom, jak nie-Żydom), którzy uciekli z Ukrainy, według wersji Nassara wcale nie pomaga, ale mówi ukraińskim Żydom, by “szli do diabła” – “nie uratujemy was, zostawiamy was samych”. Jego wersja jest dokładną odwrotnością prawdy.

Nawet sami Żydzi, włącznie z Liebermanem i Netanjahu, są teraz przekonani, że Palestyna nie może być państwem dla Żydów. Zaczęli więc mówić, że święta Jerozolima jest w Ukrainie, a nie w Palestynie. Ukraina jest teraz kandydatem na przyszłe państwo żydowskie”.

Mraweh Nassar mógł tego nie zauważyć, ale Lieberman i Netanjahu byli poza rządem od pewnego czasu i żaden z nich nigdy nie powiedział tego, co przypisuje im Nassar – że „Palestyna nie może być państwem dla Żydów”, a Ukraina stanie się (jeśli Żydzi do tego doprowadzą) „przyszłym państwem żydowskim”.

Być może jednym z powodów, że oni [Żydzi] wszczęli tę wojnę, było opróżnienie Ukrainy.  

Jak to jest, że nikt poza Mrawehem Nassarem nie wydaje się sądzić, że to Żydzi zaczęli wojnę w Ukrainie? I jakim podstępem, jego zdaniem, skłonili Putina do wyprawienia 190 tysięcy rosyjskich żołnierzy, by najechali Ukrainę, jak również do oświadczenia, że ratuje Ukrainę przed rządami „nazistów”, chociaż na czele ukraińskiego rządu stoi Wołodymyr Zeleński, żydowski prezydent, którego dziadkowie ocaleli z Holokaustu?   

Zachód jest teraz przekonany, że [żydowskie] państwo jest skazane, że [syjonistyczne] przedsięwzięcie nie udało się. Jakie jest więc rozwiązanie? Że zamiast Zachodu Rosja i Chiny zaadoptują Izrael, lub że będzie alternatywne [państwo] Cały świat wie o żydowskim państwie we wschodniej Ukrainie. Pamiętam, że był tam 43 tysiące [Żydów], ale teraz mówią 200 tysięcy.  

Zachód nie daje żadnych sygnałów, że sądzi, iż żydowskie państwo „jest skazane”. To jest część fantazji Mraweha Nassara, który kontynuuje:

“Dlaczego naprawdę zdarzył się Holokaust? Pozostawmy na uboczu to, co się mówi. Podczas II wojny światowej niektórzy Żydzi dołączyli do Amerykanów i Zachodu, a inni dołączyli do Niemiec. Powiedzieli: jeśli Niemcy zwyciężą, będziemy z Niemcami, a jeśli Zachód zwycięży, będziemy z Zachodem. Hitler odkrył, że byli [żydowscy] szpiedzy, więc zabił kilku z nich – to nie były setki tysięcy, jak oni mówią. To są wszystko kłamstwa….

“Inni [Żydzi] dołączyli do Niemiec”. Jacy Żydzi dołączyli do nazistowskich Niemiec podczas II wojny światowej? Byłoby fascynujące posłuchać domniemanych dowodów Nassara na tak absurdalne twierdzenie. I moglibyśmy skorzystać z okazji i przypomnieć mu, że Hadż Amin al-Husseini, Mufti Jerozolimy i przywódca palestyńskich muzułmanów od początku lat 1920. do końca II wojny światowej, istotnie stanął po stronie nazistowskich Niemiec. Hadż Amin al-Husseini spędził lata wojny w Berlinie, gdzie spotkał Hitlera. Istnieje słynna fotografia ich obu i wideo z nimi tutaj.


Al-Husseini był przyjacielem zarówno Adolfa Eichmanna, jak Heinricha Himmlera, i przypuszczalnie odwiedził także Auschwitz, żeby zobaczyć, jak w praktyce działa Ostateczne Rozwiązanie Problemu Żydowskiego, do którego gorąco zachęcał.  


Nassar wyjaśnia, zarówno uzasadniając, jak i minimalizując Holokaust, że Hitler zabił kilku “żydowskich szpiegów”, a ponadto liczba zabitych nie wynosi nawet setek tysięcy. 

Teraz mówią, że Świątynia i biblijna Jerozolima są umieszczone w Ukrainie, a nie w Palestynie. Jeśli to nie wyjdzie, jutro mogą powiedzieć, że są one w Holandii”.  

Zatem Izrael jest “skazany na porażkę” w ciągu dwóch lat. I Żydzi już planują przeniesienie się na bezpieczniejsze tereny, do wkrótce opustoszałej Ukrainy. Już planują przeniesienie Jerozolimy do Ukrainy razem z wszystkimi żydowskimi miejscami świętymi, włącznie z Ścianą Zachodnią i cmentarzem na Górze Oliwnej, i przekonują żydowskie masy, że Wzgórze Świątynne i biblijna Jerozolima „mieszczą się w Ukrainie”. Niemałe przedsięwzięcie. A jeśli Żydzi odmówią zaakceptowania tej przeprowadzki, no cóż, wtedy ustanowią ponownie swoje syjonistyczne państwo w Holandii lub w Birobidżanie na lodowatej Syberii, albo w Ugandzie w najgorętszej Afryce – nie ma znaczenia, gdzie osiedlą się Żydzi, jak długo zrezygnują ze swojego “nieudanego państwa” w Palestynie.   


Nie trudno dostrzec, o co tu chodzi. Oszalały z rozpaczy z powodu izraelskiego sukcesu i palestyńskiej porażki palestyński duchowny, Mraweh Nassar, przekonał sam siebie, że to Izrael jest porażką, a w jego głowie Żydzi rozpaczliwie szukają innej ojczyzny i zdecydowali się na Ukrainę. Tylko obłąkany palestyński duchowny mógł coś takiego wymyślić. Dla reszty z nas, byłoby to trudne. Przykro mi, Mrawehu Nassarze. Dalej, trzymaj się swojego świata bredni. Uczyni twoje życie palestyńskiego duchownego nieco mniej nieznośnym, przynajmniej przez następne dwa lata, kiedy będziesz czekał na spełnienie się swojego proroctwa.


Muslim  Cleric Claims Jews Started Ukraine War Because They Want To Establish Jewish State There

7 kwietnia 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Hugh Fitzgerald

Publicysta Jihad Watch,