Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas


Daniel Greenfield 2022-04-02

Mahmoud Abbas, wybrany prezydent „Autonomii Palestyńskiej od stycznia 2005 do 2008, a następnie  popierany przez cały świat dożywotni dyktator. (Zdjęcie: Wikipedia)
Mahmoud Abbas, wybrany prezydent „Autonomii Palestyńskiej od stycznia 2005 do 2008, a następnie  popierany przez cały świat dożywotni dyktator. (Zdjęcie: Wikipedia)

Stworzenie terrorystycznego państwa, rządzonego jak dyktatura i podzielonego między dwie skłócone grupy terrorystów było najwyraźniej wspaniałą inwestycją.  


Jak pokazuje najnowszy sondaż arabskich muzułmanów, którzy żyją na okupowanych przez terrorystów terytoriach w Izraelu, a co prezentuje izraelski dziennikarz Khaled Abu Toameh:


“Ani Hamas, ani rządząca grupa Fatahu z prezydentem Autonomii Palestyńskiej, Mahmoudem Abbasem na czele, nie zasługują, by sprawować władzę i reprezentować palestyński naród, według sondażu opinii publicznej opublikowanego w weekend.  Podczas gdy 33% powiedziało, że żadna strona nie zasługuje na taką rolę, 31% wierzy, że Hamas zasługuje na nią nieco bardziej niż Fatah pod kierownictwem Abbasa, a 29% jest odwrotnego zdania”.

Według sondażu przeprowadzonego przez Palestyński Ośrodek Strategii i Sondaży (PCPSR), gdyby palestyńskie wybory prezydenckie odbywały się dzisiaj, przywódca Hamasu Ismail Hanija pokonałby Abbasa.


Ostatnim razem, kiedy Autonomia Palestyńska zorganizowała wybory, Hamas wygrał. Od tego czasu (a mówimy o czasach administracji Busha) nie było rzeczywistych wyborów i Abbas po prostu na zawsze zajął urząd prezydenta.

 

Jak jest popularnyJak jest popularny?


W sondażu PCPSR 73% respondentów chce rezygnacji Abbas, co jest spadkiem o jeden procent (74%) w sondażu trzy miesiące temu, jak pisze Abu Toameh. W Judei i Samarii było to 71%, podczas gdy w Strefie Gazy, która jest rządzona przez Hamas, jest to 76%.


I Hamas z łatwością pokonałby go w każdych wyborach.


W konkurencji między Abbasem a Haniją, przywódca Hamasu otrzymałby 54% głosów w porównaniu do 38% dla Abbasa, jak wynika z tego sondażu.


Jeśli jednak OWP wysunęłoby na kandydata własnego przywódcę terrorystycznego, mógłby on pobić Hamas.  

“Według nowego sondażu uwięziony przywódca Fatahu, Marwan Barghouti, który odsiaduje pięć wyroków dożywocia za rolę w terrorystycznych zamachach podczas drugiej intifady, jest jedynym kandydatem, który pokonałby Haniję w wyborach prezydenckich, otrzymując 59% głosów do 37% dla Haniji” – pisze Abu Toameh.

To oznacza, że będzie więcej nacisków na Izrael, by wypuścił Barghoutiego, aby ten mógł przejąć OWP jako bardziej „umiarkowana” alternatywa do Hamasu. Oczekujcie, że administracja Bidena, podobnie jak administracja Obamy przed nią, zacznie naciskać na wykonanie tego. Tutaj więc jest przypomnienie, dlaczego Barghouti jest w izraelskim więzieniu: 

“Zbrodnie zorganizowane przez Barghoutiego obejmują: zamordowanie greckiego mnicha Tsibouktsakisa Germanusa w Jerozolimie 12 czerwca 2001 roku; zamordowanie Joelaa Hena w Jerozolimie 15 stycznia 2002 roku; i zamordowanie Eliego Dahana, Josefa Habiego i Salima Barakata w Tel Awiwie 5 marca 2002 roku.


Został uniewinniony z 21 morderstw w 33 innych zamachach z powodu braku wystarczających dowodów.


Barghouti był założycielem i wysokiej rangi funkcjonariuszem uznanej za terrorystyczną grupy Brygady Al-Aksa, która była odpowiedzialna za zmasakrowanie dziesiątków Izraelczyków w zamachach samobójczych i zamachach z bronią palną podczas drugiej intifady (2001-2005).


Barghouti przewodniczył także Tanzim, zbrojnej frakcji Fatahu, która także przeprowadzała zamachu na izraelskich cywilów podczas drugiej intifady.


Podczas procesu Barghouti nie okazał żadnej skruchy za popełnione morderstwa”.

A przyczyną tego wszystkiego jest fakt, że większość “Palestyńczyków” chce terroryzmu.


Abu Toameh pisze:

“Wyniki sondażu pokazują, że 60% uprawnionych do głosowania Palestyńczyków popiera odwołanie uznania Izraela przez OWP, a 61% popiera zawieszenie wszystkich porozumień z żydowskim państwem, włącznie z koordynacją w dziedzinie bezpieczeństwa między AP i IDF na Zachodnim Brzegu.


Ponadto 70% jest przeciwna bezwarunkowemu wznowieniu palestyńsko-izraelskich negocjacji, podczas gdy 64% sprzeciwia się dialogowi z administracją USA prezydenta Joego Bidena.


Sondaż pokazuje, że 84% uważa instytucje AP za skorumpowane, podczas gdy niemal 70% mówi to samo o instytucjach Hamasu.


Zapytani o najbardziej skuteczny środek ‘zakończenia izraelskiej okupacji i zbudowania niepodległego państwa’, respondenci podzielili się na trzy grupy: 44% wybrało ’zbrojną walkę’, 25% negocjacje i 24% ‘powszechny opór’”.

Dawno już minęła pora na zakończenie podtrzymywania przy życiu tego terrorystycznego pseudopaństwa, które jest wyłącznie zdolne do produkowania terroryzmu.


Most ‘Palestinians’ would vote for Hamas

JNS Org. 27 marca 2022

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaDaniel Greenfield

Amerykański pisarz i publicysta, mieszka w Nowym Jorku. Prowadzi stronę internetową Sultan Knish.