Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu


Hugh Fitzgerald 2022-02-23


Shahd Abusalama jest Palestynką i uczy na brytyjskim uniwersytecie. Przedstawia terrorystów jako „bohaterów” i głosi antysyjonistyczne teorie spiskowe w mediach społecznościowych. Kiedy pojawiły się głosy zaniepokojenia, uniwersytet, na którym pracuje od grudnia, zbadał jej sprawę. Wynik? Nie tylko została oczyszczona z wszelkich zarzutów, ale otrzymała „bezpieczniejszy kontrakt”. Tę historię opisał JNS 11 lutego 2022, w artykule pod tytułem: „Brytyjski uniwersytet zatrudnia Palestynkę, która nazywa terrorystów „bohaterami”.

Palestynka, była doktorantka Sheffield Hallam University w Wielkiej Brytanii, której sprawa wychwalania przez nią terrorystów i propagowania antysyjonistycznych teorii spiskowych była badana, została oczyszczona z wszelkich zarzutów i otrzymała od uniwersytetu lepszą umowę o pracę.


Shahd Abusalama w ubiegłym tygodniu poinformowała o swoim nowym stanowisku na Twitterze pisząc: „Dziś świętujemy fantastyczne zwycięstwo Palestyny. … Zostałam całkowicie oczyszczona z fałszywych zarzutów o antysemityzm. … Dostanę również bezpieczniejszą umowę, która pozwoli [sic] na uzyskanie statusu pracowniczki Sheffield Hallam University”.

„Fantastyczne zwycięstwo Palestyny”? Można tak to określić. Z pewnością jest to również groteskowy zamach na moralność i zdrowy rozsądek.

Abusalama została w grudniu asystentką tym uniwersytecie.


Władze uniwersytetu wszczęły dochodzenie i zawiesiły ją po zgłoszeniu zarzutów dotyczących jej aktywności w mediach społecznościowych.


Abusalama wzięła udział w wydarzeniu z okazji 46. rocznicy powstania  terrorystycznej organizacji Front Ludowego Wyzwolenia Palestyny (PFLP), a wcześniej – jak informowała „Jewish Chronicle - nazywała „bojownikiem o wolność” japońskiego terrorystę Kozo Okamoto, który brał udział w masakrze na lotnisku Lod w Izraelu w 1971 roku.


Urodzona w Gazie działaczka opisała również w mediach społecznościowych Akrama Rikhawiego – Palestyńczyka skazanego na dziewięć lat więzienia za transport zamachowców-samobójców – jako „legendarną postać” i nazwała bohaterami sześciu więźniów, którzy uciekli z izraelskiego więzienia, w tym byłego dowódcę palestyńskiej Al-Aksa. Brygada Męczenników.

PFLP od dawna jest uznawana za grupę terrorystyczną przez cały zachodni świat, w tym przez Brytyjczyków. Kozo Okamoto był jednym z trzech członków japońskiej Armii Czerwonej zwerbowanych przez LFWP, który dokonał masakry na lotnisku Lod, zabijając 26 osób i raniąc 80. To jest moralny potwór, którego Abusalama nazwała „bojownikiem o wolność”. Już samo to powinno spowodować zwolnienie jej z uniwersytetu. Ale było więcej. Pochwaliła Akrama Rikhawi, Palestyńczyka uwięzionego w Izraelu za pomoc zamachowcom-samobójcom i dowiezienie ich na miejsce zamachu. Sześciu terrorystów, którym udało się na krótko uciec z więzienia Gilboa, nazwała „bohaterami”. Ich „bohaterstwo” polegało na mordowaniu z zimną krwią izraelskich cywilów. Na przykład Zakaria Zubeidi, najbardziej znany z tej szóstki, był członkiem Brygad Męczenników Al-Aksa, który wziął udział w masakrze w Beit She'an w 2002 roku, kiedy terroryści otworzyli ogień i obrzucili granatami lokal wyborczy; zginęło wówczas sześciu izraelskich cywilów, a 34 osoby zostały ranne.

W 2012 roku Abusalama napisała na Twitterze, że „lobby syjonistyczne… kupuje prezydentów/niewolników” i że były prezydent USA Barack Obama był „syjonistyczną marionetką”.

Jak wielu innych powielała antysemickie brednie o bogatych Żydach, którzy kontrolują świat. Żydzi jej zdaniem „kupują” wsparcie „prezydentów/niewolników”. W jej obłąkanej wyobraźni nawet Barack Obama, którego wyraźna niechęć do Izraela jest dobrze znana, był „syjonistyczną marionetką”.

W 2019 roku ta pracownica dydaktyczna brytyjskiego uniwersytetu udostępniła w mediach społecznościowych wideo, na którym twierdzi się, że Talmud „pozwala na kradzież od nie-Żydów”. Powiedziano w nim również o Żydach: „Pamiętasz, jak kradli i nadal kradną palestyńską ziemię? Pamiętasz, jak obrabowali banki Ameryki? Nie obwiniaj ich, po prostu byli wierni swojej religii!” Abusalama dodała, że wideo „mówi prawdę o #syjonistycznych #Żydach. Czerpią swoją legitymację z #Talmudu”.

Najwyraźniej nawet rozpowszechnianie przez Abusalamę antysemickich opowieści o Talmudzie zezwalającym Żydom na kradzież od nie-Żydów (ponieważ „kradną palestyńską ziemię” i „rabują banki Ameryki”) nie wystarczyły, by zdyskwalifikować ją jako nauczycielkę akademicką na Sheffield Hallam University.

Po ukończeniu badania w sprawie zarzutów wobec Abusalamy, rzecznik Sheffield Hallam oświadczył, że: „jako uniwersytet przestrzegamy zasad wolności słowa i wolności akademickiej”

Mało prawdopodobne, żeby Sheffield Hallam mówił o prawie do „wolności słowa” pracownika uniwersytetu, który powiedziałby studentom, że Koran mówi muzułmanom, iż są „najlepszymi z narodów” (3:110), że niemuzułmanie są „najbardziej nikczemni” ze stworzonych istot” (98:6)? Co by było, gdyby taki pracownik uniwersytetu powiedział, że wersety Koranu instruują muzułmanów, aby „walczyli”, „zabijali”, „uderzali w karki” i „siali terror w sercach” nie-muzułmanów – a potem zaczął cytować dosłownie, na poparcie tej prawdziwej obserwacji, Koran 2:191-193, 3:151, 8:12, 8:60, 9:5, 9:29 i 47:4? Co by było, gdyby jakiś członek wydziału stwierdził, że Mahomet powiedział, (jak stwierdza „wiarygodny” hadis Buchari), że „wojna jest oszustwem” i że „odniosłem zwycięstwo przez terror”? Co by się stało, gdyby pracownik tego uniwersytetu napisał w mediach społecznościowych, że „Mohamet skonsumował swoje małżeństwo z Aishą, gdy miała dziewięć lat”? Wszystko to prawda, ale każdy pracownik uniwersytetu, który odważyłby się zacytować te wersety Koranu lub wypowiedzi Mahometa zapisane w hadisach, albo wspomniał o wieku małej Aiszy, z pewnością zostałby zwolniony, (nawet gdyby miał stały etat), za „rasizm” ”, islamofobię” i „mowę nienawiści”.


Ale jeśli okrzykniesz „bojownikiem o wolność” kogoś, kto z pistoletem maszynowym  i granatami jedzie na izraelskie lotnisko, żeby mordować znajdujących się tam pasażerów, jeśli bohaterem jest dla ciebie człowiek, który wiezie morderców na miejsce zamachu, jeśli gloryfikujesz organizację terrorystyczną i powielasz teorie spiskowe o Żydach kontrolujących swoimi pieniędzmi prezydentów, którzy są jedynie „niewolnikami”, jeśli powielasz nieprawdę o treści Talmudu, masz szansę na otrzymanie lepszej umowy na brytyjskim uniwersytecie. Tak jak ją dostała Shahd Abusalama. Miała powód, żeby napisać, że jest to: „fantastyczne zwycięstwo Palestyny”.


UK: Terrorist-Praising Antisemitic Muslim Gets A ‘More Secure Contract’

Jihad Watch, 15 lutego 2022r,.

Tłumaczenie: Andrzej Koraszewski  

Hugh Fitzgerald
Publicysta Jihad Watch.