Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”


Robert Spencer 2021-12-03


“Niniejszy raport, który obejmuje badania z Egiptu, Iraku, Syrii, Mozambiku, Nigerii i Pakistanu…”


Co te kraje mają ze sobą wspólnego? Nawet w tym raporcie, choć jest bardziej otwarty niż wiele innych w sprawie tego, kto jest odpowiedzialny za prześladowania, nie ma analizy, co takiego jest w islamie, co skłania tak wielu muzułmanów do prześladowania chrześcijan i innych. Takie rozważania uważane są za “islamofobiczne”.   


“Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach ‘katastrofą praw człowieka’”,CNA, 24listopada 2021 r.:

Wydany w środę raport określa traktowanie kobiet i dziewcząt z chrześcijańskiej mniejszości w częściach Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji Południowej jako „katastrofę praw człowieka”.


Badanie, “Hear Her Cries” [Usłysz jej krzyk], opublikowane przez organizację charytatywną Aid to the Church in Need (ACN) 24 listopada stwierdza, że “w najbardziej skrajnych wypadkach” przymusowe nawrócenia są równoznaczne z „ludobójstwem”.


Raport, opublikowany w Czerwoną Środę, doroczne obchody, których celem jest podniesienie świadomości o antychrześcijańskich prześladowaniach, naświetla wypadki w krajach, włącznie z Egiptem i Pakistanem.  


Skupia się także na Nigerii, którą (ku zdumieniu zorientowanych, co się w tym kraju dzieje) Departament Stanu USA usunął z listy państw najbardziej rażąco łamiących wolność religijną.


W badaniu znaleziono liczne wypadki porwań i wykorzystywania w Egipcie; odkryto, że w Nigerii chrześcijanki stanowią 95% wśród porwanych przez islamistów kobiet i dziewcząt; oraz że 70% przymusowo nawróconych i wydanych za mąż w Pakistanie było chrześcijankami.


ACN opisuje raport jako “pierwszy tego rodzaju, który skupia się na zjawisku młodych, porywanych kobiet, które są narażone na porwania i napaści z powodu zarówno płci, jak wyznania”.  


Michele Clark, adwokatka praw człowieka, która badała los koptyjskich chrześcijanek, powiedziała CAN 24 listopada, że ten raport ma duże znaczenie, ponieważ ujawnia zakres problemu.


“Sądzę, że ten raport daje bardzo ważny wkład, ponieważ rozszerza obraz tych porwań, przymusowych nawróceń, przymusowych małżeństw, od doniesień z jednego tylko kraju do dużo szerszej, globalnej perspektywy” – powiedziała w rozmowie telefonicznej Clark, emerytowana profesor politologii z George Washington University.


“Czytamy ten raport i zdajemy sobie sprawę: ‘To nie dzieje się tylko w jednym miejscu’. To dzieje się w wielu miejscach na świecie. To dzieje się w na Bliskim Wschodzie. To dzieje się w Azji Środkowej. To dzieje się w Afryce. A więc raport rzuca światło na zakres problemu i jest bardzo ważnym wkładem”.


Raport zestawił brytyjski oddział CAN, który zainicjował petycję wzywającą do działania, by zatrzymać seksualne zniewolenie chrześcijańskich kobiet.


Tekst przedstawiono na imprezie online, której przewodniczyła działaczka praw człowieka, Caroline Cox. Wśród mówców były Michele Clark i Fiona Bruce, specjalna wysłanniczka brytyjskiego premiera ds. wolności religii i przekonań.


Raport, który obejmuje badania przypadków z Egiptu, Iraku, Syrii, Mozambiku, Nigerii i Pakistanu, stwierdza, że “dowody sugerują, że pandemia koronawirusa dostarczyła dodatkowej pożywki dla aktów seksualnej przemocy”.…

Report declares treatment of Christian women and girls in Muslim countries ‘a human rights catastrophe’

Jihad Watch, 27 listopada 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 Robert Spencer


Amerykański badacz, pochodzący z rodziny arabskich chrześcijan (jego dziadkowie uciekli z tureckiego ludobójstwa chrześcijan), jest podejrzewany przez amerykańskie kręgi postępowe o wyznanie chrześcijańskie i niechęć do islamu, a w szczególności do islamu politycznego. Prowadzi stronę internetową „Jihad Wath”, gdzie złośliwie informuje o zbrodniach islamistów, jak również o uzasadnieniu tych zbrodni, które znajdujemy w Koranie i w hadisach.

Napisał kilkanaście książek. Jego książki są na listach bestsellerów:

  
The Truth About Muhammad: Founder of the World's Most Intolerant Religion
Regnery Press, 2006,  (NYT bestseller list – 2006-10-29)  

The Politically Incorrect Guide to Islam (And the Crusades), Regnery Press, 2005. (NYT bestseller list – 2005-10-16[62])