Zamienione w broń palestyńskie dzieci


Frimet i Arnold Roth 2019-09-28

Źródło zdjęcia
Źródło zdjęcia

Doniesienie Israel National News: W czwartek po południu izraelska policjantka ofiarą ataku nożowego na Starym Mieście Jerozolimy.

Atak na tę kobietę jest traktowany jako zamach terrorystyczny, Jej rany są stosunkowo niegroźne (jak na rany zadane nożem); przewieziono ją na leczenie do ośrodka medycznego Szaare Zedek w Jerozolimie.

Inni policjanci, którzy byli na miejscu powstrzymali nożownika przez powalenie go na ziemię (nie zastrzelenie, nie pobicie), zabrali go do aresztu. Izraelski Channel 13 News pokazuje klip wideo [tutaj] i mówi, że napastnikiem jest trzynastoletni palestyńsko-arabski chłopiec.  


Trzynastoletni! Kolejne dziecko zamienione w broń. Życie w niepojęty sposób zdewaluowane i zagrożone, że będzie zmarnowane zanim się naprawdę rozpocznie.

Times of Israel opisując to dziecko-zamachowca, pisze, że około godziny 16 podszedł do grupki policjantów przy Bramie Łańcucha (po hebrajsku: Sza'ar Haszalszelet) na Wzgórzu Świątynnym, powyżej terenu Ściany Zachodniej. Wyciągnął nóż i próbował dźgnąć kogokolwiek, kogo mógł dosięgnąć. Każdy Żyd nadawał się na ofiarę.  

Spodziewamy się, że zostanie kolejnym pokazowym dzieckiem w apelach przemysłu rzekomych organizacji praw człowieka, by Izrael przestał aresztować dzieci. (Czy przeczytają to co tu piszę członkowie Amnesty International?)

Dzień wcześniej, w środę, izraelska kobieta została dźgnięta nożem w innym akcie arabskiego terroryzmu wobec Izraelczyków, w pobliżu ruchliwego skrzyżowania Maccabim/Szilat na drodze 443. To jest duża szosa, która biegnie między Jerozolimą a lotniskiem.

Strona internetowa i24News informuje, że kobieta stała na przystanku autobusowym, który przylega do głównego wjazdu do miasta Modi’in. Cokolwiek to znaczy, ten przystanek autobusowy jest wewnątrz Zielonej Linii, którą często – i całkowicie błędnie – nazywa się granicą 1967 roku. (Jest to po prostu linia zawieszenia broni, nic więcej.) Doniesienia w wiadomościach arabskich, jakie widzieliśmy, głoszą swoim czytelnikom, że był to atak na osadników w jakimś okupowanym miejscu. To jest silnie działający gatunek podżegania do nienawiści, zbyt dobry, by pominąć go przez kłopotanie się sprawdzaniem faktów.

Izraelska ofiara otrzymała pomoc medyczną na miejscu i została przewieziona do ośrodka medycznego Tel Haszomer w Tel Awiwie. Jej stan, według informacji z  Czerwonej Gwiazdy Dawida, określono jako lekki do średnio poważnego.

Znaleźliśmy materiał filmowy z kamery bezpieczeństwa na arabskiej witrynie informacyjnej (treść niemal z pewnością pochodzi z izraelskiego źródła):

 

 

14-letni palestyńsko-arabski chłopiec został aresztowany na miejscu. Tak, 14-letni! Kolejne dziecko zamienione w broń. Kto mówi, że palestyńsko-arabski system edukacyjny nie produkuje niczego godnego uwagi?

Zamiana dzieci w broń przez palestyńsko-arabskich despotów skierowana na dzieci ich ludności jest tym, co nas oburza. Dlatego też tak często się tym zajmujemy. Kliknij tutaj, tam są nasze wcześniejsze posty o tym haniebnym i od lat trwającym zjawisku.

 

 

Weaponized Palestinian Arab children and more Arab-on-Israel stabbings

This Ongoing War, 27 września 2019

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Frimet i Arnold Roth

Rodzice zamordowanej przez terrorystów z Hamsu 15-letniej Malki Roth. Ich córka została zamordowana 9 sierpnia 2001 roku podczas zamachu na restaurację  Sbarro.  W zamachu samobójczym zginęło wówczas 15 cywilów, w tym 7 dzieci, 130 osób zostało rannych.

Frimet i Arnold Roth od wielu lat prowadzą stronę internetową This Ongoing War

Państwo Frimet i Arnold Roth założyli również fundację imienia swojej córki. Fundacja ta zajmuje się pomocą dla dzieci żydowskich, muzułmańskich i chrześcijańskich.

 

Od redakcji „Listów z naszego sadu”

Zbitka palestyńsko-arabski może wydawać się rażąca. Autorzy wielokrotnie pisali, iż początkowo określenie „Palestyńczyk” odnosiło się wyłącznie do żydowskich mieszkańców Mandatu Palestyńskiego, natomiast Arabowie obrażali się za nazywanie ich Palestyńczykami. Instytucje mające w nazwie słowo „Palestyna”  były nieodmiennie żydowskie. Była „Palestine Post”, żydowska gazeta w języku angielskim (dzisiejsza „Jerusalem Post”), Palestine Opera i wiele innych. Jest jednak w przypadku arabskich dzieci-terrorystów również inny powód dla takiej zbitki, mianowicie to, że praktyka zamieniania dzieci w broń jest rozpowszechniona w całym świecie arabskim. To wychowanie do morderczej nienawiści, podżeganie dzieci do aktów terroryzmu, militaryzacja oświaty jest widoczna nie tylko w Gazie i na Zachodnim Brzegu. Spotykamy ją nie tylko w wielu krajach arabskich, ale również w Islamskiej Republice Iranu. Wyrządzane przez tę „oświatę” szkody psychiczne pozostają zazwyczaj na resztę życia. Nielicznym jednostkom udaje się wyjść z tego psychicznego okaleczenia.