Iracki duchowny: muzułmanie są utrapieniem świata


Z materiałów MEMRI 2017-09-29


Salam Al-Askari: Żydzi zdobyli międzynarodowy szacunek dzięki nauce, podczas gdy muzułmanie są utrapieniem świata


Szyicki duchowny iracki, Salam Al-Askari, wygłosił kazanie, w którym wezwał muzułmanów, by naśladowali Żydów, którzy wyłonili się z Holocaustu i udało im się zdobyć szacunek świata dzięki nauce. Szejk Al-Askari powiedział, że naukowe odkrycia Żydów spowodowały, że Europa widzi ich jako „naród, którego potrzebujemy”. Naród islamski, z drugiej strony, stał się utrapieniem świata, powiedział. Szejk Al-Askari zamieścił to kazanie na swoim kanale  YouTube 28 sierpnia 2017pod tytułem: „Nie wściekajcie się. Naśladujcie w tym Żydów”.


Nie wszystkie podane w nim fakty są ścisłe, ale samo kazanie wydaje się być interesujące.   


Salam Al-Askari: Żydzi cierpieli... Naziści zabijali ich i palili. Przyganiano ich grupami w specjalne miejsce, gdzie zagazowywano ich i dusili się i umierali. Zabijano Żydów masowo. Chcieli emigrować, ale pewne kraje europejskie zakazały wstępu dla Żydów. „Nie zaakceptujemy ich” – mówili. Byli zamęczani w Niemczech… Dzisiaj, kiedy nasze kraje cierpią, młodzież emigruje do Europy. Wówczas Europa zamknęła swoje drzwi dla Żydów.


In 1905 r. Lord Balfour... Wiecie, Balfour, ten od którego nazwiska mówimy “przeklęta Deklaracja Balfoura”...  Walczył zażarcie w parlamencie brytyjskim, by zatrzymać żydowską imigrację do Wielkiej Brytanii. Nie chciał pozwolić na przybycie Żydów. To było w 1905 r. W 1917 r. to on założył państwo syjonistyczne w Palestynie i dał im je. (Od tłumaczki: Lord Balfour nie założył państwa syjonistycznego, zaledwie zasugerował przyzwolenie na jego założenie.)  Moi bracia, mówimy o roku 1917 – zaledwie 12 lat później. W ciągu 12 lat Żydzi przeszli od wygnanych do posiadania państwa. (Od tłumaczki: Izrael powstał dopiero w 1948 r.) Cały świat europejski sympatyzował z nimi i do dnia dzisiejszego są przywódcami świata. (Od tłumaczki: ciekawe wyobrażenie Żydów jako przywódców świata.) Co właściwie zdarzyło się? Rzućmy nieco światła na te strony historii. Skorzystajmy z doświadczeń innych.


Tym, co się zdarzyło, było to, że Żydzi poświęcili swoje największe umysły nauce. Dzięki nauce uczynili, że cały świat klęczy przed nimi i akceptuje, i szanuje naród żydowski. Ten sam Lord Balfour, który zakazał imigracji europejskich Żydów, oświadczył 12 lat później: “Jestem syjonistą do kości”. Zapytano go, co się zdarzyło: „12 lat temu był pan przeciwko nim”. Odpowiedział: „Tym, co mnie zsyjonizowało – czyli tym, co zamieniło mnie w syjonistę – jest aceton”. Aceton jest substancją używaną w prochu strzelniczym dla armat.


Używali tej substancji do robienia rakiet i do wygrywania wojen. Wielka Brytania była zwycięska w pierwszej i drugiej wojnie światowej. Żyd o nazwisku Chaim Weizmann wynalazł lub odkrył aceton, używany w prochu strzelniczym i do rakiet. (Tłum. Weizman ani nie wynalazł, ani nie odkrył acetonu, opracował i opatentował technologię syntetycznej produkcji acetonu.)  Gdyby nie praca tego człowieka, nie wygraliby wojny. Lord Balfour zmienił zdanie: „Wow, ci Żydzi mają głowy!”


Pierwszy reaktor nuklearny w USA otworzył Żyd. Grupa, która zbudowała pierwszą bombę nuklearną, której Ameryka użyła w wojnie z Japonią, wygrywając w ten sposób wojnę… Tym, co przechyliło szalę w II wojnie światowej na korzyść Aliantów były dwie bomby zrzucone na Hiroszimę i Nagasaki w Japonii. Wszyscy o tym słyszeliście, prawda? Ta bomba, która tak przeraziła świat, została wytworzona przez żydowskie umysły. Została zaprojektowana przez umysły żydowskich fizyków. Europa oświadczyła oficjalnie: “Potrzebujemy narodu żydowskiego” (Tłum. Trudno doszukać się źródła tego cytatu.)


Kilka lat temu – nie wiem ile – pewien pisarz europejski napisał artykuł zatytułowany… Wybaczcie mi za powiedzenie tego, ale to ludzie mówią o nas. Nie powinniśmy zawsze myśleć o sobie jako królach, gigantach, najlepszych ludziach, jacy są. Spójrzmy, co ludzie mówią o nas. Ten autor napisał artykuł zatytułowany: Co by się stało, gdybyśmy usunęli muzułmanów z powierzchni ziemi? To było badanie z odnośnikami, niektórymi błędnymi, ale po prostu, żebyście zobaczyli, jak daleko zostaliśmy z tyłu w globalnym postępie cywilizacyjnym... Wnioskiem artykuły było to, że gdyby usunąć muzułmanów z powierzchni Ziemi, nie byłoby więcej utrapień na świecie – żadnych zamachów bombowych, łapówek, rabowania i porywania ludzi.

 [...]

Jest nas na świecie dwa miliardy muzułmanów. Ilu Żydów jest na całym świecie? 17 milionów. 17 milionów… Więcej jest ludzi w środkowym i południowym Iraku. To jest liczba Żydów na całem świecie. Ile Nagród Nobla w dziedzinie nauk ścisłych zdobyli oni i ile zdobyliśmy my w zeszłym stuleciu? My, z niemal dwoma miliardami muzułmanów, zdobyliśmy 10 Nagród Nobla w sto lat. Ich jest 17 milionów i ile nagród zdobyli przez minione sto lat? 200, a 50-60 tylko w fizyce. Innymi słowy, gdybyśmy mieli powiedzieć, że fizyka XX wieku jest żydowska, nikt nie nazwałby tego przesadą.

 

MEMRI TV Clip Nr 6208, 28 sierpnia 2017

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska