Irański plan likwidacji Izraela


Frimet i Arnold Roth 2014-11-12

Kerry w Muscat: Cześć, muszę już iść [Zdjęcie: Iran's Islamic Republic News Agency]
Kerry w Muscat: Cześć, muszę już iść [Zdjęcie: Iran's Islamic Republic News Agency]

To co nie ulega żadnych wątpliwości, to mordercze zamiary kierownictwa irańskiego. Wyjaśnia to 9-punktowy plan Chameneiego, który jest zatytułowany "Why should & how can #Israel be eliminated? Ayatollah Khamenei's answer to 9 key questions"[Dlaczego powinien &jak może #Izrael zostać wyeliminowany? Odpowiedzi Ajatollaha Chameneiego na 9 kluczowych pytań].

Tymczasowe porozumienie między Iranem a resztą świata (w tym wypadku pięcioma stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa ONZ plus Niemcami) upływa z dniem 24 listopada, czyli za mniej niż dwa tygodnie. Iran zyskał olbrzymie korzyści na tym porozumieniu – włącznie ze zgodą Stanów Zjednoczonych, by odblokować 2,8 miliarda dolarów zamrożonych funduszy w zamian za zamianę jednej czwartej zapasów wzbogaconego uranu – który może być użyty do produkcji bomby – na paliwo do reaktora. Odblokowania dokonano, ku wielkiej satysfakcji Iranu. Zamiany wzbogaconego uranu na paliwo nie dokonano.

 

David Horovitz, redaktor naczelny “Times of Israel”, pokazuje jasną analizę sytuacji w relacji do zagrożenia globalnego ze strony Iranu. Jeśli szukasz promyka nadziei, szukaj go gdzie indziej. Oto fragment:

 

Jest niemal po wszystkim. Nie ma naprawdę większego znaczenia, czy triumfujący sekretarz stanu USA, John Kerry oznajmi za kilka godzin lub kilka dni, że osiągnięto porozumienie z Iranem dotyczące regulacji jego program nuklearnego, czy też podejmie się decyzję o przedłużeniu negocjacji poza ostateczny termin 24 listopada, by sfinalizować umowę. Wiemy, dokąd zmierzają negocjacje. Wiemy, że wnioski są złowieszcze… W ostatecznym rachunku ta porażka zakorzeniona jest w pragnieniu prezydenta Baracka Obamy do naprawienia stosunków z wrogami Ameryki w tej części świata. To jednak, co administracja amerykańska chciałaby, by było postrzegane jako nowa szczodrość ducha emanująca z Waszyngtonu, pragnienie przezwyciężenia animozji z przeszłości, budowania nowych mostów, uczciwych stosunków, uważane jest w tym brutalnym regionie za słabość. [Pełen tekst po angielsku tu: Looming Iran deal spells the empowering of evil (Zbliżająca się umowa z Iranem zapowiada wzmocnienie sił zła)]

 

Rozmyślaliśmy wczoraj o roli Izraela, uwięzionego w pułapce tego ponurego gordyjskiego węzła międzynarodowego, kiedy władze centralne w Iranie ponownie wystąpiły z oświadczeniem o swoich głównych celach. Raport CNN cytuje “najwyższego przywódcę” Iranu, ajatollaha Alego Chameneiego, który przedstawił nowy i bardziej szczegółowy sposób "wyeliminowania Izraela", wyjaśniając, że (naturalnie) sprzeciwia się "masakrze ludności żydowskiej w tym regionie".

 

Przywódca irański wezwał na Twitterze do „unicestwienia” Izraela. Pomiędzy tweetami twierdzącymi, że Iran jest oddany dyplomacji w innych sprawach, Chamenei zamieścił serię tweetów atakujących Izrael. Wśród nich jest dokument pod tytułem “9 kluczowych pytań o eliminację Izraela”. Choć on i inni przywódcy irańscy mówili w przeszłości w podobny sposób o Izraelu, jednostronicowy dokument, wypakowany konkretnymi detalami, jest nowy. Pisze w nim, że „właściwym sposobem wyeliminowania Izraela” jest, by „wszyscy wcześniejsi mieszkańcy Palestyny, włącznie z muzułmanami, chrześcijanami i Żydami, gdziekolwiek są, w Palestynie, w obozach uchodźców w innych krajach czy po prostu gdziekolwiek indziej wzięli udział w publicznie zorganizowanym referendum”. „Żydowscy imigranci,  którzy zostali namówieni do imigrowania do Palestyny, nie mają prawa wziąć w nim udziału”… Tymczasem „terapią jest zbrojny opór”, mówi Chamenei, wzywając, by Zachodni Brzeg został „uzbrojony tak jak Gaza”. To wezwanie odzwierciedla również wewnętrzną politykę palestyńską. Iran popiera Hamas, wojowniczą grupę, która panuje w Gazie. Rywalizująca z Hamasem frakcja, Fatah, panuje na Zachodnim Brzegu... [CNN]"

 

David Horovitz wyjaśnia, co to znaczy w kontekście kończących się obecnie negocjacji z Iranem:

 

Izraela, który jest bezpośrednio zagrożony przez Iran i słusznie niechętny interwencji militarnej, którą powinny były wiarygodnie grozić Stany Zjednoczone, nie stać na przyjęcie postawy Trzech Mądrych Małp. Widzimy zło aż nadto wyraźnie, Podczas gdy społeczność międzynarodowa świętuje pyrrusowe zwycięstwo, obrona tego kraju, zawsze niesłychanie trudna, stanie się znacznie bardziej skomplikowana. [Ibidem]

 

A oto inny, nie tak marginesowy obraz sytuacji. W miniony weekend The Times of London opublikował wywiad z Olli Heinonen ["Iran nuclear threat bigger than claimed" (Irańskie zagrożenie nuklearne większe niż twierdzono)], który przez 27 lat pracował w Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej i był zastępcą dyrektora generalnego ds. zabezpieczeń. Mówi on: 

 

Iran może mieć ponad pięć razy więcej nowoczesnych centryfug niż zakładaliśmy, że mają. Iran może mieć do 5 tysięcy centryfug IR-2m zamiast 1008, jak twierdził. Urządzenia IR-2m są ponad pięć razy wydajniejsze w procesie wzbogacania uranu niż starszy typ IR-1. [Times of London]

 

MAEA informuje od pewnego czasu, że Irańczycy utrudniają wymagany dostęp do “tajnych” instalacji.

Ale Amerykanie cały czas pozostają pełni optymizmu. A może jednak nie? W wiadomościach wczoraj wieczorem (poniedziałek 10 listopada) w telewizji Al Arabija oznajmiono ["Nuclear talks end in Oman with ‘little progress’" (Rozmowy nuklearne kończą się w Omanie ‘bez postępów’), nagranie tłumaczone z arabskiego]

 

Dobry wieczór, pozdrawia was Taher Baraka i przedstawia wam Ostatnią Godzinę nadawaną przez Al-Arabija. Zacznę od skrótu najważniejszych wiadomości:… Dwa dni rozmów w Muscat nie wystarczyły, by zmniejszyć lukę między Iranem a Zachodem dotyczącą różnic w kwestii nuklearnej… Wysoki rangą funkcjonariusz irański powiedział, że nie ma żadnego znaczącego postępu w rozmowach nuklearnych ze Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską… Departament Stanu USA powiedział, że ministrowie spraw zagranicznych USA i Iranu prowadzili bezpośrednie, trudne i poważne rozmowy…

 

Izraelskie wiadomości w i24 TV podane dziś rano wydają się wyjaśniać, co dały te „bezpośrednie, trudne i poważne rozmowy”:

 

Sekretarz Stanu USA, John Kerry, opuścił Muscat w Omanie, gdzie toczą się rozmowy między mocarstwami świata a Iranem na temat jego programu nuklearnego,  bez dania przez niego lub innego członka delegacji jakiejkolwiek wypowiedzi dla prasy. Jednak wysoki rangą negocjator irański powiedział, że ostatnie rozmowy zakończyły się bez żadnego postępu. "Nie możemy mówić dłużej o postępie w negocjacjach, ale jesteśmy optymistyczni, że możemy osiągnąć zgodę" przed ostatecznym terminem 24 listopada, powiedział po dwóch dniach rozmów między Irańczykami i przedstawicielami USA i UE wiceminister spraw zagranicznych Iranu, Abbas Araghchi, cytowany przez agencję informacyjną ISNA. Kerry miał wyjechać z Omanu, by dołączyć do prezydenta USA Baracka Obamy w Pekinie na spotkaniu Azja-Pacyfik, ale podobno wyjechał przed zaplanowanym terminem... Odwołano także wspólną konferencję prasową, którą planował Kerry... rzucając dalsze wątpliwości na planowane ostateczne zakończenie rozmów 24 listopada. [i24 TV]

 

To co nie ulega żadnych wątpliwości, to mordercze zamiary kierownictwa irańskiego. Wyjaśnia to 9-punktowy plan Chameneiego [tutaj], który jest zatytułowany "Why should & how can #Israel be eliminated? Ayatollah Khamenei's answer to 9 key questions"[Dlaczego powinien &jak może #Izrael zostać wyeliminowany? Odpowiedzi Ajatollaha Chameneiego na 9 kluczowych pytań]:

 

Nie spodziewamy się, że syjonistyczni uzurpatorzy poddadzą się łatwo… Aż do dnia, kiedy ten ludobójczy i dzieciobójczy reżim zostanie wyeliminowany przez referendum, potężne starcia i zdecydowany opór zbrojny jest terapią na ten niszczący reżim. Jedynym sposobem przeciwstawienia się reżimowi, który popełnia zbrodnie wykraczające poza myśl i wyobrażenie, jest zdecydowany i zbrojny sprzeciw. [Z oficjalnego konta hamenei's official Twitter account posting, 9 listopada 2014]

 

             9 KLUCZOWYCH PYTAŃ DOTYCZĄCYCH ELIMINACJI IZRAELA

 

Nr

Pytanie

Odpowiedź Ajatollaha Chameneiego

1

Dlaczego reżim syjonistyczny powinien zostać wyeliminowany?

 

Przez, jak dotąd, 66 lat swojego życia fałszywy reżim syjonistyczny próbował zrealizować swoje cele przez dzieciobójstwo, morderstwa, przemoc & żelazną pięść, jawnie tym się chwaląc.

2

Co zdaniem imama Chameneiego znaczy eliminacja Izraela?

 

Jedynym sposobem położenia kresu zbrodniom Izraela jest eliminacja tego reżimu. I, oczywiście, eliminacja Izraela nie znaczy masakry żydowskiej ludności w tym regionie. Republika Islamska proponuje społeczności międzynarodowej praktyczny & logiczny mechanizm po temu.

3

Jaki jest właściwy sposób wyeliminowania Izraela?

 

Wszystkie pierwotne ludy Palestyny, włącznie z muzułmanami, chrześcijanami i Żydami, gdziekolwiek są, czy w Palestynie, w obozach uchodźców w innych krajach, czy po prostu gdziekolwiek indziej, biorą udział w publicznie zorganizowanym referendum. Naturalnie, żydowscy imigranci, których namówiono do imigrowania do Palestyny, nie mają prawa brać udziału w tym referendum.

4

Co stanie się z nie-palestyńskimi emigrantami?

 

Zaistniały rząd, który dochodzi do władzy po referendum wśród pierwotnych Palestyńczyków, kiedy zostanie już ustalony, zadecyduje, czy nie-palestyńscy emigranci, którzy imigrowali do tego kraju przez ostatnie lata, mogą nadal żyć w Palestynie, czy powinni wrócić do swoich krajów ojczystych.

5

Jak uda się [przeprowadzić] proponowane referendum?

 

Jest to sprawiedliwy i logiczny plan, który globalna opinia publiczna może zrozumieć i [który] może cieszyć się poparciem niezależnych narodów i rządów. Z pewnością nie spodziewamy się, by uzurpatorscy syjoniści poddali się łatwo tej propozycji i tu właśnie kształtuje się i definiuje rola rządów, narodów i organizacji oporu.

6

Do czasu przeprowadzenia referendum, jak należy sprzeciwiać się Izraelowi?

 

Aż do dnia, kiedy ten ludobójczy i dzieciobójczy reżim zostanie wyeliminowany przez referendum, potężne starcia i zdecydowany opór zbrojny jest terapią na ten niszczący reżim. Jedynym sposobem przeciwstawienia się reżimowi, który popełnia zbrodnie wykraczające poza myśl i wyobrażenie, jest zdecydowany i zbrojny sprzeciw.

7

Jakie jest najpilniejsze działanie w celu zbrojnej konfrontacji z Izraelem?

 

Zachodni Brzeg powinien być tak uzbrojony jak Gaza i ci, których interesuje los Palestyny, powinni podjąć akcję zbrojenia ludzi na Zachodnim Brzegu, żeby żałoba i rozpacz ludności palestyńskiej została zmniejszona w świetle ich potężnych rąk i słabości wroga syjonistycznego.

8

Jakie rozwiązania są nie do przyjęcia?

Nie rekomendujemy ani klasycznej wojny przez armie krajów muzułmańskich, ani wrzucenia żydowskich migrantów do morza, a z pewnością nie [zalecamy] arbitrażu przez ONZ lub inne organizacje międzynarodowe.

9

Dlaczego sprzeciwiamy się propozycjom kompromisu?

 

 

To, że rakiety z Gazy doprowadziły do zbrodni Izraela, jest błędnym wnioskiem. Na Zachodnim Brzegu jedyną bronią ludzi są kamienie i nie ma tam wielu rodzajów broni. Ale ten reżim masakruje i poniża tamtejszą ludność i niszczy ich domy i farmy. Fakt, że Jaser Arafat został otruty i zabity przez Izrael, podczas gdy najwięcej współpracował z syjonistami, dowodzi, że z punktu widzenia Izraela „pokój” jest po prostu podstępem dla większej [liczby] zbrodni i okupacji.

 

 

Wczoraj przypomniano nam, jak wygląda "zdecydowany i zbrojny sprzeciw" (tutaj i tutaj). Oznacza noże Palestyńczyków i martwych Żydów izraelskich.

Jeśli masz kłopot ze znalezieniem tekstu manifestu Chameneiego, jesteś w dobrym towarzystwie. Na ile nam wiadomo, mimo faktu, że pojawił się on w jego Tweetach (jako grafika, nie zaś tekst) ani jedno medium głównego nurtu nie opublikowało pełnego tekstu (jeśli mylimy się, proszę nas poprawić). Czy dla ludobójczych Irańczyków jest to niepowodzenie propagandowe, czy zwycięstwo?

 

Two weeks before deadline

This Ongoing War, 11 listopada 2014

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Frimet i Arnold Roth

Rodzice zamordowanej przez terrorystów z Hamsu 15-letniej Malki Roth. Ich córka została zamordowana 9 sierpnia 2001 roku podczas zamachu na restaurację  Sbarro.  W zamachu zamobójczym zginęło wówczas 15 cywilów, w tym 7 dzieci, 130 osób zostało rannych.

Frimet i Arnold Roth od wielu lat prowadzą stronę internetową This Ongoing War

Państwo Frimet i Arnold Roth założyli również fundację imienia swojej córki. Fundacja ta zajmuje się pomocą dla dzieci żydowskich, muzułmańskich i chrześcijańskich.