Bliski współpracownik Chameneiego wzywa do unicestwienia Izraela


2014-09-18


Redaktor naczelny irańskiego dziennika “Kayhan”, Hossein Szariatmadari, który jestbliskim  współpracownikiem Najwyższego Przywódcy Alego Chameneiego, w artykule redakcyjnym z 3 sierpnia 2014 r., zanegował Holocaust i twierdził, że prawdziwym Holocaustem są działania Izraela przeciwko Palestyńczykom. W artykule Szariatmadari podkreślał "cechy syjonistów, które są znane mieszkańcom świata – „ich uwielbienie pieniądza, ich okrucieństwo i ich tchórzostwo” są cechami, które naziści przypisywali Żydom.

Poniżej podajemy fragment artykułu redakcyjnego z 3 sierpnia włącznie z cytatem z artykułu z 2006 r.(zachowując dość toporną stylistykę oryginału):


Szariatmadari zaczyna od przypomnienia fragmentu innego swojego artykułu z 2006 r.:


"Król żydowski Zu-Nuas z Jemeny stał z żydowskimi rabinami wokół siebie przed głębokim dołem, w którym rozpalono wielki ogień. Po drugiej stronie klęczała duża grupa skutych łańcuchami mężczyzn, kobiet i dzieci, otoczona przez żołnierzy i generałów armii Zu-Nuasa. 


Krzyki kobiet, westchnienia mężczyzn i rozdzierający serca płacz dzieci napełniały powietrze. Największy rabin Żydów zwraca się do Zu Nuasa i czyta głośno werdykt Zu-Nuasa wydany na więźniów, którzy są dużą grupą jemeńskich mężczyzn, kobiet i dzieci. To jest czas przed pojawieniem się islamu. Kilka lat wcześniej ludność Jemenu przyjęła chrześcijaństwo. Jakiś czas wcześniej Zu-Nuas, król Jemenu, przyjął judaizm i teraz zatwierdził straszliwy wyrok wielkiego rabina na swoim dworze. Więźniowie mieli tylko dwa wybory: albo oznajmią, że odrzucają chrześcijaństwo i akceptują judaizm, albo zostaną spaleni w buzującym ogniu. Ale więźniowie, którzy należeli do wiernych wyznawców Jezusa, nie wyrzekli się swojej wiary. A wtedy… wszyscy zostali wrzuceni żywcem do ognia i spaleni na rozkaz żydowskiego króla. Także dzieci nie zostały oszczędzone przed spaleniem żywcem w ogniu wściekłości króla i jego żydowskich rabinów…


To straszliwe wydarzenie i ta haniebna zbrodnia okrutnych Żydów jest pierwszym udokumentowanym masowym spaleniem żywych ludzi.


Korzenie słowa “holocaust” są greckie. Dzisiaj to słowo jest używane do opisania masakry przez masowe spalanie ludzi w ogniu. Niektórzy lingwiści utrzymują, że określenie zaczerpnięte jest ze zbrodni popełnionej przez Żydów…


Na początku ósmego dziesięciolecie XIX wieku [sic] niektórzy członkowie Międzynarodowej Agencji Żydowskiej, wśród nich historyk Pierre Vidal-Naquet, Serge Weils [sic] i historyk Francois Bedarida, a która była pod kierownictwem Rene-Samuela Sprata (najwyraźniej chodzi o Rene-Samuel Sirat), słynnego rabina Francji, oparli się na fałszywej historii zmasakrowania sześciu milionów Żydów podczas II wojny światowej.


Aby więc niesprawiedliwość wyrządzona tej grupie nie została zapomniana, przygotowali propozycję ustawy i przedstawili ją do ratyfikacji we Francji w lipcu 1990 r….


Do dnia dzisiejszego wybitni historycy europejscy i setki słynnych wykładowców i dobrze znanych ekspertów badań dokumentów historycznych przedstawili dokumenty, na autentyczność których żadna inteligentna osoba nie może rzucić cienia wątpliwości. Dowiedli absolutnie naukowymi metodami, że sprawa zmasakrowania sześciu milionów Żydów, krematoria, komory gazowe i wszystko, co syjoniści twierdzą w tej sprawie, jest kompletnym kłamstwem i sfabrykowaną opowieścią…”

Następnie redaktor irańskiego dziennika pisał:


“Badacze europejscy… byli wzywani przed sąd i skazywani na karę więzienia oraz grzywnę tylko z powodu tego, że wyniki ich badań różniły się od tego, co twierdzi międzynarodowa agencja syjonistyczna. To działo się, podczas gdy sfabrykowana historia Holocaustu, jak ją opowiadają syjoniści, jest całkowicie nieudokumentowana, niepoświadczona i niezweryfikowana poza pracą słynnego myśliciela francuskiego Rene-Samuela Sprata [sic].


Po prawdziwym holocauście, po holocauście Zu-Nuasa w Jemenie, mamy trwające dzikie ataki reżimu syjonistycznego przeciwko mieszkańcom Gazy, które doprowadziły do masowego zabijania kobiet, mężczyzn i przede wszystkim dzieci z tej Strefy. Są one prowadzone, jak zawsze były w historii, przez syjonistów, których natura jest drapieżcza i mordująca dzieci.


Rok 1948, rok okupacji świętej Palestyny, może i musi być wyznaczony jako punkt startowy drugiego holocaustu, który od wtedy i po dziś dzień prowadzony jest różnymi barbarzyńskimi środkami prowadzonymi przez zarazek destrukcyjnego zepsucia, który teraz osiągnął swój szczyt w Gazie.


Jednak obecny holocaust prowadzony przez syjonistów obejmuje oznaki świadczące o rychłym końcu, a przynajmniej nadchodzącym końcu, krwawego reżimu syjonistycznego.


Cechami syjonistów, które są znane mieszkańcom świata, jest ich uwielbienie pieniądza, ich okrucieństwo i ich tchórzostwo – a ich okrucieństwo i ich tchórzostwo są zakorzenione w ich uwielbieniu pieniądza. W celu przezwyciężenia strachu przed palestyńskimi ludźmi wojny i żołnierzami, przywódcy reżimu, który okupuje Jerozolimę [tj. Izrael] używają rozmaitych broni i wyposażenia, które nie pozwala drugiej stronie dosięgnąć ich bezpośrednio, a więc syjoniści mogą walczyć ze swoimi przeciwnikami, zachowując od nich dystans fizyczny… W dodatku reżim syjonistyczny uporczywie prezentuje wizerunek bezlitosnego rozlewania krwi w celu posiania wątpliwości wśród swoich wrogów, czy przeciwstawiać się zbrodniom syjonistycznym…

[…]

Po [2012 r.]… wrogowie wybrali się na ‘zajęcie się Syrią’… Przy pomocy najemnych terrorystów z różnych narodów i przez zorganizowanie szeregu konferencji pod hasłem ‘przyjaciele narodu syryjskiego’, próbowali odwrócić strzałę ruchu islamskiego przebudzenia od jej celu – najemnych dyktatur w regionie – i ku krajom, które popierają opór, dając centralną rolę w tej dywersji rządom Arabii Saudyjskiej, Kataru, Turcji i Egiptu Al-Sisiego. W niektórych wypadkach ten plan powiódł się, tworząc rozłamy i schizmy między pewnymi siłami oporu w regionie”.

[…]


Chamenei przedstawia wyraźną, szczegółową formułę unicestwienia fałszywego reżimu izraelskiego  


"… Musimy podkreślić dowiedzioną poprawność stanowiska Iranu i muzułmańskiego prawoznawcy naszego pokolenia, Alego Chameneiego, w świecie – to jest, że reżim syjonistyczny jest źródłem fitna i niepokojów w regionie i że główną kwestią, stojącą przed światem islamskim jest konieczność poważnego i wszechstronnego wystąpienia przeciwko temu zarazkowi zepsucia i zniszczenia…


W tych dniach Chamenei przedstawia ‘mapę drogową’ i wyraźniejszą oraz bardziej szczegółową ‘formułę’ unicestwienia fałszywego reżimu izraelskiego z politycznej geografii świata. Jednym z najważniejszych szczegółów jest uzbrojenie ludności palestyńskiej na Zachodnim Brzegu…


Choć nie podjęto jeszcze żadnych praktycznych kroków dla uzbrojenia Zachodniego Brzegu, Palestyńczycy na tym obszarze już powstają przeciwko okupantowi – do punktu, w którym wielu analityków uważa, że jest to trzecia intifada. Równocześnie Kassem Suleimani, potężny i dobrze znany dowódca Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC)] Sił Kuds, podkreślił, że opcja rozbrojenia jest iluzoryczna. Powiedział: ‘Zamienimy ziemię, powietrze i morze w piekło dla syjonistów… czyniąc arenę najeżoną trudnościami dla syjonistów i ich zwolenników tak wewnątrz, jak na zewnątrz regionu’.


Wiedzą oni [syjoniści] dobrze, że Chamenei mówi poważnie w sprawie zrealizowania swojej mapy drogowej i że nie ma sposobu na pojednanie się z nim… Wszystkie te dowody poświadczają fakt, że region stoi przed wielkim i poważnym wydarzeniem, które przyniesie korzyść światu islamskiemu.


Ostatecznie, istotne jest podkreślenie, że mimo ich twierdzeń, syjoniści nie są ani Żydami, ani uczniami Mojżesza – tak jak Obama nie jest chrześcijaninem, a kilku przywódców krajów islamskich nie wie, co to jest islam. Cechy i działania syjonistów są absolutnie identyczne z cechami faraonów, wrogów Mojżesza… Tylko jako przykład można powiedzieć, że mordowanie dzieci jest częścią tożsamości wspólnej faraonowi i syjonistom – w obu wypadkach wypływa z ich strachu i ich okrucieństwa. Podczas gdy faraon rozkazał barbarzyńskie mordowanie dzieci, by nie dopuścić do narodzin Mojżesza, syjoniści bezlitośnie mordują z powodu strachu, że wzrośnie populacja Palestyńczyków. Istnieją dziesiątki bardziej wyjątkowych cech, które faraon i syjoniści mają wspólne – cechy, od których Żydzi zawsze się dystansowali”.


Źródło: MEMRI, specjalny Komunikat Nr 5837, z 9 września 2014r.   

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

 

Od Redakcji

W ideologicznym i zbrojnym konflikcie między głównym,i odłamami islamu – sunniami i szyitami obserwujemy osobliwą konkurencję o to, kto bardziej nienawidzi Żydów i kto uczciwiej zapowiada ich zagładę.


Poniżej mamy transmitowane przez telewizję  kazanie związanego z Hamasem, sunnickiego duchownego z Gazy.