Prawda

Środa, 4 października 2023 - 11:58

« Poprzedni Następny »


Roger Waters twierdzi, że odmawia się mu „wolności słowa”, obiecuje pozwać niemieckie miasta


Hugh Fitzgerald 2023-03-26


Roger Waters jest najbardziej znanym antysemitą na świecie. Nienawidzi Izraela z pasją, gardzi każdym aspektem państwa żydowskiego, nikczemnego kraju, który – jak twierdzi mimo wszystkich przeciwnych dowodów – praktykuje apartheid, jest przedsięwzięciem „kolonialno-osadniczym” wzniesionym na „skradzionej palestyńskiej ziemi” i zabija Palestyńczyków w „ludobójstwie”. Od ponad dekady jest zagorzałym zwolennikiem BDS (Boycott, Divest and Sanction) i nie tylko sam odmawia występów w Izraelu, ale namawia innych artystów, aby nie występowali w państwie żydowskim.


Waters popiera również agresywną wojnę prezydenta Rosji Putina na Ukrainie, więc przynajmniej w swojej miłości do niegodziwców jest konsekwentny.


Jego nowa solowa trasa – zapowiadana jako „Not A Drill” – rozpocznie się w maju, a miasta w Niemczech, w których ma wystąpić, zaczęły mówić o odwołaniu jego występu. Frankfurt jest pierwszym miastem, które odwołało jego występ, a teraz mówi się, że to samo zrobi Monachium, podczas gdy podobne odgłosy dochodzą od urzędników miejskich w Hamburgu, Berlinie i Kolonii. Roger Waters planuje „podjęcie kroków prawnych” przeciwko radzie miasta we Frankfurcie, która odwołała jego koncert zapowiadany na 28 maja, ponieważ jest „jednym z najbardziej znanych antysemitów na świecie”.


Więcej na temat Rogera Watersa i jego decyzji o wszczęciu postępowania sądowego przeciwko radzie miasta Frankfurtu, która odwołała jego koncert, można znaleźć tutaj: „Roger Waters announces Legal Action as 'Antsemic' Concert Tour of Germany Faces Growing Opposition”, autorstwa Bena Cohena , „Algemeiner”, 15 marca 2023 r.:

Były wokalista Pink Floyd, Roger Waters, ogłosił, że wystąpi na drogę sądową przeciwko „niekonstytucyjnej” decyzji niemieckiej rady miejskiej o odwołaniu jego koncertu 28 maja po tym, gdy jako powód odwołania rada podała informację, że jest on uważany za „jednego z najbardziej znanych antysemitów na świecie”.

Przypomnijmy, jakie rzeczy Waters rutynowo mówi o Żydach i państwie żydowskim. W wywiadzie z sierpnia 2022 r. twierdził, że nikczemne „lobby izraelskie” – czyli brytyjscy Żydzi – uniemożliwiło wybór Jeremy'ego Corbyna w Wielkiej Brytanii. Waters powiedział w tym samym wywiadzie, że Izrael uważa, że Żydzi są lepsi od wszystkich innych na planecie, mówiąc: „… supremacja religijna, idea, że naród żydowski jest w jakiś sposób lepszy od wszystkich innych na planecie, ale szczególnie Arabów, Arabów palestyńskich… Państwo izraelskie, które wierzy, że naród żydowski jest lepszy, ważniejszy niż którykolwiek z tych ludzi, że życie tych ludzi jest bezwartościowe”.


W wywiadzie na wideo
 dla Kanadyjskiego Instytutu Polityki Zagranicznej z lipca 2022 r. Waters demonizował syjonistów jako „osadników-kolonialistów”, insynuował, że Żydzi nie mają związku z ziemią Izraela i mówił o syjonistach używając antysemickiego oskarżenia o to, że są „kabałą”. Powiedział: „To jest o grupie Europejczyków z połowy XIX wieku, którzy zdecydowali, że przejmą ten kawałek ziemi i wyrzucą każdego, kto tam mieszkał, i przejmą go dla siebie i swojej małej kabały”.


W filmie z maja 2021 roku Waters oskarżył Izrael o popełnienie ludobójstwa i nazwał Izrael państwem apartheidu.


W maju 2019 roku Waters zdawał się porównywać Izraelczyków do kosmitów w tyradzie na temat Izraela jako gospodarza konkursu Eurowizji 2019.


W artykule z kwietnia 2019 roku dotyczącym występu Madonny w konkursie Eurowizji organizowanym przez Izrael Waters napisał:  „Występ w Izraelu to lukratywny występ, ale robienie tego służy normalizacji okupacji i apartheidu, czystek etnicznych, więzienia dzieci, rzezi nieuzbrojonych demonstrantów… wszystkich tych złych rzeczy”.


W serii oświadczeń Watersa popierających BDS powiedział:

„Nie jestem pewien, czy na świecie istnieją okrutniejsze reżimy niż ten [Izrael], jeśli na to spojrzeć”.

Odpowiadając na pytanie, w jaki sposób Izrael używa Hasbary (co znaczy „wyjaśnianie” jak w dyplomacji publicznej), by obalić oskarżenie o apartheid, Waters powiedział: „W sprawie propagandy – nie jest trudno tu także cofnąć się do Goebbelsa lub lat 1930. Rozumiesz, że taktyka polega na powtarzaniu wielkiego kłamstwa tak często, jak to możliwe, w kółko i w kółko. I ludzie w to wierzą”.


Waters nazywa izraelską Hasbarę „propagandą” i porównuje ją do tego, co pisał Goebbels.


To jest bardzo mała próbka jego obsesji i nienawiści do państwa żydowskiego i do tych – głównie Żydów – którzy popierają jego „ludobójstwo”.


Ale wróćmy do napadu wściekłości Watersa, że niemieckie miasta odwołują jego występy, i jego groźby podjęcia kroków prawnych w obronie, jak to widzi, jego „prawa do wolności słowa”:

W oświadczeniu wydanym w środę [15 marca] przez firmę zarządzającą interesami Watersa powiedziano, że piosenkarz „będzie walczył” w obronie swojej „wolności słowa”, twierdząc, że próba odwołania jego występów w Niemczech w ramach jego objazdu „This is Not A Drill 2023”, była „niekonstytucyjna”.


W oświadczeniu odnotowano zarówno odwołanie pojawienia się Watersa we Frankfurcie, jak i trwające obecnie działania w Monachium, aby uniemożliwić jego występ 21 maja w stolicy Bawarii.


„W wyniku tego jednostronnego, umotywowanego politycznie działania pan Waters polecił swoim prawnikom natychmiastowe podjęcie wszelkich niezbędnych kroków w celu unieważnienia tej nieuzasadnionej decyzji, aby zapewnić ochronę jego podstawowego prawa człowieka, jakim jest wolność słowa, oraz aby wszyscy, którzy chcą zobaczyć jego występy, mogli zrobić to we Frankfurcie, Monachium i w każdym innym mieście w jakimkolwiek innym kraju” – czytamy w oświadczeniu.


W oświadczeniu ubolewano nad „niekonstytucyjnymi działaniami” opartymi na „fałszywym oskarżeniu, że Roger Waters jest antysemitą, którym nie jest”.


Wyjaśniając decyzję o odwołaniu koncertu Watersa w miejskim Festhalle, rada frankfurcka zwróciła uwagę na te aspekty działalności Watersa, które wywołały alarm w innych częściach Niemiec, takie jak jego poparcie dla kampanii mającej na celu poddanie państwa Izrael reżimowi „bojkotów, dezinwestycji i sankcji (BDS)” jako wstęp do wyeliminowania go jako suwerennego państwa oraz za jego rolę w wywieraniu presji na innych artystów, by nie występowali w Izraelu. Podkreślono również użycie antysemickich wizerunków na poprzednich koncertach Watersa, w tym balonu w kształcie świni z wytłoczoną Gwiazdą Dawida i różnymi logo firm.

Waters mówi, że „nie jest antysemitą”. Czy ktoś, kto ma obsesję na punkcie państwa żydowskiego, dając jej wyraz za każdym razem, kiedy otwiera usta, nie jest „antysemitą”? Kiedy oskarża Żydów o wyznawanie supremacji, o rzekome twierdzenia, że są „lepsi niż wszyscy inni”? Kiedy opisuje państwo żydowskie jako praktykujące „apartheid”? Kiedy opisuje Izrael jako państwo kolonialno-osadnicze? Kiedy oskarża Żydów izraelskich, wspieranych przez Żydów spoza Izraela, o praktykowanie „ludobójstwa”? Nie ma dowodów na żadne z tych twierdzeń; można je wyjaśnić jedynie przez odniesienie do szczególnego stanu patologicznego umysłu Rogera Watersa, który z łatwością możemy zidentyfikować jako „antysemityzm”.

Tymczasem w innych niemieckich miastach, w których Waters ma się pojawić, narasta presja na odwołanie tych występów, między innymi w Berlinie i Kolonii — gdzie ponadpartyjna grupa polityków już wezwała do odwołania koncertu Watersa 9 maja w miejskiej Lanxess Arena — i w Hamburgu.


„Jeśli poważnie myślimy o walce z antysemityzmem, koncert w Hamburgu również musi zostać odwołany” – powiedział miejski komisarz ds. antysemityzmu Stefan Hensel w rozmowie z “Judische Allgemeine”.

Czy powtarzające się ataki Watersa na państwo żydowskie i na Żydów powinny otrzymać w Niemczech ochronę konstytucyjną, jak zdaje się sądzić Waters? Nie, całkowicie myli się. Biorąc pod uwagę historię Niemiec, kraj ten jest szczególnie wyczulony na wypowiedzi antysemickie. Artykuł 130 niemieckiego kodeksu karnego kryminalizuje określone rodzaje mowy nienawiści. Prawo zakazuje podżegania do nienawiści i zniewag, które naruszają godność ludzi ze względu na ich rasę, narodowość, religię lub pochodzenie etniczne. W Niemczech po II wojnie światowej był używany do ścigania tych, którzy wygłaszają antysemickie obelgi. Czy oskarżanie Żydów i państwa żydowskiego o praktykowanie „ludobójstwa” jest wystarczającą obelgą? A co z wystawieniem na swoim koncercie ogromnego balona w kształcie świni, do której przyczepiona jest gwiazda Dawida? Czy to jest antysemickie?


Mam nadzieję, że Waters spełni swoją groźbę i rozpocznie kroki prawne przeciwko niemieckim miastom, które odwołały lub odwołają jego koncert. Powinno to dać mu zbawienną lekcję niemieckiego prawa i ograniczeń wolności słowa w Niemczech.


Tymczasem ostatnie słowo w sprawie żałosnego Rogera Watersa pochodzi od Polly Samson, byłej autorki tekstów dla Pink Floyd i żony wokalisty i gitarzysty zespołu, Davida Gilmoura. Kiedy ona i jej mąż usłyszeli, jak Waters ponownie wysuwa niedorzeczne zarzuty, że Izrael jest winny „ludobójstwa”, oboje byli tak wściekli, że Polly zabrała głos na Twitterze, by podsumować w lapidarny sposób wyczyny Rogera Watersa: „Niestety Roger Waters, jesteś antysemitą do dna twojej zgniłej duszy. Jesteś również apologetą Putina i kłamliwym, złodziejskim, obłudnym, unikającym podatków, śpiewającym z playbacku, mizoginicznym, chorym z zazdrości megalomanem. Dość twoich bredni.


To opis Watersa, którego nie można ulepszyć. Może nawet dałoby się dodać do niego muzykę.


Roger Waters Claims His ‘Free Speech’ is Being Denied, Promises to Sue German Cities

Jihad Watch, 18 marca 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Hugh Fitzgerald jest publicystą Jihad Watch. 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2455 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Zakrzykiwanie cywilizowanego dialogu   Chesler   2023-10-04
Lekcje z Karabachu dla ofiar i  prześladowców   Fernandez   2023-10-04
Afryka: dzielenie kury, która znosi złote jaja   Taheri   2023-09-30
Dlaczego Palestyńczycy uciekają ze Strefy Gazy?   Tawil   2023-09-28
Nieuniknione dysproporcje   Gal   2023-09-28
Problem imigracji   Lloyd   2023-09-27
Arabscy Izraelczycy przeprowadzają się do Strefy C i rozwalają kłamstwo o „apartheidzie”     2023-09-22
Jerycho NIE jest miejscem palestyńskiego dziedzictwa   Williams   2023-09-21
Donald Tusk, „człowiek Euroislamu” w Unii Europejskiej   Lindenberg   2023-09-21
Pierwszy Sekretarz Wszystkich Narodów Świata przemówił   Koraszewski   2023-09-18
Erdoğan: ochoczy zakładnik antyzachodniej doktryny Putina   Bekdil   2023-09-16
Abbas musi ponieść realne konsekwencje swoich antysemickich uwag   Flatow   2023-09-14
Dziennikarka BBC po raz kolejny zakłada pelerynę aktywistki   Sela   2023-09-11
Kłopot z filmami idealizującymi amerykańskich komunistów   Tobin   2023-09-11
Najnowszy antyizraelski dokument prawny ONZ opiera się na kłamstwach     2023-09-07
Niewolnictwo: ostentacyjna hipokryzja BRICS wobec Czarnych Afrykanów   Trewhela   2023-09-06
Oskarżenie o islamofobię   Dawkins   2023-09-05
Kiedy Stany Zjednoczone odmawiają powiedzenia słowa „palestyński”?   Flatow   2023-09-05
Kiedy Havel spotkał Bidena   Clarke   2023-09-04
Przepływy migracyjne i prawo niezamierzonych konsekwencji   Fernandez   2023-09-02
Do dziś UNRWA nie otrzymała od Stanów Zjednoczonych 75 milionów dolarów. Zobaczymy, czy złowieszcze przewidywania się spełnią.     2023-09-02
Świat staje się wielobiegunowy   Mahjar-Barducci   2023-08-28
Sprawiedliwość wymaga uczciwych procedur   Dershowitz   2023-08-26
Krytyka porozumienia między USA a Iranem o wymianie więźniów w prasie saudyjskiej     2023-08-23
Reporter przewidział pogrom Farhud w 1939 roku     2023-08-22
Nanoracjonalizm wojen religijnych w epoce nuklearnej   Koraszewski   2023-08-21
Syndrom „Musimy coś zrobić”   Taheri   2023-08-18
Izraelskie osiedla nie są nielegalneOdpowiedź Nathanielowi Bermanowi   Kontorovich   2023-08-18
Kto rozpoczął II wojnę światową?   Jacoby   2023-08-17
Co się stało z eskalacją izraelskiej dominacji?   Pandavar   2023-08-16
List do przyjaciela i kilku innych osób   Koraszewski   2023-08-09
Barwna historia Palestyny na Twitterze   Collier   2023-08-08
Byli pracownicy Departamentu Stanu przyznają, że się myliliDlaczego więc Izrael miałby ich teraz słuchać?   Flatow   2023-08-06
„Nasz najmniej odrażający wybór”Od premiery filmu „Oppenheimer” odżyła debata na temat użycia bomby atomowej w Japonii   Jacoby   2023-08-04
Nieznośny irracjonalizm racjonalizmu   Koraszewski   2023-08-03
Robert Malley i zew Trzeciego Świata   Mansour   2023-08-01
Eskalacja agresji irańskich mułłów w Ameryce Łacińskiej i na Bliskim Wschodzie   Rafizadeh   2023-07-27
Administracja Bidena zostawia sojusznika USA na lodzie   Bryen   2023-07-27
Przywoływanie do porządku   Collins   2023-07-25
Dlaczego Palestyńczycy zawsze ogłaszają zwycięstwo, kiedy przegrywają?     2023-07-24
Każda umowa z Iranem wymaga zgody Kongresu   Kemp   2023-07-22
Administracja Bidena na nowo definiuje antysemityzm. I wyklucza najbardziej zgubną obecnie formę nienawiści do Żydów   Kontorovich   2023-07-22
Wizyta irańskiego prezydenta w Ameryce Łacińskiej     2023-07-21
Recenzja książki Andrzeja Koraszewskiego   Eyal-Fajtlowicz   2023-07-20
Czy kłamią, że nie wiedzą?   Koraszewski   2023-07-17
Czy ci się to podoba, czy nie, tożsamość ma znaczenie – ale która tożsamość?   Fernandez   2023-07-14
Biden podaje rękę antysemitomBojkot izraelskich instytucji akademickich jest tylko najnowszym przykładem tego, jak Departament Stanu USA niemal wypowiedział wojnę Izraelowi.   Bard   2023-07-13
Najwyższy czas przyjąć Ukrainę do NATO   Jacoby   2023-07-12
Czy Departament Stanu przestrzega prawa USA na terytoriach spornych?     2023-07-11
Co naprawdę powiedział Frederick Douglass w swoim wspaniałym przemówieniu z okazji Dnia Niepodległości   Jacoby   2023-07-11
Dziennikarstwo z użyciem płynów ustrojowych   Koraszewski   2023-07-10
Świat wysyła komunikat: Izrael powinien po prostu zaakceptować mordowanie Żydów     2023-07-08
Podczas gdy Stany Zjednoczone wzywają Izrael do „powściągliwości”, codziennie bombardują cele terrorystyczne na całym świecie     2023-07-05
Saudyjski publicysta niechętnie chwali Izrael i omawia „zjawisko Edy Cohena”     2023-07-04
Pochwała krytyków gender     2023-07-04
Wyburzenia domów przez Izrael i Egipt   Fitzgerald   2023-07-03
Ostatni upust żółci   Koraszewski   2023-07-03
Co arabscy darczyńcy dla amerykańskich uniwersytetów kupują za 10 miliardów dolarów?   Bard   2023-07-02
Krew, ropa i golf: Zachodnia hipokryzja wobec COP-28   Fernandez   2023-07-01
Misterium historycznego zakrętu   Koraszewski   2023-06-28
Chiny, Pakistan i Turcja sięgają po Kaszmir   Bulut   2023-06-27
Kto chce apartheidu? Palestyńczycy!     2023-06-25
Jak USA starają się związać ręce Izraela przed ogłoszeniem nowej umowy z Iranem   Doran   2023-06-24
ONZ i WHO obwiniają Izrael bardziej niż kogokolwiek innego   Bryen   2023-06-22
Problem z definicją antysemityzmu IHRA polega na tym, że nie pozostawia miejsca dla  antysemitów     2023-06-21
Groźba decywilizacji   Lloyd   2023-06-21
„To nie dowcip”: zaskakujące milczenie administracji Bidena, ONZ i UE w sprawie łamania praw człowieka w Iranie   Rafizadeh   2023-06-20
UNRWA dostarcza darmowych świadczeń 775 tysiącom osób, które nie są uchodźcami nawet według jej własnej definicji     2023-06-19
Polityka w czasach romantycznej zarazy   Koraszewski   2023-06-17
Antyzachodni klub nuklearny: Korea Północna, Chiny, Rosja i Iran niebezpiecznie atakują Zachód   Rafizadeh   2023-06-08
Polemika z izraelskimi migawkami   Koraszewski   2023-06-08
Amerykanin w Moskwie   Bawer   2023-06-07
Saudyjczycy wyłaniają się jako nowe mocarstwo Bliskiego Wschodu     2023-06-06
Czy modne bzdury przestaną być modne?   Koraszewski   2023-06-05
Amerykańska Narodowa Strategia Przeciwdziałania Antysemityzmowi jest porażką, zanim rozpoczęła działalność     2023-06-03
Głupota i podłość w służbie walki o władzę   Koraszewski   2023-06-02
Nowe media i stare problemy z dialogiem   Koraszewski   2023-05-30
Turcja: Co powiedziałby ojciec?   Taheri   2023-05-30
Wybory w Turcji: nacjonalistyczna polityka tożsamości wygrywa mimo nędzy   Bekdil   2023-05-27
Ekstremiści już planują wykorzystanie AI   Stalinsky   2023-05-23
Wywiad rzeka o seksie   Koraszewski   2023-05-22
Iran: Zastąpienie Chomeiniego Clintonem   Taheri   2023-05-20
Krytyka nazbyt zatroskanego rozumu   Koraszewski   2023-05-19
Dwaj reformatorzy, dwa bardzo różne światy   Fernandez   2023-05-17
Napięcia rosną na Bliskim Wschodzie, gdy jedna strona chce zabijać Żydów, a druga strona to Żydzi, którzy nie chcą umierać i żadna ze stron nie godzi się  na kompromis     2023-05-15
Problem niedoborów wody na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej   Raphaeli   2023-05-15
Dziewczyna z Krochmalnej, która nie została Jentł   Walter   2023-05-10
Co dalej w sprawie uczciwości sztucznej inteligencji?   Koraszewski   2023-05-09
Wiek XXI – wojna przeciw kobietom i zanikanie rodzaju żeńskiego   Chesler   2023-05-08
Systematyczne zaciemnianie uprzedzeń rasowych   Rubinstein   2023-05-05
Absurd goni absurd   Koraszewski   2023-05-04
Świat w krzywych zwierciadłach   Koraszewski   2023-05-02
Dwadzieścia lat po obaleniu Saddama przez Amerykę Irakijczycy są pod butem islamistycznego Iranu   Abdul-Hussain   2023-04-29
Sprawy, które wzbudzają niepokój   Hirsi Ali   2023-04-28
Turcja: Porzuceni iraccy i syryjscy chrześcijanie   Bulut   2023-04-27
Urzędnik państwowy stanął w obronie praw związanych z płcią i drogo za to zapłacił   Kay   2023-04-20
Wycofanie się z Afganistanu było jednym chaosem. Dlaczego Biden udaje, że tak nie było?   Jacoby   2023-04-19
Islamskie dyktatury próbują kupić agencje ONZ   Meotti   2023-04-17
Czy moralność jest zapisana w genach?   Koraszewski   2023-04-13
Francja: “Krajobraz ruin”   Milliere   2023-04-11

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk