Prawda

Sobota, 7 grudnia 2019 - 11:09

« Poprzedni Następny »


Pakistan: Asia Bibi uniewinniona po latach oczekiwania na śmierć za ”bluźnierstwo”


Giulio Meotti 2018-11-01

Asia Bibi i dwoje z jej pięciorga dzieci, zdjęcie sprzed jej uwięzienia w celi śmierci w 2010 r. za „bluźnierstwo”.
Asia Bibi i dwoje z jej pięciorga dzieci, zdjęcie sprzed jej uwięzienia w celi śmierci w 2010 r. za „bluźnierstwo”.

Po 3422 dniach okrutnego i nieuzasadnionego uwięzienia jako „pierwszej kobiety skazanej na śmierć za bluźnierstwo", wreszcie obalony został wyrok kary śmierci dla Asii Noreen Bibi. Najwyższy Sąd Pakistanu uchylił dzisiaj wyrok przeciwko Bibi, rzymsko-katolickiej matce pięciorga dzieci. Po skazaniu jej w procesie w 2010 r. pod fałszywym zarzutem „bluźnierstwa” obecnie zwyciężyła sprawiedliwość. Wyrok zabicia Bibi, ponieważ jej muzułmańskie koleżanki z pracy obraziło to, że ona, „nieczysta” chrześcijanka, napiła się wody z wiejskiej, wspólnej studni, to jednak było zbyt dużo nawet dla Pakistanu, gdzie chrześcijanie są notorycznie prześladowani.

Ze względów bezpieczeństwa Bibi jest obecnie "trzymana w nieujawnionym miejscu”. Islamscy twardogłowi już grozili sędziom, że jeśli zostanie uwolniona, odpowiedzialnych za to spotka „straszliwy” koniec.


14 czerwca 2009 r. Asia Bibi napiła się wody z wiejskiej studni, kiedy pracowała na polu w gorący dzień. Dwie muzułmańskie kobiety twierdziły, że ponieważ ona, chrześcijanka, dotknęła wody ze studni, cała studnia była haram (zakazana przez prawo islamskie). Asia odpowiedziała: "Myślę, że Jezus patrzył na to inaczej niż Mahomet” i zapytała: „Co zrobił wasz Prorok Mahomet dla zbawienia ludzkości?” To rozwścieczyło kobiety, które zaczęły na nią pluć i ja popychać.


Pięć dni później, kiedy pracowała na innym polu, tłum „dziesiątków mężczyzn i kobiet” wzywał do zabicia Bibi, barbarzyńsko ją pobił i zaprowadził do wsi, gdzie policja ją aresztowała. Kari Muhammad Sallam, imam wsi (który nie był obecny podczas sprzeczki o wodę) i kobiety, które twierdziły, że Bibi zanieczyściła wodę w studni, powiedzieli policji, że Bibi „obraziła Proroka Mahometa”.


8 listopada 2010 r., po zaledwie pięciominutowych obradach, Asia Noreen Bibi została – zgodnie z Artykułem 295 Kodeksu Karnego Pakistanu – skazana na śmierć przez powieszenie.


Asia Bibi została skazana na śmierć, ponieważ była chrześcijanką i była spragniona.


Islamiści wiwatowali na wiadomość o tym wyroku. Asia Bibi była sama przeciwko całemu krajowi gotowemu poświęcić swoją słabą mniejszość chrześcijańską, by ugłaskać islamistów. Po aresztowaniu Bibi jej rodzina przeprowadzała się 15 razy w ciągu 5 lat. W ostatnich tygodniach pojawiły się doniesienia, że Asia ma zaburzenia umysłowe. Osiem lat w więziennej izolatce, z codzienną groźbą zamordowania w więzieniu, było brutalną formą tortury psychicznej. Bojąc się, że zostanie otruta w więzieniu, władze pozwoliły Bibi na przygotowywanie własnych posiłków.


Kilka dni temu na posiedzeniu plenarnym w Strasbourgu, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Antonio Tajani, powiedział:

"Asia Bibi rozwścieczyła kilka kobiet, bo piła wodę ze studni. Według tych kobiet dotknięcie chrześcijańskich warg zanieczyściło studnię. Po tym, jak została zaatakowana i oskarżona o bluźnierstwo, Asii Bibi groziło powieszenie. Proszę władze pakistańskie… by zapewniły, że ta kobieta będzie miała uczciwy proces i by unikały wszelkiego rodzaju dyskryminacji lub religijnych uprzedzeń”.

Teraz musimy obawiać się, że kiedy Bibi zostanie zwolniona, będzie celem morderczego ataku. Islamiści wyznaczyli nagrodę na jej głowę w wysokości 50 milionów rupii (375 tysięcy dolarów).  


Salman Taseer
, odważny muzułmanin, który był gubernatorem prowincji Pendżabu w Pakistanie, zapłacił życiem za wyrażenie poparcia dla Asii; zamordował go własny ochroniarz, który powiedział, że „zrobił to, ponieważ pan Taseer niedawno bronił proponowanej poprawki do prawa o bluźnierstwie". Mumtaz Qadri, został stracony.


Czasami jednak prawnicy, broniący chrześcijan i innych oskarżonych o bluźnierstwo w Pakistanie, także są mordowani. Federalny minister ds. mniejszości w Pakistanie, Shahbaz Bhatti, także został zamordowany za obronę Bibi. Chociaż nikt nie został oficjalnie stracony w Pakistanie za przestępstwo bluźnierstwa, jak informował „Newsweek” „wielu zostało zamordowanych wyłącznie na podstawie oskarżenia przeciwko nim”. Według Human Rights Watch od 1990 r. co najmniej 60 osób oskarżonych o bluźnierstwo zostało zamordowanych. W zeszłym roku tłuszcza zlinczowała studenta za rzekome popełnienie bluźnierstwa.  


Tysiące fanatyków muzułmańskich wiecowało w Pakistanie w ostatnich kilku tygodniach, by naciskać na sędziów, aby podtrzymali karę śmierci. Skandowali: "Powiesić niewierną Asię". Obecnie pakistańscy islamiści mówią, że sędziowie, którzy uniewinnili Asię Bibi "zasługują na śmierć". Dlatego Bibi musi teraz uciec z kraju. Kilka krajów już oferowało jej azyl.


Od skazania na śmierć Asii Bibi chrześcijanie w Pakistanie przeżyli szereg szczególnie okrutnych zamachów terrorystycznych. Islamistyczny zamachowiec- samobójca wybrał za cel chrześcijańskie dzieci na placu zabaw w publicznym parku. Gdzie był Zachód?  


Francuski ksiądz Pierre-Hervé Grosjean zapytał w „Le Figaro”:

"Jak może kraj praw człowieka milczeć w obliczu tej niesprawiedliwości?... Jak można chcieć ratować chrześcijan w Iraku przed barbarzyńcami z ISIS, jeśli nie potrafi się uratować chrześcijanki przed prawami w sojuszniczym kraju?... Niewierzący przyjaciele, jej los dotyczy również was: przez nią przemawia sprawa wolności i godności każdego, kogo bronicie. Wasze słowa są cenne i odważne. Wasze milczenie byłoby straszliwe”.

Ale milczenie było straszliwe.


Nikt nie wyszedł na ulice Europy, by protestować przeciwko uwięzieniu Asii Bibi. Żaden znany publicysta zachodni nie napisał artykułu oznajmiającego "Je Suis Asia Bibi". Zachodnie świeckie grupy praw człowieka, zawsze chętne i gotowe do podchwycenia każdej sprawy, w zasadzie świeciły nieobecnością. Organizatorzy kampanii na rzecz uwolnienia terrorystów ze stosunkowo wygodnego więzienia w Guantanamo Bay na Kubie nie mieli czasu, by zażądać uwolnienia Asi Bibi. Żadna feministyczna organizacja nie poparła tej chrześcijańskiej matki. Organizacja Narodów Zjednoczonych, która właśnie potępiła Francję za prawo zakazujące nikabu, także milczała. To był spisek tchórzostwa.


Po latach w celi bez okien Asia Bibi zatriumfowała nad swoimi niedoszłymi katami. Niesprawiedliwość wobec chrześcijan będzie trwała jednak wraz z tchórzliwym milczeniem Zachodu wobec tych prześladowań. Sprawa Asii Bibi jest także historią moralnego samobójstwa Zachodu.


Gdzie byli nasi filozofowie, humaniści i dziennikarze przez te dziewięć lat niesprawiedliwości? To ta ponura obojętność jest tym, co pochłania Zachód.  


Jako wyraz najwyższej ironii, zaledwie kilka dni temu tak zwany Europejski Trybunał Praw Człowieka (ECHR) utrzymał w mocy ten sam rodzaj prawa o bluźnierstwie. Brak słów na orzeczenie  ECHR. Jak powiedział Grégor Puppinck, przewodniczący Europejskiego Centrum Prawa i Sprawiedliwości: "decyzja ECHR uzasadniałaby skazanie Charlie Hebdo za publikowanie karykatur…” Pora usunąć tych niepochodzących z wyboru sędziów z sądu, który nie jest przed nikim odpowiedzialny i nie ma od niego odwołania.


Pakistan: Asia Bibi Acquitted After Years Awaiting Death for ’Blasphemy’

Gatestone Institute, 31 października 2018

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaGiulio Meotti 

Włoski publicysta, autor książki „A New Shoah: The Untold Story of Israel’s Victims of Terrorism”.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1424 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Spisek przeciwko szczelinowaniu   Ridley   2019-12-07
W studio aktorów uświadomionych: jak szkoliłam przyszłych lekarzy, by pilnowali swoich zaimków   Slatz   2019-12-06
Antysyjonizm na kampusie widziany oczyma syryjskiego uchodźcy    Dandachi   2019-12-06
Pies Pawłowa wiecznie żywy   Koraszewski   2019-12-05
Elizabeth Warren gra kartą ”seksizmu”   Jacoby   2019-12-04
Irańczycy: “Dlaczego świat milczy, kiedy nasz rząd nas morduje?”   Bulut   2019-11-30
Zerwana zasłona zniewolenia   Koraszewski   2019-11-28
Socjalizm stał się antysemityzmem oświeconych   Tobin   2019-11-28
Dokąd zmierzają ludowe powstania na Bliskim Wschodzie?   Fernandez   2019-11-23
Socjalizm? Nie, dziękuję.   Koraszewski   2019-11-20
Hańba Europie     2019-11-19
Izrael nie może pozwolić tym, którzy wzywają do jego zniszczenia, na pozostawanie w kraju   Yemini   2019-11-18
”Guardian” nie kwestionuje kłamstw Omara Shakira z HRW   Levick   2019-11-17
Aktywiści klimatyczni koncentrują się na złych rozwiązaniach   Lomborg   2019-11-16
Spirala islamskiego terroru   Koraszewski   2019-11-14
Żelazna Kopuła przechwytując rakiety zamyka usta uprawnionej krytyce Izraela     2019-11-11
Kiedy spotkania z historią gubią się w cyberprzestrzeni   Collins   2019-11-10
Niezrozumiana Palestyna   Marquardt-Bigman   2019-11-09
Coolidge i FDR mieli rację w sprawie pracowników państwowych i związków zawodowych   Jacoby   2019-11-07
Zakaz mowy nienawiści nie chroni Żydów ani przed jej przyczynami, ani skutkami   Amos   2019-11-07
Rozkład normalny i paranormalny   Koraszewski   2019-11-05
Milczący świadkowie w wojnie przeciwko Żydom   Chesler   2019-11-05
Pochowajcie Baghdadiego, ale nie jego zbrodnie   Collins   2019-11-03
Straszna wrzawa na ulicy Żydowskiej   Koraszewski   2019-11-02
Autonomia Palestyńska i jej pieniądze   Bedein   2019-11-01
Obwiniony przez fałszywe skojarzenie: Izrael ”w szczególności”   Plosker   2019-10-30
Kościół, który szerzy nienawiść   Pour   2019-10-26
Nie, Omar Barghouti nie jest współzałożycielem ruchu bojkotu, BDS   Steinberg   2019-10-25
Netanjahu, media i los izraelskiej demokracji   Glick   2019-10-23
Dlaczego nauki ścisłe są ścisłe, a nauki społeczne rozwiązłe?   Koraszewski   2019-10-23
Kolejny cios zadany przez ONZ prawom człowieka   Neuer   2019-10-21
Ogórkowi Żydzi w Paryżu   Lewin   2019-10-19
Palestyńczycy kradną elektryczność, a potem winią Izrael   Tawil   2019-10-18
Syryjskiej wojny domowej nie wywołała zmiana klimatu   Lomborg   2019-10-17
Syzyf znowu marzy   Landes   2019-10-16
Gra Teheranu w ciuciubabkę   Taheri   2019-10-15
BDS: odporny na rozsądek i wiedzę   MacEoin   2019-10-14
ISIS wraca pod skrzydła Turcji   Coughlin   2019-10-13
Pierwsze dymy w następnej wojnie bliskowschodniej   Frantzman   2019-10-12
Walczyli obok USA przez pięć lat, żeby zbombardował ich sojusznik USA z NATO   Frantzman   2019-10-11
Powrót nieumiarkowanych katolików i innych   Koraszewski   2019-10-09
Lekcje z północnej Syrii   Spyer   2019-10-09
Czy palestyńscy przywódcy chcą lepszego życia dla swojej ludności?   Toameh   2019-10-08
Rosjanie i Polacy raz jeszcze   i Andrzej Koraszewski   2019-10-07
Trzech skrajnie prawicowych przywódców zamierza stworzyć telewizję „zwalczającą islamofobię”   Frantzman   2019-10-07
Czy regulowanie antysemityzmu na kampusach jest cenzurą?   Tobin   2019-10-05
Turcja: Alarmująca rozprawa z dziennikarzami, rozpaczliwy apel do ONZ   Bulut   2019-10-03
Co następne dla Turcji? Broń jądrowa!   Bekdil   2019-10-01
Kolejne palestyńskie oszczerstwo o Izraelu i Żydach   Tawil   2019-09-29
Dlaczego Egipt nie chce pomóc Gazie   Toameh   2019-09-25
Kiedy muzułmanie prześladują gejów, jest to wina Żydów   Greenfield   2019-09-24
Jak despoci interpretują umowy z Zachodem   Tawil   2019-09-22
Dlaczego Arabowie nienawidzą Palestyńczyków   Toameh   2019-09-20
Brexit i jego efekty na Bliskim Wschodzie   Gross   2019-09-17
Dlaczego Izraelczycy nigdy nie zapomnieli swojego 9/11   Tobin   2019-09-16
Palestyńczycy: ofiary arabskiej dyskryminacji i rasizmu   Toameh   2019-09-09
Izraelczycy, Palestyńczycy i ”Love Island”   Tsalic   2019-09-08
Negocjacje USA-Taliban: śmiertelna pułapka Kataru   Carmon   2019-09-07
Niebezpieczny stalinizm „przebudzonych” na skrajnej lewicy   Dershowitz   2019-09-07
Czego amerykańscy Żydzi nie rozumieją o BDS   Greenfield   2019-09-06
Odwaga twierdzenia, że nie wszystkie kultury są równe   Hill   2019-09-05
Globalna nieodpowiedzialność: brak procesów ISIS za zbrodnie wojenne   Frantzman   2019-09-04
Czy Autonomia Palestyńska przygotowuje kolejną intifadę?   Tawil   2019-09-02
BBC przedstawia Izrael jako kraj, którego armia krzywdzi palestyńskie dzieci   Plosker   2019-08-29
Muzułmanie przeciwko antysemityzmowi   MacEoin   2019-08-28
W Absurdystanie bez zmian   Koraszewski   2019-08-27
Jak TRUMP rozpoczął wojnę domową między Hamasem a agendą ONZ   Greenfield   2019-08-27
Najdłużej istniejąca teoria spiskowa   MacEoin   2019-08-26
Dlaczego zachodni lewicowcy uwielbiają prawicowych ekstremistów za granicą?   Frantzman   2019-08-26
Iran: chłostanie martwego osła jest daremne   Taheri   2019-08-25
Palestyńczycy: co jest złego w budowaniu szpitala?   Tawil   2019-08-21
Czy Izrael jest państwem bliskowschodnim?   Koraszewski   2019-08-19
Czy Palestyńczycy w Gazie mogą zbuntować się przeciwko Hamasowi?   Toameh   2019-08-18
Chińczycy trzymają się mocno   Koraszewski   2019-08-17
Najnowszy horror ONZ: ignorowani uchodźcy chrześcijańscy   Bulut   2019-08-16
Państwo, naród, społeczeństwo   Koraszewski   2019-08-15
Zaślepienie w sprawie muzułmańskiego antysemityzmu   Julius   2019-08-15
Polowania na czarownice wymagają międzynarodowego działania   Igwe   2019-08-13
"Sprawiedliwość" jest dla lewicy antyizraelskim wytrychem. Nie ma nic wspólnego z prawdziwą sprawiedliwością.     2019-08-12
Barack Obama i ludobójstwa    Isaac   2019-08-10
Słabość cywilizacji i zderzenie barbarii z barbarią   Koraszewski   2019-08-09
Demon ISIS jest w nas wszystkich     2019-08-09
Coraz groźniejszy impas między cywilizacjami   MacEoin   2019-08-07
Dlaczego Palestyńczycy zaatakowali Saudyjczyka?   Toameh   2019-08-03
Jordania podziela obawy Izraela   Koraszewski   2019-08-02
Schadenfreude i skandal w UNRWA   Blum   2019-08-01
Szczęśliwe zakończenie dramatów palestyńczyka prześladowanego za uratowanie rannych Żydów   Blum   2019-07-31
Jordania, pokój i jak niewiele się naprawdę zmieniło   Roth   2019-07-30
Demaskowanie oszukańczych organizacji praw człowieka   Gerstenfeld   2019-07-24
Biafra kiedyś i w przyszłości?   Fitzgerald   2019-07-24
W BDS nie chodzi o bojkot. Chodzi o zamianę Izraela w państwo pariasa.     2019-07-23
Kocha, lubi, szanuje   Koraszewski   2019-07-22
Pora, by Europa przebolała ”najgorszą możliwą umowę”   Coughlin   2019-07-21
Zamienianie Holocaustu w metaforę   Greenfield   2019-07-20
Tylko nie nazywaj jej palestyńską Arabką!   Flatow   2019-07-19
Trzy „nie”, które ustawiły Bliski Wschód na drodze konfliktu   Lipman   2019-07-18
USA i Iran: Co NIE jest mądrą polityką   Rafizadeh   2019-07-16
Dziesięciolecia szczucia na brytyjskich Żydów   Collier   2019-07-16
Zbadaj swoje przesądy   Koraszewski   2019-07-15
"Hamas nie boi się wyborów"   Toameh   2019-07-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

SchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałej


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk