Prawda

Poniedziałek, 30 listopada 2020 - 05:54

« Poprzedni Następny »


Oblężenie Francji, 2020


Vic Rosenthal 2020-11-10


Ci, którzy zmuszają cię do uwierzenia w absurdy, mogą też zmusić cię do popełnienia nikczemności.

– Voltaire

Kiedy myślę o prawach człowieka, demokratycznych rządach, wartościach Oświecenia i idei, że rozum i metoda naukowa są lepsze od przesądów, myślę o Francji. Powołanie się na Deklarację Praw Człowieka i Obywatela z 1789 roku, napisaną przez Emmanuela-Josepha Sieyèsa, Markiza de Lafayette i Honoré Mirabeau, z konsultacjami z Thomasem Jeffersonem, znajduje się w pierwszym zdaniu Konstytucji Piątej Republiki Francji.


W ostatnich dniach, kiedy myślę o walce o zachowanie tych pojęć w obliczu wyjątkowo wściekłych ataków ze strony sił ciemności, także myślę o Francji.  


Islam zawsze był wrogiem praw człowieka. Apostazja i bluźnierstwo, które w ogóle nie powinny być przestępstwami, są w islamie karane śmiercią. Islam zaprzecza podstawowej idei praw człowieka, twierdząc, że muzułmanie są lepsi od nie-muzułmanów, którzy mają mniej praw w codziennym życiu. A niewierni, którzy mimo tego mają hucpę, by uważać się za równych, prowokują przerażającą przemoc.


Doskonale znamy to w Izraelu. Męczennicy Hamasu, którzy wysadzają się w powietrze w pizzeriach i podczas pesachowego sederu, robią to w imię islamu, bo żydowska suwerenność jest dla nich anatemą. Nie można ich powstrzymać perswazją, negocjacjami lub – chyba że tymczasowo – płaceniem okupu. Powstrzymuje ich tylko siła.


Panuje opinia, że muzułmańska populacja Francji jest największa w Europie, ale trudno zdobyć dokładne dane, ponieważ – dzięki francuskiemu oddaniu sprawie niedyskryminacji – państwo nie zbiera statystyk o wyznawanej religii. Wydaje się jednak, że 7-9% francuskiego społeczeństwa jest muzułmańskie.


Niewielu krajom z dużą populacją muzułmańską udaje się unikać konfliktów między muzułmanami i innymi grupami. Stosunkowo dobre stosunki między żydowskimi i muzułmańskimi obywatelami Izraela, gdzie jeden na pięciu obywateli jest Arabem, są niezwykłe. (Przeciwieństwem są Arabowie z Autonomii Palestyńskiej i Gazy obficie dostarczający terrorystów).  


Często robi się rozróżnienie między radykalnymi muzułmanami, inaczej nazywanymi „islamistami”, a pozostałymi muzułmanami. Nie ma jednak “ortodoksyjnego” i „reformowanego” islamu. Podstawowe zasady islamu, włącznie z ideą, że bluźnierstwo jest przestępstwem zasługującym na karę śmierci, nie zmieniły się. Istnieją muzułmanie gotowi działać na podstawie swoich wierzeń i tacy, którzy ignorują wezwania swojej religii.


Francja widziała wiele koszmarnego islamskiego terroryzmu, włącznie z masakrami Charlie Hebdo i Bataclan Theatre i wiele bestialskich ataków na Żydów, zarówno indywidualnych, jak i grupowych. W ostatnich kilku tygodniach jednak była seria krwawych morderstw, włącznie z dwoma wypadkami obcięcia głowy. Pierwsze, w którym zamordowano nauczyciela, Samuela Paty’ego za “zbrodnię” obrażenia islamu przez pokazanie swojej klasie karykatur Mahometa (tych, na które odpowiedzią była masakra w “Charlie Hebdo”). Wywołało to reakcję francuskiego prezydenta Macrona, która z kolei wywołała furię muzułmanów na całym świecie (podbechtywaną przez ciągle podżegającego prezydenta Turcji), wezwania do bojkotu francuskich towarów i do popełniania dalszych morderstw. Oto, co, między innymi, powiedział Macron:

Samuel Paty był ofiarą fatalnego spisku głupoty, kłamstw, nienawiści do innego, nienawiści do tego, kim głęboko, egzystencjalnie, jesteśmy.


W piątek Samuel Paty stał się twarzą Republiki, naszej determinacji do przeszkodzenia terrorystom, do ograniczenia islamistów, do życia jako społeczność wolnych obywateli w naszym kraju; stał się twarzą determinacji zrozumienia, nauczenia się i kontynuowania nauczania, do bycia wolnymi ludźmi, bo będziemy nimi nadal.


Będziemy bronić wolności, której tak dobrze nas nauczyliście, i będziemy mocno podkreślać koncepcję
laïcité [sekularyzmu]. Nie wyprzemy się karykatur, rysunków, nawet jeśli innych odrzucają. Dostarczymy wszystkie możliwości, jakie Republika jest winna dostarczać młodym ludziom, bez żadnej dyskryminacji.

Macron rzucił rękawicę: Nie wyprzemy się karykatur. Nie ma znaczenia, że obraża to muzułmanów. Wartości Republiki przeważają. Chociaż później powiedział, że może “zrozumieć”, iż muzułmanie mogą czuć się obrażeni karykaturami, dodał: “Zawsze będę bronić wolności mówienia, pisania, myślenia, rysowania w moim kraju”.

 

Życzę mu szczęścia. Muzułmanie na całym świecie przyzwyczaili się do tego, że zachodnie instytucje uginają się wobec potwornej przemocy. Na przykład, w kilka dni po 9/11 prezydent Bush służalczo mówił, że “Islam jest religią pokoju”, a w 2008 roku rząd Wielkiej Brytanii po wielu aktach islamskiego terroru w Europie – w niezwykłym przykładzie orwellowskiej nowomowy – oznajmił, że islamski terroryzm jest w rzeczywistości „antyislamską działalnością”. W USA administracja Obamy zakazała używania zwrotu “islamski terroryzm” i innych słów uznanych za obraźliwe dla muzułmanów we wszystkich podręcznikach szkoleniowych dla organów porządku publicznego. W zeszłym tygodniu kanadyjski premier, Justin Trudeau, powiedział, że terroryści odpowiedzialni za potworności popełnione we Francji “nie reprezentują islamu” i później porównał pokazywanie karykatur Mahometa do “krzyczenia ‘pożar’ w zatłoczonym teatrze”.

 

Przez wiele setek lat Islam był w konflikcie z wówczas chrześcijańskim Zachodem, aż do XVII wieku, kiedy Turcy po raz ostatnie, zostali odepchnięci od Wiednia. Zachodnia technologia militarna trzymała islamski ekspansjonizm w szachu do niedawna, kiedy do Europy napłynęły fale migrantów, najazd demograficzny, który odniósł znacznie większy sukces niż militarny najazd Kary Mustafa Paszy w 1683. Poza, być może, wypadkiem Izraela, siły islamu zamieniły teraz bezpośredni atak wojskowy przeciwko Zachodowi na kombinację terroryzmu, działalności wywrotowej i demograficznego oraz kulturowego podboju. Każdy jednak, kto uważa, że nie ma żadnego konfliktu, jest po prostu ślepy.

 

Macron wezwał do podjęcia konkretnych kroków, by walczyć z terrorem, jak również przyjąć wyraźną postawę ideologiczną na rzecz tradycyjnych (przynajmniej od 1789 roku) francuskich wartości. Spodziewam się, że będzie miał ręce pełne roboty, kiedy muzułmańscy ekstremiści w kraju i poza nim będą z tym walczyć. Będzie więcej przemocy, jak też znaczne naciski, by poddać się ich żądaniom odstąpienia od wartości wolności słowa. Konflikt w żadnym razie jeszcze się nie zakończył.


The Siege of France 2020

2 listopada 2020

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaVic Rosenthal

Urodzony w Stanach Zjednoczonych, studiował informatykę i filozofię na  University of Pittsburgh. Zajmował się rozwijaniem programów komputerowych. Mieszka obecnie w Izraelu. Publikuje w izraelskiej prasie. Jego artykuły często zamieszcza Elder of Ziyon.  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1694 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Antysemici zwalczają antysemityzm: orwellowska farsa   Blum   2020-11-28
Czy Francja, Hiszpania i Irlandia zgodziły się finansować palestyńskie organizacje terrorystyczne?   Hirsch   2020-11-26
Odkrywając pokój w Dubaju   Yemini   2020-11-25
Izrael jest besztany za opór przeciwko arabskiej kolonizacji   Rosenthal   2020-11-24
Usprawiedliwianie muzułmańskiej wściekłości na karykatury Mahometa   Saghieh   2020-11-23
Brytyjski rząd raz za razem opluwa Izrael   Collier   2020-11-21
Urojenie osobistej dyplomacji   Tobin   2020-11-20
Iran: Mułłowie świętują w nadziei na powrót do bomby nuklearnej   Rafizadeh   2020-11-20
Trzynastu wspaniałych pod wodzą misjonarza   Koraszewski   2020-11-19
Pluralistyczna Europa odrzuciła wojny religijne, a teraz poddaje się „potworowi” ekstremistycznego, politycznego islamu   Abdel-Samad   2020-11-18
W wasze ręce, czyli moja nowa książka   Koraszewski   2020-11-17
Historyczna Palestyna: czyli co należy wiedzieć!   Oz   2020-11-17
Wybory 2020 były okropne   Glick   2020-11-16
Amerykańsko-żydowsko-radzieckie doświadczenie   Tabarovsky   2020-11-15
Muzułmanie: Meczet Al-Aksa nie należy do Palestyńczyków   Toameh   2020-11-14
Muślinowa kurtyna samooszustwa   Koraszewski   2020-11-14
Święta wojna Erdoğana przeciw ‘niewiernej Europie’   Bekdil   2020-11-13
Gazeta “Guardian” w pełni naśladuje Electronic Intifada   Collier   2020-11-13
Dlaczego znowu głosowałam na Trumpa   Nykiel-Herbert   2020-11-12
„Co izraelscy żołnierze robią palestyńskim dzieciom” -  recenzja   Kalwas   2020-11-12
Hipokryzja Demokratów szkodzi demokracji   Tobin   2020-11-11
Oblężenie Francji, 2020   Rosenthal   2020-11-10
Europa musi bezwarunkowo bronić swoich wartości   Harris   2020-11-10
Sukces Trumpa na Bliskim Wschodzie wynika z jego konkretnego (nie tylko retorycznego) poparcia dla trwałości Izraela     2020-11-09
Ataki na chrześcijan ukazują hipokryzję kontrowersji wokół  “bluźnierstwa”   Frantzman   2020-11-07
Corbyn to tylko jeden człowiek. Lewicowy antysemityzm to tradycja   Johnson   2020-11-07
Dziennikarz: rzemieślnik czy misjonarz?   Koraszewski   2020-11-06
Europa świadoma konsekwencji nadal finansuje radykalizację AP   Sucharewicz   2020-11-06
Odpowiedzialność instytucji za tsunami współczesnego antysemityzmu   Nirenstein   2020-11-05
Jak “New York Times” pomógł ukryć masowe morderstwo Stalina na Ukrainie   Tabarovsky   2020-11-04
Jak wygląda palestyńska porażka   Toameh   2020-11-04
Rzeczywisty dylemat Netanjahu (i Trumpa)   Glick   2020-11-02
Pora rozliczyć grupy “praw człowieka” za ich antysemityzm   Tobin   2020-10-30
“GUARDIAN” znowu propaguje kłamstwo o “50 rasistowskich prawach”   Levick   2020-10-29
Roosevelt i Żydzi   Rosenthal   2020-10-28
Dlaczego islam pilnie potrzebuje reformacji   Ayaan Hirsi Ali   2020-10-28
Jedna wojna i sześciu przegrywających   Taheri   2020-10-27
Zamordowanie francuskiego nauczyciela i sprawa terminologii używanej przez media   Frantzman   2020-10-26
Czy koniec wojen o ropę naftową?   Koraszewski   2020-10-24
Zakup Chevron jest kolejnym gwoździem do trumny ruchu BDS   Tobin   2020-10-21
Całkowicie nieodpowiedzialny wirus   Koraszewski   2020-10-21
Saeb Erekat pospiesznie przewieziony do szpitala Hadassah   Fitzgerald   2020-10-20
Media społecznościowe i radykalna wolność słowa   Rosenthal   2020-10-20
Po co Żydom państwo, a szczególnie żydowskie?   Koraszewski   2020-10-19
“Przebudzony” świat idzie na wojnę przeciwko Wonder Woman   Tobin   2020-10-18
Arabia Saudyjska: My także mamy dosyć Palestyńczyków   Toameh   2020-10-17
Pokój z Izraelem jest koniecznością   Al-Dughaither   2020-10-16
Czy możliwe jest pohamowanie skrajnej stronniczości BBC?   Gerstenfeld   2020-10-15
Umowa Izrael-ZEA pokazuje hipokryzję “aktywistów ruchu pokojowego”     2020-10-14
Życie na salonach światowego humanizmu   Koraszewski   2020-10-14
Nagle nie ma zgody co do tego, jak ma wyglądać izraelsko-palestyński pokój   Amos   2020-10-12
Ostatni gwóźdź do trumny palestyńsko-arabskich stosunków?   Toameh   2020-10-11
Ścigając i będąc ściganym: wiara w czarnoksięstwo i afrykańskie oświecenie   Igwe   2020-10-10
UE staje po stronie “najgorszego na świecie sprawcy łamania praw człowieka”   Rafizadeh   2020-10-10
Jak BBC tworzy materialy edukacyjne dla szkół   Sela   2020-10-09
Wojna o pokój w mediach drukowanych i elektronicznych   Koraszewski   2020-10-08
Czy faszyzm to już tylko wyzwisko?   Koraszewski   2020-10-06
Czy państwa arabskie rzeczywiście popierają Palestyńczyków?   Kedar   2020-10-04
BBC idzie na wojnę z Żydami w Jerozolimie   Collier   2020-10-03
Zadawanie złych pytań o ekstremistyczną przemoc   Tobin   2020-10-02
Lekcja białoruskiego, czyli Francišak Viačorka i inni   Zbierski   2020-10-02
Znamienne toponimy w “New York Times”    Fitzgerald   2020-10-01
Autocenzura w USA   Bergman   2020-09-30
Arabowie: "Palestyńczycy powtarzają te same błędy"    Toameh   2020-09-30
Nowe szaty cesarza   Doran   2020-09-29
Arabscy muzułmanie są ludźmi kolorowymi, arabscy chrześcijanie są biali   Greenfield   2020-09-28
Międzynarodowe prawo dla jednego narodu   Kontorovich   2020-09-27
Dla postmodernizmu tożsamość jest ważniejsza od rozumu   Rosenthal   2020-09-25
Nieprzyjemna wiadomość dla Thomasa Friedmana   Flatow   2020-09-25
Arabowie przyznają się do błędu   Koraszewski   2020-09-24
Więcej niż stracona okazja dla Palestyńczyków   Tobin   2020-09-23
Symbole (i symbolizm) ujawniają gorzką bliskowschodnią prawdę   Flatow   2020-09-22
Wojna Czerwono-Zielonego sojuszu przeciwko Izraelowi trwa   Glick   2020-09-21
Dlaczego John Kerry i inni nie mieli racji w sprawie pokoju i Izraela - analiza   Frantzman   2020-09-20
Obnażenie palestyńskich kłamstw    Blum   2020-09-19
Niewolnice w Al-Dżazira   Fernandez   2020-09-19
Arabowie: Izrael nie jest naszym wrogiem   Toameh   2020-09-18
Prośba o pokorę od Benjamina Franklina   Jacoby   2020-09-17
Ostry zakręt historii   Koraszewski   2020-09-16
Niewolnictwo: czy jest monopol na cierpienie?   Taheri   2020-09-15
Kulturowe wojny w szkołach w Kalifornii   Julius   2020-09-15
Przegląd wiadomości w drodze na zakupy   Koraszewski   2020-09-13
Pożegnanie lata, czyli prywatne drzewo życia   Ferus   2020-09-13
ZEA: Nie jesteśmy zdrajcami, palestyńscy przywódcy są skorumpowani   Toameh   2020-09-11
Nawet antysemickie media w Iraku mówią z zainteresowaniem o normalizacji     2020-09-10
Normalizacja może stworzyć prawdziwy „Nowy Bliski Wschód”   Rosenthal   2020-09-09
Milczenie ONZ i UE wobec “szokującego łamania praw człowieka” przez Iran   Rafizadeh   2020-09-08
Kiedy Palestyńczyk wreszcie się obudzi?!   Al-Dahiri   2020-09-08
Lot nad Arabią Saudyjską   Jacoby   2020-09-07
Kogo Żydzi powinni bać się najbardziej podczas „powstania”?   Tobin   2020-09-06
Wielki krok naprzód dla światowego pokoju – i ci, którzy wolą go ignorować   Kemp   2020-09-05
Harvard zaprasza głównego palestyńskiego negacjonistę    Lipman   2020-09-04
Obietnica i zagrożenia porozumienia pokojowego z Dżuba    Fernandez   2020-09-04
Arabski antysemityzm za europejskie pieniądze   Koraszewski   2020-09-03
Zgraja „proizraelskiej surowej miłości” a umowa z ZEA   Frantzman   2020-09-02
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy popierają porozumienie Izrael-ZEA?   Toameh   2020-09-01
Krótka historia europejskich obserwatorów w Gazie   Steinberg   2020-08-31
ONZ doprowadza mnie do szału   Collins   2020-08-30
Świat na śliskiej drodze   Taheri   2020-08-29
Co finansuje Europa?   Henig-Cohen   2020-08-29

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk