Prawda

Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 - 05:20

« Poprzedni Następny »


Dlaczego dla ONZ jedna masakra w meczecie jest o wiele gorsza niż niezliczone masakry w kościołach?


Raymond Ibrahim 2022-06-03

W Niedzielę Wielkanocną 21 kwietnia 2019 roku muzułmańscy terroryści dokonali zamachów bombowych na trzy kościoły i trzy hotele na Sri Lance; zginęło 359 osób, a ponad 500 zostało rannych. Na zdjęciu: kościół św. Sebastiana w Negombo na Sri Lance, 21 kwietnia 2019 roku po zamachu bombowym.
W Niedzielę Wielkanocną 21 kwietnia 2019 roku muzułmańscy terroryści dokonali zamachów bombowych na trzy kościoły i trzy hotele na Sri Lance; zginęło 359 osób, a ponad 500 zostało rannych. Na zdjęciu: kościół św. Sebastiana w Negombo na Sri Lance, 21 kwietnia 2019 roku po zamachu bombowym.

Organizacja Narodów Zjednoczonych niedawno nazwała 15 marca „międzynarodowym dniem walki z islamofobią”. Ta data została wybrana z powodu jednego z najgorszych zamachów terrorystycznych na muzułmanów: 15 marca 2019 roku uzbrojony Australijczyk, Brenton Tarrant, wszedł do dwóch meczetów w Nowej Zelandii i otworzył ogień do nieuzbrojonych i bezbronnych wyznawców muzułmańskich; 51 zginęło, a 40 zostało rannych.


Ten incydent nie tylko został powszechnie potępiony na całym Zachodzie – i słusznie. Doprowadziło to również do wyróżnienia przez ONZ islamu jako wyznania wymagającego specjalnej ochrony.


Ta reakcja nasuwa jednak ważne pytanie: jeśli wystarczy jeden niemuzułmański atak na meczet, aby ONZ ustanowiła specjalny dzień dla islamu, co z niezliczonymi, często gorszymi, muzułmańskimi zamachami na niemuzułmańskie miejsca kultu? Dlaczego nie wywołały podobnej reakcji ze strony ONZ?


Rozważmy niektóre z morderczych muzułmańskich zamachów na kościoły chrześcijańskie – wiele, aby podkreślić wrogość religijną, miały miejsce właśnie w Wielkanoc lub Boże Narodzenie – w ostatnich latach:

 • Sri Lanka (21 kwietnia 2019): Niedziela Wielkanocna, muzułmańscy terroryści wysadzili bomby w trzech kościołach i trzech hotelach; zginęło 359 osób, a ponad 500 zostało rannych.
 • Nigeria (20 kwietnia 2014): Niedziela Wielkanocna, islamscy terroryści podpalili przepełniony kościół; 150 osób zginęło.
 • Pakistan (27 marca 2016): Po nabożeństwie w Niedzielę Wielkanocną islamscy terroryści wysadzili bomby w parku, w którym gromadzili się chrześcijanie; zginęło ponad 70 chrześcijan — głównie kobiety i dzieci. „Na ścianach naszego domu były kawałki ludzkiego ciała” – wspomina świadek .
 • Irak (31 października 2011): Islamscy terroryści zaatakowali kościół w Bagdadzie podczas nabożeństwa i na oślep otworzyli ogień, po czym zdetonowali swoje kamizelki samobójcze. Prawie 60 chrześcijan — w tym kobiety, dzieci i niemowlęta — zostało zabitych (drastyczne zdjęcia następstw tutaj).
 • Nigeria (8 kwietnia 2012): Niedziela Wielkanocna, materiały wybuchowe podłożone przez muzułmanów zdetonowane w pobliżu dwóch zatłoczonych kościołów; ponad 50 osób zginęło, liczba rannych jest nieznana.
 • Egipt (9 kwietnia 2017): Niedziela Palmowa, muzułmanie wysadzili bomby w dwóch zatłoczonych kościołach; co najmniej 45 osób zginęło, ponad 100 zostało rannych.
 • Nigeria (25 grudnia 2011): Podczas nabożeństw w Boże Narodzenie muzułmańscy terroryści strzelali i detonowali bomby w trzech kościołach; 37 osób zginęło, a 57 zostało rannych.
 • Egipt (11 grudnia 2016 r.): Islamski samobójczy zamach bombowy na dwa kościoły spowodował śmierć 29 osób i 47 rannych (drastyczne obrazy następstw tutaj ).
 • Indonezja (13 maja 2018): Muzułmanie dokonali zamachów bombowych na trzy kościoły; 13 osób zginęło, a dziesiątki zostało rannych.
 • Egipt (1 stycznia 2011): muzułmańscy terroryści dokonali zamachu bombowego w kościele w Aleksandrii podczas mszy noworocznej; co najmniej 21 chrześcijan zostało zabitych. Według naocznych świadków „części ciała były porozrzucane po całej ulicy” i „wniesiono je do kościoła po tym, jak niektórzy muzułmanie zaczęli po nich deptać i wykrzykiwać slogany dżihadystyczne”, takie jak „Allahu Akbar!”
 • Filipiny (27 stycznia 2019): Muzułmańscy terroryści detonowali bombę w katedrze; co najmniej 20 osób zginęło, a ponad 100 zostało rannych.
 • Indonezja (24 grudnia 2000): Podczas nabożeństw wigilijnych muzułmańscy terroryści dokonali zamachów bombowych na kilka kościołów; 18 osób zginęło, a ponad 100 zostało rannych.
 • Pakistan (15 marca 2015): muzułmańscy zamachowcy-samobójcy zabili co najmniej 14 chrześcijan w zamachach na dwa kościoły.
 • Niemcy (19 grudnia 2016 r.): W pobliżu Kościoła Pamięci Cesarza Wilhelma w Berlinie muzułmanin wjechał ciężarówką na jarmark bożonarodzeniowy; 13 osób zginęło, a 55 zostało rannych.
 • Egipt (29 grudnia 2017): Muzułmanie zaczęli strzelaninę w kościele w Kairze; zginęło dziewięć osób.
 • Egipt (6 stycznia 2010): Po mszy wigilijnej (według kalendarza prawosławnego) muzułmanie zastrzelili sześciu chrześcijan wychodzących z kościoła.
 • Rosja (18 lutego 2018): Muzułmanin niosący nóż i dwulufową strzelbę wszedł do kościoła i otworzył ogień; pięć osób — wszystkie kobiety — zginęło, a co najmniej pięć zostało rannych.
 • Francja (26 lipca 2016): Muzułmanie weszli do kościoła i poderżnęli gardło księdzu, 84-letniemu ks. Jacquesa Hamela, i wzięli cztery zakonnice jako zakładniczki, dopóki władze francuskie nie zastrzeliły terrorystów.

Należy zauważyć, że powyższa lista nie jest wyczerpująca; było wiele podobnych zamachów na kościoły — w samym Egipcie, tutajtutajtutajtutajtutaj i tutaj. Ponieważ jednak nie było ofiar śmiertelnych lub było ich niewiele, nie były one relacjonowane w prasie zachodniej, jeśli w ogóle ktokolwiek o nich wspomniał.


Ignorowanie zamachów dotyczy szczególnie tych odległych – i najwyraźniej w opinii zachodnich mediów – „nieistotnych” regionów, takich jak Nigeria, gdzie teren jest codziennie „oczyszczany” z chrześcijan w dokonywanym przez muzułmanów ludobójstwie. Tak więc, po odnotowaniu, że muzułmanie zabili 60 000 chrześcijan tylko w latach 2009-2021, raport z sierpnia 2021 roku stwierdza, że w tym samym czasie muzułmanie zniszczyli lub podpalili również 17 500 kościołów i 2000 chrześcijańskich szkół. Ile nieudokumentowanych dusz zginęło w tych w dużej mierze niezgłaszanych zamachach terrorystycznych?


Powyższa lista morderczych zamachów na kościoły nie obejmuje żadnego z wielu “nieudanych” zamachów, na przykład zamachu na kościół podczas nabożeństwa w Niedzielę Palmową 28 marca 2021 roku, w którym zginęli tylko zamachowcy-samobójcy — muzułmanin i jego ciężarna żona.


Tylko w tych morderczych zamachach na kościoły muzułmanie zmasakrowali setki chrześcijan, nie wliczając nawet tysięcy chrześcijan i innych ludzi Zachodu zmasakrowanych w zamachach innych niż na kościoły, w tym 11 wrześnialondyńskie ataki na system transportu z 7.07.2005, paryski Charlie Hebdo i zamach na teatr Bataclan, zamach w Las Ramblas w Barcelonie, zamach w Nicei 14 lipca, zamach na żydowską szkołę w Tuluzie, na Zimowy Rynek w Berlinie i zamach terrorystyczny w Kopenhadze, żeby wymienić tylko kilka.


Stąd pytanie: jeśli jeden niemuzułmański zamach na meczet, w którym zginęło 51 muzułmanów, wystarczył, by ONZ ustanowiła „międzynarodowy dzień walki z islamofobią”, dlaczego tak wiele muzułmańskich zamachów na kościoły chrześcijańskich, które kosztowały tak wiele istnień, nie wystarczyły, by ONZ ustanowiła „międzynarodowy dzień walki z chrystianofobią”?


Innymi słowy, dlaczego jeden niezwykle naganny, ale wyjątkowy incydent, w którym człowiek z Zachodu zabija 51 muzułmanów, ma o wiele większe znaczenie dla ONZ niż niezliczone przypadki, w których muzułmanie zabijają niezliczoną liczbę chrześcijan?


Gdyby ONZ kiedykolwiek została przyparta do muru i zmuszona do wyjaśnienia tej rozbieżności, bez wątpienia powiedziałaby, że – jakkolwiek niefortunne mogą być wszystkie te zamachy na kościoły i inne miejsca – nie ujawniają one wzorca, tak jak robi to „islamofobia”; że wszystkie zamachy na kościoły są produktem ubocznym terroryzmu (który podobno w żaden sposób nie jest związany z islamem) napędzanego ekonomią, sporami terytorialnymi i nierównością, jednym słowem „zażaleniami”. Napraw te doczesne problemy, a ataki na kościoły ustaną.


W rzeczywistości wydaje się, że jest dokładnie odwrotnie: podczas gdy zamach na meczet w Nowej Zelandii był rzeczywiście aberracją – o czym świadczy fakt, że był tylko jeden taki zamach – ataki muzułmanów na kościoły są niezwykle powszechne, nie tylko teraz, ale w całej historii. W Turcji, na przykład, można zobaczyć, co stało się z wielkim chrześcijańskim Cesarstwem Bizantyńskim po pierwszym najeździe Arabów w VII wieku, kiedy Konstantynopol został podbity przez sułtana Mehmeda II w 1453 roku, i po ludobójstwie na początku XX wieku Ormian, Asyryjczyków i Greków Pontyjskich.


Jak można zobaczyć tutaj, w dzisiejszym świecie muzułmańskim, a coraz częściej również na Zachodzie, rzadko mija miesiąc bez kilku zamachów lub nękania kościołów. Chociaż niektóre z nich na szczęście nie były śmiertelne, wszystkie podkreślają wrogość islamu do kościołów i, jak się wydaje, do jakiejkolwiek struktury religijnej lub symbolu, który nie jest częścią islamu.


Wyraźnie widać, że ci, którzy terroryzują kościoły, często niewiele mają ze sobą wspólnego: pochodzą z bardzo różnych narodów (Nigeria, Irak, Filipiny itd.), są różnych ras, mówią różnymi językami i żyją w różnych warunkach społeczno-ekonomicznych. Jedyną rzeczą, którą mają wspólną — jedyną rzeczą, która, jak się wydaje, prowadzi ich do atakowania kościołów i mordowania chrześcijan — wydaje się być ich religia.


Innymi słowy, ataki muzułmańskie na kościoły wydają się mieć źródło ideologiczne, są systemowe, a zatem stanowią rzeczywisty, ciągły problem, który społeczność międzynarodowa musi pokazać i zaradzić im.


Jednak ONZ chciałaby, abyśmy zignorowali i zmietli pod dywan wszystkie te trwające masakry wiernych kościoła chrześcijańskiego jako niefortunne produkty uboczne niewłaściwie umieszczonych „pretensji muzułmańskich” – i zamiast tego skupili się na jednym odosobnionym, choć niewątpliwie przerażającym, incydencie.


Dla ONZ ewidentnie jeden incydent stanowi „wzorzec” — taki, który pilnie potrzebuje rozpoznania i reakcji. Odpowiedzią jest uciszenie, zignorowanie atakowanie wszystkich, którzy ujawniają mocno udokumentowany prawdziwy wzorzec nadużyć i przemocy wobec nie-muzułmanów – a po to właśnie jest „walka z islamofobią”.


Why, for the UN, Is One Mosque Massacre So Much Worse than Countless Church Masssacres?

Gatestone Institute, 30 maja 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 Raymond Ibrahim

Urodzony w Stanach Zjednoczonych w rodzinie koptyjskiej, jest amerykańskim badaczem, tłumaczem z arabskiego, pisarzem i publicystą. Autor książek Crucified Again: Exposing Islam's New War on Christians(Regnery, 2013) oraz The Al Qaeda Reader (Doubleday, 2007).

 

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. To samo prawo dla każdego Marek Eyal 2022-06-03


Notatki

Znalezionych 2191 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dżihad i pokój, kiedy wyrosną gruszki na wierzbie   Blum   2022-08-13
O różnych formach oderwania od rzeczywistości   Koraszewski   2022-08-13
Biden i bardzo masochistyczny gwóźdź   Taheri   2022-08-12
Co zobaczył Seward w Jerozolimie   Jacoby   2022-08-09
Pandemia małpiego rozumu   Koraszewski   2022-08-08
Dlaczego zachodni dziennikarze omijają temat nepotyzmu i korupcji w Autonomii Palestyńskiej?   Fitzgerald   2022-08-07
Ekoekstremizm rzucił Sri Lankę na kolana   Ridley   2022-08-04
Zielone marzenia, inflacyjne realia   i Hügo Krüger   2022-08-03
Haniebna polityka Unii Europejskiej wobec mułłów w Iranie   Rafizadeh   2022-08-02
Judaizm zasługuje na taki sam szacunek jak islam   Tobin   2022-07-31
Administracja Bidena finansuje antyizraelskie programy szkolne i propagandę nienawiści   Tawil   2022-07-29
Dyskryminacja z miłości i dobrego serca   Koraszewski   2022-07-29
Odkryte taśmy z wyznaniami Eichmanna   Jacoby   2022-07-27
Wycieczka Bidena do szpitala we wschodniej Jerozolimie   Fitzgerald   2022-07-24
Palestyńczycy robią pranie mózgu światu: mały przykład, który demaskuje cały przemysł palestyńskich kłamstw     2022-07-23
Obecność mitu pod strzechą i blachodachówką   Koraszewski   2022-07-23
Administracja Bidena: najbardziej przyjazna dla irańskich mułłów?   Rafizadeh   2022-07-22
Wyzwolenie Arabów z rąk globalnej lewicy   Mansour   2022-07-21
Biznes zawodowych „obrońców praw człowieka”   Koraszewski   2022-07-20
NATO w Madrycie: To nie będzie ostatni szantaż Erdoğana   Bekdil   2022-07-20
Palestyńskie tortury: raport dla ONZ     2022-07-19
UNRWA nadal uczy nienawiści, ale administracji Bidena to nie przeszkadza   Fitzgerald   2022-07-17
Od dziesięcioleci istnieje „Plan Marshalla” dla Palestyńczyków. Nie zadziałał     2022-07-16
Covid, wojna i inne troski   Koraszewski   2022-07-15
Strach i odraza w Iranie   Fitzgerald   2022-07-14
Biblia dla pana proboszcza   Kruk   2022-07-13
Jak naruszyliśmy standardy pewnej „społeczności”   Koraszewski   2022-07-12
Kto ukradł palestyńską ziemię? Jordania   Bard   2022-07-09
Śmierć dziennikarki, kim są winni?   Flatow   2022-07-07
Konformizm w domu wariatów jest strategią przetrwania   Koraszewski   2022-07-06
Wielka Brytania i jej polityka wobec Jerozolimy   Fitzgerald   2022-07-05
Wojny pełne błędnych kalkulacji   i Alberto M. Fernandez   2022-06-30
Najwspanialszy wynalazek ludzkości   Koraszewski   2022-06-30
Kraje arabskie ponownie odtrąciły UNRWA na konferencji o pomocy finansowej     2022-06-30
Sudan: Ludobójstwo, o którym nikt nie mówi   Rehov   2022-06-30
Monolog prowincjonalnego Hamleta   Kruk   2022-06-29
Niech już UNRWA wreszcie umrze   Blum   2022-06-29
Gdzie były media, kiedy niezależne dochodzenie uznało Amnesty International za organizację „instytucjonalnie rasistowską”?   von Koningsveld   2022-06-28
To nie jest artykuł o Shireen Abu Akleh   Collier   2022-06-27
W poszukiwaniu lekarstwa na obłęd   Koraszewski   2022-06-27
Amnesty International UK jest „instytucjonalnie rasistowska”, „kolonialistyczna” – a jej antysemityzm jest z tym ściśle powiązany     2022-06-25
Kiedy aktor jest aktorem   Jacoby   2022-06-24
Burzenie domów i zagarnianie ziemi, o których nikt nie mówi   Toameh   2022-06-23
Dziwaczna francuska sprawiedliwość   Carmon   2022-06-22
Turcja uderza na Irak, Syrię, Cypr i Grecję   Bulut   2022-06-21
Podcast "Guardiana": 34 minuty palestyńskiej propagandy udającej dziennikarstwo   Levick   2022-06-19
„Choroba” przywrócona przez Putina   Taheri   2022-06-18
Podsycanie urojeń Palestyńczyków   Bard   2022-06-18
Mało nas, mało nas do pieczenia chleba   Koraszewski   2022-06-17
Jak UE może chcieć bliższych więzi z Izraelem, finansując równocześnie terrorystyczne organizacje pozarządowe?   Deutsch   2022-06-16
Kilka słów do prezydenta Macrona: Sois Beau Et Tais-Toi   Fitzgerald   2022-06-15
Nuklearne zwycięstwo irańskich mułłów   Rafizadeh   2022-06-14
Co by było, gdyby Izrael traktował Amerykę tak, jak Ameryka traktuje Izrael?   Bard   2022-06-12
Iran: zbliża się lato gniewu   Taheri   2022-06-10
Alternatywny wszechświat palestyńskiej „suwerenności”   Altabef   2022-06-09
Nie zostawiajcie Amerykanów i sojuszników w ciemności   Rafizadeh   2022-06-08
ONZ twierdzi, że Izrael „w przeważającej mierze” ponosi winę za konflikt z Palestyńczykami     2022-06-08
Klinika Odessa - Ostatni felieton Ludwika Lewina   Lewin   2022-06-07
Wyszukiwarka Google promuje antysemityzm   Collier   2022-06-05
Pięćdziesiąt lat temu masakra w Izraelu ujawniła przerażający stan bezpieczeństwa na lotniskach   Gross   2022-06-04
Bibi, PiS, Kafka i pustelnik   Koraszewski   2022-06-03
Dlaczego dla ONZ jedna masakra w meczecie jest o wiele gorsza niż niezliczone masakry w kościołach?   Ibrahim   2022-06-03
Administracja Bidena błędnie rozumie posunięcia Erdoğana   Bekdil   2022-06-01
Oczywista prawda, której świat nie akceptuje: Palestyńczycy są odpowiedzialni za palestyńską przemoc     2022-06-01
Jak zaprzeczyć Holocaustowi, udając że się tego nie robi   Apfel   2022-05-30
Nienawidzący Izraela są naprawdę mistrzami propagandy     2022-05-29
Czy da się naprawić Human Rights Watch?   Steinberg   2022-05-28
Porozmawiajmy o „nakbie” i o tym, kto jest naprawdę odpowiedzialny za cierpienie Palestyńczyków   Tobin   2022-05-27
Czy politycy mogą być racjonalni?   Koraszewski   2022-05-25
Uchodźcy, ekonomia, zazdrość i nienawiść   Koraszewski   2022-05-23
BDS: Rosja versus Izrael   Kontorovich   2022-05-22
Oszałamiające kłamstwo najbardziej wpływowego muzułmanina na świecie   Ibrahim   2022-05-21
Narcyzm moralny i psychologia porażki   Landes   2022-05-20
Dlaczego Erdoğan szantażuje NATO?   Bekdil   2022-05-19
Radości, których dostarcza antysemityzm   Garrard   2022-05-19
Dlaczego Joe Biden ma taką obsesję na punkcie izraelskich osiedli?   Flatow   2022-05-17
Bardzo potrzebny rurociąg EastMed oczekuje na zaaprobowanie   Bergman   2022-05-17
Smutek wolności utopionej w krwi   Koraszewski   2022-05-16
Jak Biden rozpoczął wojnę z MBS, a potem przyszedł żebrać   Abdul-Hussain   2022-05-14
Urok intratnej neutralności   Koraszewski   2022-05-13
Szefowa związku brytyjskich studentów oskarżona o antysemityzm   Wójcik   2022-05-12
Dlaczego Rosja sądziła, że opowiadanie o “nazistach” będzie przekonujące   Franzman   2022-05-09
Rektor Princeton odrzuca wolność słowa i demonizuje jej obrońców   Klainerman   2022-05-07
Błogosławieństwo uczenia się na pamięć   Jacoby   2022-05-06
Wojna Rosji z Ukrainą: Bez szminki   Tsalic   2022-05-03
W redakcji „New York Timesa” słowo „okupowany” sprawia kłopot   Flatow   2022-05-03
Spiskowe teorie szacownego “Guardiana”   Collier   2022-05-01
Czarny Piotruś w rękawie Putina   Koraszewski   2022-04-30
Odstraszanie Chin: USA powinny uzbroić Tajwan po zęby – natychmiast   Chang   2022-04-29
Bliski Wschód: amerykańska wizja   Taheri   2022-04-28
Kursy walut w czasach putinowskiej zarazy   Koraszewski   2022-04-27
Przypomnienie o wszystkich tych palestyńskich uchodźcach   Bard   2022-04-27
Recenzja książki People Love Dead Jews     2022-04-26
Długi zbiór krótkich tematów   Rosenthal   2022-04-25
Turcja: Strzeżcie się islamistów niosących dary   Bekdil   2022-04-23
Dno nienawiści do Izraela   Levick   2022-04-22
Problem z świadkami Boga i z błaznami w kapłańskich szatach   Koraszewski   2022-04-21
Sprawy, których nie zauważają apologeci Putina   Taheri   2022-04-19
Europa kocha Palestyńczyków i udaje, że nie wie dlaczego   Koraszewski   2022-04-17
„Guardian” trzyma się narracji „biernej ofiary” w sprawie arabskiej przestępczości   Levick   2022-04-16

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk