Prawda

Niedziela, 5 lipca 2020 - 08:54

« Poprzedni Następny »


Współczujący wszystkich krajów łączą się


Andrzej Koraszewski 2019-04-17

W ramach \
W ramach "pokojowych" demonstracji Palestyńczycy wysyłają zapalające latawce, przy pomocy których udało im się spalić tysiące hektarów upraw i lasów, powodując wielomilinowe straty, niszcząc środowisko i zabijając tysiące dzikich zwierząt (obrońcy środwiska nie protestują).   

Organizacja Narodów Zjednoczonych miała być jak Polska Zjednoczona Partia Robotnicza, miała jednoczyć, rozwiązywać konflikty zanim się zaognią, być platformą braterstwa i walki o prawa człowieka oraz świetlaną przyszłość. Nic dziwnego, że przy tak szerokich i wzniosłych celach skupiła się na jednym kraju, żeby nie rozpraszać swoich wysiłków. Dopiero mając jasny priorytet kraje demokratyczne, mniej demokratyczne i dyktatury mogły połączyć swoje siły przeciw jasno określonemu wrogowi.


Dobre obyczaje nakazują używania dyplomatycznego języka i przekonania świata, że kierujemy się wyłącznie szeroko pojętym humanitaryzmem, współczuciem i empatią, działając w głębokiej trosce o pełną realizację Deklaracji Praw Człowieka. Musimy pamiętać, że o wszystkim myśleć się nie da, konieczne są priorytety, wśród których bez wątpienia na największą pomoc i współczucie zasługują Palestyńczycy, których nieprawdopodobna krzywda wykracza poza wszystko, co kiedykolwiek dotknęło kogokolwiek.


O tej głębokiej miłości i współczuciu świata dla Palestyńczyków opowiadał niedawno Tuvia Tenenbom. To taki poliglota, żarłok, z brzuchem piwosza, brat łata, który z każdym się zaprzyjaźni i każdego namówi do szczerej odpowiedzi na jego jakże często naiwne, niemal błazeńskie pytania. (Jego książki czyta się z rozbawieniem, a kończy z przygniatającym uczuciem koszmaru.)


Tuvia Tenenbom urodził się w rodzinie niemieckich Żydów w Izraelu, jego pierwszym językiem był niemiecki, drugim hebrajski, trzecim arabski, a dalej już poszło. Mieszka w Stanach Zjednoczonych, ale dużo jeździ po świecie i pisze książki (głównie po niemiecku).


Ostatnią wiadomość o nim miałem z Londonderry gdzie pił z Irlandczykami piwo w lokalnym pubie. W swobodnej rozmowie, Tenenbom zapytał swoich nowych znajomych, czemu w lokalnym irlandzkim pubie jest mnóstwo palestyńskich flag.

 

- Ponieważ nienawidzimy pieprzonych Żydów – padła natychmiastowa i szczera odpowiedź.   

- Izraelczycy to dzieciobójcy – dorzucił natychmiast inny uczestnik biesiady.

- Ukradli ich kraj i zabijają ich dzieci.

- Jedyna rzecz, którą Hitler źle zrobił, to że zabił za mało tych pieprzonych Żydów.       

 

Tenenbom zbierał materiały na temat Brexitu, ale krótki filmik z pubu narobił w Irlandii trochę wrzawy. Najbardziej oburzyli się irlandzcy Żydzi, ale głos zabrali również inni. Jedni irlandzcy patrioci zapewniali, że to nie jest reprezentatywne ani dla Londonderry, ani dla żadnego innego miejsca w Irlandii, inni nie byli tego tacy pewni.


Jak napisał polityk z Ulster Unionist Party, Alan Chambers: „Ta drobna, ale bardzo wiele mówiąca migawka pokazuje, jak ludzie zostali zaprogramowani, by popierać coś, czego najwyraźniej nie rozumieją i o czym wiedzą jeszcze mniej. Historia pokazała nam do czego tego rodzaju propaganda może prowadzić.” 


Jaka propaganda, kto robi jakąś propagandę? Odpowiedź być może należy zacząć od Zjednoczonych Narodów, gdzie strażnikami praw człowieka na świecie są obecnie takie kraje jak Arabia Saudyjska, Afganistan, Angola, Chiny, Egipt, Eritrea, Irak, Kuba, Nigeria, Somalia i inni. Wśród tych innych jest Wielka Brytania czy Dania, kraje które dzielnie wspierają linię generalną obrony praw człowieka wytyczoną przez tych, którzy łamią je najczęściej. Gdyby ktoś się dziwił, dlaczego potępienia Izraela dominują wszystkie sesje Rady Praw Człowieka ONZ, to powinien zadać sobie pytanie, czy kiedykolwiek sam protestował przeciwko uczestnictwu jego własnego kraju w tej parodii troski o prawa człowieka.


We wrześniu 2018 roku prawicowa administracja prawicowego prezydenta USA podjęła prawicową decyzję wystąpienia z postępowej Rady Praw Człowieka ONZ.         


Ambasador Nikki Haley, informując o tej decyzji powiedziała, że ta Rada "jest protektorem  (krajów) łamiących prawa człowieka i szambem politycznych uprzedzeń". Dodając, że Stany Zjednoczone nie mogą pozostwać „w pełnej hipokryzji, wyrachowanej organizacji, która jest parodią praw człowieka”.

Rada Praw Człowieka ONZ istnieje dopiero od 2006 roku, wcześniej (od samego początku) istniała Komisja Praw Człowieka, która do tego stopnia była monotematyczna i „informująca” niemal wyłącznie o rzekomych zbrodniach Izraela, że władze ONZ poczuły się zmuszone do działania i zmieniły nazwę tego organu. Czy debaty w ONZ bardzo się różnią od tego, co Tuvia Tenenbom usłyszał w irlandzkim pubie?


Jednym z najbardziej znienawidzonych w Radzie Praw Człowieka ONZ ludzi jest Hillel Neuer, kanadyjski prawnik, który założył organizację UN Watch i który systematycznie przerywa monotonię toczącej się na forum tej Rady walki o prawa człowieka. Czasem Neuer przemawia sam, czasem sprowadza świadków mogących rzucić odrobinę światła na wysiłki szlachetnych strażników praw człowiek na świecie.


Czasami udaje mu się nawet wywołać pewne reakcje przedstawicieli szlachetnych narodów, jak na przykład w przypadku wystąpienia w dyskusji o „Sytuacji praw człowieka w Palestynie” (we wrzśniu 2017 r.) syna jednego z założycieli Hamasu, który mówił o przestępczej działalności Hamasu i Autonomii Palestyńskiej (są polskie napisy).

.

 

 
Propagandystów jednolitego modelu obrony praw człowieka na świecie rzadko udaje się skłonić do jakichkolwiek reakcji. Wiedzą przecież, że w ich wysiłkach wspiera ich papież Franciszek i Unia Europejska, Amnesty International i redakcje wielkich gazet oraz stacji telewizyjnych. Nie muszą się obawiać, że ktoś poprze grymasy prawicowej amerykańskiej administracji. Nic zatem dziwnego, że już pytanie Hillela Neuera do krajów arabskich, gdzie podziali się ich Żydzi, wymagało wyłącznie przeczekania, aż skończy mówić. Nie tylko bywalcy irlandzkich pubów nie zainteresowali się tym, co powiedział, nie zainteresowali się tym również redaktorzy gazet popularnych, ani tych przeznaczonych dla inteligentów. Psucie współczucia dla Palestyńczyków jest głębokim nietaktem i szkodzi obronie praw człowieka na  świecie.


A co powiedział Neuer (są polskie napisy)?


To o jakiej propagandzie mówił irlandzki polityk niespodziewanie przerażony sceną z irlandzkiego pubu? No cóż, przeczytajcie niemal dowolny, teoretycznie uczciwy artykuł, teoretycznie uczciwego dzinnikarza w polskiej prasie a potem komentarze pod tym artykułem. Możecie odkryć, że scenka z irlandzkiego pubu nie była niczym nadzwyczajnym i że w globalnej wiosce współczucie dla Palestyńczyków (którym wstrętni Izraelczycy utrudniają zabijanie Żydów) jest dziś bardziej popularne niż mogłoby się wydawać. To współczucie jest postępowe, czasem prawicowe, ale częściej lewicowe, a nazistowskie symbole palestyńskich obrońców praw człowieka w niczym nikomu nie przeszkadzają (tym z prawa zgoła przeciwnie, tym z lewa tylko wtedy, kiedy się je publicznie pokazuje) .     
Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 774 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24
Dwa oblicza antysemityzmu   Yemini   2019-10-22
Co przyjaciele Iranu robią w Gazie   Toameh   2019-10-20
Jak Erdogan planował tę czystkę etniczną   Lowe   2019-10-17
Solidarność z Palestyńczykami – obsesyjna odskocznia do antysemityzmu   Collier   2019-10-04
Zamienione w broń palestyńskie dzieci   Roth   2019-09-28
Chrześcijanie masakrowani, media odwracają wzrok   Meotti   2019-09-27
Szminkowanie trupa z Oslo   Koraszewski   2019-09-21
Boko Haram: krwawy terror, końca nie widać   Bulut   2019-09-18
Dorastaliśmy nienawidząc i przeklinając Żydów   Koraszewski   2019-09-15
Iran jest gotowy do ”wymazania syjonistycznego reżimu z mapy”   Rafizadeh   2019-09-14
Ewoluująca ideologia białej supremacji i jej protagoniści   i Yigal Carmon   2019-09-13
Wojna, pokój, podżegacze i podżegani   Koraszewski   2019-09-12

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk