Prawda

Wtorek, 7 grudnia 2021 - 13:03

« Poprzedni Następny »


Współczujący wszystkich krajów łączą się


Andrzej Koraszewski 2019-04-17

W ramach \
W ramach "pokojowych" demonstracji Palestyńczycy wysyłają zapalające latawce, przy pomocy których udało im się spalić tysiące hektarów upraw i lasów, powodując wielomilinowe straty, niszcząc środowisko i zabijając tysiące dzikich zwierząt (obrońcy środwiska nie protestują).   

Organizacja Narodów Zjednoczonych miała być jak Polska Zjednoczona Partia Robotnicza, miała jednoczyć, rozwiązywać konflikty zanim się zaognią, być platformą braterstwa i walki o prawa człowieka oraz świetlaną przyszłość. Nic dziwnego, że przy tak szerokich i wzniosłych celach skupiła się na jednym kraju, żeby nie rozpraszać swoich wysiłków. Dopiero mając jasny priorytet kraje demokratyczne, mniej demokratyczne i dyktatury mogły połączyć swoje siły przeciw jasno określonemu wrogowi.


Dobre obyczaje nakazują używania dyplomatycznego języka i przekonania świata, że kierujemy się wyłącznie szeroko pojętym humanitaryzmem, współczuciem i empatią, działając w głębokiej trosce o pełną realizację Deklaracji Praw Człowieka. Musimy pamiętać, że o wszystkim myśleć się nie da, konieczne są priorytety, wśród których bez wątpienia na największą pomoc i współczucie zasługują Palestyńczycy, których nieprawdopodobna krzywda wykracza poza wszystko, co kiedykolwiek dotknęło kogokolwiek.


O tej głębokiej miłości i współczuciu świata dla Palestyńczyków opowiadał niedawno Tuvia Tenenbom. To taki poliglota, żarłok, z brzuchem piwosza, brat łata, który z każdym się zaprzyjaźni i każdego namówi do szczerej odpowiedzi na jego jakże często naiwne, niemal błazeńskie pytania. (Jego książki czyta się z rozbawieniem, a kończy z przygniatającym uczuciem koszmaru.)


Tuvia Tenenbom urodził się w rodzinie niemieckich Żydów w Izraelu, jego pierwszym językiem był niemiecki, drugim hebrajski, trzecim arabski, a dalej już poszło. Mieszka w Stanach Zjednoczonych, ale dużo jeździ po świecie i pisze książki (głównie po niemiecku).


Ostatnią wiadomość o nim miałem z Londonderry gdzie pił z Irlandczykami piwo w lokalnym pubie. W swobodnej rozmowie, Tenenbom zapytał swoich nowych znajomych, czemu w lokalnym irlandzkim pubie jest mnóstwo palestyńskich flag.

 

- Ponieważ nienawidzimy pieprzonych Żydów – padła natychmiastowa i szczera odpowiedź.   

- Izraelczycy to dzieciobójcy – dorzucił natychmiast inny uczestnik biesiady.

- Ukradli ich kraj i zabijają ich dzieci.

- Jedyna rzecz, którą Hitler źle zrobił, to że zabił za mało tych pieprzonych Żydów.       

 

Tenenbom zbierał materiały na temat Brexitu, ale krótki filmik z pubu narobił w Irlandii trochę wrzawy. Najbardziej oburzyli się irlandzcy Żydzi, ale głos zabrali również inni. Jedni irlandzcy patrioci zapewniali, że to nie jest reprezentatywne ani dla Londonderry, ani dla żadnego innego miejsca w Irlandii, inni nie byli tego tacy pewni.


Jak napisał polityk z Ulster Unionist Party, Alan Chambers: „Ta drobna, ale bardzo wiele mówiąca migawka pokazuje, jak ludzie zostali zaprogramowani, by popierać coś, czego najwyraźniej nie rozumieją i o czym wiedzą jeszcze mniej. Historia pokazała nam do czego tego rodzaju propaganda może prowadzić.” 


Jaka propaganda, kto robi jakąś propagandę? Odpowiedź być może należy zacząć od Zjednoczonych Narodów, gdzie strażnikami praw człowieka na świecie są obecnie takie kraje jak Arabia Saudyjska, Afganistan, Angola, Chiny, Egipt, Eritrea, Irak, Kuba, Nigeria, Somalia i inni. Wśród tych innych jest Wielka Brytania czy Dania, kraje które dzielnie wspierają linię generalną obrony praw człowieka wytyczoną przez tych, którzy łamią je najczęściej. Gdyby ktoś się dziwił, dlaczego potępienia Izraela dominują wszystkie sesje Rady Praw Człowieka ONZ, to powinien zadać sobie pytanie, czy kiedykolwiek sam protestował przeciwko uczestnictwu jego własnego kraju w tej parodii troski o prawa człowieka.


We wrześniu 2018 roku prawicowa administracja prawicowego prezydenta USA podjęła prawicową decyzję wystąpienia z postępowej Rady Praw Człowieka ONZ.         


Ambasador Nikki Haley, informując o tej decyzji powiedziała, że ta Rada "jest protektorem  (krajów) łamiących prawa człowieka i szambem politycznych uprzedzeń". Dodając, że Stany Zjednoczone nie mogą pozostwać „w pełnej hipokryzji, wyrachowanej organizacji, która jest parodią praw człowieka”.

Rada Praw Człowieka ONZ istnieje dopiero od 2006 roku, wcześniej (od samego początku) istniała Komisja Praw Człowieka, która do tego stopnia była monotematyczna i „informująca” niemal wyłącznie o rzekomych zbrodniach Izraela, że władze ONZ poczuły się zmuszone do działania i zmieniły nazwę tego organu. Czy debaty w ONZ bardzo się różnią od tego, co Tuvia Tenenbom usłyszał w irlandzkim pubie?


Jednym z najbardziej znienawidzonych w Radzie Praw Człowieka ONZ ludzi jest Hillel Neuer, kanadyjski prawnik, który założył organizację UN Watch i który systematycznie przerywa monotonię toczącej się na forum tej Rady walki o prawa człowieka. Czasem Neuer przemawia sam, czasem sprowadza świadków mogących rzucić odrobinę światła na wysiłki szlachetnych strażników praw człowiek na świecie.


Czasami udaje mu się nawet wywołać pewne reakcje przedstawicieli szlachetnych narodów, jak na przykład w przypadku wystąpienia w dyskusji o „Sytuacji praw człowieka w Palestynie” (we wrzśniu 2017 r.) syna jednego z założycieli Hamasu, który mówił o przestępczej działalności Hamasu i Autonomii Palestyńskiej (są polskie napisy).

.

 

 
Propagandystów jednolitego modelu obrony praw człowieka na świecie rzadko udaje się skłonić do jakichkolwiek reakcji. Wiedzą przecież, że w ich wysiłkach wspiera ich papież Franciszek i Unia Europejska, Amnesty International i redakcje wielkich gazet oraz stacji telewizyjnych. Nie muszą się obawiać, że ktoś poprze grymasy prawicowej amerykańskiej administracji. Nic zatem dziwnego, że już pytanie Hillela Neuera do krajów arabskich, gdzie podziali się ich Żydzi, wymagało wyłącznie przeczekania, aż skończy mówić. Nie tylko bywalcy irlandzkich pubów nie zainteresowali się tym, co powiedział, nie zainteresowali się tym również redaktorzy gazet popularnych, ani tych przeznaczonych dla inteligentów. Psucie współczucia dla Palestyńczyków jest głębokim nietaktem i szkodzi obronie praw człowieka na  świecie.


A co powiedział Neuer (są polskie napisy)?


To o jakiej propagandzie mówił irlandzki polityk niespodziewanie przerażony sceną z irlandzkiego pubu? No cóż, przeczytajcie niemal dowolny, teoretycznie uczciwy artykuł, teoretycznie uczciwego dzinnikarza w polskiej prasie a potem komentarze pod tym artykułem. Możecie odkryć, że scenka z irlandzkiego pubu nie była niczym nadzwyczajnym i że w globalnej wiosce współczucie dla Palestyńczyków (którym wstrętni Izraelczycy utrudniają zabijanie Żydów) jest dziś bardziej popularne niż mogłoby się wydawać. To współczucie jest postępowe, czasem prawicowe, ale częściej lewicowe, a nazistowskie symbole palestyńskich obrońców praw człowieka w niczym nikomu nie przeszkadzają (tym z prawa zgoła przeciwnie, tym z lewa tylko wtedy, kiedy się je publicznie pokazuje) .     
Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 982 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk