Prawda

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017 - 09:31

« Poprzedni Następny »


Youtube

Najnowsze filmy
Najczęściej oglądane
youtube - ikona

Skandynawia: Cytadela antysemityzmu Zachodu


Giulio Meotti 2017-02-28

W styczniu 2009 r. tłuszcza arabska obrzuciła pokojową demonstrację żydowską butelkami, jajkami i bombami dymnymi. Policja zepchnęła Żydów, którzy mieli pozwolenie na tę demonstrację, w boczną ulicę.
W styczniu 2009 r. tłuszcza arabska obrzuciła pokojową demonstrację żydowską butelkami, jajkami i bombami dymnymi. Policja zepchnęła Żydów, którzy mieli pozwolenie na tę demonstrację, w boczną ulicę.

12 stycznia gazeta norweska “Aftenposten” opublikowała artykuł o Jaredzie Kushnerze, zięciu prezydenta USA, Donalda Trumpa, i jego doradcy: "Według doniesień, Żyd Kushner naciskał na mianowanie Davida M. Friedman jako nowego ambasadora w Izraelu”. Gazeta przeprosiła później za określenie Kushnera jako “Żyd Kushner”.

Kilka tygodni wcześniej rada miasta Trondheim, trzeciego co do wielkości miasta Norwegii, uchwaliła wezwanie do mieszkańców o bojkotowanie towarów izraelskich – miasto chce być “Israel-free". Następne w kolejce było inne miasto norweskie, Tromso, z populacjąa 72 tysięcy mieszkańców, którego rada miejska zaakceptował podobną propozycję. Ponad 40% Norwegów już bojkotuje produkty izraelskie lub popiera robienie tego, według sondażu opinii publicznej.  


Co do diabła dzieje się w Skandynawii, której kraje, Norwegia i Szwecja, są bastionami poprawności politycznej, orędownikami multikulturalizmu i – według Global Peace Index – najbardziej “pokojowymi” krajami na świecie? "Najbardziej udane społeczeństwo, jakie świat znał kiedykolwiek”, jak “Guardian” określił Szwecję, ma jednak ciemną stronę: szkalowanie Izraela i antysemityzm.


Szwecja i Norwegia manipulują opinię publiczną w sposób uwieczniony przez George’a Orwella w powieści Rok1984 jako "Dwie minuty nienawiści". W tych krajach wytworzono opinię publiczną, według której Izrael jest bezlitosnym wrogiem ludzkości, który niezwłocznie musi zostać zlikwidowany.


Rok temu premier Izraela Benjamin Netanjahu przedstawił w Knesecie, parlamencie izraelskim, uaktualnioną mapę przyjaciół i wrogów Izraela. Tylko pięć krajów było otwarcie w stanie wojny z państwem żydowskim:  Iran, Irak, Syria, Afganistan i Korea Północna. Następnie były przyjazne kraje, włącznie z wieloma niemuzułmańskimi krajami afrykańskimi, które kiedyś nie miały stosunków dyplomatycznych z Jerozolimą. Ale mapa zawierała także kraj europejski, który po raz pierwszy przesunął się do obozu „nie-przyjaciół”: Szwecję.


Nienawiść do Izraela stała się prawdziwą obsesją w Skandynawii, która ożywiła wielkie partnerstwo między liberalnymi “użytecznymi idiotami” – tymi zatroskanymi o równość i mniejszości – a islamistami, zatroskanymi o poddanie sobie świata i zabijanie “niewiernych”.


Mimo faktu, że Żydzi w Norwegii stanowią zaledwie 0,003 procenta całej populacji, Oslo jest obecnie stolicą europejskiego antysemityzmu. Niedawno Norweski Teatr Narodowy otworzył festiwal w Oslo dramatycznym klipem filmowym. Było to wezwanie do bojkotu Teatru Narodowego Izraela, Habima, w Tel Awiwie. Finansowany przez rząd i pokazany na festiwalu film pokazuje aktorkę pozującą na rzeczniczkę Teatru Narodowego i wzywającą do bojkotu teatru izraelskiego. Pia Maria Roll określiła Izrael jako państwo "oparte na czystce etnicznej, rasizmie, okupacji i apartheidzie”. Ministerstwo spraw zagranicznych Izraela zareagowało powiedzeniem, że 7-minutowy film przypomina „norweskich kolaborantów Vidkuna Quislinga i Knuta Hamsuna" (laureat Nagrody Nobla w literaturze, który był zwolennikiem Hitlera).


To nie jest pierwszy raz. Festiwal w Oslo odrzucił także film dokumentalny, "The Other Dreamers" o życiu niepełnosprawnych dzieci, po prostu dlatego, że był izraelski. „Popieramy akademicki i kulturalny bojkot Izraela” – napisał Ketil Magnussen, organizator festiwalu.


Norwegia jest krajem europejskim najbardziej zaangażowanym w kampanię przeciwko Izraelowi. Wszystkie uniwersytety norweskie odmówiły goszczenia amerykańskiego prawnika, Alana Dershowitza, który miał mówić o Bliskim Wschodzie. Propozycję oficjalnego bojkotu akademickiego Izraela promował norweski uniwersytet w Trondheim. Jeśli zostanie zaaprobowany, będzie to pierwszy swego rodzaju bojkot uniwersytetu europejskiego od kiedy naziści bojkotowali profesorów żydowskich.


Norweskie ministerstwo finansów wykluczyło firmy izraelskie, takie jak Africa Israel Investments i Danya Cebus, ze swojego Globalnego Funduszu Emerytalnego, funduszu, który inwestuje majątek narodowy w zagraniczne akcje i obligacje i ma ponad jeden procent wszystkich aktywów globalnych. Norweski związek zawodowy EL & IT, który reprezentuje pracowników sektora energetycznego i telekomunikacyjnego, bojkotuje Histadrut, krajowy związek zawodowy Izraela.


W Norwegii antysemityzm dotknął wielu “intelektualistów”. Jednym z nich jest Johan Galtung, socjolog norweski nazywany "ojcem badań nad pokojem", dumny lewicowiec, który wygłaszał antysemickie i antyizraelskie oświadczenia na uniwersytecie w Oslo i który twierdził (fałszywie), że jest związek między sprawcą masakry na wyspie Utoya w Norwegii a Mosadem.  


Gazety norweskie pełne są klasycznego antysemityzmu. Karykatura w największej gazecie, “Verdens Gang”, pokazywała stopy byłego premiera izraelskiego, Ehuda Olmerta, jako łapy zwierzęcia. W “Aftenposten”, drugiej co do wielkości gazecie, szczur obgryza Gwiazdę Dawida, symbol flagi izraelskiej. Inna gazeta, “Dagbladet”, chluba lewicy norweskiej, opublikowała karykaturę, na której terrorysta palestyński opuszcza więzienie izraelski z niemieckim mottem z obozu koncentracyjnego Buchenwald: "Jedem Das Sein".


Evelyne Zeira, która pracuje w szpitalu Hadassah w Jerozolimie, poprosiła badaczkę norweską, Ingrid Harbitz, o przysłanie jej materiału do pracy nad terapią dla palestyńskich ofiar talasemii, choroby krwi. Harbitz odpowiedziała: “Z powodu obecnej sytuacji na Bliskim Wschodzie nie dostarczę materiału dla uniwersytetu izraelskiego”. Jej zdaniem Żydzi izraelscy, a nawet Palestyńczycy, nie zasługują na krew norweską!


Podczas wojny Izraela przeciwko Hezbollahowi w 2006 r. gazeta “Aftenposten” opublikowała artykuł Josteina Gaardera, najsłynniejszego pisarza Norwegii i “trzecioświatowca”, w którym wyobrażał on sobie zniszczenie Izraela. Gaarder, którego książka Świat Zofii została przetłumaczona na 53 języki i sprzedano jej miliony egzemplarzy, uzasadniał wydalenie Żydów izraelskich z ich kraju. „Nie uznajemy już państwa Izrael” – napisał Gaarder, jak gdyby był irańskim imamem.


Ten sam rasizm istnieje w Szwecji.


Kilka dni temu parlament szwedzki dyskutował umowę między Volvo, najważniejszym producentem samochodów w kraju, a izraelską firmą autobusową. Volvo dostarcza autobusów, które utrzymują przy życiu Izraelczyków w Judei i Samarii. Żydowskie dzieci szkolne na tych terenach muszą jeździć kuloodpornymi autobusami, by uniknąć strzałów i zamordowania przez terrorystów palestyńskich. Ale według przewodniczącego szwedzkiej komisji parlamentarnej ds. stosunków zagranicznych, Kennetha G. Forslunda, ich prawo do życia, jakie dają im autobusy Volvo, jest „złamaniem prawa międzynarodowego”. Szwedzcy dokerzy zarządzili tygodniowy bojkot izraelskich statków i towarów. Dobre, stare czasy, kiedy statki szwedzkie ratowały Żydów przed nazistami, minęły.


Były minister gospodarki mieszkaniowej i rozwoju miejskiego Szwecji, Mehmet Kaplan, muzułmanin pochodzenia tureckiego, wziął udział w pro-hamasowskiej napaści na Izrael przez „Flotyllę wolności” w 2010 r. Porównywał Izrael z nazizmem i wzywał do „wyzwolenia Jerozolimy”. Minister edukacji, Gustav Fridolin, był aresztowany podczas protestu przed barierą antyterrorystyczną zbudowaną przez Izrael w Judei i Samarii dla ochrony życia obywateli na równinie nadbrzeżnej, barierą, która powstrzymała falę zamachowców-samobójców.


Niedawno publiczna telewizja szwedzka nadała "Okupację umysłu amerykańskiego", film przedstawiający teorię spiskową o “izraelskim lobby”, które rzekomo kontroluje Stany Zjednoczone. Podczas drugiej intifady w muzeum sztokholmskim pokazano fotografię uśmiechniętego palestyńskiego zamachowca-samobójcy, który zabił dziesiątki Izraelczyków w restauracji w Hajfie. Fotografia była umieszczona na małej białej łódce pływającej w basenie wypełnionym krwiście czerwonym płynem. Następnie „Aftobladet”, największa codzienna gazeta Szwecji, opublikowała artykuł Donalda Bostroma, w którym, bez cienia dowodów, oskarżył armię izraelską o wycinanie narządów Palestyńczyków.


Dagens Nyheter”, najbardziej wyrafinowana gazeta szwedzka opublikowała agresywnie antysemicki artykuł zatytułowany “Wolno nienawidzić Żydów”, w którym historyk Jan Samuelson napisał, że dopóki Izrael nie przestanie „okupować” terytoriów, nienawiść do państwa żydowskiego będzie uzasadniona. Całkowicie ignoruje on fakt, że Jordańczycy nielegalnie zajęli te terytoria w wojnie agresywnej, jaką rozpoczęli przeciwko Izraelowi w 1948 r.; w 1967 r. Izrael w rzeczywistości wyzwolił własną ziemię spod nielegalnej okupacji jordańskiej.


Po wyborze Trumpa gazeta “Dagens Nyheter” opublikowała antysemicką karykaturę, na której ortodoksyjny Żyd, członek Ku Klux Klanu i mężczyzna z karabinem, w którym jest flaga izraelska, niosą lektykę z izraelskim premierem Benjaminem Netanjahu i prezydentem-elektem USA. Nazistowska gazeta “Der Stürmer” nie narysowałaby tego lepiej.  


Po masakrach 13 listopada w Paryżu szwedzka minister spraw zagranicznych, Margot Wallström, powiedziała, że "aby przeciwstawić się radykalizacji, musimy cofnąć się do sytuacji na Bliskim Wschodzie, gdzie Palestyńczycy widzą, że nie ma dla nich przyszłości i muszą zaakceptować rozpaczliwą sytuację i uciekać się do przemocy”.


Czy Wallström rzeczywiście uważa, że dla pokonania agresji islamskiej Izrael musi poddać się? Sytuacja Palestyńczyków jest istotnie rozpaczliwa, ale ponieważ od dziesięcioleci mają autonomię, ich rozpaczliwą sytuację powodują ich cyniczni i skorumpowani przywódcy, którzy wydają się umyślnie utrzymywać swój lud w nieszczęściu, by obwiniać o to Izrael, w ten sam sposób, w jaki ludzie okaleczają dzieci, by zrobić z nich „lepszych” żebraków.


Tymczasem synagoga w Trondheim stała się jednym z najlepiej chronionych budynków w Norwegii, a w szwedzkim mieście Malmö Żydzi żyją w oblężeniu. Vidkun Quisling, kolaborant nazistowski, byłby dumny ze swoich dziedziców, nawet jeśli teraz są oni samozwańczymi “postępowcami”.

 

Scandinavia: The West’s Citadel of Anti-Semitism

Gatestone Institute, 17 lutego 2017

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaGiulio Meotti

Włoski publicysta, autor książki „A New Shoah: The Untold Story of Israel’s Victims of Terrorism”.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Skandynawia cytadela antysemityzmu. Elżbieta Tracewicz 2017-03-05


Brunatna fala

Znalezionych 482 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego należy obejrzeć film o ludobójstwie Ormian – “The Promise”   Bulut   2017-04-24
Tureckie nadzieje na konfrontację z Zachodem     2017-04-01
Prawdziwy Hamas: przykro mi, moi drodzy!   Tawil   2017-03-26
Antagonizmy i sojusze “międzynarodowej lewicy”   Herf   2017-03-25
Dlaczego antysemici nazywają ludzi “nazistami”?   Frantzman   2017-03-24
Polowanie na czarownice, zastraszanie i antysemityzm   Collier   2017-03-20
Transformacyjna moc narracji palestyńskiej   Rosenthal   2017-03-13
Nowi przywódcy Hamasu w Gazie i co to oznacza dla edukacji ku coraz gorszej przyszłości   Roth   2017-03-03
Skandynawia: Cytadela antysemityzmu Zachodu   Meotti   2017-02-28
W czym Iran jest dobry   Roth   2017-02-27
Wiecie, to Palestyńczycy zbudowali Jerozolimę     2017-02-05
Chrześcijanie karzą obrońcę chrześcijan na Bliskim Wschodzie   Maroun   2017-01-09
Czy Mahmoud Abbas będzie wypłacał pensje podpalaczom?   Marcus   2016-12-12
Intifada USA: Szalejące płomienie kłamstw na kampusach USA   Chesler   2016-12-08
Iran, Hamas i danse macabre   Toameh   2016-11-30
“Allahu, zabij odrażających chrześcijan”Muzułmańskie prześladowania chrześcijan, sierpień 2016   Ibrahim   2016-11-29
Cicha wojna Agence France Presse przeciw Izraelowi   Mamou   2016-11-23
Gwiazda Dawida staje się w Niemczech swastyką   Meotti   2016-11-20
Strzeż się pełzającego religijnego faszyzmu w Azji   Frantzman   2016-11-16
Palestyńczycy: Fatah przygotowuje się do wojny z Izraelem   Toameh   2016-11-03
Palestyńczycy: "Jesteśmy z ciebie dumni.  Zabiłeś Żydów!"   Tawil   2016-10-30
Europa eksportowała dżihadyzm tak jak kiedyś eksportowała nazizm   Fratzman   2016-10-29
Kiedy profesorowie zmieniają się w durni   Apfel   2016-10-28
Kulturowy Szoah przeciwko Żydom   Meotti   2016-10-27
Mutujący wirus antysemityzmu   Sacks   2016-10-26
Prawo do szydzenia z religii   Murray   2016-10-21
Prezydent Abbas – „ten Żyd"   Toameh   2016-10-20
Palestyńscy mordercy i ich zachodni pomagierzy   Milliere   2016-10-18
Drogi aktywisto antyizraelski   Basker   2016-10-06
"Cnotliwi" nowi naziści   Meotti   2016-09-26
Zachodni wydawcy poddają się islamowi   Meotti   2016-09-21
Pięćdziesiąt rzekomo rasistowskich praw   Levick   2016-09-19
Islam i antysemityzm w Malezji     2016-09-13
Droga Lindo Sarsour: co jest postępowego w Palestynie?   Marquardt-Bigman   2016-09-07
Oficjalny “koktajl terroru” Turcji   Bekdil   2016-09-05
Czy Żydzi, którzy odmawiają wyrzeczenia się Izraela, są wykluczeni z grup “postępowych”?   Dershowitz   2016-09-02
Czy USA wspierają współpracę UNRWA-Hamas?   Bedein   2016-08-30
Duchowni, którzy grożą reformatorom i wychwalają morderców   Murray   2016-08-27
"Nie ma miejsca dla tworu syjonistycznego w regionie"   Toameh   2016-08-23
Kiedy „barbarzyńca” jest zbyt uprzejmym słowem na palestyńskiego terrorystę   Flatow   2016-08-13
Wizja świata, czyli świętość przerywana   Koraszewski   2016-08-11
Żydowski problem w Black Lives Matter jest także problemem czarnych   Valdary   2016-08-10
Kaszmir: Nowe Państwo Islamskie popierane przez „New York Times” i BBC   Uniyal   2016-08-08
Przewodnik po leksykonie palestyńskim   Toameh   2016-08-07
Dobre wiadomości, złe wiadomości   Bekdil   2016-08-05
Orędownik ludobójstwa żydowskich „niemowląt” i „staruszek”   Dershowitz   2016-08-04
Dżihadyści: kogo obierają za cel?   Murray   2016-08-01
Wyjdź za mąż za swojego gwałciciela   Bekdil   2016-07-31
“Żydzi są naszym nieszczęściem” – wydanie XXI wieku   Marquardt-Bigman   2016-07-28
ISIS, nazizm i zniszczenie Iraku   Frantzman   2016-07-27
Państwo Islamskie zmienia strategię   Spyer   2016-07-26
Irański obłęd antysemityzmu     2016-07-23
Turcja: Świat wstrzymał oddech   Koraszewski   2016-07-19
Kogo bigoci obwiniają za strzelaninę w Ameryce? Oczywiście, Izrael!   Dershowitz   2016-07-19
Zabicie dwojga Żydów otrzymało owację na stojąco od UE   Meotti   2016-07-16
Masowa czystka etniczna Żydów jest prawdziwym dziedzictwem XX wieku   Frentzman   2016-07-13
Przerwać finansowanie palestyńskiego terroru   Greenfield   2016-07-11
Antysyjonizm: XXI-wieczne wcielenie najdłuższej nienawiści   Landes   2016-07-06
Walka o pokój trwa   Koraszewski   2016-06-27
Skąd pochodzą pieniądze na trwające dziesięciolecia nieszczęście pod nazwą UNRWA?     2016-06-11
Bangladesz: O nienawiści do Izraela   Bustle   2016-06-08
68 lat arabskiego obwiniania Izraela za swoje nieszczęścia trafiło na żyłę złota we Francji     2016-06-06
Decydenci, pedagodzy i dysydenci   Koraszewski   2016-06-02
Szczęśliwe dzieciństwo w Gazie   Dżihad   2016-06-01
Światowa Organizacja Zdrowia w oparach zbrodniczego absurdu     2016-05-28
Czy Rada Praw Człowieka ONZ stała się potworem Frankensteina?   Neuer   2016-05-27
Wizyta w starych i nowych piekłach Europy dostarcza przypomnienia o ważności Izraela   Dershowitz   2016-05-26
Jezus – Palestyńczyk i świat w rękach Chazarów   Koraszewski   2016-05-24
Antysemityzm Iranu   Rafizadeh   2016-05-22
Alchemia narodowości palestyńskiej   Sherman   2016-05-21
Jazydzka dziewczyna opowiada o piekle gwałtów ISIS   Ibrahim   2016-05-20
Turcja? W UE?   Bulut   2016-05-16
Prawdziwa pretensja Arabów do Żydów   Maroun   2016-05-14
Iran planuje sprawowanie kontroli nad państwem palestyńskim   Toameh   2016-05-13
Endemiczna nienawiść do Żydów     2016-05-12
Pozorowana wojna Turcji z dżihadystami   Bekdil   2016-05-11
Leżące u podstaw przyczyny i zasłony dymne   Sherman   2016-05-09
Postęp nie wyklucza horroru   Yemini   2016-05-08
Używanie Gandhiego do uświęcenia terroryzmu   Uniyal   2016-05-07
Pokój zaczyna się od  przeciwstawienia się nienawiści   Maroun   2016-05-06
Kolejny powrót brunatnej fali   Koraszewski   2016-04-28
Holocaust, lewica i powrót nienawiści   Palmer   2016-04-28
Nie umiemy uczyć się na błędach   Imani   2016-04-27
Jak przeżyć na Bliskim Wschodzie   Kedar   2016-04-27
Pośrodku wojny syryjskiej Iran zbroi Hezbollah do śmiertelnego konfliktu z Izraelem   Uniyal   2016-04-26
Żydzi, którzy bezczeszczą pamięć Holocaustu, by przypodobać się antysemitom   Maroun   2016-04-25
Dajr Jasin: kolejny obraz wart tysiąca kłamstw   Marquardt-Bigman   2016-04-24
 Palestyńskie podżeganie rodzi terroryzm    Uniyal   2016-04-21
Dlaczego Palestyńczycy wzywają do obalenia Abbasa   Toameh   2016-04-18
Jak rozległa jest "szara strefa" ISIS w Europie?   Meotti   2016-04-15
96 lat terroru arabskiego wobec Żydów   Roth   2016-04-13
BDS: pomaganie Palestyńczykom czy promowanie nienawiści?   Goel   2016-04-11
USA w Wielkanoc: Kiedy chrześcijanie są masakrowani, odwróć wzrok   Ibrahim   2016-04-06
"Dyktator" Egiptu, "Demokrata" Turcji   Bekdil   2016-04-04
Jak podatnicy amerykańscy sfinansowali zamordowanie weterana wojny w Iraku   Greenfield   2016-03-27
Europa musi skonfrontować swoją rzeczywistość   Yemini   2016-03-26
Nowy wspaniały świat bez antysemitów   Koraszewski   2016-03-25
Przestańmy wreszcie ściskać terrorystów   Raza   2016-03-24
“Intelektualiści” przemysłu pastwienia się nad Izraelem   Meotti   2016-03-21
Iran: “Izrael powinien być starty z powierzchni Ziemi”     2016-03-20

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Drugie prawo termodynamikiPochwała ignorancjMistyfikacja SokalaIntronizacja ChrystusaObama chrzescijanieSzelest liściCzego wam nie pokazują?Rozdzielenie religii i państwaTrwa ewolucyjne upokorzenie archeopteryksaTrucizna, kamuflaż i tęcza ewolucjiReligia zdrowego rozsądkuKto się boi czarnego luda?Land of the pureświecące rybyLewica klania sieNis zgubicReligia piekloNienawiscNiedożywienie w UgandzieEwolucja nieuniknionaStarty z powierzchniNiewolnictwo seksualneMiłość teoretycznie przyzwoitychPsy nie idą do NiebaProblem zielonych strachówAntysemiccy ŻydziNowy gatunek homininów na czołówkach gazet.Moc Chrystusa zmusza cię


Technika, konsumeryzm i papież


W obronie pesymizmuTracąc moją religię?Ewolucja pomogła im...Konstytucyjni demokraci