Prawda

Poniedziałek, 29 listopada 2021 - 02:54

« Poprzedni Następny »


Przywódcy palestyńscy zapowiadają kolejny rok przemocy


Khaled Abu Toameh 2016-01-11

Uzbrojeni hamasowcy na paradzie z makietą rakiety w Gazie. (Zdjęcie: i24 News video zrzut z ekranu)
Uzbrojeni hamasowcy na paradzie z makietą rakiety w Gazie. (Zdjęcie: i24 News video zrzut z ekranu)

Nie dając swojej ludności żadnej nadziei na przyszłość, Fatah i Hamas mówią Palestyńczykom, że powinni szykować się na więcej przemocy i więcej rozlewu krwi w 2016 roku.

W odrębnych przesłaniach do Palestyńczyków w przeddzień nowego roku te dwie rywalizujące partie palestyńskie przysięgły prowadzić, a nawet nasilić, ataki tzw. „oporu” na Izrael. Nie trzeba dodawać, że nie było tam nawet wzmianki o pokoju, współistnieniu lub tolerancji.


Zamiast życzyć Palestyńczykom szczęśliwego i pomyślnego Nowego Roku, zarówno Fatah, jak Hamas mówią swoim ludziom w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu, by przygotowali się do wzmożonej przemocy i ataków “oporu” przeciwko Izraelowi. Te dwie partie nie mają nic do zaoferowania Palestyńczykom poza rozlewem krwi i rozpaczą.


Hamas, który od niemal 10 lat rządzi Strefą Gazy, przygotowuje, według własnych doniesień, nową falę zamachów samobójczych przeciwko Izraelczykom. Poprzednim razem, Hamas prowadził zamachy samobójcze w Izraelu podczas drugiej intifady w latach 2000-2005, powodując zniszczenia i dewastacje dla Palestyńczyków.


Różne doniesienia sugerowały, że Hamas rozważa teraz aktywację swoich “uśpionych komórek” na Zachodnim Brzegu w przygotowaniu do ponownego podjęcia zamachów samobójczych przeciwko Izraelczykom. Według tych doniesień, Hamas planuje także obieranie za cel oficerów służb bezpieczeństwa i polityków.


Hussam Badran, wysoki rangą funkcjonariusz Hamasu w Strefie Gazy, odmalował ponury obraz tego, co czeka Palestyńczyków w 2016 r. W przesłaniu do Palestyńczyków Badran ogłosił, że obecna fala terroryzmu, o której mówił „Intifada Al-Kuds”, nasili się w nadchodzącym roku. Wspomniał także nie wprost, że Hamas istotnie rozważa wznowienie ataków samobójczych przeciwko Izraelczykom: „Rok 2016 będzie rokiem rozwoju i nasilenia intifady i wszystkich form operacji oporu”.


Jego przesłanie, podobnie jak wypowiedzi wielu dygnitarzy Hamasu, nie zawierało żadnej wzmianki na temat trudnych warunków życiowych Palestyńczyków pod rządami Hamasu w Strefie Gazy. Kiedy Badran i inni dygnitarze Hamasu mówią o prowadzeniu „wszystkich form oporu” przeciwko Izraelowi, w istocie mówią o planach rozpoczęcia zamachów samobójczych i innych ataków terrorystycznych przeciwko Izraelczykom.


Noworoczne przesłanie Hamasu nie oferuje Palestyńczykom w Strefie Gazy żadnej nadziei, że ich przywódcy działają na rzecz zakończenia ich nieszczęść. Nie ma obietnicy pomocy rozwiązania problemu bezrobocia lub biedy w Strefie Gazy. Nie ma żadnej obietnicy pomocy w rozwiązaniu kryzysu w stosunkach z Egiptem, którego wynikiem jest zamknięcie przejścia granicznego Rafah między Gazą a Egiptem przez większość 2015 r.


Jak gdyby tego było mało, w zeszłym tygodniu Hamas zakazał Palestyńczykom w Strefie Gazy obchodzenia Nowego Roku. Funkcjonariusze bezpieczeństwa Hamasu ostrzegli właścicieli restauracji i hoteli, że nie wolno im organizować przyjęć noworocznych, mówiąc, że ta praktyka jest „obca naszej tradycji i wartościom i jest pogwałceniem nauczania islamskiego”. Hamas uzasadniał także ten zakaz twierdząc, że Palestyńczycy w Strefie Gazy muszą okazać solidarność ze swoimi braćmi na Zachodnim Brzegu, którzy od początków października prowadzą kampanię ataków nożowniczych i samochodowych na Izraelczyków.


Przez zakazanie obchodów Nowego Roku Hamas idzie w ślady innych islamistycznych grup terroru, takich jak Państwo Islamskie, które potępiło takie obchody jako “nie-islamskie”. Te grupy uważają przyjęcia noworoczne za część tej samej kultury Zachodu, która starają się zastąpić ekstremistycznym islamem i prawem szariatu.


Hamas nie może tolerować scen rozradowanych Palestyńczyków, świętujących nadejście nowego roku. Nie chce widzieć młodych Palestyńczyków spędzających czas w restauracjach, kawiarniach i hotelach. Zamiast tego Hamas chce, by młodzi Palestyńczycy dołączyli do ich armii i przygotowywali się do dżihadu przeciwko Izraelowi. Hamas woli widzieć młodych Palestyńczyków w mundurach wojskowych i z bronią. Chce, by młodzi mężczyźni zamiast świętowania i radowania się, kopali więcej tuneli pod granicami Gazy z Izraelem i z Egiptem.


Także rządząca na Zachodnim Brzegu Fatah, frakcja prezydenta Mahmouda Abbasa, która w tym tygodniu obchodziła 51 rocznicę swojego pierwszego ataku zbrojnego na Izrael, ma nadzieję, że rok 2016 przyniesie więcej przemocy. Wielu funkcjonariuszy i grup Fatahu zaznaczyło tę rocznicę przysięgą nasilenia „oporu” przeciwko Izraelczykom i wzywaniem Palestyńczyków, by włączyli się w „walkę” przeciwko Izraelowi.


Zbrojne skrzydło Fatahu, Brygady Męczenników Al-Aksa, użyły tej okazji, by wygłosić jeszcze jedną groźbę o rozpoczęciu ataków terrorystycznych na Izraelczyków. "Pozostajemy oddani opcji walki zbrojnej” - obwieściła ta grupa w ulotce rozprowadzanej na Zachodnim Brzegu. „Będziemy kontynuować drogą męczenników aż do wyzwolenia całej Palestyny”.


Prezydent Mahmoud Abbas, który jest także szefem Fatahu, również nie miał niczego do zaoferowania swojej ludności w przeddzień Nowego Roku, poza dalszymi słowami nienawiści i oporu wobec Izraela. W przemówieniu do Palestyńczyków Abbas raz jeszcze usprawiedliwił obecną falę przemocy, mówiąc, że jest to „wynik trwania okupacji i osiedli i bezczeszczenia naszych miejsc świętych”. Dodał: „Nasz lud nie skapituluje, nie podda się ani nie zaakceptuje poniżenia”.


Kiedy Abbas przemawiał do narodu, zamaskowani Palestyńczycy w Betlejem zaatakowali kilka restauracji i sal, gdzie miały odbyć się przyjęcia noworoczne. Świadkowie powiedzieli, że zamaskowani mężczyźni otwarli ogień na restauracje, sale i pojazdy, żeby nie dopuścić do świętowania przez Palestyńczyków. Według świadków napastnicy byli z frakcji Fatahu Abbasa, nie zaś z Hamasu.


Przywódcy Fatahu i Hamasu raz jeszcze pokazali, że nie mają niczego do zaoferowania Palestyńczykom poza przemocą, zniszczeniem i śmiercią. Ci przywódcy chcą, by ich ludność pozostawała w nastroju bojowym w celu dalszego prowadzenia walki z Izraelem. W takim razie rok 2016 nie wygląda obiecująco dla Palestyńczyków pod obecnymi rządami Fatahu i Hamasu.


Palestinian Leaders Promise a New Year of Violence and Death

Gatestone Institute, 4 stycznia 2016

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 980 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk