Prawda

Piątek, 24 wrzesnia 2021 - 18:49

« Poprzedni Następny »


Nie przeciw okupacji, a przeciwko Izraelowi


David Horovitz 2015-10-22

Rzecznik Hamasu i członek parlamentu, Muszir al-Masri, wzywa do dalszych ataków nożowych w Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu 9 października 2015 r. podczas nadawanego przez telewizję przemówienia w Gazie. (Zrzut z ekranu/MEMRI)
Rzecznik Hamasu i członek parlamentu, Muszir al-Masri, wzywa do dalszych ataków nożowych w Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu 9 października 2015 r. podczas nadawanego przez telewizję przemówienia w Gazie. (Zrzut z ekranu/MEMRI)

Mówią, że nie jest to “zorganizowany” ani “zaaranżowany” terroryzm, jest wręcz odwrotnie. W rzeczywistości jest znacznie bardziej „zaaranżowany” niż były zamachy samobójcze Drugiej Intifady.


Na początku lat 2000. terroryści Hamasu i Fatahu szkolili, zbroili i wysyłali zamachowców samobójców do ataków na nasze autobusy, pasaże handlowe, restauracje i inne miejsca – zabijali 10, 20, 30 ludzi na raz. Izraelski minister obrony zapewnia, że dzisiaj nie ma na Zachodnim Brzegu „infrastruktury” terrorystycznej zdolnej do powtórzenia tej fali ludzkich bomb. Czas pokaże, czy ma rację. 


To, przed czym stoimy, to nieznana liczba potencjalnych zamachowców, których rozpaliła do morderczej gorączki starannie zorganizowana kampania nienawiści.


Twierdzenia, że “Żydzi spiskują przeciwko Al-Aksa” powtarzali przez miesiące  polityczni przywódcy palestyńscy, przywódcy duchowi, media głównego nurtu i społecznościowe. Mahmoud Abbas powtarzał to w przemówieniach do swojej ludności (wreszcie nawet ci zagubieni Izraelczycy przestali na niego patrzeć z nadzieją po tym jak w zeszłym tygodniu fałszywie oskarżył, Izrael o dokonanie egzekucji nastoletniego nożownika z Pisgat Zeev); Fatah w ulotkach i postach na Facebooku; Hamas w filmach wideo; Ruch Islamski, agitujący wewnątrz Izraela; arabscy członkowie Knessetu… oni wszyscy i inni nieustannie dolewali oliwy do ognia.


Zrzut z ekranu z filmu rysunkowego opublikowanego na stronie Facebooka ruchu Fatahu, przedstawiający trzech Żydów, którzy uciekają, kiedy próbuje ich przejechać samochód prowadzony przez Palestyńczyka, listopad 2014.
Zrzut z ekranu z filmu rysunkowego opublikowanego na stronie Facebooka ruchu Fatahu, przedstawiający trzech Żydów, którzy uciekają, kiedy próbuje ich przejechać samochód prowadzony przez Palestyńczyka, listopad 2014.

Podobnie jak było 11-15 lat temu, wychodzimy codziennie z domów, wiedząc, że ludzie wokół nas chcą nas zabić. Na ogół używają teraz mniej dewastujących metod niż wówczas. Ale potencjalnie jest ich więcej. I są tutaj, pomiędzy nami – po „właściwej” stronie bariery, którą zbudowaliśmy, by zatrzymać ludzkie bomby Drugiej Intifady. Są to mężczyźni, kobiety, ale również dzieci. Pranie mózgów było tak skuteczne, że idą na nas gotowi i chętni na śmierć w akcie zabijania Żyda – podłego Żyda, co do którego skutecznie przekonano ich, że nie ma prawa być tutaj, że nie ma żadnego związku z Jerozolimą i z tą ziemią.


Rysunek anatomiczny na Facebooku Gazańczyka, Zahrana Barbaha, zamieszczony 8 października, pokazujący, w które części ciała celować przy atakowaniu ofiary nożem. (Za MEMRI)
Rysunek anatomiczny na Facebooku Gazańczyka, Zahrana Barbaha, zamieszczony 8 października, pokazujący, w które części ciała celować przy atakowaniu ofiary nożem. (Za MEMRI)

Słyszymy, że stosunki między żydowskimi i arabskimi obywatelami Izraela nigdy nie będą po tym takie same, niezależnie od tego kiedy to „po tym” się zacznie. Ale niezależnie od tego, jak czarny staje się ten październik, tak złowieszczy wniosek wydaje się zdecydowanie przedwczesny, przynajmniej w tym momencie.


Arabowie izraelscy niemal nie brali udziału w Drugiej Intifadzie; ich udział w obecnej gorączce terroru jest stosunkowo marginalny – mimo najlepszych wysiłków niektórych ich przedstawicieli w Knessecie – i może nie sygnalizować załamania się wszystkich mostów. Kobieta z Nazaretu, która wyciągnęła nóż na stacji autobusowej w Afula 9 października i została postrzelona, miała podobno problemy psychiczne. Terrorysta, który ranił nożem cztery osoby w pobliżu Hadera 11 października, mieszkał w Umm al-Fahm, ale nie był Arabem izraelskim; urodził się na Zachodnim Brzegu i był w Izraelu w ramach łączenia rodzin. Matka beduińskiego terrorysty, który zabił żołnierza i w niedzielę wieczorem otworzył ogień w Beer Szewie na stacji autobusowej, urodziła się z Gazie; społeczność beduińska i krewni mordercy pospieszyli z potępieniem jego czynów i zdystansowaniem się od niego.


Ciało terrorysty ze stacji autobusowej w Beer Szewie po ataku 18 października 2015 r. (Zdjęcie: Meir Even Haim/Flash90)
Ciało terrorysty ze stacji autobusowej w Beer Szewie po ataku 18 października 2015 r. (Zdjęcie: Meir Even Haim/Flash90)

Stosunki Izraela ze swoją społecznością arabską są łagodnie to ujmując złożone. W przeważającej mierze nie są syjonistami; jednak w przeważającej mierze są przestrzegającymi prawa obywatelami. Chcą rozwiązania konfliktu z Palestyńczykami; Ruch Islamski używa tego konfliktu do wywoływania nienawiści i przemocy; odnosząca największe sukcesy ich partia polityczna, Hadasz, dąży do koegzystencji. Istnieje niebezpieczeństwo samospełniającego się proroctwa w spisaniu na straty więzi żydowsko-muzułmańskich wewnątrz Izraela.


Mówi się, że Izrael wznosi mury i znowu dzieli Jerozolimę. Ale umieszczenie sześciu płyt betonowych w Armon Hanatziv — planowane jeszcze przed obecną falą nożownictwa, żeby zatrzymać bomby zapalające i kamienie w szczególnie narażonej części ulicy - nie stanowi ponownego podziału miasta.


Pięć z sześciu płyt betonowych umieszczonych między dzielnicami (żydowską) Armon Hanatziv o (arabską) Dżabel Mukaber, 18 października 2015 r. Na pierwszym planie bloki betonowe przy wejściu do Dżabel Mukaber. (Yonatan Sindel/Flash90)
Pięć z sześciu płyt betonowych umieszczonych między dzielnicami (żydowską) Armon Hanatziv o (arabską) Dżabel Mukaber, 18 października 2015 r. Na pierwszym planie bloki betonowe przy wejściu do Dżabel Mukaber. (Yonatan Sindel/Flash90)

Niemniej blokady drogowe u wejścia do dzielnic arabskich podkreślają, że Jerozolima od 1967 r. nigdy nie była prawdziwie zjednoczona; jej arabskie dzielnice nigdy nie zostały zintegrowane. Głupota rozszerzenia granic miasta, by obejmowało również obszary arabskie, bez starania się o równe nimi zarządzanie, nigdy nie była wyraźniej ujawniona niż dzisiaj, kiedy Izrael musi bronić swoich obywateli przed tymi mieszkańcami, których zdecydował się włączyć do swojej stolicy. Jest to żyzny grunt dla nienawistników.

 

Mówią, że to najnowsze powstanie jest przeciwko okupacji. Nie jest. Jest to najnowsze powstanie przeciwko Izraelowi.


Większość Izraelczyków nie chce rządzić Palestyńczykami. Większość Izraelczyków chce separacji od Palestyńczyków. Jeśli Palestyńczycy chcą państwa w oparciu o linie 1967 r., muszą przekonać większość Izraelczyków, że ich niepodległość nie zagrozi naszemu istnieniu. Można by pomyśleć, że jest to oczywiste. Ewidentnie nie jest.


Ta najnowsza faza terroryzmu i przemocy – podobnie jak wojny konwencjonalne i ataki samobójczych ludzkich bomb oraz nieustanna kampania fałszywego przedstawiania, demonizowania i zaprzeczania historii żydowskiej w ziemi świętej – wysyłają do Izraelczyków odwrotne przesłanie. Wielka część reszty świata – tak krótkowzrocznej, że widzi Izrael jako Goliata, kiedy jest to maleńki, nienawidzony skrawek w regionie kipiącym ekstremizmem islamskim – odmawia zobaczenia tego wszystkiego. Ale krwawymi, jednoznacznymi, wielkimi literami sprawcy tej kolejnej nikczemnej awantury mówią Izraelczykom: Nie chcemy żyć obok was i wygnamy was stąd.

 

Not an uprising against occupation an uprising against  Israel

Time of Israel, 20 października 2015
Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaDavid Horovitz

Izraelski pisarz i dziennikarz, redaktor naczelny „The Times of Israel”. W latach 2004-2011 kierował „Jerusalem Post” Autor takich książek jak: Still Life with Bombers" (2004) and A Little Too Close to God" (2000), współautor "Shalom Friend: The Life and Legacy of Yitzhak Rabin (1996).


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 953 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12
Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk