Prawda

Piątek, 24 marca 2023 - 13:24

« Poprzedni Następny »


Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny


Andrzej Koraszewski 2022-10-06

Demonstracja Palestyńczyków z płonącą swastyką wpisana w Gwiazdę Dawida koło miasta Beita 14 sierpnia 2021 r. (zrzut z ekranu wideo za „Times of Israel”)
Demonstracja Palestyńczyków z płonącą swastyką wpisana w Gwiazdę Dawida koło miasta Beita 14 sierpnia 2021 r. (zrzut z ekranu wideo za „Times of Israel”)

Po dwóch tygodniach szalejących w całym  kraju protestów irański dyktator, Ali Chamenei (nazywany również Najwyższym Przywódcą), oświadczył na ceremonii rozpoczęcia roku w szkole kadetów, że trwające w kraju demonstracje zostały „zaplanowane przez reżim syjonistyczny, a nie przez zwykłych Irańczyków.” Ponieważ Najwyższy Przywódca Islamskiej Republiki mówi podobne rzeczy co drugi dzień, więc zwrócono na to uwagę tylko w Izraelu. Rosyjska wojna z Ukrainą nie idzie tak, jak ją sobie Putin zaplanował, więc rosyjskie media głównego nurtu winią „zagranicznych agentów” i wskazują palcem różnych znanych Żydów.

Ostatnia salwa miała miejsce w zeszłym tygodniu, kiedy angielskojęzyczny rosyjski serwis propagandowy Strategic Culture Foundation, użył klasycznych antysemickich zwrotów, atakując francuskiego filozofa Bernarda-Henri Levy'ego za wspieranie Ukrainy.

„Ten 74-letni obywatel francuski, urodzony w rodzinie algierskich Żydów, węszy krew i bezzwłocznie leci, by ją chłeptać – i to za dobre pieniądze” – czytamy w artykule o światowej sławy myślicielu i pisarzu, który pojechał zobaczyć na własne oczy napadnięty przez Rosjan kraj.

Ponad 20 000 Żydów opuściło Rosję i wyjechało do Izraela od najazdu na Ukrainę w końcu lutego, a tysiące innych już zdecydowało się na aliję. Czy to tylko obawy przed powołaniem do wojska? Z wielu stron docierają uwagi o narastającym w społeczeństwie rosyjskim otwartym antysemityzmie.


Iran, Rosja, czego się po nich można spodziewać? W końcu to skrajnie skrajna prawica i tyle.


Na wydziale prawa University of California (słynna Berkeley’s School of Law) dziewięć grup studenckich uchwaliło, iż nie wolno zapraszać nikogo popierającego Izrael lub syjonizm. Dziekan, Erwin Chemerinsky, był w poważnym kłopocie, z którego wybrnął wyjaśniając, że to tylko jedna dziesiąta działających na tej uczelni organizacji studenckich. Gdyby chociaż jedna, najmniejsza organizacja powiedziała „czarnym wstęp wzbroniony” to pewnie inaczej by śpiewał. (A pamiętajmy, że „syjonista” był synonimem Żyda już w czasach Breżniewa.)


Studenci prawa, kwiat młodzieży, może nawet gazety czytają, albo przynajmniej przeglądają tytuły. Czego oni mogą się z tych gazet dowiedzieć? Warto samodzielnie zrobić test i obejrzeć 20 dowolnych korespondencji z Izraela w gazecie „New York Times”, żeby zobaczyć, co oni widzą tam, gdzie pisze sam kwiat światowego dziennikarstwa.        


Widzą takie tytuły jak: „Czyja ziemia obiecana?”, „Izrael może zrobić więcej, żeby unikać cywilnych ofiar”, „To były tylko dzieci”. Gazety takie jak „Guardian” czy „Le Mond” są mniej enigmatyczne. „Guardian” pisze: „Każdy dzień jest gorszy niż poprzedni: społeczność palestyńska walczy o przetrwanie”.    


Jak tu się dziwić tym dzieciom studiującym prawo na Berkeley’s School of Law, przecież oni czytają nie tylko tę najbardziej odpowiedzialną prasę światowej klasy, kochają również swoje studenckie gazetki?


Politycy, profesorowie, czytają uważnie artykuły, słuchają BBC, czyż może być poważniejsze źródło rzetelnej informacji o świecie niż BBC?    


Zagląda człowiek na stronę BBC World i od razu dowiaduje się: „Liczba palestyńskich zabitych na Zachodnim Brzegu osiągnęła 100”. Poniżej notka: „Największy rejestr śmierci od lat w wyniku rajdów izraelskiego wojska” zapowiedź opatrzona zdjęciem płaczącej starej kobiety. Świetna robota dziennikarska, kusi, żeby otworzyć, więc otwieram. (chociaż większość przejdzie do innych wiadomości, zachowując w pamięci tylko obraz płaczącej matki i gniew wobec tych wstrętnych Żydów.) 


Korespondent BBC Tom Batman „informuje„ z Jerozolimy:

„Co najmniej 100 Palestyńczyków zostało zabitych w tym roku na okupowanym Zachodnim Brzegu i we Wschodniej Jerozolimie w związku z masowym wzrostem izraelskich nalotów wojskowych, według danych zebranych przez BBC.”

Dalej Batman jest niemal uczciwy. Pisze, że ostatnich trzech uzbrojonych bandytów zabił pocisk wystrzelony w dom, dodając natychmiast, że to „najgorszy rok dla Palestyńczyków od 2015 roku, a „grupy praw człowieka podają, że prawie jedna piąta to dzieci, z których najmłodsze miało 14 lat”.   

 

Batman informuje z Jerozolimy, że „Stany Zjednoczone wezwały do śledztwa po tym jak siedmioletni chłopiec zmarł z powodu niewydolności serca, gdy izraelscy żołnierze przyszli do domu rodzinnego, gdyż jego bracia byli oskarżeni o rzucanie kamieniami”.

 

Styl tego dziennikarstwa urzeka. Izraelczycy „dokonują egzekucji”, wcześniej jakaś dziwna fala ataków zabiła 16 Izraelczyków i dwóch obcokrajowców. „Naloty często wywołują strzelaniny z młodymi, nowo uzbrojonymi bojownikami w gęsto zaludnionych obszarach Dżanin i Nablus.”

 

Krótko mówiąc słabo wyszkoleni terroryści tylko strzelają, a Żydzi ich od razu zabijają.


To jest „nierówna bitwa”, czytamy w tym doniesieniu.

Około jedna trzecia wszystkich zabitych to bojownicy. […] Na całym Zachodnim Brzegu co najmniej jedna czwarta całkowitej liczby ofiar śmiertelnych miała miejsce, gdy żołnierze użyli ostrej amunicji strzelając do młodych mężczyzn lub nastolatków w grupach, które, jak się twierdzi, rzucały kamieniami, bombami benzynowymi lub improwizowanymi materiałami wybuchowymi.

Dziennikarz BBC przyznaje, że większość interwencji izraelskiego wojska była na terenie miasta Dżanin i Nablus, gdzie, jak pisze, są silne jednostki Islamskiego Dżihadu i nowej grupy terrorystycznej Jaskinia Lwa. Dowiadujemy się, że przywódcę jednej z tych grup siły izraelskie chciały aresztować za wielokrotne „próby strzelania do Izraelczyków” (ciekawe co to są „próby strzelania”). To jest rzeczywiście nierówna bitwa, w której jedna strona tylko próbuje zabić i nie zawsze jej się to udaje, a druga strona od razu zabija uzbrojonych bandytów w akcji.        

 

Korespondent BBC nie ukrywa, że izraelscy cywile byli wielokrotnie celem palestyńskich terrorystów, pokazuje nawet zdjęcie podziurawionego kulami autobusu, ale przytacza opinię ważnej postaci z ONZ, która dała do zrozumienia, że obrona żydowskiego życia narusza międzynarodowe prawa (powiedziała to inaczej, ale ewidentnie na to wychodziło.)   


W Izraelu jest więcej korespondentów zagranicznych  niż w jakimkolwiek innym kraju i wszyscy informują podobnym językiem. Nie znajdziesz w tych korespondencjach wzmianek o podżeganiu do terroryzmu przez władze Autonomii Palestyńskiej, przez Hamas, przez prasę i przez duchownych w meczetach.  Słowo islam praktycznie nie pojawia się w tych doniesieniach.


Tymczasem, jak to wyjaśniał niedawno jeden z jerozolimskich imamów, młody człowiek idący zabijać Żydów może tylko wygrać, jeśli zabije i wróci żywy, będzie bohaterem, a jeśli zginie, pójdzie do raju.


Nie pamiętam, żeby jakikolwiek dziennikarz BBC donoszący z Jerozolimy powoływał się na palestyńskie źródła, które nie opowiadają się za terrorem.


Mieszkający w Jerozolimie dziennikarz palestyński Khaled Abu Toameh pisze:

Rosnące zaangażowanie członków Fatahu i Autonomii Palestyńskiej w terroryzm jest jednym z bezpośrednich rezultatów skrajnego podżegania kierownictwa palestyńskiego do nienawiści wobec Izraela. Abbas i jego współpracownicy nadal wysuwają najgorsze oskarżenia i oszczerstwa przeciwko Izraelowi. To ten rodzaj retoryki, jak również hojne płatności, zachęcają Palestyńczyków do przeprowadzania ataków na Izraelczyków. Fakt, że Abbas i jego świta nawet nie zadają sobie trudu, by powstrzymać lub potępić terrorystów, jest najwyraźniej postrzegany przez wielu Palestyńczyków jako zielone światło dla kontynuowania ataków.

Doniesienia i artykuły o Izraelu w zachodniej prasie głównego nurtu nie dają czytelnikowi żadnych szans, to jest konsekwentne i ciągle powtarzające się oskarżanie Żydów, które w końcu w całości lub w części akceptują nawet ludzie zupełnie nie skażeni uprzedzeniami. Kolejne rezolucje Rady Praw Człowieka ONZ, wezwania amerykańskiej administracji, oświadczenia europejskich polityków. Czy te wszystkie instytucje, dziennikarze i politycy mogą zgodnie ulegać starej psychozie?


Ostatnio otrzymaliśmy wiadomość, że Amnesty International wspólnie z Human Rights Watch we współpracy z palestyńską organizacją pozarządową Al-Haq przygotowały konferencję mającą na celu naświetlenie naruszania praw człowieka przez Izrael. Tak, przez Izrael, nie przez palestyńskich terrorystów, nie przez Mahmouda Abbasa i jego klikę, nie przez wzywające do mordów islamskie instytucje, nie przez wychowujące zbrodniarzy szkoły UNRWA, nie przez podżegające do terroru palestyńskie media, przez Izrael, który musi być potępiony. Z okazji pierwszego od dziesięciu lat posiedzenia Rady Stowarzyszenia Unii Europejskiej i Izraela Human Rights Watch pisała: „Unia Europejska musi potępić izraelskie zbrodnie apartheidu i potępić jego okupację”.


Dyrektor palestyńskiego biura HRW, Omar Shakir dodał od siebie:

„Urzędnicy europejscy powinni wiedzieć, że będą ściskać dłonie przedstawicielom rządu popełniającego zbrodnie przeciwko ludzkości i który zdelegalizował wybitne grupy społeczeństwa obywatelskiego kwestionujące te nadużycia.”

Amnesty International w przesłaniu z tej samej okazji 3 października pisała tym samym językiem:  

Izrael popełnia zbrodnię apartheidu przeciwko Palestyńczykom. Jest to zbrodnia przeciwko ludzkości, wymagająca od UE pociągnięcia do odpowiedzialności izraelskich przywódców i zapewnienia, że w żaden sposób nie wspiera ich systemu apartheidu. Wszelka współpraca musi koncentrować się na demontażu okrutnego izraelskiego systemu ucisku i dominacji.

Eve Geddie, Dyrektor Biura UE Amnesty International

W 1931 roku niemiecka aktorka pochodzenia żydowskiego, Annemarie Hase śpiewała „An allem sind die Juden schuld!”. Ówczesna Europa była o tym głęboko przekonana, to przecież mówiły gazety, uczeni i politycy, naprawdę trudno było sądzić, że jest inaczej.  (Chyba, że ktoś swoje kontrowersyjne poglądy opierał na mniej szanowanych źródłach.)


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1213 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Gdy tylko @Amnesty rozpoczęła kampanię „apartheidu”, przestali wspominać o libańskiej/jordańskiej dyskryminacji Palestyńczyków     2023-03-24
Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk